Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi TV'yi mi arıyorsunuz? 2018, OLED'e geçiş yılıdır ve işte nedeni ...

En iyi TV'yi mi arıyorsunuz? 2018, OLED'e geçiş yılıdır ve işte nedeni ...

Sony, OLED televizyonlar yaratmış olabilir, ancak LG onları oturma odalarına yerleştirmenin ana itici gücü oldu. Kuşkusuz, OLED TV donanımlı salonlar şimdiye kadar seçkin bir gruptu ve bahisçiler maliyetten vazgeçti ve OLED'in ilk benimseyenler dışındaki insanlar için teknolojik olarak hazır olup olmadığı konusundaki endişeler. 2018 değişen yıl olmalıdır. OLED TV'leren iyi televizyonlarve sen en iyisini hak ediyorsun, değil mi?


LG'den bahsediyoruz çünkü 2018 serilerini gördükten yeni döndük.yüce OLED W8. Panasonic ve Sony de fantastik OLED TV'ler yapıyorlar, ancak parti bozucu Samsung rakip QLED teknolojisine (ki bu da mükemmel, adil olmak üzere) öngörülebilir şekilde bağlı kalıyor gibi görünüyor.

2017 ve 2018'deki en iyi OLED TV'ler o kadar iyidir ki bir kez görüldüğünde görmezden gelmek veya daha azını kabul etmek zordur. Esasen, film yapımcılarının izlenmesini istediği gibi, evinizde sinema kalitesi elde edebilirsiniz. Böylece gürültülü patlamış mısır yiyicilerle dolu sinema gezilerini atlayabilir, bu paradan tasarruf edebilir ve istediğiniz zaman evinizin rahatlığında keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm bunlar ve OLED de her zamankinden daha uygun fiyatlı hale geliyor.

Daha fazlasını okuyun: LG Signature OLED TV R (65R9) 4K HDR TV incelemesi (erken karar): TV Land'e yeni eklenen harika bir şey

Peki, bu yıl önceki nesillere göre (hatta) daha iyi olan nedir?


İkinci ipotek artık gerekli değil

Etrafta alışveriş yapın ve artık LG'nin B7 ve C7'nin 55 inç sürümlerini 1.500 £ 'dan daha ucuza alabilirsiniz. Bu olumluucuzGiriş seviyesi bir OLED'in bile sizi iki yıl önce geri getireceği şeyle karşılaştırıldığında ve bu televizyonların 2017'de piyasaya sürüldüklerinde maliyeti olan 2.700 £ 'dan 1.200 £ daha az.

LG'nin 2018 fiyatlandırması, giriş seviyesi C8'in 2.500 dolardan listelendiği bu trendi devam ettirecek gibi görünüyor. Bugünün yaklaşık 1.770 sterlinlik bir İngiltere fiyatına eşit olacak döviz kurunu kullanarak. Evet, büyük olasılıkla İngiltere'de fiyatlandırma o kadar keskin olmayacak, ancak İngiltere C8 ve B8'in lansmanında 2.000 £ 'ın altında gıcırdadığını görebiliriz.

Diğer markalar da kesinlikle buna uymak zorunda hissedeceklerdir.


İyileştirilmiş iç organlar aşırı yük resimleri

OLED TV'nin ilk yıllarında, görüntü kalitesi oldukça etkileyiciydi, ancak üreticilerle konuşurken, panellerden en iyi şekilde nasıl yararlanacakları konusunda güreştikleri açıktı. Örneğin, gürültü ve düşük ışıklı sahnelerde ayrıntıları ortaya çıkaran sorunlar vardı ve OLED görüntülerinin gerçekten sinematik bir şeyden çok harika dizüstü bilgisayar ekran koruyucuları gibi görünmesini sağlamak kolaydı.

Artık hepsi değişti.

Yeni Alpha 9 işlemci, LG'nin 2018 OLED tacının mücevheri. Bu canavar, iki kat gürültü azaltma işlemi, mükemmel derinlik geliştirme, daha akıllı netlik iyileştirmeleri ve uyarlanabilir renk geliştirmeleri anlamına geliyor. Sonuç, geçen yılın amiral gemisi OLED modellerinden bile açıkça çok daha iyi olan bir resimdir.


