Close
 • Ana
 • /
 • Beslenme
 • /
 • Kilitleme kilo kaybı: Bu beş yiyecekten DAHA FAZLASINI ve diğer beş yiyeceğin KARA LİSTESİ'ni yiyin

Kilitleme kilo kaybı: Bu beş yiyecekten DAHA FAZLASINI ve diğer beş yiyeceğin KARA LİSTESİ'ni yiyin

Kilo kaybı her zaman çevrimiçi olarak en çok aranan konulardan biriydi, ancak kilitlenmeden bu yana, evde kilo vermek her zamankinden daha popüler hale geldi, muhtemelen aniden herkes yeni, hareketsiz yaşam tarzları nedeniyle kilo almaya başladı. İyi haber şu kievde kilo vermekzor olmasına gerek yok. Dolu gitmene gerek yokkilo kaybı için keto... yine de, tamam, buabilirYardım.


Evde kilo almak istemiyorsanız hangi beş gıdadan kaçınmanız gerektiğini - ve bunun yerine hızlı kilo vermek için beş yiyeceği - öğrenmek için, aynı zamanda Bulk Powders'ın ticari direktörü olan performans beslenme uzmanı Simon Jurwik ile konuştuk. Alçakgönüllü görüşüne göre, yaşam tarzı ve diyetteki bazı basit değişiklikler harika sonuçlara yol açabilir. Yapmak zorunda değilsinevde vücut ağırlığı antrenmanlarıveya kullankoşu antrenmanı… Ancak bu da yardımcı olabilir.

Simon'ın kilo vermeyi engellemeye yönelik en iyi ipuçlarını burada bulabilirsiniz - drama olmadan etkili ve güvenli bir şekilde formunuzu koruyun.

Kilo almak istemiyorsanız kaçınmanız gereken en iyi beş yiyecek

Simon, her sabah paket yemek yemeyi önermese bile, doğası gereği 'kötü' yiyecekler fikrine inanmıyor. Onun sloganı 'her şey ölçülüdür'. Bununla birlikte, 'Daha fazla kalori yoğun olduğu için kilit altındayken aşağıdakileri tüketmenizi sınırlandırmanızı söyleyebilirim. Mantıklı.

 • İşlenmiş gıdalar: işlenmiş yiyecekler, daha uzun süre dayanmalarını ve daha fazla lezzet vermelerini sağlamak için birçok katkı maddesi ve yapay bileşen içerir. İşlenmiş gıda örnekleri arasında sosisler, taze olmayan unlu mamuller, tatlılar ve bisküviler ve daha fazlası bulunur.
 • Alkol: burada Pingtwitter'te bahsettiğimiz gibi,alkol kesmek kilo vermeye yardımcı olabilir- bazen önemli ölçüde ve başka hiçbir şeyi değiştirmeden. Alkolün gitmesine izin vermek de bilişsel performansı artırabilir ve daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir. Orada haber yok.
 • Rafine şeker: rafine şeker birçok nedenden dolayı sağlıksızdır. İnsülin seviyelerini yükseltir ve herhangi bir besin değeri yoktur. Bağımlılığa neden olabilir, dişlerinize ve organlarınıza da zarar verebilir. Çoğu gazlı içecek ve hatta meyve suları rafine şeker içerir, bu yüzden mümkünse bunlardan tamamen kaçının.
 • Çikolata barı: sadece bunlar çok yüksek miktarda rafine şeker içermekle kalmaz, aynı zamanda oldukça az katkı maddesine de sahiptir. Atıştırmayı deneprotein barlarıveyasığır eti ve vegan sarsıntılıbunun yerine istek grev yaptığında.
 • Çıkarımlar: işlenmiş yiyecekler gibi, paket servisler de yüksek kalorilidir ve genellikle kötü yağlar, sağlıksız karbonhidratlar ve yüksek şeker içeriğinden oluşan kötü bir kombinasyona sahiptir. Tadının harika olduğunu hissedebilirsiniz, ancak büyük bir kase cips ve sosunuzu peynirle doldurduktan sonra sadece beyninizin karbonhidrat ve şekerde yüksek olması.


