Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Adam bir Airbus A380'in 16 ayaklı uzaktan kumandalı ölçekli modelini yapıyor

Adam bir Airbus A380'in 16 ayaklı uzaktan kumandalı ölçekli modelini yapıyor

Bu Noel'de insanları gerçekten şaşırtacak bir alet ister misiniz?


YapXbox OnevePS4senin için kesmedin mi? Veya birLamborghini akıllı telefonyeterince gösterişli değil mi? Pekala, başka yere bakma.

Airbus A380'in 16 fit uzunluğundaki uzaktan kumandalı modeline ne dersiniz? Bu daha doğru gibi?

Ne yazık ki, tek seferlik ve satılık değil. Peter Michel tarafından üretilen modelin havaya karışması için 'sekiz ay, 5.000 çalışma saati ve bol miktarda strafor ve hafif balsa ağacı' aldı.

Bir videosu, yazı yazıldığı sırada 2,7 milyondan fazla hit topladı. Aşağıda görüntüleyebilirsiniz.


Videodan sonra hikaye devam ediyor

Videoya göre uçak 15,8 fit (481 cm) uzunluğunda ve 17,4 fit (530 cm) kanat açıklığına sahip.


Ne yazık ki tek seferlik olduğu için satılık değil. Ve satılık olsa bile ucuz olmazdı. Her bir motor tek başına 3.300 $ (2.025 £) tutar ve bu özel olmayan bir motordur.

Ve bu, işletme maliyetlerini bile hesaba katmadan. Model, dakikada 0,3 galon yakan 2,6 galonluk bir yakıt deposuna sahiptir. Depoyu doldurmak için 18 sterlin. Ve o zaman bile, onu yalnızca sekiz dakikadan fazla çalıştırabileceksiniz. Ama bu motor kükremesi kesinlikle buna değer.


Yaratıcı Michel, uçağı yapmanın kendisine ne kadara mal olduğunu söylemedi, ancak bu dört motorun tek başına fiyatını bilmek bizi titretmeye yeter.

Bu arada, neden bizimNoel hediyesi rehberikarınızın / kocanızın / çocuklarınızın sizi reddetmesiyle sonuçlanma olasılığı daha düşük olan bazı harika fikirlerle.