Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • MacBook Air incelemesi: Bu, daha küçük MacBook'tan daha iyi bir seçim mi?

MacBook Air incelemesi: Bu, daha küçük MacBook'tan daha iyi bir seçim mi?

Bir zarfa sığdırabileceğiniz yeni nesil dizüstü bilgisayar olarak ilk kez piyasaya sürüldükten 10 yıldan fazla bir süre sonra, 13,3 inç MacBook Air hala Apple'dan satılıyor. Apple'ın sunduğu en ucuz dizüstü bilgisayar olmaya devam ediyor, ancak bu onu satın almak için yeterince iyi bir neden mi?

Air, bir süre önce Apple'ın MacBook'tan sonra en çok tutkulu olduğu statüsünü kaybetti, ancak geçen yıl bir işlemci darbesi almıştı - yükseltme en yeni parti yerine Intel'in 5. nesil yongalarına yapılmış olsa bile, Air'in tamamen belirsizlik.

Dizüstü bilgisayar ayrıca depolama alanı ve grafikleriyle küçük bir destek aldı. Bu arada 11 inçlik model, 2016'da kullanımdan kaldırıldı.

1,8 GHz hızında (Turbo Boost ila 2,6 GHz) Intel Core i5 işlemci ile yapılandırılmış olarak gelen giriş seviyesi 128 GB sürümü için 949 £ / 999 $ 'dan başlayan aşağıdaki inceleme, 256 GB flash belleğe sahip en üst düzey modeldir. 1.099 £ / 1.199 $.


Ocak 2018 itibarıyla, tüm MacBook Air 13 inç modelleri standart olarak 8 GB bellekle birlikte gelir. Bu arada, giriş seviyesi 12 inçMacBookve 13 inçMacBook Proher ikisi de 1.249 £ / 1.299 $ 'dan başlıyor ve ikisi de ince ve hafiflik açısından Air'e rakip oluyor.

Daha iyi dahili parçalar, daha modern bir tasarım ve çok daha üstün bir ekran için bu çok fazla para değil. Gerçekten bir bütçe üzerinde çalışmadığınız sürece, MacBook Air oldukça eski görünüyor.


MacBook Air Tasarımı

MacBook Air'in tasarımı 2008'de piyasaya çıktığında devrim niteliğindeydi ve sayısız taklitçiyi üretti. Zaman değişti ve Apple'ın birkaç yıldır değişmeden ayrılma kararı şimdi rekabetin boşluğu kapattığını gördü. Çirkin olmaktan çok uzak, ancak & ldquo; vay & rdquo; faktör uzun zaman önce ortadan kayboldu.


En kalın noktası 17 mm olan Air, yeniDell XPS 13(11,6 mm) ve 12 inç MacBook (13,1 mm). YeniHP Spectre 13sadece 10,4 mm kalınlığındadır, böylece Air'in neyle karşı karşıya olduğunu görebilirsiniz.

Air'in tasarımı söz konusu olduğunda, rakiplerindekilerden daha kalın olan kalın çerçevesidir. Rakiplerinin daha ince siyah çerçevelerine kıyasla film izlerken dikkat dağıtıcı olabilen metalik kaplaması yardımcı olmuyor.

13 inç MacBook Air ayrıca XPS 13 ve hatta 13 inç MacBook Pro'ya kıyasla alışılmadık derecede büyük bir ayak izine sahiptir, yani kucağınızda veya uçak masasında dinlendiğinde daha fazla yer kaplar. Buradaki bir avantaj, izleme panelinin her iki tarafında uzun süre yazı yazmayı rahat bir deneyim haline getiren çıkıntılı bir bilek desteğine sahip olmasıdır.

Estetik bir yana, MacBook Air'in yapım kalitesi birinci sınıf olmaya devam ediyor. Hem Air'in perdesini hem de gövdesini oluşturan yekpare alüminyum muhafazası dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır ve birkaç darbeye ve sıyrıklara dayanabilir.


Bugünün en iyi Apple Macbook Air 2017 fırsatı 150 Amazon müşteri yorumu Apple 13 Inch MacBook Air ... Amazon $ 959,99 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

MacBook Air Özellikleri

12 inç MacBook, aynı anda çok fazla özellik sunmakla suçlanabilirse, MacBook Air'in tam tersi bir sorunu var.

Standart Thunderbolt'tan yükseltilen Thunderbolt 2 bağlantı noktasının yanı sıra, her zamanki gibi çalışıyor. Apple, onu şirketin yeni 13 ve 15 inç MacBook Pro modellerine dönüştüren 12 inç MacBook'un yenilikçi Force Touch Trackpad'ini bile taşımadı.

Selefi gibi, Air de 1440 x 900 piksel çözünürlüğünde öne çıkan, ortalamanın altında bir ekrana sahip. Aynı zamanda iki USB 3 bağlantı noktası, bir Thunderbolt 2 bağlantı noktası ve bir MagSafe 2'den oluşan aynı sayıda bağlantı noktasına sahiptir. güç konektörü ve bir SDXC kart yuvası.

Veri aktarım hızlarını 20 Gbps'ye yükselten Thunderbolt 2 (Thunderbolt için 10 Gbps ve USB 3 için 5 Gbps'ye kıyasla), uyumlu çevre birimleri arasında veri aktarımı yapmayı veya 4K video akışı yapmayı planlıyorsanız kullanışlı bir eklentidir.

Muhtemelen bir MacBook Air'e sahip olmanın en iyi nedenlerinden biri (mükemmel pil ömrünün yanı sıra), geniş, pürüzsüz cam izleme paneli ve arkadan aydınlatmalı klavyesi önceki nesillere göre değişmeden kalıyor. İkincisinin tuşları hala 1 mm'lik bir mesafeye ve bu gözden geçirenin görüşüne göre henüz iyileştirilmesi gereken tatmin edici bir süngerimsi yazma eylemine sahip.

