Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Loki, Disney Plus'ın TV'yi nasıl kurtardığını ve Netflix'in neden çok endişelenmesi gerektiğini gösteriyor

Loki, Disney Plus'ın TV'yi nasıl kurtardığını ve Netflix'in neden çok endişelenmesi gerektiğini gösteriyor

Daha dün olmam gerektiği söylendi.aşırı yemekyeni çıkan TV şovlarında sol, sağ ve ortada.


Streaming servisleri tıklım tıklım davullarını daha da yüksek sesle çaldılar ve yeni diziyi birkaç saat içinde yargılayacak olan eleştirmenler tarafından cesaretlendirilerek, çoğu düzenli izleyici ilk bölümü bile izlemeden kendilerini bir dizi finaline boğdular, kaçınılmaz olan gerçekleşti.

Daha fazla şov görevlendirildi ve toplu halde yayınlandı, giderek artan bir şekilde güçsüz bir yutturmaca akışıyla beslendi ve gittikçe daha fazla ben (ve şüphesiz diğerleri) şovlar için heyecanlanmayı ve onlarla etkileşim kurmayı giderek daha zor buldum. , ve zaten aşırıya kaçmış olanlardan spoiler ve yorumlardan kaçının.

Her zamankinden daha fazla yeni şovun karışımı ve bu şovların bir anda terk edilmesi, katılmayı zorlaştırdı, çünkü her zaman 10 ila 20 saatlik izleme sunmaya hazır başka bir şey vardı.

En önemlisi, yeni bir şovun her bölümünün aynı anda para akışına dayalı akış hizmetleri tarafından savurulduğu bu aşırı kültür, bu şovlarla ilgili gerçek paylaşılan sohbetin ve deneyimin çöküşünü hızlandırdı. Bazı insanlar bir dizinin her bölümünü izlerken, diğerleri sadece bir veya iki tane izlediğinde, izleme deneyimlerinin dolaysızlığını yakalayan bir sohbet yapmak çok zordur.


Açıkça söylemek gerekirse, benim için akış savaşlarının bir sonucu, TV'nin kurtarılmaya ihtiyaç duymasıydı.

Ama orasıDisney Artılansmanından bu yana TV için dikkate değer bir adım attı ve en azından benim için TV'ye olan ilgimi kurtardı. Ve ilginç bir şekilde, daha geleneksel bir TV yayın yapısına doğru küçük bir geri adım atarak bunu başardı. Bunun nedeni, Disney Plus'ın daha serin anları geri getirmeyi başarmış olmasıdır - bir arkadaşınızla veya meslektaşınızla bir şov hakkında konuştuğunuz o anlarikiniz de az önce izlediniz


Ve Disney Plus bunu, ilk olarak, mükemmel yeni TV şovları yaparak ve ikinci olarak, onları yaparak başardı.Etkinliklersadece piyasaya sürülmeden önce onları çok iyi takip ederek değil, aynı zamanda haftalık bir programa bırakarak.

WandaVision TV şovunun yılın başlarında nasıl bir fenomen haline geldiğine bir bakın.mutlakduygu. Genel olarak Marvel veya süper kahramanlarla ilgilenmeyen insanlar bile hala emildi ve en azından benim ofisimde bu, hem gerçek su soğutucusunun etrafında hem de Slack'teki sanal olanın etrafında bir sürü ekip üyesi arasında paylaşıldı.


Ve az önce olan Lokifırlatma olarak onaylandı9 Haziran'da, her Çarşamba yeni bölümler gelecek, bunun bir sonraki devamı gibi görünüyor. Disney Plus'taki Loki şimdiden aklımda bir sonraki WandaVision tipi eski moda ortak TV deneyimi gibi görünüyor ve bu da son olmayacak. Disney Plus kanalından sürekli olarak harika görünen yeni TV şovları akışı var.

Sadece nasıl olduğuna bakObi-Wan Kenobi TV dizisiyığılıyor, birdinamit kadrosu açıklandı, ve şov zaten LA'da çekiliyor - Bunun için sabırsızlanıyorum ve tıpkı diğer Disney Plus özel TV şovu The Mandalorian gibi, Star Wars evrenini gerçekten harika bir şekilde genişletecek ve aynı zamanda aşırı akış kültüründen uzak duracak .

Şimdi, elbette, Netflix ve Amazon Prime Video gibi diğer akış hizmetleriAyrıcaHer hafta düşen bazı şovlar var, ancak The Witcher ve The Boys dışında, Disney Plus'ın hızla ustalaştığı olay benzeri su soğutma faktörüne sahip olan hiçbirini düşünemiyorum. Ve bu hizmetlerin bu kadar hızlı yetişmesi gerekiyor, yoksa Disney Plus'a daha fazla izleyici kaybedecekler.

Pingtwitter'lerde söyledimDisney Plus incelemesi'dünya dışı içerik' sağladığını ve şimdi bunu TV alanında her zamankinden daha fazla yapıyor.


Çalışan birçok insan gibi benim de TV izlemek için fazla zamanım yok, bu yüzden Loki gibi programları izlemeyi ve bu deneyimi başkalarıyla paylaşmayı dört gözle bekleyebileceğim gerçeği gerçekten heyecan verici. 9 Haziran'da yuvarlan!