Close

MacBook Air 2013 (11 inç) incelemesi

Apple MacBook Air fırsatları Resim 1/4

MacBook Air 2013 incelemesi


MacBook Air 2013 incelemesi
Resim 2/4

MacBook Air 2013 incelemesi

MacBook Air 2013 incelemesi
Resim 3/4

MacBook Air 2013 incelemesi

MacBook Air 2013 incelemesi
Resim 4/4

MacBook Air 2013 incelemesi

MacBook Air 2013 incelemesi

Yeni Apple MacBook Air 2013, manşetlere çıkan bir yükseltme değil. Ancak hedeflenen iyileştirmelerle dünyanın en iyi dizüstü bilgisayarı daha da iyi hale geldi. Ve daha ucuz


2013 MacBook Air'i (MBA) Apple'ın ince çizgi harikasının son üç yinelemesinin yanına koyun ve herhangi bir farkı tespit etmek için bir lazer şahinden daha keskin bir göze ihtiyacınız olacak.

Aslında,MacBook Air 2012sol yanda tek mikrofonun yerini alan çift mikrofon dizisidir. Diğer her şey aynıdır; yekpare alüminyum yapı, FaceTime HD kamera, Thunderbolt bağlantı noktası, MagSafe 2 güç konektörü, hatta ağırlık - 1,08 kg. Ama bu kötü bir şey değil.


11 inç MacBook Air, tam boyutlu bir klavyeye sahip olmasına rağmen tüm gün taşıyabilecek kadar hafif, Pingtwitter dergisinin bir kopyasından daha ince ve bir dizüstü bilgisayardan çok daha büyük olmayan bir ayak izi bırakan dizüstü bilgisayar tasarımının zirvesi olmaya devam ediyor.iPad.

Pek çok banliyö kucağını süslemesi şaşırtıcı değil ve eğer BT departmanları buna izin verirse, birçok iş toplantısında görülüyor. Birkaç Ultrabook'un benzer girişimde bulunduğunu gördük ve bazıları gerçekten dikkate değer -Asus UX31 ZenbookveDell XPS 13- ancak Cupertino parlaklığıyla MBA, günümüz için üretilmiş bir dizüstü bilgisayar olmaya devam ediyor. Ancak neyin gerçekten değiştiğini görmek için kaputun altına girmemiz gerekiyor.


MacBook Air 2013 11 inç: Özellikler

Ancak, yeniliklere girmeden önce çıkıp şunu söyleyeceğiz: Retina ekran yükseltmesi neredeydi?

Tamam, pil performansından böyle bir potansiyel enerji zapping ekranı tarafından tehlikeye atılabilir (buna geleceğiz), ancak Intel'in düşük güç eğilimleri olan yeni Haswell ULT'sinin dahil edilmesi, herhangi bir atlama için uygun olmalıydı. ekran tahliyesi. Biz sadece çok keskin çözünürlüklere alıştık.iPhone 5,iPad 4ve en sonMacBook Pros, bkz.

Bununla birlikte, buradaki göze çarpan iyileştirmeler, Apple'ın iddia ettiği 'tüm gün' pil ömrü (aşağıya bakın), Intel'in dördüncü nesil Intel HD Graphics 5000, daha hızlı RAM (şimdi LPDDR3, 8 GB'a genişletilebilir), iki USB 3.0 bağlantı noktası ve en yeni 802.11ac Wi -Fi adaptörü. Bunların hepsini çeşitli Windows tabanlı dizüstü bilgisayarlarda gördük.

Yukarıda bahsedilen çift mikrofon teknolojisi, dizüstü bilgisayar dünyasında yeni bir şey değildir, ancak yeni MBA serisine hoş bir katkıdır ve arka plan gürültüsünü azaltarak konuşma netliğini artırır. Skype veya FaceTime kullanırken bu önemli bir gelişme.