MacBook Air'in stereo hoparlörleri, daha küçük olmasına rağmen daha güçlü orta aralık ve bas tonlarıyla daha güçlü olan 12 inç MacBook'dakilere kıyasla zayıf. 720p Facetime HD web kamerasında olduğu gibi, işi bitirmek için yeterince iyidirler ancak Air'inizi bir Cuma öğleden sonra ofisi melodilerle doldurmak için kullanmayacaksınız.

MacBook Air Performansı

Intel'in 2014 MacBook Air'deki dördüncü nesil işlemcisinden yeni beşinci nesil Broadwell'e geçildiğinde, Geekbench testimizde performansın% 9 arttığını gördü. Bu kağıt üzerinde bir gelişme, ancak günlük kullanımınızdaki farkı muhtemelen fark etmeyeceksiniz.

Yeni 13 inç MacBook Pro'nun 2.3 GHz (Turbo Boost'tan 3.6 GHz'e) başlayan Core i5 ve i7 işlemcileriyle karşılaştırıldığında, Air% 20 daha yavaş veya belki daha da fazla olacak.

Genel olarak yine de performans sizi yarı yolda bırakmayacak. Uygulamalar anında devreye girer ve yavaşlama yaşamadan arka planda 1080p video akışı gerçekleştirirken 20'den fazla sekme açarak kurtulabilirsiniz. Ancak 10 veya daha fazla uygulama açarak onu daha da ileri itin ve dönen çarkın varlığını hissettirme riskini alırsınız.

Yeni bir MacBook Air rahatça çalışabilirmacOS High Sierraayrıca, yazılım devam ettiği sürece, hala en son sürümü kullanıyorsunuz.

13 inç MacBook Air'in hızına, BlackMagic Disk Speed ​​testimizin geçen yılki modeldeki depolamaya göre iki kat daha hızlı bulduğu dahili PCIe tabanlı flash depolaması yardımcı oluyor. Ortalama 612,4 Mbps yazma hızlarına ve 1.243 Mbps ortalama okuma hızlarına ulaştı.

Bunlar, Air'in pil ömrü testinde elde edilen rakamlar gibi etkileyici rakamlar. Wi-Fi üzerinden 1080p video akışı yapan Air, çarpıcı bir 13 saat 24 dakika yönetti.

MacBook Air Kullanılabilirliği

MacBook Air'in standart altı ekranı, kullanılabilirliği üzerinde en büyük etkiye sahiptir. Apple'ın tüm bu yıllar boyunca, özellikle de klavyesinden ve izleme dörtgeninden çok yönlü iyi performansına kadar makinenin geri kalanı için onu yükseltme gereğini hissetmemiş olması utanç verici.

Ekrandaki ilk sorun düşük 900p çözünürlüğüdür. Air'in fiyat aralığındaki çoğu rakip dizüstü bilgisayar, birçok 2K veya hatta 4K kalitesinde ekranlarla birlikte 1080p'den daha düşük bir şeyle gelmiyor.

Sonuç, Air'in masaüstünde, pencereleri yan yana yaslamak veya aynı anda birden fazla uygulamayı kullanmak için çok az yer bırakan bir alan eksikliği. Görünüme daha fazla içerik sığdırmak için sık sık kendinizi tarayıcılarda ve elektronik tablolarda uzaklaştırırken bulacaksınız, bu nedenle ciddi bir elektronik tablo veya diğer üretkenlik çalışmaları için harici bir monitöre bağlamak çok önemlidir.

MacOS'taki özellikler burada yardımcı olmanın bir yolunu bulabilir. Görev Kontrolü, birden çok sanal masaüstünü kurmanıza ve uygulamaları belirli bölgelere tahsis etmenize olanak tanıyarak, üzerinde çalışmanız gereken masaüstü alanını etkin bir şekilde genişletiyor. Ekran köşesine kaydırarak masaüstüne, Görev Kontrolüne veya Bildirim Merkezi'ne hızlı erişim sağlayan sıcak köşeler ayarlamak da mümkündür.

Bugün alabileceğiniz en iyi MacBook fırsatları Apple 13 İnç MacBook Air ... Apple Macbook Air (2017) Amazon $ 959.99 GörüntüleTüm fiyatları görünApple MacBook (2017) 12 '... Apple Macbook 12' (2017) Amazon $ 899 GörüntüleTüm fiyatları görünDokunmatik Ekranlı Apple MacBook Pro ... Dokunmatik Çubuklu Apple MacBook Pro 13 inç (2017) Amazon $ 1.799,77 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter Kararı

MacBook Air heyecan verici değil ve bir zamanlar olduğu kadar şık değil, ancak mükemmel pil ömrü, iyi performansı ve iyi bağlantı noktası seçimi, onu bir yıl daha değerlendirmeye değer kılıyor ...

Bir MacBook Pro'nun gücünü tam olarak paketlemese de, Intel'in en yeni işlemcisi ve daha hızlı depolaması, onu günlük görevleri kolaylıkla yerine getiren gerçekten hızlı bir makine haline getiriyor. Uyumlu çevre birimlerinin sahipleri için Thunderbolt 2 kullanışlı bir eklentidir.

Her zamanki gibi, hepsi sıkışık bir ekran pahasına geliyor. Piksel eksikliği ile baş edemiyorsanız ve harici bir monitör kullanmayı planlamıyorsanız, bu tek başına onu kaçırmak için bir neden olmalıdır. Bunun yerine bir MacBook veya MacBook Pro satın alırsanız, satın alma işleminizin geleceğe daha uygun olacağını da düşünmelisiniz.