Close

Lomography Belair X 6-12 incelemesi

Lomography Belair X 6-12 fiyatları Image 1/6

Lomography Belair X 6-12 incelemesi


Lomography Belair X 6-12 incelemesi
Resim 2/6

Lomography Belair X 6-12 incelemesi

Lomography Belair X 6-12 incelemesi
Resim 3/6

Lomography Belair X 6-12 incelemesi

Lomography Belair X 6-12 incelemesi
Resim 4/6

Lomography Belair X 6-12 incelemesi

Lomography Belair X 6-12 incelemesi
Resim 5/6

Lomography Belair X 6-12 incelemesi


Lomography Belair X 6-12 incelemesi
Resim 6/6

Lomography Belair X 6-12 incelemesi

Lomography Belair X 6-12 incelemesi

Şık kaplama seçenekleriyle, değiştirilebilir lenslere sahip orta format Lomo Belair X6-12 işe yarıyor, ama nasıl bir performans sergiliyor?


Lomo Belair X6-12 Trailblazer, analog kamera uzmanının en son ürünüdür ve değiştirilebilir lenslere sahip orta format bir kamera şeklini alır.

Ayırt edici çıtçıt birkaç farklı yüzeyde mevcuttur - Lomography'nin Londra Genel Merkezine düştüğümüzde en pahalı modeli teslim aldık. Trailblazer, 289 £ fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak biraz daha ucuz olan Jetsetter'ı 269 £ veya City Slicker'ı daha uygun fiyatlı 199 £ 'dan da seçebilirsiniz.

Lomo Belair, oldukça panoramik olmayan, ancak ona yaklaşan bir şey olan devasa 6x12 görüntüler çekmenizi sağlar. Bunu geniş açılı bir lensle birleştirin ve çok şeyi tek bir çerçeveye sığdırabilirsiniz.

Verilen maskeleri (kameranın içine oturan plastik çerçeveler) kullanarak normal 6x9 veya kare 6x6 olarak da çekim yapabilirsiniz. Filmi yüklemeden önce bunların takılması gerektiğinden, bir rulonun ortasında formatı değiştiremezsiniz, bu nedenle başlamadan önce hangi boyutta çekim yapacağınıza karar vermeniz gerekir.

Fotoğraf makinesi 120 orta format film kullanır ve 6x12'lik geniş çerçevelerde 6 çekim, 6x9'da 8 veya kare görüntüler çekiyorsanız 12 çekim elde edersiniz.

LC-A modelleri gibi,Lomo LC-WideBelair, elektronik bir otomatik deklanşöre sahiptir, bu da minik kadrandan doğru ISO ayarını seçmeniz gerektiği anlamına gelir, aksi takdirde deklanşör film için doğru miktarda ışığın içeri girmesine izin vermez. Aynı zamanda pillerin dolu olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına da gelir (2 x LR44).

Lomo Belair X 6-12: Boyut ve yapı

Belair'in belirgin katlanabilir körük tasarımı, çantanıza kaymak için daha kolay yönetilebilir bir birime katlandığı anlamına gelir, ancak o zaman bile hala bir ev tuğlasının yarısı boyutundadır, ancak şükür o kadar ağır değildir - film veya pil olmadan 500 gramdır.

Trailblazer iki tonlu suni deri ve metal bir görünüme sahipken (Jetsetter'da olduğu gibi), City Slicker plastikten üretildi, dolayısıyla daha düşük fiyat etiketi. Genel görünüm, retro stile benzerLomoKinoanalog film kamerası.

Belair, etraftaki en küçük kamera olmayabilir, ancak kesinlikle yakışıklı bir kamera. Kullanırken çok tuhaf bakışlar elde edeceksiniz - şüphesiz bazıları sizi gülünç bir yenilikçi olarak görecek, ancak birçoğu sizi bir basın fotoğrafçısı gibi hissettirecek kameranın kaygan retro görünümünü kıskanacak. 1930'lar.

