Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Kilo verin: Kilitlendikten sonra göbek yağınızı kaybetmenize yardımcı olacak üç sağlık hilesi

Kilo verin: Kilitlendikten sonra göbek yağınızı kaybetmenize yardımcı olacak üç sağlık hilesi

Tüm dünyada kilitlenmeler azalmaya başladığında, çoğumuz son birkaç aydır yalnızca arkadaşlarımız ve iş arkadaşlarımızla görüntülü görüşmelerde etkileşim kurduk. İnsanların artık kilo vermek istemesi şaşırtıcı değil: Evden çıkmak zorunda kalmadan (hatta belden aşağısı düzgün giyinmeden), 'kilitli kilo alımı' birçokları için gerçek bir endişe haline geldi.

Bazı insanlar eski haline dönmek için karın yağlarını kaybetmek isteyebilirken, diğerleri bu kilitleme dönemini sağlık ve zindelik alışkanlıklarında gerçek ve kalıcı bir değişiklik yapmak için kullanıyor olabilir. Spor salonları şu anda sınır dışı olduğunda, burada daha hızlı kilo vermeye başlamak için sağduyulu, bilime dayalı sağlık korsanlarının üçlüsü var.

1. Yarım litre su için

Su

(Resim kredisi: Toplu Tozlar)

Kulağa çok basit geliyor, ancak yarım litre su içmek ani bir kilo verme etkisi yaratabilir.


BilimselKlinik Endokrinoloji ve Metabolizma DergisiSadece yarım litre su içmenin metabolizma hızınızı artırdığını, bu da vücudunuzun dinlenirken daha fazla kalori yakacağı anlamına gelir. 500 ml su içtikten sonra çalışma, metabolik hızların% 30'a kadar arttığını ve faydaların bir saat sürdüğünü kaydetti.

Göbek yağını kaybetmenin harika bir yoludur: genellikle susuzluğu açlıkla karıştırırız ve susuz kaldığımızda 'atıştırmalık' oluruz, bu nedenle bol su içmek metabolik hızımızı yükseltmenin yanı sıra iştahımızı da azaltır. Gün boyunca düzenli aralıklarla yarım litre su içmek, parmağınızı kaldırmadan daha az aç hissetmenize ve daha fazla kalori yakmanıza neden olur.


2. Gecede sekiz saat uyuyun

Uyku

(Resim kredisi: Bose)

Uzun zamandır uykusuzluk ile artan iştah arasında bir bağlantı olduğu düşünülüyordu. Yorgunken daha az enerjiniz varsa, doğal olarak yiyeceklerden daha fazla enerji almaya çalışacaksınız. Bununla birlikte, uyku ve iştah arasındaki bağlantı düşündüğümüzden daha da derin.


Bir araştırmacıWashington Üniversitesiuykusuzluğun vücudumuzda iştahı düzenlemekten sorumlu iki hormon olan leptin ve grelin üretimini engellediğini tespit etti. Uyku sadece pillerimizi şarj etmekle kalmaz, bu enerjiyi başka bir yerden almamızı engellemez: aynı zamanda iştah düzenlemede doğrudan bir eli vardır.

İkinci doğaNHS tarafından yaptırılan yeni bir çevrimiçi alışkanlık değiştirme programı, her gece yedi ila dokuz saat uyumayı tavsiye ediyor.

3. Alkol alımınızı azaltın

bira

(Resim kredisi: New Balance)

Kapınızın önünde küresel bir salgının yarattığı stresle, bir kadeh şaraba, biraya veya cin toniğe dönüp rahatlamak çok kolay. Bununla birlikte, ne kadar çok içersek, vücudumuzun yemeğe yaklaşımını o kadar bozarız.


Nature Communications dergisinde yapılan bir araştırma, neden bu kadar çok içki seansının gece geç saatlerde hamburger veya kebapla sonuçlandığını ortaya koyuyor: alkol beyni açlığı simüle ederek ve bizi daha fazla yemeye teşvik ederek 'açlık moduna' geçiriyor.

Bira ve şarap gibi birçok alkollü içeceğin kalori ile dolu olması gerçeğiyle birleştiğinde, alkol tüketimimizdeki artışın neden bel ölçümüzü de arttırdığını anlamak kolaydır.

Bunu beğendin mi?

  • Nasıl hızlı kilo verilir
Günün en iyi Fitbit Aria Air fiyatları 389 Amazon müşteri yorumu Fitbit Aria Air Bluetooth ... Amazon Prime $ 47,99 Fitbit Aria Air Bluetooth'u görüntüle ... Hedef47,99 GörünümFitbit Aria Air Smart -... Lenovo ABD49,95 ABD doları GörünümFitbit Aria Air Akıllı Ölçeği QVC49,96 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz