Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Mario Tennis Aces incelemesi: bir salıncak ve bir ıskalama veya oyun, set ve maç Nintendo?

Mario Tennis Aces incelemesi: bir salıncak ve bir ıskalama veya oyun, set ve maç Nintendo?

Mario Tennis Aces, aşağıdakiler için iyi bir tenis oyunudur:Nintendo Anahtarıdaha iyisi ve daha kötüsü, raket ve miting oyunlarını bir spor oyununun formatını genişleten içerikle süslüyor.

Mario, Luigi, Chain Chomp ve daha fazlası olarak ve çok çeşitli renkli ve çeşitli kortlarda tenis oynayabilir, temel çizgide dolaşabilir, düşme atışlarında kayabilir ve çapraz saha galiplerini dövebilirsiniz.

Ancak oyundan alacağınız keyif, büyük ölçüde onu oynamak için hangi modları seçeceğinize, ciddi bir tenis hayranı olup olmadığınıza ve Nintendo'nun sporun sevimli ama muhafazakar tasvirine ne kadar değer verdiğinize bağlı olacaktır.

Son birkaç haftadır Mario Tennis Aces oynuyorum ve ardından Nintendo Switch için yeni spor unvanı hakkındaki düşüncem var.


İnceleme, karakterler ve oyun modları, oyun mekaniği ve özel hareketlerin yanı sıra grafikler ve ses ile ilgili bölümlere ayrılmıştır.

Mario Tennis Aces incelemesinin etine geçmeden önce, nasıl göründüğüne ve oynandığına ve hangi oyun modlarının ve özelliklerinin mevcut olduğuna dair bir lezzet elde etmek için oyunun yutturmaca dolu fragmanını izlemelisiniz.


Mario Tennis Aces incelemesi: karakterler ve oyun modları

Mario Tennis Aces incelemesi

Mario Tennis Aces'teki oyun seçenekleriniz Macera, Turnuva, Serbest Oyun ve Salıncak Modu.


Mario Tennis Aces'te dört ana oyun modu vardır: Macera, Turnuva, Serbest Oyun ve Salıncak Modu.

2005'ten beri bir Mario tenis oyununun ilk hikaye modu olan Macera Modu, GBA'daki Mario Tennis: Power Tour, karakterlere ve komutanlara 5 sihirli topa sahip bir arka plan oyunu raketinin 'hikayesini' anlatıyor.

Evet, bu en yüksek mertebeden tam bir hokumdur ve Mario ve Kurbağa için tenis oynama aktivitelerini bırakıp tenis oynayan düşmanlarla dolu bir dünya haritası üzerinde araştırma yapmak için en yüzeysel bahaneyi sağlar.

Mario Tennis Aces incelemesi


Adventure Mode'un 'hikayesi', hain amaçlar için belirli karakterlere sahip bir arka plan programı raketini içerir.

Aşağıdaki resimde görülebilen dünya haritası, her biri belirli bir karakter seçimi, zorluklar ve kendi patronu olan çeşitli temalı bölgelerden oluşmaktadır.

Örneğin, haritanın orman bölgesinde Donkey Kong ile tanışacak ve onu yenmek zorunda kalacaksın. Ayrıca piranha bitkileriyle mini oyunlar oynayacak ve büyük bir pirana bitkisi patronunu yenmeniz gerekecek. Resmi aldın.

Bu karşılaşmaların ve mini oyunların kalitesi bana göre zevk açısından farklılık gösteriyor ve çoğu, normal tenis oyununun büyük ölçüde kenara atıldığı sinir bozucu sloganlara dönüşüyor.

Mario Tennis Aces incelemesi

Macera Modu'nun dünya haritası. Tenis oynarken bölgelerinde ilerlersiniz.

Her karşılaşmanın öncesinde ve sonrasında uzun sözlü alışverişler olması gerçeği (yalnızca ekranın her iki yanında büyük ölçüde statik karakter modellerinin yer aldığı metin kutuları) bu hayal kırıklığını artırır. Olay örgüsünün ve yazmanın kalitesi gerçekten, gerçekten bataklık ortalamadır, bu yüzden ona katlanmak zorunda kaldım, böylece sonunda, çok sıkıcı bulduğum bir sonraki tenis maçını oynamaya başlayabilirsiniz.

Belki bu genç oyuncular için bir sorun olmayacaktır, ancak tahmin ediyorum ki birçoğunun bir kamyon dolusu metin kutusu okumak yerine sadece tenis oynamayı tercih edeceğini tahmin ediyorum.

Ayrıca, bu notta, bir maçı kaybederseniz veya bir mini oyunda başarısız olursanız, sonuçlar ekranında anında tekrar oynama şansı sunulmak yerine, daha fazla dayanmak için otomatik olarak dünya haritasına geri atıldığınızı buldum. metin kutuları çok can sıkıcı. Evet, seviyeye ikinci girişte diyalog kutularını atlamak için başla düğmesine basabilirsiniz, ancak tüm zorunlu çıkış ve giriş, Macera Modundaki eylemler arasındaki zaten büyük gecikmelere eklendi ki bu kesinlikle hoş karşılanmadı.

Mario Tennis Aces incelemesi

Macera Modunda temel bir seviye atlama teknisyeninin yanı sıra raketleri toplama ve değiştirme yeteneği var.

Mario Tennis Aces'ten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, Macera Modu'nun tüm donuk metinlerine ve çok mini oyunlarına gerçekten katılmanız gerekecek, çünkü kullanım için kortların ve raketlerin kilidini açtığınız birçoğunda olduğu gibi, hem modda hem de diğerlerinde.

