Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Xiaomi, Thunderbolt 4 ile RedmiBook Pro 15'i takarken MacBook Pro ateş altında

Xiaomi, Thunderbolt 4 ile RedmiBook Pro 15'i takarken MacBook Pro ateş altında

Xiaomi, bu hafta piyasaya sürülen MacBook Pro markasını yeni gösterdi. Açıkçası adı MacBook Pro değil, ancak yeni RedmiBook 15 Pro ile Apple'ın amiral gemisi dizüstü bilgisayarı arasındaki tek bariz fark bu. RedmiBook, kendisine çok Apple vibe sahip olanı kullanır. Bu, iki adede kadar 4K monitörü (veya tek bir 8K ekranı) destekleyebildiği için gerçekten çok heyecan verici olan Thunderbolt 4 (ve USB4) desteğine kadar uzanıyor.

Burada Apple'ın menziline olan yakınlığı abarttığımızı düşünebilirsiniz, ancak Xiaomi bunu saklamaya bile çalışmıyor. Ürün yelpazesindeki diğer dizüstü bilgisayarlar, stil olarak Apple benzerlerine çok benzeyen RedmiBook Air ve RedmiBook'u içerir. Ancak tam olarak bu tür dizüstü bilgisayarlar için gerçek bir pazar var ve kim bilir, bir gün bizim bilgisayarlarımızda da yer alabilir.en iyi dizüstü bilgisayarlarrehberlik etmek.

RedmiBook Pro, görünüşe göre bir dizi CPU seçeneğiyle gelecek. Intel tarafında ise Core i5-11300H ve Core i7-11370H işlemciler bulunuyor. i5, 2,6 Ghz ile 4,4 Ghz arasındaki hızlarda çalışabilen dört çekirdekli, okta iş parçacıklı bir olaydır. i7 aynı dört çekirdeğe, sekiz iş parçacığına sahiptir, ancak 3.0GHz ile 4.8Ghz arasında saat hızları vardır (bu mobil işlemciler, güç tasarrufu için saat hızlarında oldukça esnektir.)

RedmiBook 15S Pro, AMD Ryzen donanımlı modeller için biraz değiştirilmiş isimdir. 5 5600H, 3,3 GHz temel saat ve 4,2 GHz artırma ile altı çekirdeğe ve 12 iş parçacığına sahiptir. Ryzen 7 5800H, sekiz çekirdeğe ve 16 iş parçacığına sahiptir. Intel işlemcilere göre belirgin çekirdek ve iş parçacığı sayısı artışının yanı sıra, bunlar ayrıca Ryzen 5 için yedi ve Ryzen 7 için sekiz özel GPU çekirdeği içerir.


AMD platformlarının dezavantajı, geleneksel olarak bağlantı noktasını desteklemediği için Thunderbolt 4'ün olası olmamasıdır. Şirket bunu destekleyebileceğini iddia etse de, çoğu müşterinin umursadığı bir özellik olmadığına dair bir argüman da var.

Intel donanımlı modeller ayrıca MX450 şeklinde özel bir GPU seçeneğine sahip olacak - bunun Ryzen makinelerinde de sunulup sunulmayacağı belli değil. Gerçekçi olarak, MX GPU'lar gerçekten oyun ürünleri değildir, bu nedenle ana kullanımınız buysa, bu makineler muhtemelen size göre değildir. Yine de entegre GPU'lara göre bir performans artışı sunmalıdır.


Ve bu noktada, potansiyel harici GPU'lar dünyasının kapılarını açan Thunderbolt 4'ün dahil edilmesine geri dönüyoruz. Bu çözümler ucuz olmasa da, iş için dizüstü bilgisayarınız olarak bir PC'yi çıkarmak, sonra eve gelip harici bir prize takmak, ancaksatın almak zor, RTX 3080yeni bir seçenekler dünyası açar.

RedmiBook 15 ve 15S, 25 Şubat'ta piyasaya sürülecek. Çin dışında bulunabilirlik ve fiyat şu anda biraz bilinmiyor, ancak bunun hem batıda hem de uygun fiyatlı olduğu düşüncesiyle ağzımız açık kalıyor.


Kaynak:Defter kontrolü