MBA programımız ile geldiOSX Dağ AslanıYaklaşan Mavericks yerine, bu yılın ilerleyen saatlerinde bekleniyor. Arkadan aydınlatmalı tuşlar, Bluetooth 4.0, iLife, stereo hoparlörler ve ortam ışığı sensörleri gelince, hepsi doğru ve bu son yinelemede mevcut. Bir SDXC kart yuvası yalnızca 13 inçlik sürümde görünür ve ethernet severler yine de 25 £ karşılığında bir USB adaptörü satın almak zorunda kalacak.


MacBook Air 2013 11 inç: Performans

İşlem gücüyle ilgili olarak, yeni MBA, Intel'in çift çekirdekli i3, i5 (1.3GHz) veya i7 (1.7GHz) CPU'larıyla sağlanabilir. Haswell olmayan önceki nesil, i5'te (1.7GHz) başladı ve i7'ye (2.0GHz) koştu. Modelimiz, OSX Mountain Lion çalıştıran 4Gb 1600MHz DDR3 RAM'e sahip 1.3GHz Intel Core i5 idi ve onu sıkıştırdı. Sistemin hızlı ve serin kalmasını sağlayan 256 Gb SSD ile (128 Gb standart olarak gelir), yeni MBA sıkıştırıldı.

Apple, en son flash belleğinin önceki nesil MBA'den yüzde 45 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Gerçek dünya testimizde (bir hafta boyunca hem genel hem de zorlu görevler uygulayarak), performans sürelerinin saniyeler yerine milisaniyelerle kısaltıldığını söyleyebiliriz, ancak kapağı beklemeden açtıktan sonra 'uyanmak' kesinlikle daha hızlıdır.

Zaman geçtikçe (ve dosyaların ve uygulamaların sürekli eklenmesi / kaldırılması), işler kaçınılmaz olarak yavaşlamaya başlayacak, ancak sistemi 150 Gb 'malzeme' ile yüklerken bile, büyük dosyalar hızlı bir şekilde aktarılıp yüklendi ve hatta işlemciye aç kaldı Görüntü ağırlıklı iPhoto'muz gibi programlar sorunsuz çalışıyordu.

En göze çarpan gelişme, Wi-Fi özelliğiydi. Şimdi 802.11ac standardını çalıştırırken ve yeni 802.11ac / hüzmelemeli Airport Extreme kullanarak, önceki nesil MBA'dan daha uzun mesafelerde çok daha kararlı, daha hızlı bir kablosuz bağlantı deneyimledik.

İlginç bir şekilde, dört çubuklu Wi-Fi bağlantı simgesi hem yeni hem de eski MBA'larda tam güçte kalırken, gerçek veri iletimi yeni modelde çok daha hızlıydı. Safari yıldırım hızında kaldı ve 100 fitlik bir bahçenin bir ucundan oturma odası tabanlı Apple TV'ye kadar AirPlay kekemeli olmayan içeriği oynayabildik. Bahçe partileri için iyi, sanırım.

Apple, yeni Intel HD Graphics 5000'in çokgenleri bir önceki modelden yüzde 40 daha hızlı itebileceğini iddia ediyor. Öncekinden biraz daha yumuşak bir deneyim bulmak için 1080p'ye kadar çeşitli HD video içeriğini ve oyunları test ettik, ancak geçen yıl alıştığımızdan çılgınca farklı değil.

USB 3.0 bağlantı noktalarının desteği ayrıca çok daha hızlı dosya aktarımı sunarak hızları 'teorik' 5Gbps'ye yükseltir. Pratikte, Thunderbolt'un daha da hızlı yakınlaştırmasıyla USB 2.0'a sahiptir. Sadece uyumlu olması için çevre birimlerine ihtiyacınız var.

Benzer fiyatlı 13 inç MacBook Pro'nun yanı sıra, çoğu kullanıcı muhtemelen MBA'nın boyutu dikkate alındığında dikkate değer bir performans farkı görmeyecektir (Retina ekranının dışında). Ayrıca son MBA'dan biraz daha soğuk çalışıyor gibi görünüyor.

