Close

Mac Pro incelemesi

Apple Mac Pro (2013) 46 Amazon müşteri yorumu ile ilgileniyor Image 1/5

Mac Pro incelemesi


Mac Pro incelemesi
Resim 2/5

Mac Pro incelemesi

Mac Pro incelemesi
Resim 3/5

Mac Pro incelemesi

Mac Pro incelemesi
Resim 4/5

Mac Pro incelemesi

Mac Pro incelemesi
Resim 5/5

Mac Pro incelemesi


Mac Pro incelemesi

İlk olarak Haziran 2013'te tanıtılan Apple'ın parlak, fütüristik yeni masaüstü bilgisayarı nihayet burada ve harika görünüyor. Yeni Mac Pro incelememize göz atın ...

Aylarca süren baştan çıkarıcı önsezinin ardından, Apple'ın yeni birinci sınıf masaüstü bilgisayarı, hiç şüphe duyulmayan Noel telaşı kamuoyuna duyuruldu. Darth Vader'ın yeni oyuncağı gibi görünen Apple Mac Pro'nun ani ön sipariş duyurusu, güç yükseltmesi arayanlara düşünecekleri bir şey verdi ve şimdi nihayet gönderilmeye hazır.

Mac Pro: Boyutlandırın ve oluşturun

Göz ardı edilmesi zor, tamamen yeni bir dış cephe estetiğiyle donanmış yeni Mac Pro, Sir Jonathan Ive'nin tasarıma yönelik birleşik donanım ve yazılım yaklaşımının en son örneğidir.

Ünite birinci sınıf hissediyor, alüminyum kabuğu güven verici bir şekilde bozulmamış, ancak bölücü olmak için yapılmış bir ürün. Sosyal ağlarımızdaki ilk görüntüler, bisküvi kavanozlarından kahve makinelerine kadar çeşitli karşılaştırmalara yol açtı, ancak bunun Apple'ın yıllardır en ikonik tasarımı olduğunu, kısmen Harmon Kardon Soundsticks, Death Star'ın bir parçası olduğunu iddia ediyorduk.

Yine de bu, uğruna bir tarz değil. Silindirik tasarım, ısının dağıtılmasına yardımcı olur, dairesel tabanlı fanın yüksek teknolojili bir baca olarak kullandığı merkezi bir üçgen havalandırma oluşturur, termikleri tepeden iter ve değerli iç kısımları serin tutar. 16,7 cm çap ve 25 cm yükseklik, aynı zamanda küçük olduğu anlamına gelir, tam olarak bunu yapmak için tasarlanmış kompakt bir masaüstü: gözden uzaklaşmak yerine masanızın üstüne oturun.


Mac Pro: Bağlantılar

Tek bir güç düğmesi ve bir dizi bağlantı, erişim kolaylığı için döndürülebilen ve geç saatlerde çalışırken çarpıcı ve kullanışlı bir şekilde yanan silindirin arkasına gizlenmiştir. Dört adet USB 3.0 bağlantı noktası, bir kuyruklu altı Thunderbolt 2 bağlantı noktası - her biri 20 Gb / sn işlem hacmi - iki Ethernet bağlantı noktası ve bir ultra HDMI çıkışı elde edersiniz.

İZLE: Mac Pro kutudan çıkarma videosu

Şu anda neredeyse evrensel olarak Apple'da olduğu gibi, yerleşik medya sürücüleri yok, bu yüzden elinizde 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 4.0, ayrıca ince bir pahalı profesyonel Thunderbolt 2 aksesuarları yelpazesi var; umarım bir kaç tane daha yakında görünür.

Mac Pro: Özellikler

İhtiyaç duyarsanız, bir Mac Pro'da üç 4K monitör çalıştırmanız mümkündür ve ağa bağlandığında, Profesyoneller etkileyici / rahatsız edici bir şekilde bir Uzaylı bölmesi yuvası gibi görünür. Her bir & ldquo; bölme & rdquo; Kilit anahtarına bir tıklama ile açılabilir, dış metal kasa, uyarlanabilir işlemciler ve belleğin üçgen yapısını ortaya çıkarmak için kayarak açılır. Kompakt olabilir, ancak o parlak siyah kaputun altında 5 kg bilgi işlem gücü var.


