Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Ucuz bir Fitbit Charge 4 alternatifi mi arıyorsunuz? Yeni £ 40 Oppo Band, AMOLED ekrana ve 12 günlük pil ömrüne sahip

Ucuz bir Fitbit Charge 4 alternatifi mi arıyorsunuz? Yeni £ 40 Oppo Band, AMOLED ekrana ve 12 günlük pil ömrüne sahip

Son zamanlarda piyasaya sürülenlerin topuklarında sıcakHuawei Bant 6, Oppo, 'markanın fitness deneyimini geliştirmek ve iyileştirmek için tasarlanmış ilk giyilebilir cihazı' olduğu söylenen Oppo Band'in İngiltere'deki en son giyilebilir lansmanını duyurdu. Esasen, Oppo Band birfitness takipçisi12 egzersiz modu, uyku takibi, SpO2 izleme ve daha fazlasını uygun fiyata sunan 1,1' AMOLED ekrana sahip.


Oppo Band, Fitbit ve Huawei gibi markaların hakim olduğu oldukça rekabetçi bir pazarın yanı sıra bir dizi sahte markaya giriyor, ikinci parti şüpheli olarak doğru özellikler ve sensörler sunuyor. Oppo Band'ın fiyatı, orta sınıf fitness takipçileri arasında, ölçeğin alt ucunun (10-15 £) çok üstünde, ancak Fitbit Charge 4s'ün talep fiyatının (100 £) çok altında konumlanacağını gösteriyor.

Oppo Band'ın en yakın rakibi muhtemelen Huawei Band 4 Pro'dur ve Band 4 Pro bir yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen, Oppo Band'ın sahip olmadığı dahili GPS'e sahiptir. Oppo Band'ın AMOLED ekranı da Band 4 Pro'dan (sırasıyla 1.1' ve 0.95') biraz daha büyüktür ve Band 4 Pro da Oppo Band'den biraz daha ağırdır.

Oppo Band: fiyat ve çıkış tarihi

OPPO Band'ın temel spor versiyonu şu adreste mevcut olan 39,99 £ fiyatla satılıyor.OPPO'nun eStore'uveAmazon.

Üreticiye göre Oppo Band, ABD veya Avustralya'da satışa sunulmayacak.


Oppo Band fiyat çıkış tarihi

(Resim kredisi: Oppo)

Oppo Band: özellikler

Oppo Band, 126 x 294 piksel çözünürlüğe sahip, polikarbonat bir gövdeye yerleştirilmiş ve üstte 2.5D camla korunan 1.1' tam renkli AMOLED ekrana sahiptir. İki farklı versiyon mevcuttur: Standart versiyonda bir TPU bant ve alüminyum alaşımlı toka bulunurken Style versiyonunda alüminyum alaşımlı tokalı ve paslanmaz çelik tokalı bir flor kauçuk bant bulunur. Fitness takipçisinin ağırlığı 10 gramın biraz üzerinde (kayışsız).


100mAh pil, bir buçuk saatte %0-100 arasında şarj edilebilir ve Oppo Band, bir tam şarjla 12 güne kadar 'en fazla' dayanır: fena değil. Sensör açısından izci, 3 eksenli bir hızlanma sensörüne, optik kalp atış hızı sensörüne ve bir optik SpO2 sensörüne sahiptir. Oppo Band, 5 ATM'ye kadar suya sahiptir.

Oppo Band'in sağlık özellikleri, 2021'de iyi bir fitness takipçisinden beklediğiniz özelliklerdir: sürekli SpO2 izleme, uyku izleme, gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme, günlük aktivite özeti, kalkma hatırlatıcıları ve nefes egzersizi. Sağlıkla ilgili olmayan diğer özellikler arasında akıllı bildirimler, hava durumu raporları, müzik çalma kontrolü ve hatta kamera kontrolü yer alıyor, ancak neden birinin telefonu bir eliyle tutup diğer yandan kamerayı kontrol etmek için Oppo Band'ı kullandığından emin değiliz. ama yapmak istediğin buysa, elbette yapabilirsin. Uzak bir deklanşör olarak iyi çalışabilir, bir düşünün.


Oppo Band'de 12 spor modu mevcuttur: Açık Hava Koşusu, Kapalı Alan Koşusu, Yağ Yakma Koşusu, Açık Hava Yürüyüşü, Açık Hava Bisikleti, Kapalı Alan Bisikleti, Eliptik, Kürek, Kriket, Badminton, Yüzme ve Yoga. Özel bir spor modu olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgimiz yok, ancak tam gelişmiş bir koşu saati değil, yalnızca bir fitness takipçisi olduğu düşünüldüğünde, olduğundan şüpheliyiz. Ayrıca 'Fat Burn Run'ın diğer koşu modlarından nasıl farklı olduğunu merak ediyoruz.

Oppo Band, yalnızca Android 6.0 veya daha yüksek işletim sistemlerini destekliyorsa,Grubun teknik özelliklerigidilecek bir şey var ve iOS desteği hakkında hiçbir bilgi yok. Oppo Band, Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanır.