Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Manscaping ve vücut bakımı: 10 uzman ipucu

Manscaping ve vücut bakımı: 10 uzman ipucu

Terimin kendisi, en azından söylemek gerekirse, ürkütücü olsa da, 'manscaping', yalnızca modern erkeğin kasık bölgesini bir zamanlar yaptığı gibi düzeltme konusundaki umutsuz girişimine atıfta bulunmaz. Yıllar geçtikçe bu terim, adı geçen adamın boynun altındaki bölgelerde yetişen gereksiz kürkleri ektiği herhangi bir yol anlamına gelecek şekilde gelişti.

Bazıları, manscaping'in artık çoğu erkeğin tımar alışkanlıkları için standart bir rutin olduğunu iddia edebilir. Dolayısıyla popülaritesinin artmasıen iyi vücut bakım uzmanları. Ama bunun için sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Cosmopolitan tarafından yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin %69'u kasık kıllarını kesmeyi tercih ederken, sadece %10'u istediği yerde uzamasına izin veriyor. Bu sadece kibirle de ilgili değil. Manscaping görünümünüzü temizler, hijyeninizi geliştirir ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Sonuç olarak, vücudunuzdaki tüyleri kısaltmanın doğru ya da yanlış bir yolu yoktur - bu tamamen kişisel tercihle ilgilidir; nasıl görünmek istediğinizi ve size nasıl hissettirdiğini. Bu nedenle, ister tımar dünyasında yeni olun, ister deneyimli bir manscaping uygulayıcısı olun, herhangi bir çentik, kesik veya kopmayı önlemek için darbe ipuçlarımızı takip ettiğinizden emin olun.

manscaping ve vücut bakımı

(Resim kredisi: Philips)

Bakım ve Vücut Bakımı: Alanlar

O kürkü evcilleştirmek söz konusu olduğunda, vücudunuzun farklı bölgelerine en iyi nasıl yaklaşacağımıza bakalım.

Sırt ve omuzlar

Sırt bölgesi muhtemelen kıllı insanlar için en büyük sorunlardan biridir, sadece ulaşılması zor olduğu için değil, aynı zamanda aşırı kıllara sahip olmak için en çekici olmayan bölgelerden biri olarak görülür. Deneyimlerimize göre, profesyonelIPLlazer tedavisi, bu alandaki tüylerden kurtulmak için en iyi eylem şeklidir, daha aşağıda 'Yöntemler' bölümünde daha derinlemesine konuşacağımız bir tedavidir.


kol çukurları

Yaz aylarında yelek giymeyi seviyor ama çukurlarınızın altından çıkan çalıları sevmiyorsanız, bu bölgeye biraz bakım sevgisi vermeye değer olabilir. Tıraş olmanızı tavsiye etmiyoruz, ancak koltuk altı tüyleri kokuyu ve teri tuttuğu için uzun bir ayarda makasla veya vücut düzelticiyle düzelttiğinizde o kadar fazla deodorant kullanmanıza gerek kalmayacak.

arka taraf

Kalçanız ister şeftali benzeri bir tüy tabakasıyla kaplı olsun, ister alt kattaki bir tarağın gururlu sahibi olun, kalçalarınıza asla ustura değdirmeyin. Vücudunuzun günlük olarak oturduğunuz bölgesi olarak, bazı büyük kaşıntılara ve iç içe geçmiş tüylere neden olma riski vardır. Avücut düzelticien iyi bahistir. Her ihtimale karşı güvenlik görevlisini açık bıraktığınızdan emin olun.


Göğüs

Göğsünüz King Kong'unkine çok benzemiyorsa, bu alanı bu kadar kırpmanıza gerek yok. Özellikle de her erkeğin iyi bir saç sandığına sahip olmaktan gurur duyması gerektiğine inandığımız için. Ancak, biraz abartılıysa, birvücut bakım uzmanıbiraz geri kesmek için yaklaşık 5 mm uzunluğa ayarlayın. Bu, genel etkiyi kaybetmeden saç hacmini azaltacaktır. İyi bir ipucu, göğsün ortasından düzeltmeye başlamaktır ve eğer mutluysanız oradan gidin. Saçın ortası gerçekten doluysa, ortasından aşağıya doğru keskin bir yatay çizgi kesmeyi deneyin, bu daha büyük göğüslerin etkisini verecektir.

Karnına kadar 'hazine izini' sürmek istiyorsanız, tarağı 3 mm'ye kadar aşağı çevirin. Karın kaslarına sahip olacak kadar şanslıysanız, bu onları çok çıplak görünmeden görünür ve orantılı tutacaktır.


kasık bölgesi

Aile mücevherleri söz konusu olduğunda belirli bir vücut bakım cihazı kullanmak en iyisidir, bu, her şeyi serbest bırakmak isteyeceğiniz bir yer değildir.Saç tutucuları, saç tokalarıveyasakal düzelticiler, özellikle ikincisi yüzünde kullanıldığından. Bu alanda elektrikli düzelticiler kullanırken ekstra dikkatli olun, ancak bakterileri yakaladığı kanıtlanmıştır, bu nedenle küçük bir kesim bile enfeksiyona neden olabilir. Bunu aşmak için, cihazınızın bıçaklarının gerçek cilde dokunmasına izin vermediğinizden emin olun ve hareket ederken öğretin.