MacBook Air 2013 11 inç: Ekran

Daha önce de belirtildiği gibi, 11.6 inç LED arkadan aydınlatmalı, 16: 9, 1366x768 çözünürlüklü ekran 2010'dan beri değişmedi, ancak grafikler değişti. Intel HD Graphics 5000, çift ekranı (harici monitörde 2560x1600 çözünürlük) ve bir Apple TV'ye yansıtmayı destekleyebilir.

Ne zamanOS X MavericksGeldiğinde, geliştirilmiş yansıtma özellikleriyle bu grafik yükseltmesi gerçekten kendi başına gelecek. Ekran çıkışı Thunderbolt ile kontrol edilir - HDMI yalnızca MacBook Pro serisinde görünür.

Tamamen pompalandığında, parlaklık nükleer hariç tüm ışık koşullarıyla baş eder ve renkler zengindir. Sadece alıştığımız Retina ekranlarının canlılığı ve canlılığı yok.

İleiOS 7Önümüzdeki birkaç ay içinde iPhone ve iPad'lerde görünen renkli tasarımı, MBA'nın ekranı daha da düz görünebilir. Görüş açıları, oldukları gibiydi - bu kadar küçük bir dizüstü bilgisayar için fena değil, sadece tek kişinin doğrudan kullanımı için tasarlandı.

MacBook Air 2013 11 inç: Pil

ŞuradaWWDC 2013 Açılış KonuşmasıMBA'nın ana özellik yükseltmesi, pil ömrü etrafında toplanmıştı. Günün çoğunda iyi bir depoya sahip olmak, taşınabilir bir dizüstü bilgisayar yaşam tarzına ihtiyaç duyanlar için çok önemli olacak, bu nedenle Phil Schiller'in yeniden meyve suyuna ihtiyaç duymadan önce tüm gün çalışacak kapasiteye sahip yeni modelleri duyurduğunu duymak etkileyiciydi.

Apple, 11 inçlik modelin artık sekiz saat iTunes oynatma ve 30 günlük bekleme süresi ile beş saat yerine dokuz saat dayanabileceğini söylüyor. İkincisini test etme şansımız olmadı, ancak iddialardan etkilendik, yaklaşık yedi saatlik 'gündelik' kullanım (web'de gezinme, e-posta gönderme, yazma) ve altı saatten biraz fazla film oynatma.

Tabii ki, bu rakamları çok sayıda faktör etkileyecektir; ekran parlaklığı, cihaz şarjı, kablosuz bağlantı, görsel olarak zorlu web siteleri / uygulamalar açısından ante'yi artırın ve güç çok daha hızlı tükenecektir.

Ancak bu boyut ve güce sahip bir dizüstü bilgisayar için hala zorludur. Taşınabilir bir çalışma aracı veya uzun bir uçuş / işe gidip gelme için güçsüz bir yol arkadaşı olarak, hala oyunun zirvesindedir. Buna kıyasla çok az şey gördük.

MacBook Air 2013 11 inç: Karar

Yani, önceki modele aşamalı bir yükseltme. Apple'ın bunu daha önce yaptığını gördük (iPhone 4'ten 4S'ye) - buradaki fark, performans artışı ve fiyat düşüşü - yeni 11 inçlik MBA 849 £ 'dan başlıyor. Retina'nın bu yinelemeye giremediği için hayal kırıklığına uğradık ve son MacBook Air'e sahipseniz, henüz yükseltmeye değmeyeceğini düşünüyoruz.

Bununla birlikte, performans açısından, 13 inçlik daha büyük MacBook Pro kuzeninden daha iyi olmasa da karşılaştırılabilir. Kısacası, dünyanın en iyi dizüstü bilgisayarının daha iyi hale geldiğini düşündük. OSX Mavericks, yılın ilerleyen saatlerinde (tahmin edilebilir bir) yükseltme için mevcut olduğunda ve daha taşınabilir iCloud özellikleri sunduğunda,Windows 8/ Mac çitleri çok daha kolay.

MacBook Air 2013 11 inç çıkış tarihi: Çıktı

MacBook Air 2013 11 inç fiyatı: Model 1029 £ olarak test edildi. En düşük £ 849