Promixx MiiXR X7 Performance Nutrition Food Blender - 7 Parça Set - Siyah |Amazon İngiltere'de 89,99 £ karşılığında satın alın
Sürekli çikolata atıştırmak yerine, bir smoothie içmeye ne dersiniz? Promixx MiiXR X7, iki farklı karıştırıcı başlığı, iki Tritan şişesi ve iki sızdırmaz kapağı olan performans bir karıştırıcıdır, böylece taze hazırlanmış smoothielerinizi yanınızda taşıyabilirsiniz. 700w motor, bu karışıma koyduğunuz her şeyi saniyeler içinde toz haline getirir. Promixx MiiXR X7 bulaşık makinesinde yıkanabilir ancak şişelerin ergonomik şekli sayesinde elde yıkaması da kolaydır.


Dilerseniz günde beş gününüzün hepsini tek seferde yiyin

(Resim kredisi: Getty Images)

Kilo vermeye yardımcı olmak için diyetinizde daha fazla tüketilecek en iyi beş yiyecek

Simon kilo vermeye gelince, kalori açığına kefil oluyor: 'Dengeli bir diyet denemeli ve yemelisin ki doğru miktarda besin ve mineral almalısın.' İdeal olarak, vitamin seviyenizin tamamlandığından emin olmak için günde beş tanesini meyve ve sebze karışımından yemek istersiniz.


Yemeklerinize daha fazla yeşillik eklemek düşündüğünüzden daha kolay: kahvaltı pastırması ve yumurta ile biraz domates, sabah ortasında bir elma, öğle yemeğinizle biraz kuşkonmaz ve lahana, öğleden sonra bir muz ve çayınızla birlikte yarım avokado .

Bu zaten günde beşten fazla 'sadece' ve diyetinize ekstra lif eklemenin ne kadar kolay olduğunu gösteriyor. Daha lifli yemek yemek de daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olabilir, bu da yemek yedikten hemen sonra hemen acıkmayacağınız anlamına gelir.

Simon, etkili kilo kaybı için aşağıdaki yiyecek gruplarının diyetinize dahil edilmesini önerir:

 • Yüksek proteinli yiyeceklertavuk, kuruyemiş ve yumurta gibi: protein, kas iyileşmesi ve kilo kaybı için de harikadır. Dilerseniz diyetinize protein tozu veya yüksek proteinli atıştırmalıklar eklemekten çekinmeyin. Vücudunuzun proteini de parçalaması daha uzun sürer ve yemeklerden sonra kendinizi daha doygun hissetmenizi sağlar.
 • Düşük GI gıdalaryulaf ezmesi, tatlı patates ve baklagiller gibi: bunlar sizi daha uzun süre tok tutar ve aynı zamanda bir dizi sağlık yararına sahiptir. GI kısa Glisemik İndeks'tir ve gıdalardaki karbonhidratın kan şekeri seviyelerini nasıl etkilediğine göre göreceli bir sıralamasıdır. Yüksek GI derecesine sahip yiyecekler kan şekerini yükseltir ve bu nedenle kaçınılması gerekir. Düşük GI'li yiyeceklerin sindirimi daha uzun sürer ve karbonhidratları daha yavaş serbest bırakır.
 • Meyveler: armut, ahududu ve avokado gibi daha lifli olanları seçin. Vitamin ve mineral bakımından zengindirler ve daha fazla meyve yemek, bu çalkantılı zamanlarda bile daha sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir.
 • sebzeler: özellikle yeşil sebzeler, lahana ve ıspanak gibi protein ve lif bakımından yüksek olma eğilimindedir, ancak genel olarak diyetinize daha fazla sebze eklemek, ruh hali ve refah üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.
 • Su: 'Bunun bir gıda maddesi olmadığını biliyorum ama bence su, insanların sıklıkla unuttuğu bir şey ve susuz kalmamak için önemli!' Simon açıklıyor.


Daha fazla su içmek kesinlikle yardımcı olabilir

(Resim kredisi: Getty Images)

Kilitlemede nasıl kilo verilir ve kilo alımı önlenir

Simon'ın açıkladığı gibi, 'kilo almayı önlemek veya kilo vermek için, kilo alımından kaçınmak veya kilo kaybı için enerji harcamanıza kıyasla kalorileri korumanız gerekir.'

Bu biraz fazla karmaşık geliyorsa, bunun anlamı şudur: Kilo vermek için bakım kalorilerinizden daha az yemelisiniz. Bakım kalorileri vücudunuzun çalışması için ihtiyaç duyduğu şeydir: Ortalama olarak kadınlar için yaklaşık 2.000 kcal ve erkekler için 2.500 kcal'dir.