Bu aynı zamanda menü etkileşimlerinin sorunsuz olduğu, ses kontrollerinin yeni ThinQ AI kullanılarak her zamankinden daha iyi çalıştığı anlamına gelir, ayrıca bu TV'ler bir Google Home veya Amazon Echo kullanılarak bile kontrol edilebilir.

4K ve HDR sağlam bir şekilde kurulmuştur

İster OLED, ister QLED satın alın, ister LCD'li çubuk satın alın, kesin olan bir şey var: 4K çözünürlük olacak. 4K için standartlar artık iyi bir şekilde oluşturuldu - çoğu UHD televizyonunun ilk dalgasını satın alanların hayal kırıklığına uğramasına rağmen, bunların çoğu artık kullanılmıyor, çünkü 4K videonun şu anda yayınlanma veya akış biçimiyle uyumsuz.

Sky, Amazon, Netflix ve diğerleri aracılığıyla artan miktarda yerel 4K içeriği olmalarının yanı sıra, en yeni 4K ultra-HD setleri, tam HD, 1080p içeriği yükseltmede mükemmeldir.

HDR artık film meraklıları ve sekizgenlerin önündeki doğa şovlarını sevenler için de olmazsa olmaz haline geliyor. Bu alan, HDR'nin çok sayıda rakip versiyonunun üstünlük için yarışmasıyla hala biraz karışıktır, ancak iyi haber, çoğu TV üreticisinin çoğu veya tümü için destek sunarak bunu ele almasıdır. Çoğu durumda, ürün yazılımı güncellemeleri aracılığıyla yeni HDR işleme formatları ekleme yeteneği de vardır.

LG halihazırda çok çeşitli HDR formatlarını destekliyordu, ancak şimdi yeni dinamik ton eşleme sayesinde her ikisi de gelişmiş kalitede HDR Pro ve HLG Pro ekledi. Setleri ayrıca Dolby Vision ve Technicolor desteğine sahiptir, bu nedenle tüm içerik türleri için geleceğe hazırsınız.

Atmos artık iyi bir şekilde kurulmuş durumda

Dolby Atmos artık kolayca en çok tanınan ve istenen surround ses biçimidir ve tüm yeni LG OLED TV'lerde yerleşiktir. OLED'in birinci sınıf doğası göz önüne alındığında, bu, diğer büyük markaların OLED setleri için de geçerli olabilir.

OLED setlerinin gerçek hoparlörlerinden gelen ses, genellikle sunulan görsel zevklerle eşit değildir. Bununla birlikte, yerleşik Atmos işleme ile, tüm çevreleyen sesi HDMI aracılığıyla Atmos hoparlör sisteminize kolayca aktarabilir ve baş üstü ses tılsımlarının sizi bir sonraki film gecenize doğru şekilde çekmesine izin verebilirsiniz.

Hepsi HFR'nin geleceğini selamlıyor (ama henüz değil)

Gelecekte dikkat edilmesi gereken başka bir kullanışlı kanıt: şimdi yeni bir TV görüntü kalitesi devrimi başlıyor ve adı Yüksek Kare Hızı veya HFR (Huh-furr olarak telaffuz ediliyor,2 Beyinli Adam).

LG'nin 2018 OLED'lerine eklenen HFR, 120 FPS'de video oynatmanıza olanak tanıyacak, yani yüksek hızlı hareketlerin net olması gereken futbol veya tenis gibi sporları izlemek için mükemmel olan tereyağlı pürüzsüz görüntüler anlamına geliyor. Bu, herhangi bir gecikme olmadan deneyimin içine çekilmenizi sağlar ve kendinizi gerçekten oradaymışsınız gibi hissettirir.

HFR'nin filmlere yeni bir 'gerçekçilik' kattığı da söyleniyor. Kimse görse deHobbit48 fps'de filmler bu cephede hala yapılması gereken işler olduğunun farkında olacaklar.

AkımToplamTV izlemek için içeriğin olmaması biraz sorun, ancak umarım gelecek çok şey getirecektir. Can sıkıcı bir şekilde, YouTube'un zaten 120 fps HFR videosu var, ancak Google şu anda onu kilitledi, bu nedenle yalnızca bir PC veya Mac'te görüntülenebilir.

  • best-tv-2020-worlds-best-4k-wall-mounts