Kameranın üst kısmında, bir film geri sarma kadranı ile birlikte, değiştirilebilir bir vizör (kullandığınız lense uyması için değiştirmeniz gerekecek) ile birlikte bir flaş takmak için bir flaş yuvası adaptörü bulunmaktadır.

Kamera, 90 mm ve geniş açılı 58 mm olmak üzere iki lensle birlikte verilir. Ayrıca bir de alabilirsiniz114 mm mercekayrı olarak (143,20 sterlinlik oldukça acı bir fiyata), bu da sığ alan çekimlerinde size yardımcı olacaktır.


Lomo Belair X 6-12: Kontroller

Deklanşör bırakma kolu, kameranın ön kısmının sağ tarafında bulunur. Bu, ana kamera gövdesini sol elinizle tutmanız gerektiğinde, sağ eliniz dışarı çıkan kısma oturduğu için biraz doğal olmayan bir his uyandırdığından alışmak biraz zaman alır. Bununla birlikte, kolun hareketi oldukça düzgün olduğundan çekim sırasında kamerayı sabit tutmak çok zor değil.

Ayrıca flaşı kullanırken veya sadece poz miktarını kontrol etmek için bir ampul ayarı bulacaksınız.

Kameranın ön kısmını genişletmek, 50-1600 aralığına sahip minik bir ISO kadranını ortaya çıkarıyor. Çoğunlukla ISO800 renkli negatif filmle çekim yaptık - eğer güneş ışığı umduğunuz kadar parlak değilse iyi bir seçim. Ayrıca, iyi aydınlatılmış bir odada iç mekanda çekim yaparken de makul derecede iyi başa çıkıyor.

Belair, alan odaklamayı kullanır - böylece oldukça belirsiz olan 1m, 1.5m, 3m veya sonsuzluk ayarlarını seçebilirsiniz.

Lomo Belair X 6-12: Görüntü kalitesi

Çektiğimiz rulolar karışık bir çantaydı. Çoğunlukla geniş 6x12 formatında çekim yaptığınızda, sonuçta çok sayıda çekim (6'dan bir ruloya) olmaz, bu yüzden kaçınılmaz olarak, yalnızca birkaç gerçekten iyi çekim yapacaksınız. Eski tarz 120 filmden tutarlı bir şekilde doğru sonuçlar almak da herkesin bildiği gibi zordur.

Bununla birlikte, bazı iyi geniş açılı çekimler yapmayı başardık ve bu geniş format bunun için ideal. Sonsuz odak ayarında daha fazla şansımız oldu, oysa daha yakın mesafeli çekimler çok yumuşak ve detaylardan yoksundu.

Lomography o zamandan beri Belair için 35mm'lik bir arka (£ 55) piyasaya sürdü, bu da sinir bozucu 120 yerine iyi eski güvenilir 35mm film kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Bu, görüntü kalitesine hoş bir artış sağlayacaktır.

Lomo Belair X 6-12: Karar

Lomo Belair'in görünümünü, hissini ve fikrini ne kadar sevsek de, oldukça düzensiz sonuçlar sunan bir kamera için çok para. Belair kesinlikle stil için puan alıyor, ancak fiyat etiketi muhtemelen çoğu için biraz dik olacak.

Bir ruloda sadece 6 çekim olmasına rağmen, geniş formatlı görüntüler harika görünüyor, artı 120 filmi işleme maliyeti (her cadde fotoğraf laboratuarının sunmadığı bir şey) maliyetin hızla artması anlamına geliyor.

Bir Lomo fotoğraf makinesine birkaç yüz sterlin harcayacaksanız, paranızın LC-Wide'a harcanmasının daha iyi olacağını düşünüyoruz. Veya başlıyorsanız, Lomo Diana veya La Sardina daha uygun fiyatlı bir seçimdir.

Lomo Belair X 6-12 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Lomo Belair X 6-12 fiyatı: 289 £ (Trailblazer), 269 £ (Jetsetter), 199 £ (City Slicker)