'Bunu yapmanın iyi bir yolu, ne kadar yediğinizi daha iyi anlamak için kalorilerinizi takip etmektir.' Simon ekliyor: 'Özellikle kalori takibini sevmiyorsanız, porsiyon boyutlarınızı izlemeye başlayın. Kilo vermeniz gerekiyorsa, porsiyon boyutlarını azaltmanız yeterlidir. '

Kalori takibi, MyFitnessPal gibi barkodları tarayabilen ve sizin için ekleme yapan uygulamalarla kolay hale getirilebilir, karbonhidrat / yağ / proteini manuel olarak hesaplamaya gerek yoktur.

Kilo vermek istiyorsanız, günlük aktivitelerinizi yaparken harcadığınız kalorilerden daha az kalori alın. Ortalama bir erkek 2.500 kalori yaksa da, zamanınızın çoğunu evde geçirir ve fazla egzersiz yapmazsanız, kalori ihtiyaçlarınız muhtemelen 2.500'ün altında, 2.000'e daha yakındır.

Akıllı ölçeklerTanita BC-401 vücut kompozisyonu monitörüsadece üzerinde durarak baz metabolizma hızınızı belirleyebilir. Bundan daha kolay olamaz.

Çoğu çıkarımdan gerçekten kaçınmalısınız. Afedersiniz!

(Resim kredisi: Getty)

Fitbit Versa 2 |Amazon İngiltere'de 199 £ 'dan başlayan fiyatlar
Versa 2, gelişmiş kardiyo takibinin yanı sıra normal adımlar ve uyku öğelerine sahiptir ve yerleşik Alexa'ya sahiptir. Ayrıca bir Fitbit için alışılmadık derecede şıktır ve mükemmel bir şekilde sunulan uygulaması ve genişleyen ekosistemi sayesinde bunu bir temel olarak kullanabilirsiniz. tam fitness ve diyet programı. Ayrıca tüketilen kalorileri kaydetmek için yemeklerinizi de girebilirsiniz, böylece tüm diyet verilerinizi tek bir yerde toplayabilirsiniz.

Keto diyeti kilo vermenin anahtarı mı?

(Resim kredisi: Fresh n Lean)

Daha hızlı kilo vermek için en iyi diyet nedir?

Özel bir diyete başlamak yardımcı olabilir, ancak yalnızca kontrol edilirse ve ona bağlı kalırsanız. Nihayetinde bağlılığa gelir. Daha düşük karbonhidrat buluyorsanızketo diyetibağlı kalmak daha kolay, o zaman bu iyi bir seçenek. Eğer tercih edersenaralıklı oruçve ona bağlı kalabileceğinizi anlıyorsunuz, o zaman bu 'keşfedilecek bir tane' - diye ekliyor Simon.

Buradaki anahtar kelime 'bağlılıktır': Haftalık olarak bir modadan diğerine geçmekten kaçının. Yapabileceğiniz diyeti bulduğunuzda - aşırı bir diyet olması gerekmez - sadece vücudunuzun uyum sağlamasına izin verin ve sonunda sonuçları göreceksiniz.

Unutulmaması gereken en önemli şey, sağlıklı olduğunuzda kilo vermenin doğal olarak gerçekleşeceğidir.Kilo kaybının peşinden koşmakla ilgili değil; daha da önemlisi, kendinizi sağlıklı bir yaşam tarzı ve sürdürülebilir bir diyete sokmaktır. Bu, kilo vermenizi ve onu uzak tutmanızı sağlar.

Diğer özel diyetler şunları içerir:vegan diyeti,askeri diyetvepaleo diyeti. Ve daha fazlasını yükler. Bunları tavsiye ediyor muyuz? Mutlaka değil ama bir seçenek olarak varlar, kilo vermek için denemek istersen.

FitBit Aria 2 akıllı banyo tartısı |Amazon İngiltere'de 119,99 £ karşılığında satın alın
Bu akıllı ölçek size kilonuzu, vücut kitle indeksinizi ve vücut yağ yüzdenizi söyler - ki bu pek çok insanın istediği şeydir. Daha sonra bunu Fitbit hesabınıza bildirir, böylece kilo trendlerinizi izleyebilir ve Fitbit giyilebilir cihazınızın günlük kalori yakma tahminleriyle birlikte kullanabilirsiniz. MyFitnessPal veya Fitbit'in kendi diyet özelliklerini ekleyin ve ardından isterseniz yemek planlarınızı, tüketilen günlük kalorileri ve kilo hedeflerinizi senkronize edebilirsiniz.

