Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: etraftaki en modern balıklardan biri

Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: etraftaki en modern balıklardan biri

Pingtwitter'ün Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesine hoş geldiniz. Bu tahta, efsanevi sörfçü ve şekillendirici Mark Richards ile Lost Surfboards'un şekillendirme kralı Matt 'Mayhem' Biolos arasındaki bir işbirliğidir. Biolos, Richard'ın ikonik ve en çok satan Süper İkiz tahtasını (70'ler ve 80'lerde beş dünya şampiyonluğu zaferi için kullandığı tahtalarla bilenmiş bir tasarım) aldı ve daha kullanıcı dostu hale getirmek ve daha zayıf alanlarda daha iyi performans göstermek için yüksek performans şeklini değiştirdi. dalgalar. Bunu yaparken Lost X MR California Twin'i yarattı. Bu tahta, orta ve ileri düzey sörfçüler için uygundur - kullanımı daha kolay bir şeye ihtiyacınız varsa, genel listemize bakın.yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtaları.


Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: tasarım

Lost X MR California Twin: özellikler

Mevcut uzunluklar:5'2 ila 6'4
Tahta tipi:modern balık
Fin sistemi:FCS II ikiz + römork (dahil değildir)
Yapı:polyester fiberglas
İçin uygun:orta ila ileri düzey sörfçüler
İdeal dalga aralığı:göğüs kafa yüksek

Daha düz bir burun rocker'ı ve daha geniş bir orta nokta, burun ve kuyruk, California Twin'e burada Birleşik Krallık'ta tipik olarak karşılaşılan daha zayıf sörfte bol miktarda faydalı kayma sağlamaya yardımcı olur. Düz bir güverte, denge sağlamaya yardımcı olur ve tahtayı daha az yetenekli sörfçüler için daha affedici hale getirirken, performans kuyruk rocker'ı ve Richards'ın kanıtlanmış 'yumuşak aşağı' rayları, daha dik dalgalarda daha kolay kalkışlar sağlar ve daha deneyimli binicilerin hassas dönüşler yapmasını sağlar.

Ray hattındaki arkaya doğru tümsekler, daha geleneksel bir balıkta bulacağınızdan daha fazla kuyruk çekilmesine izin verirken, tek bir içbükey tahtanın ortasından ekstra sürüş için kuyruğun yakınındaki bir çift içbükey boyunca ilerler. daha özgür manevralar sağlamaya yardımcı olur.

İkiz kanat için biraz garip olan anakartta üç adet FCS II kanat yuvası bulunur. Ancak Mark Richards'ın orijinal tasarımı saf bir çift kanatlıyken, Lost X MR California Twin, iki daha büyük yan kanat ve dönüşlerde ekstra tutuş için ortada küçük bir römork ile çalıştırılmak üzere tasarlandı - yine de koşmayı tercih edebilirsiniz. farklı bir his denemek istiyorsanız ikiz, hatta üç kanatlı bir itici olarak. Etrafta pek çok uygun FCS II kanatçık bulunurken, Mark Richards Performance Core 2+1 kanat seti mükemmel bir ortaktır.


Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: performans

California Twin testimiz 5'7 uzunluğunda, 20,25 cm genişliğinde, 2,42 cm kalınlığında ve 30 litre hacminde geldi. 5'9, 11'lik taş inceleme uzmanımız, tahtayı çok çeşitli koşullarda kullandı - hızlı, sert, tepedeki dalgalardan yumuşak, uyluk yüksekliğindeki soyuculara kadar her şey.

Küçük, zayıf, daha marjinal dalga koşullarında California Twin'imiz oldukça iyi çalışıyor. Dalga girişi en kolayı olmasa da ve momentumu korumak için sürekli olarak tahta üzerinde çalışmak zorunda kaldık. Karşılaştırma için daha geleneksel bir balığa geçtik ve daha geniş, daha düz şekliyle dalgaları yakalamak daha kolaydı ve yukarı ve binerken hızını daha iyi tuttu.


Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Orta büyüklükte, açık yüzlü dalgalarda, California Twin düzgün bir şekilde hayat buluyor ve binmek için tam bir patlama. Birkaç seans boyunca, peşinden gittiğimiz neredeyse her dalgayı tutarlı bir şekilde yakaladık, yönetim kurulu hatta büyük miktarlarda hız üretti ve şaşırtıcı derecede dar dönüşler yaparken bu momentumu korudu.