Toplar hariç her şey için 1 ila 3 mm arasında herhangi bir uzunluk öneriyoruz. Bu, batık tüylere, kaşıntılı kirli sakallara veya jilet yanığına neden olmadan kendinizi temiz ve taze hissetmenizi sağlayacaktır. Çuvalın ipek gibi pürüzsüz olmasını seviyorsan yine tıraş olma. Mümkün olduğunca yakın kırpın. her zaman deneyebilirsintoplar Giyotin,Herhangi bir çentik, kesik veya tahrişe neden olmadan nads üzerinde kaymak için özel olarak formüle edilmiş bir cihaz.

manscaping ve vücut bakımı

(Resim kredisi: Philips)

Bakım ve Vücut Bakımı: Yöntemler

Konu saçı kontrol altında tutmak olduğunda kullanabileceğiniz farklı yöntemlerden bazıları ve bunları kullanmanın en iyi yolu burada.


kırpma

Her tür vücut kılını tamamen almak yerine düzeltmek için çok sayıda araç var. Philips BodyGroom Series 7000 Vücut Düzeltici, en iyi seçimdiren iyi vücut şekillendiriciYine de satın alma rehberi. Bir uçta entegre düzeltici ve diğer uçta yakın tıraş folyosu ile, düzelttiğiniz her yerde tüm uzunlukları kaplarsınız - rahat bir şekilde. En iyi parça? çok fazla parayla alınamaz.

ağda

Ağda ağrılı olabilir ve akne oluşumuna neden olabilir. Ancak güvenilir bir profesyonel görürseniz, çoğu sorunu önleyebilirsiniz. Katie Godfrey, kurucu,KG Ticaret fuarlarıağdanın yaz tatili öncesi özellikle sırt ve göğüs bölgesi için erkekler arasında popüler olduğunu söylüyor.

“Ağdayı birkaç hafta boyunca tüysüz bırakmanızı ve her yaptırdığınızda daha ince uzamanızı sağladığı için öneriyoruz” diye açıklıyor.

Lazer epilasyon ve IPL

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Erkeklerin özellikle sırt bölgesi gibi bir daha asla saç çıkmasını görmek istemedikleri yerlerde oldukça popüler bir yöntemdir. Evde kullanabileceğiniz harika araçlar olsa da (Philips 'Lumea Prestige IPLveBraun'un Silk-expert IPL'simakineler, dünyadaki en sevdiğimiz denenmiş ve test edilmiş cihazlarımızdan bazılarıdır.en iyi IPL makinesisatın alma rehberi), salonlarda gerçekleştirilen profesyonel lazer, çoğunlukla makineler çok daha güçlü olduğu için en etkilidir.

Geçen yıl, son teknoloji ürünü bir tedavi yöntemi denedik.Primelaz lazerdeNova Estetik KliniğiLondra'da ve parlak sonuçlar gördü. Kalıcı olarak çıkarmak için en az altı seansa ihtiyacınız olacak, ancak her seans daha ince ve daha hafif yeniden büyüme ile sonuçlanacaktır.

Evde lazer uygulaması fikrine daha yatkınsanız, cilt uzmanı Dr Ross Perry olarak, bu yöntemin daha açık renkli veya daha koyu ten rengine sahip kişiler için daha az etkili olduğunu unutmayın.Londra'daki Kozmetik Cilt Klinikleri, şöyle açıklıyor: “Koyu teniniz veya açık kıllarınız varsa, evde lazer epilasyon nadiren işe yarar çünkü koyu pigment lazeri emer ve yanıklara neden olabilir. Birçok ev lazeri, daha koyu cilt üzerinde çalışmalarını engelleyen sensörlere sahiptir.”

Tıraş olmak

Vücut kıllarını kontrol altında tutmak söz konusu olduğunda tıraş olmak genellikle büyük bir hayırdır. Nerede kullanırsanız kullanın, tahrişe neden olması ve cildi ağırlaştırması, kızarıklıklara veya lekelere neden olması zorunludur. Bununla birlikte, emrinizde başka araç yoksa, Popular Britishestetik doktoru, Dr Ahmed El Muntasar, tıraştan önce cildinizin uygun şekilde temizlenmesini ve tıraş makinenizin temiz olmasını önerir.

Pingtwitter'e “Öncelikle, tüyler daha yumuşak ve çıkarılması daha kolay olduğu için her zaman sıcak bir duştan sonra tıraş olun” diyor. “Ardından, tahriş ve batık tüylerin olasılığını azaltan saç teli boyunca tıraş edin.”

Tüy dökücü kremler (Veet)

Veet gibi tüy dökücü bir krem, tıraşın hassasiyeti (veya çoğu durumda tahriş) olmadan istenmeyen tüyleri almanın hızlı, kullanışlı ve güvenli bir yolunu sunar. Saçın keratin yapısını parçalayarak çalışırlar, bu da saçın tabanını, krem ​​silindiğinde kırılacak kadar zayıf oldukları noktaya kadar inceltir ve çözer. Bu kremler vücudun çoğu bölgesinde kullanılabilir ancak hassas veya kırık ciltlerde kullanmamaya dikkat edin.

Bunu beğendin mi?

  • ile vücut tüylerini alın.en iyi vücut şekillendirici
  • Yüzünü tıraş etmek mi istiyorsun? deneyinen iyi elektrikli tıraş makinesiveen iyi sakal düzeltici
  • ile diş rutininizi anında gerçekleştirin.en iyi elektrikli diş fırçaları
  • Vücut kıllarından nefret mi ediyorsun? ile tamamen kurtulun.en iyi IPL makinesi