Kilo kaybı için düzenli egzersiz yapmak gerekli değildir ancak kesinlikle yardımcı olabilir.

(Resim kredisi: Getty Images)

Kilo kaybı / bakımı için egzersiz gerekli midir?

Simon'a göre, halihazırda belirli bir kas kütlesine sahip olan kişiler ile 'sadece' kilo vermek isteyenler arasında bir ayrım yapmak önemlidir: 'Belli bir miktarda kas kütlesini korumayı hedefliyorsanız, buna bağlıdır. sahip olduğunuz kas kütlesini tutmak için egzersize ve özellikle direnç eğitimine devam etmeniz gerekiyor. '

Kardiyo uzun süredir kilo vermek için kullanılıyor, devam etsinkoşu bantları,kapalı bisikletveya kapalı alanda kürek çekme. Ancak direnç eğitimi, kalori yakmanın ve egzersiz yapmanın harika bir yoludur.HIIT antrenmanları. Kilo kaybı için en iyi direnç eğitimi, bunun gibi bileşik egzersizler kullananlardır.tam vücut egzersiziveya buiki günlük itme-çekme egzersizi.

Benzer şekilde, egzersiz ve kalori kısıtlamasını içeren bir diyeti yeni tamamladıysanız, kilonuzu korumak için aynı seviyede egzersizi tamamlamaya devam etmeniz gerekecektir. Simon, bitirirseniz, kalori harcamalarınız düşer ve muhtemelen kilo alırsınız.

SIXPAD Elektrikli Kas Stimülasyonu Eğitim Donanımı |Amazon İngiltere'de 175 £ 'dan başlayan fiyatlar
SIXPAD eğitim teçhizatı sıkı çalışmanın yerini almaz, ancak daha etkili hale getirebilir. Bu kablosuz pedler, kas stimülasyonunu etkili bir şekilde artırabilir ve 'dengeli bir diyet ve egzersizle birlikte 4 hafta sonra kullanıcıların karın kaslarında% 8'lik bir iyileşme elde etmelerine yardımcı olabilir' - ya da SIXPAD'in iddia ettiği gibi. Gün ortasında koşulara harika bir alternatif olan SIXPAD'i kullanmak sizi terletmez, ancak yine de bir dereceye kadar kas stimülasyonu sağlar.

Tamamlayıcı bilge, Dökme Tozlar sizi kapsar

(Resim kredisi: Toplu Tozlar)

Takviyeler kilo vermeye / vermeye yardımcı olabilir mi ve öyleyse hangileri?

Anlaşılır bir şekilde, Simon enerji seviyenizi takviyelerle doldurmak hakkında çok şey biliyor: 'Doğru takviyeleri doğru zamanda almak, dengeli bir diyete dahil edildiğinde kilo korumaya / kaybetmeye katkıda bulunabilir. Örneğin, ketojenik bir diyet uygularsanız, Toplu Tozlar, Komple Keto Protein Sarsıntısı, Tam Yeşiller ve Elektrolit tabletlerimiz gibi karbonhidrat oranı düşük birkaç ürüne sahiptir. '

Besin takviyeleri birçok şekil ve boyutta olabilir ve diyetinize takviye yapmak ille de galon yağ tüketmek anlamına gelmez.protein karışımlarıveyakilo aldıranlar. Özellikle sıkı bir diyet uyguluyorsanız,vegan diyetiveya yukarıda belirtilen keto diyeti, metabolizmanızı desteklemek için bazı takviyeleri almak kaçınılmaz olacaktır.

Kilo vermek için takviyeleri kullanırken, Cutting Edge ürünümüz, kalori kısıtlı diyet bağlamında kilo kaybına katkıda bulunan Glucomannan içerir.

Bulunduğunuz yerde bugünün en iyi Fitbit fiyatları Fitbit Versa Special Edition ... Fitbit Versa Amazon $ 248,54 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 2 Sağlık ve ... Fitbit Versa 2 Amazon $ 299.95 $ 228.95 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Versa Lite Smart ...Fitbit Versa LiteEbay150 $ Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Versa Özel Sürüm ...Fitbit Versa - Özel SürümEbay139,95 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Versa 2 Special ... Fitbit Versa 2 Special Edition Amazon $ 251,44 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit şarj 3 spor ... Fitbit Charge 3 Amazon $ 221,91 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Inspire HR (Leylak)Fitbit Inspire HRDick Smith179 ABD doları 129 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Inspire Health and ... Fitbit Inspire Amazon $ 129.95 $ 118 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz