Close

Logitech StreamCam incelemesi

İnsanların masaüstü bilgisayarları ve CRT monitörleri olduğu günlerde harici web kameraları oldukça popülerdi, ancak daha sonra herkes dizüstü bilgisayarlara ve yerleşik kameralı telefonlara geçti ve böylece Blockbuster ve Nokia 7110 gibi web kameralarının popülaritesi azaldı.


Sonra 2020'nin 'garip zamanları' oldu ve aniden herkes ister canlı yayın için ister iş Zoom toplantıları için bir dizüstü bilgisayar web kamerasına saatlerce eğilmekten kaçınmak için tekrar bir web kamerası istedi. Neyse ki Logitech, Logitech StreamCam şeklinde her ikisi için de mükemmel bir şekilde uygun bir web kamerasına sahipti ve bu nedenle 2020'nin büyük bir bölümünde elde etmek neredeyse imkansızdı, ancak birçok perakendecinin şimdi stokunda var -% 200 üzerinde değil. RRP! StreamCam şu anki listemizdeen iyi web kamerasıbakalım nasılmış...

Logitech StreamCam incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

Logitech StreamCam, 11 Şubat 2020 çıkış tarihi ile Logitech'in web kamerası serisine nispeten yeni bir eklemedir. 139 £ fiyatla Logitech StreamCam, pazarın en üst noktasında ve Logitech'in kendi web kamerası serisinin en üst ucunda, yalnızca Logitech Brio Stream ve Logitech Brio Ultra HD Pro Business Webcam daha pahalıdır. Amazon gibi perakendecilerde StreamCam'in bu RRP'den biraz düştüğünü gördük, bu yüzden bir tane satın almaya karar verirseniz tam fiyatı ödemeniz gerekmez.

Logitech StreamCam incelemesi: genel bakış

Logitech StreamCam, yayıncılara ve içerik oluşturuculara yöneliktir. 1080p/60fps video ve öne bakan çift mikrofona sahip olmasının yanı sıra, bir monitör montajı ve tripod montajı ile birlikte gelir ve Instagram ve Facebook Hikayeleri için çekim yapıyorsanız web kamerası montajında ​​yatay moddan portre moduna döndürülebilir. Cam lens f/2.0 diyafram açıklığına, 3,7 mm odak uzaklığına ve 78 derecelik görüş alanına sahiptir.

Kamera beyaz veya grafit olarak mevcuttur ve monitör montajı ile 85 mm yükseklik x 58 mm genişlik x 48 mm derinlikte gelir ve 222 g ağırlığındadır. Sabit bir 1,5 m USB-C kablosuyla birlikte gelir - bu, daha yeni MacBook sahiplerini memnun edecektir, ancak onu daha eski bir USB 3.0 bağlantı noktasına takmak isteyenlerin, içinde bir tane olmadığı için bir USB-C - USB 3.0 dönüştürücü alması gerekecektir. kutu.


StreamCam için gizlilik koruması yoktur (bazı girişimci Etsy tasarımcıları bu sorunu çözmüş olsa da) ancak kullanımda olduğunu size göstermek için kameranın önünde yanan küçük beyaz bir LED vardır. Bu LED, çift mikrofonu da gizleyen ve ön tarafında 'logi' logosunu taşıyan kumaş bir kapağın arkasındadır.

Logitech StreamCam incelemesi: kurulum ve kullanım

Logitech StreamCam'i saniyeler içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Sadece bir USB-C bağlantı noktasına takın ve tercih ettiğiniz görüntülü sohbet uygulamanızı çalıştırın. Uygulama içinde muhtemelen yerleşik web kameranız (varsa) üzerinden StreamCam'i seçmeniz gerekecek ve gitmeye hazırsınız. StreamCam ve standart bir dizüstü bilgisayar web kamerası arasındaki kalite farkı, kameranın net ve canlı bir görüntü akışıyla hemen fark edilir.