Bu güç, elbette, bir dizi özel seçenek mevcut olduğundan, salladığınız düzene bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. 2.499 £ 'luk giriş seviyesinde çok perişan olmayan 3.7GHz dört çekirdekli Xeon işlemci, her biri 2GB VRAM ile bir çift AMD FirePro D300 grafik işlemcisi, 12GB RAM ve 256GB flash depolama elde edersiniz. Bununla birlikte, cüzdanınız ham bilgisayar sevginiz kadar derinse, sekiz çekirdekli ve 12 çekirdekli kurulumlara ter dökmeden girebilirsiniz.

Mac Pro: Performans

Test makinemiz, 3GHz sekiz çekirdekli CPU, AMD FirePro D700, 64GB RAM ve 1TB sabit sürücü ile toplam 6.579 £ değerinde olan spektrumun en üst noktasına daha yakın olduğunu kanıtladı. Bu seviyede, bunun biraz işleyen bir canavar olduğunu söylemekten şaşırmadık. Pingtwitter ofisinin MacBook Pro Retina'sından beş kat daha güçlü olduğunu kanıtlayan çok çeşitli profesyonel karşılaştırma testlerinde en üst yüzdede yer aldı.

İZLE: Mac Pro uygulamalı ve ilk izlenimler videosu

64 bit, sekiz çekirdekli donanımımız Geekbench'in tüm zamanların en iyi performans gösteren beş Mac kurulumunda yer alırken, Apple'ın yeni 12 çekirdekli Pro'su şu anda yığının tepesinde yer alıyor.

Mac Pro: OS Mavericks

Artık tanıdık OS X Mavericks sistem yazılımını kutudan çıkardığınızda çalıştıran temel çalışma hızı artışı, yazılımın anında yanıt vermesi ve gecikme olmamasıyla aşikârdır. Mac Pro, her türlü profesyonel yaratıcı medya görevini nefes almadan veya ayırt edilebilir herhangi bir gözetleme yapmadan aynı anda gerçekleştirebilir. Yoğun performans gerektiren uygulamalarda bile her şey kolaylıkla sürüklenir ve düşer.

Mac Pro: Final Cut Pro X

Final Cut Pro X, yeni Mac Pro'nun hünerinden en iyi şekilde yararlanmak için özel olarak yükseltildi ve bir noktada on altı 4K videoyu gerçek zamanlı olarak, herhangi bir işleme veya takılma olmadan kestiğimizi gören bir film düzenleme hayalidir.

İkili FirePro grafik kartları, basit bir tıklama ile anında% 11.000 zaman gecikmelerinden herhangi bir bekleme süresi olmaksızın gerçek zamanlı çoklu efekt eklemelerine kadar kendilerine ait bazı düzgün hileler sağlar. Filtre yüklü 1080p video çekimlerini MacBook Pro'muzdan on kat daha hızlı dışa aktarabildik; açığa çıkarıcı.

Mac Pro: Oyun

Oyun oynarken ellerimiz Metro: Last Light, Amnesia ve yeni Sky Gamblers ile son derece akıcı görseller ve çok sıkı kare hızıyla uğraştı. 1GB Photoshop dosyası açmaya da alışabiliriz.

Dürüst olmak gerekirse, Mac Pro, inanılmaz derecede talepkar video ekibimizin işleri dahil, ona atabileceğimiz tüm görevleri ortadan kaldırdı. Bu pahalı bir makinedir, ancak paranın tamamı performansta mevcuttur.

Bu fiyat etiketini haklı gösterip gösteremeyeceğiniz elbette esas olarak onunla ne yapmayı planladığınıza bağlıdır.

Final Cut, Hareket ve İşlemci yoldaşları gibi güncellendi, ancak diğer Apple dışı yazılımlar henüz Pro'nun tüm potansiyelinden yararlanamadı; bu, en ileri düzeyde yaşamanın bedeli ve en iyisi, seçtiğiniz programın optimizasyon açısından mağazada nelere sahip olduğunu kontrol etmektir. Eşsiz tasarımı, tüm fazla alanı da keser, bu da
PC tarzı bileşen değiştirme mevcuttur, esnekliğinin sınırları vardır.

Mac Pro: Karar

Mac Pro, sağlıksız olmayanlar arasında ana akımın ilgisini çekecek olsa da, profesyoneller için bir makine olmaya devam ediyor. Günlük bilgi işlem ihtiyaçlarınız 4K video düzenlemeden daha fazla 4OD ise, ellerinize oturun ve ona kadar sayın - poundunuz başka bir yerde daha iyi harcanabilir. Ancak ihtiyaçlarınız harcama gücünüz kadar güçlüyse, hayal kırıklığına uğramak için çok uğraşmanız gerekir.

Mac Pro fiyatı: 2,499 £ 'dan başlayan fiyatlarla (monitör, klavye ve fare dahil değildir),

Mac Pro: Şimdi çıktı

Mac Pro: Opinion - Matt Bolton, editör yardımcısı, MacFormat

Standart olmayan grafik kartlarının kullanılması ve içeride fazladan sürücü alanı olmaması, yeni Pro'nun genişletilebilirliğine ilişkin ilk endişelere yol açsa da, beklenenden çok daha basit olduğu ortaya çıktı. Genişletme için bir dizi harici bağlantı noktası konusunda rahatız (altı Thunderbolt 2 tek başına 36 aksesuarın takılmasına izin verir), bu nedenle buradaki tek sorun, düzen ve rahatlıktır. Bunlar göz ardı edilmeye değmez, ancak nispeten önemsizdir.

Endişemizin olduğu yer, yalnızca dört RAM yuvası tarafından belirlenen maksimum 64 GB bellek. Son Mac Pro, yalnızca daha fazlası nedeniyle 128 GB'ı destekledi ve son derece karmaşık Photoshop dosyaları üzerinde çalışırsanız, bu sorun yaratabilir. Mevcut 32GB tekliflerden daha büyük RAM çubukları ile ele alınacağını umuyoruz.

Bununla birlikte, kesinlikle büyük miktarda güç var, ancak donanımın tam olarak kilidini açmak için doğru şekilde kullanılması gerekiyor. Yazılım, Final Cut Pro gibi çift GPU'lardan yararlanmak üzere tasarlandığında uçar, ancak bu henüz evrensel değildir. Final Cut'ın rakibi Adobe Premiere yeniden yazılmadı ve sonuçlar eski Pro'ya göre çok az hız avantajı sunuyor. Apple'ın üçüncü taraf geliştiricilerin içerideki gücü kullanmasına yardımcı olması gerekiyor.

Mac Pro: Mükemmel Pro'nuzu yapılandırma

1. İşlemci

Pek çok kombinasyon arasında, altı çekirdekli işlemci şu anda tatlı bir nokta gibi görünüyor ve dört çekirdekli modele kıyasla tek çekirdek hızında hiçbir ceza sunmuyor, ancak nispeten mütevazı bir £ 400 yükseltme için çok çekirdekli görevlerde iyi bir gelişme sağladı.

2. Grafikler

3B efektler ve işleme gibi işler için, en azından orta seviye D500 seçeneğini (6GB VRAM ile) isteyeceksiniz ve GPU yükseltmeleri nispeten mütevazı olduğundan, muhtemelen en iyi değer iyileştirmesi olacaktır.

3. Hafıza

Orta sınıf 16GB RAM birçok görev için rahattır, ancak profesyonel düzeyde video ve görüntü düzenleme daha fazlasından faydalanacaktır. Bununla birlikte, Apple RAM yükseltmeleri piyasa fiyatlarının çok üzerindedir (12 GB'tan 32 GB'a gitmek için 400 £), bu yüzden alışveriş yapın.

4. Depolama

Temel 256GB flash sabit sürücü, uygulamalar için çok da yeterli değil, ancak verilerin içlerinde kullanılması için gerçekten yeterli değil. Yine, Apple'ın depolama yükseltmeleri fiyatları oldukça yüksek, ancak burada kullanılan katı hal sürücü türü değil
Henüz çok yaygındır, bu nedenle en iyi seçeneğiniz harici bir sabit disk olabilir.

Matt Bolton, Pingtwitter'ün kardeş dergisi MacFormat'ın editör yardımcısı;macformat.com/ipad