Sarp, hızlı, baş üstü artı dalgalarda, California Twin hala çok iyi performans gösteriyor. Geleneksel bir kısa tahtadan daha geniş bir kuyruk alanına sahip olan Cali Twin, normalden bir veya iki kez daha erken dalgalara girmemize izin verdi ve daha büyük setler geldiğinde bile bol miktarda tutuş sağlıyor. Bu tür bir tahtadan bekleyeceğiniz gibi, kısa tahtaya göre hızlı dönüşler yapmak daha zordur, ancak bunlar daha geleneksel, daha düz ve daha geniş kuyruklu balıkların tipik uzatılmış dönüşleri gibi değildir.

Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: dayanıklılık

Bir köpük boşluk üzerinde geleneksel bir polyester reçine yapısıyla yapılmış olmasına rağmen, California Twin şaşırtıcı derecede hafiftir. Bununla birlikte, son derece küçük iki tümsekten levhanın rayına ve kuyruğuna küçük çukurlar koyduk, bu nedenle levhanın tüy ağırlığının (PU için) nispeten ince bir cam işinden kaynaklandığından şüpheleniyoruz.

Sörf tahtalarının çoğu, güvertede ekstra bir fiberglas keçe tabakası ile yapılır, ancak tam bir kış sörfünden sonra bile, bazılarının balmumu temizlerken makul miktarda baskı izi bulmasını bekledik - özellikle tahtanın ne kadar hassas olduğu göz önüne alındığında. Ancak durumun böyle olmadığı ortaya çıktı ve güverteyi temizlerken sadece bir avuç çok hafif baskı izi bulmaktan memnun olduk.

Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: Sizin için doğru mu?

Bu günlerde, her türden çeşitli şekil, boyut ve kaplamalarda seçilebilecek yüzlerce farklı sörf tahtası var. Tüm bunlara rağmen, L-plakalarını henüz bir kenara atmış ve düzenli olarak yeşil dalgaları yakalayan sörfçüler için izlemesi gereken iki yol var: Shortboarder veya longboarder olmak ister misiniz?


Tipik olarak, uzun tahtalar daha hızlı kürek çeker ve kısa tahtalara göre çok daha kolaydır, bu nedenle daha fazla dalga yakalamanızı sağlar. Bununla birlikte, kısa tahtalar çok daha manevra kabiliyetine sahiptir ve büyük dalgalarda kullanımı daha kolaydır. Temelde her şey yapmak istediğiniz sörf türüne ve bunu ne zaman yapmak istediğinize bağlıdır. Küçük günlerde biraz yaz eğlencesi arıyorsanız, uzun tahtalar harika bir seçimdir. Kışın daha tipik olarak bulunan daha büyük, daha güçlü dalgalarda daha radikal hareketler yapmayı tercih ediyorsanız, kısa tahtalar tam size göre.

Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Yeni başlayanlar için öğrenci panosundan uzun tahtaya geçiş yapmak büyük bir sıçrama olmasa da, uygun bir kısa tahtaya geçmek çok daha zorlu bir geçiştir. Neyse ki, kısa tahta adaylarının bir performans kısa tahtasına ulaşmak için basamak taşı olarak kullanabilecekleri her türden hibrit tahta var. Ayrıca sörf tutkularını gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları tek şey bir hibrit tahta olabilir.

Hibrit sörf tahtaları, performans orta boylarından küt, süper hızlı balıklara kadar her şeyi içerir, bu nedenle sizin için en iyi tahtayı seçmek zor bir seçim olabilir. Yine de bir balıkla yanlış gitmenin zor olduğunu düşünüyoruz ve Lost X MR California Twin, etraftaki en modern, ikiz yüzgeçli balıklardan biri.

Lost X MR California Twin sörf tahtası incelemesi: karar

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda modern balık tipi tahta olmasına rağmen, California Twin en iyi ve en çok yönlü modellerden biridir. California Twin, orta büyüklükteki dalgalarda bir roket gibi hareket eder, ancak yine de çevik kalmayı ve manevrası kolay olmayı başarır. En iyi küçük dalga toplayıcı olmasa da, üç metreden yukarıya doğru herhangi bir şeyde dalgaları yakalamak hala çok kolay.

Peki bu tahtayı kim almalı? Pekala, performanstan çok fazla ödün vermeden, onları bir kısa tahtadan biraz daha erken dalgalara sokacak bir şey arayan orta ve ileri düzey sörfçüler için en iyi seçimdir. California Twin becerilerinizi geliştirmek için mükemmel bir tahta olduğundan, daha az deneyimli sörfçüler tahtanın daha büyük boyutlarına bakmalıdır.