StreamCam'i yalnızca görüntülü aramalar için kullanıyorsanız, kurulumunuzu olduğu gibi bırakmaya karar verebilirsiniz, ancak StreamCam'den en iyi şekilde yararlanmak için Windows ve Mac için kullanılabilen ücretsiz Logitech Capture yazılımını yüklemeniz gerekir. Yazılımın Mac sürümünün beta olduğunu ve Intel MacBook Air kullanırken benim için çalışırken M1 Mac Mini'de bile açılmayacağını unutmayın.

Logitech Capture size otomatik pozlama, çerçeveleme ve görüntü sabitleme sağlar ve kare hızı, çözünürlük, beyaz dengesi, parlaklık, kontrast ve yakınlaştırma düzeyi gibi çeşitli ayarları manuel olarak yapmanızı sağlar. Yazılım ayrıca AI özellikli yüz takibi ekler ve kayıtlı videolarınıza filtreler, metin kaplamaları ve kenarlıklar eklemenize olanak tanır. Logitech Capture'ı birden çok kaynaktan kayıt yapmak için de kullanabilirsiniz – örneğin, iki web kamerası veya bir oyun veya yazılım demosu yayınlıyorsanız kamera artı PC masaüstünüz veya uygulama pencereniz. Girişlerinizi seçtikten sonra, resim içinde resim veya yan yana gibi düzenleri seçebilirsiniz.


Logitech Capture'ı video kaydetmek için kullanmanın yanı sıra akış sırasında sanal kamera olarak da kullanabilirsiniz. Zoom ve Google Meet kullanarak başarılı bir şekilde denedim – görüntülü sohbet uygulamasının ayarlarına gitmeniz ve kamerayı Logitech StreamCam'den Logitech Capture'a değiştirmeniz yeterli. Ayrıca Open Broadcaster Software (OBS) veya XSplit aracılığıyla YouTube, Facebook Live veya Twitch'te de kullanabilirsiniz (StreamCam, 3 aylık premium XSplit lisansı ile birlikte gelir).

Logitech StreamCam incelemesi: karar

Bir içerik yaratıcısıysanız, Logitech StreamCam sağlam bir seçimdir, stereo veya çift mono olarak net görüntüler ve ses üretir, ancak muhtemelen ayrı bir mikrofonla eşleştirmek isteyeceksiniz. Aynı zamanda yayıncılarda da satılan Logitech C920S Pro HD Web Kamerasını fiyatın üçte ikisine alabileceğinizi düşündüğünüzde, bazıları için en önemli nokta fiyat olacaktır. Ancak daha sonra C920S Pro HD, StreamCam'den alacağınız 60 fps'ye kıyasla yalnızca 30 fps'de çekim yapar ve StreamCam çok daha güzel görünür (bu, monitörünüzün 7/24 üstüne oturacaksa önemlidir).

Web kameranız evden çalışırken öncelikle iş video görüşmeleri için kullanılıyorsa, StreamCam'i de gözden kaçırmamalısınız. İnsanların Zoom aramaları sırasında bu kadar yorulmasının bir nedeni, düşük kaliteli video akışı olan insanlara odaklanmak için gereken zihinsel çabadır, bu nedenle StreamCam gibi kaliteli bir web kamerasına yatırım yaparak yalnızca kendinizi daha iyi göstermekle kalmaz, aynı zamanda meslektaşlarına da bir iyilik yapıyorsun. Oh, ve hazırken bir yüzük ışığı al, hem deen iyi ofis koltuğuya daen iyi oyun koltuğuve gurur duyacağınız bir düzene sahip olacaksınız.

Logitech StreamCam incelemesi: ayrıca düşünün

Logitech StreamCam şu anda listemizde dördüncü sırada yer alıyor.en iyi web kamerasıPingtwitter'teki liste. Logitech'in daha ucuza gelen kendi C922 Pro Stream'i tarafından 'çoğu insan için en iyi web kameramız' olarak dövüldü, ancak C922 Pro Stream yalnızca 720p'de çekim yapıyor ve StreamCam'i bu biraz harcamaktan memnunsanız ikisi arasında net bir kazanan yapıyor daha fazla.