Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Liv Intrigue X E+ kadın eMTB incelemesi: dağları fethedin ve bolca eğlenin

Liv Intrigue X E+ kadın eMTB incelemesi: dağları fethedin ve bolca eğlenin

Liv Intrigue X E+, patika sürüşü ve eğlencenin hem yokuş yukarı hem de aşağı olduğu her macera için tasarlanmış kadınlara özel bir eMTB'dir. 150 mm/140 mm seyahat kabiliyetine sahip süspansiyonu 29er tekerleklerle (XS boyutunda 27,5 inç) artı Giant'ın en üst düzey SyncDrive Pro motorunu bir araya getiren bu bisiklet, sizi daha ileri, daha hızlı, daha yükseğe, daha uzun ve daha fazlasını sürmeye teşvik eden bir bisiklettir. Bunu yaparken büyük miktarda eğleneceğinizi garanti eder. Onu sürmeden duramayız.

Liv Cycling, Giant Bicycles'tan ayrı ama kardeş bir markadır ve çerçeve teknolojisi ve parçaları gibi belirli yönleri paylaşırken Liv bisikletleri, kadınlar tarafından, yalnızca bisiklet kullanan kadınlardan elde edilen veriler kullanılarak kadınlar için geliştirilmiş, tasarlanmış ve üretilmiştir. Sonuç, Liv'e göre, çoğu kadının parçaları değiştirmek zorunda kalmadan mümkün olan en iyi uyumu, sürüş deneyimini ve performansı elde etmesini sağlayan farklı bir çerçeve geometrisi ve parça seçimidir. Peki bunlar günümüzle nasıl örtüşüyor?en iyi elektrikli dağ bisikletleri? İşte tam Liv Intrigue X E+ kadın eMTB incelememiz.

Liv Intrigue X E+ kadın eMTB incelemesi: tasarım ve özellikler

Liv Intrigue X E+'nın çekirdeği, iz bırakmaya hazır (ancak çığır açıcı olmayan) geometriye sahip yüksek kaliteli alüminyum çerçevedir. Birçok modern patika bisikleti gibi, Intrigue X E+, geometrinin tırmanma için biraz daha yüksek ve daha dik oturmasını veya daha aşağının yukarı olduğu yerlerde sürüşler için daha gevşek olmasını sağlayan bir flip chip'e sahiptir. Deneyimlerimize göre, motor yardımı ile çoğu tırmanışta her halükarda bir salak bulduğumuz için, onu sadece düşük konumda bırakma eğilimindeydik.

Test ettiğimiz orta boydaki yüksek geometri ayarında, kafa borusu açısı 76,5 derece, sele borusu açısı 76,7 derece ve dingil mesafesi 1216 mm. Alçak konumda, kafa borusu açısı 65.8 derece, sele borusu açısı 76 derece ve dingil mesafesi 1213 mm. Bisikletin erişim mesafesi, erkek/unisex bisikletlere kıyasla 442/432 mm'de nispeten kısadır ve 472 mm'de uzun zincirler dik tırmanışlarda denge sağlar ancak daha dar parkurlarda tutuşu etkileyebilir - ancak eBike'larda ortak bir özelliktir.


Resim 1 / 4

Liv Intrigue X E+ elektrikli dağ bisikleti incelemesi

(Resim kredisi: Liv)
Resim 1 / 4

Liv Intrigue X E+ elektrikli dağ bisikleti incelemesi


(Resim kredisi: Liv)
Resim 2/4

Liv Intrigue X E+ elektrikli dağ bisikleti incelemesi

(Resim kredisi: Liv)
Resim 3/4

Liv Intrigue X E+ elektrikli dağ bisikleti incelemesi


(Resim kredisi: Liv)
Resim 4/4

Liv Intrigue X E+ elektrikli dağ bisikleti incelemesi

(Resim kredisi: Liv)

Spesifikasyonun geri kalanında bir Shimano XT grup seti, Giant'ın eMTB'ye özgü güçlü eTR1 jantlarına ve takviye göbeklerine dayanan 29er tekerlekler ve Deore XT kollarına sahip güçlü Shimano XT 4 pistonlu frenler bulunur.

Liv ve Giant, eMTB dünyasında şu anda rekabetçi bir şekilde hafif olan ve gerçekten etkileyici bir 80 nm tork sunan kendi SyncDrive Pro motoru biçiminde ısmarlama bir sistem geliştirmek için Yamaha ile birlikte çalıştı. Bu, %100'den %360'a kadar büyük bir yardım üretebileceği anlamına gelir; pratikte, kelimenin tam anlamıyla, tırmanan bir tanrı gibi hissediyorsunuz. Pil, saatlerce yardım sunan ve yaklaşık 3 saatte tamamen şarj edilebilen bir 625Wh EnergyPak Smart entegresidir.

Liv UK, bisikleti XS, S ve M boyutlarında sunar ve 5ft/152cm'den 5ft9/175cm'ye kadar binicileri kapsar. Liv genellikle daha küçük sürücüler için mükemmel seçimlerdir ve Intrigue X E+ için yalnızca daha küçük boyutlar daha iyi oturması için gidonları ve gidonları küçültmekle kalmaz, aynı zamanda XS seçeneğinde tüm boyutlarda daha düzgün bir yol tutuş deneyimi sağlamak için 27,5 inç tekerlekler bulunur. .


Liv Intrigue X E+ kadın eMTB incelemesi: performans

Hareket halindeyken, bu bisiklet etkileyici bir performans sergiliyor. Pedal asistanı, siz pedal çevirirken hızlı ve pürüzsüz bir şekilde devreye girer ve bu da oldukça doğal bir sürüş hissi yaratır. Sensörler hızı, torku, pedal dönüşünü ve diğer ölçümleri izler ve pedal çevirmenize ve üzerinde bulunduğunuz araziye uyum sağlayan sabit bir destek seviyesi sağlamak için bunları sisteme geri besler.

Motorun kendisi oldukça dardır ve sistem, orta göbek alanındaki daha geniş motorun q faktörü anlamına geldiği bazı eMTB'lere kıyasla normal bir sürüş hissi veren normal bisiklet krankları ve aynakol dişlisi kullanır - pedallarınızın ne kadar geniş olduğu bisikletin merkezi daha büyüktür, bu da eğer alışmadıysanız, sonunda pedalları yakalayabileceğiniz anlamına gelir. Burada sorun değil!

Gidona monte edilen kontroller, gücü açmanıza, kapatmanıza ve destek seviyesini kontrol etmenize olanak tanır. Bu, pil seviyenizin nasıl olduğunu ve hangi modda olduğunuzu bir bakışta görmenizi kolaylaştıran basit bir buton artı LED ışık sistemidir. Basit bir %50 yardımdan en üst seviyeye kadar değişen beş mod vardır. dik yokuşları kısa sürede bitiren ve tehlikeli derecede eğlenceli olan yukarıda bahsedilen %360 asist.

Liv Entrika X E+ eMTB incelemesi

(Resim kredisi: Liv)

Liv, pilin tek şarjla 190 km'ye kadar sürüş sağlayabileceğini iddia ediyor ve 'gün ışığı ve enerjimiz bitene ve birkaç ışık kalana kadar' bindiğimizi onaylayamayacağımızı doğrulayamayız. Tankın içinde. Bu rakam her zaman sadece bir tahmindir, çünkü gerçek rakam binici ağırlığı, arazi ve bisikletin hangi modda kullanıldığı gibi şeylerden etkilenecektir; örneğin, tepelere çıkmak daha fazla güç gerektirir, bu nedenle dağlık bir bölgede yaşıyorsanız şarjınızı daha hızlı tüketir.

Süspansiyon, kadın sürücülerin ortalama ağırlığına göre daha hafif olacak şekilde ayarlanmıştır, ancak bunun üzerine çatal ve şok üzerindeki sarkmayı ayarlayarak kendi ağırlığınıza göre ayarlamak da çok önemlidir.

Fox süspansiyon, sürüş sırasında hoş, güvenli miktarda çekiş sağlayan yumuşak, ilerici hareket sunar ve düşmeler, silindirler ve kaya bahçeleri için kısa çalışma sağlar. Bununla birlikte, muhafazakar kafa açısı, arazi gerçekten dikleşmeye başladığında bisikletin biraz gergin hissedebileceği anlamına gelir.

Ne yazık ki, Liv, İngiltere'de bisikleti L boyutunda sunmuyor ve biz 5'8”/174cm olan orta boy aralığın üst ucuna doğru oturduğumuzda, boyutu biraz fazla küçük bulduk. Bununla birlikte, bu yüksekliğin altındaki sürücüler ve özellikle daha küçük sürücüler için, bu, sürüşü son derece eğlenceli ve yetenekli olan çok iyi bir araya getirilmiş bir eMTB'dir.

Liv Intrigue X E+ incelemesi: özellikler

 • RRP:5,799 £ / 5,850 ABD Doları / 6,350 €
 • Boyutlar:XS, S, M
 • Çerçeve:ALUXX SL Sınıfı alüminyum
 • Motor ve Pil:Giant EnergyPak Smart Entegre 625W pil ile Yamaha'dan Giant SyncDrive Pro, 80nm tork
 • Çatal:150 mm hareket mesafesine sahip Fox 36 Float Performance Elite FIT4
 • Şok:Fox Float DPX2 Performance Elite FIT4, bir Liv özel ayarıyla 140 mm hareketi kontrol ediyor
 • aktarma organları:Praxis e-Cadet+ alaşımlı kranklara sahip Shimano XTR
 • Frenler:Deore XT kollu Shimano XT 4 pistonlu
 • tekerlekler:Maxxis Assegai EXO MaxxTerra 29x2.6in ön lastik ve Maxxis Dissector EXO+ 3C 29x2.6 inç arka lastiği ile dev eTR1 jantları ve göbekleri
 • Sele:125 mm hareket mesafesine sahip Dev Kontak Anahtarı damlalığı

Liv Entrika X E+ eMTB incelemesi

(Resim kredisi: Liv)

Liv Intrigue X E+ kadın eMTB incelemesi: karar

Yetenekli, eğlenceli ve çok eğlenceli – aslında o kadar eğlenceli ki, her zaman ata binmek isteyeceksiniz ve motor desteğiyle, kısa atlamalar ve daha uzun sürüşler sizi yormaz. Hızlı olacağı, çok yorucu veya terli olmayacağı ve karantina sırasında evden çıkmanın harika bir yolu olacağı için kendimizi hızlı iş günü öğle yemeği patlamalarına doğru yola çıkarken bulduk. Bu, daha küçük sürücüler için özellikle iyi bir seçenektir ve bir eMTB'nin tüm eğlencesini sunan daha küçük bir pakettir.