Bu şekilde kazanılabilen çeşitli raketlerin her biri Saldırı, Savunma ve Dayanıklılık gibi farklı nitelikler sunar ve tipik olarak kazandıkları dünya haritası alanına (kar bölgesinde bir buz raketi gibi) temalıdır.

Bu arada mahkemeler, her biri bölgeye yönelik temalarla aynı düzeni izler. Örneğin, dünya haritasının ormanlık alanında bir meydan okumayı yenerek, oynamak için orman / orman temalı bir sahanın kilidini açarsınız.

Son olarak, Macera Modunda oyuncu için yerleşik bir seviye yükseltme mekaniği bulunur; her başarı veya başarısızlık, Atış Hızı, Koşma Hızı ve Çeviklik özellikleri açısından karakterin daha iyi hale gelmesine otomatik olarak dönüşen deneyim puanları verir. Karakteri nerede yükselteceğiniz konusunda hiçbir kontrole sahip değilsiniz ve tüm mekanik, temelde oyunu daha kolay ve daha kolay hale getirmenin bir yolu olarak hizmet ediyor gibi görünüyor.

Aslında, Macera Modundaki birçok ipucu kutusundan biri bile size, belirli bir karşılaşmayı zor bulursanız, karakterinizin seviyesini daha da yükseltmek için zaten dövülmüş zorlukları aşmanız gerektiğini söyler. Elbette bir tenis oyununun sonucu tamamen oyuncunun becerisine dayanmalıdır? Karakterlerinin yeteneklerini yapay olarak artırmak için harcadıkları zaman miktarı değil mi? Eğlenceli değil.

Genel olarak, Macera Modu, Turnuva Modunda veya Serbest Oyunda sadece tenis maçları oynama eyleminden iyi bir dikkat dağıtıcıdır, ancak, özellikle oyun içeriği geride kaldığı için, uygulanması arzu edilen bir miktar bırakır.

Mario Tennis Aces incelemesi

Turnuva Modu kazanmanız için çeşitli kupalar içerir.

Turnuva Modu, oyunun her yönden, hız, güç ve teknik gibi çeşitli kategorilere ayrılmış geniş karakter listesinden birini seçmenize ve ardından tüm oyuncuları almanıza olanak tanıyan klasik bir çok katmanlı oyun modudur. bir kupa kazanmak için bir dizi yarışma.

Klasik Nintendo tarzında bunlar, Mantar Kupası veya Yıldız Kupası gibi Mario oyunu güçlendirmelerinden sonra temalıdır ve zorluk derecesine göre değişir.

Bu turnuvalarda oynamayı eğlenceli buldum, ancak, patlamaları uzun sürmüyor, bu yüzden farklı bir karakterle mücadele etmenin dışında sınırlı tekrar değeri sunun.

Mario Tennis Aces incelemesi

Wario, güçlü bir oyuncudur. Bıyığı, Mario Tennis Aces'te iyi bir performans sergiliyor.

Free Play tamamen özel bir tenis oyunu oluşturmanıza, maç türünü, rakibin zorluğunu, oyun stilini (Energy Gauge, Trick Shots ve kırılabilir raketler gibi oyunun daha çılgın oyun mekaniklerinden bazılarını kaldıran Basit modu içerir) oluşturmanıza olanak tanır ve Daha.

Bu modun sunduğu seçeneklerin ve olasılıkların seçiminden memnun kaldım, basit modda gün boyunca toprak sahada bir Uzman rakibe karşı oynamaktan, farklı temalı sert bir sahada Pro rakibi oynamaya kolayca geçebiliyorum. gece.

Mario Tennis Aces incelemesi

Basit oyun stili, Energy Gauge ve Trick Shots gibi çeşitli şeyleri kapatır.

Son olarak, Mario Tennis Aces, Wii Sports Tennis'den çok hoşlanan oyuncular için mükemmel olan ve Nintendo Switch'in Joy-Con'unu raketiniz olarak kullanabileceğiniz bir Swing Modu ile birlikte gelir. Bu, düğmelerle oynayanlar kadar teknik olmayan bir oyun sunsa da, servisler, dilimler ve topspin vuruşları dahil olmak üzere çeşitli şutlar oynayabilirsiniz.

Mario Tennis Aces incelemesi: mekanik ve özel hareketler

Mario Tennis Aces incelemesi

Mario, Boo'ya karşı güçlü bir Bölge Atışı sunar.

Mario Tennis Aces'in temel oyun mekaniği, loblar, topspin ve dilimler gibi bir oyundan bekleyeceğiniz temel atışları, her biri sağ Joy-Con'daki belirli bir düğmeye basarak ve joystick ile yöne doğru nişan alarak sunar. .

Bunlar uygulama açısından iyi çalışıyor, ancak top fiziğinin biraz yetersiz olduğunu buldum vesüngerimsi. Bu temel atış türlerini kullanarak geriye ve ileriye doğru ralli yapmak hiçbir zaman gerçekten adrenalin yaratmadı ve bu, Nintendo'nun bu oyunu oyuncu yaşı açısından süper geniş bir demografiyi çok fazla hedefleyen bir çekim olabilirken, ben biraz geride kaldığını hissettim. olgun oyuncu için arzulanan.

Mario Tennis Aces incelemesi

Bölge Hızı, normalde ulaşamayacağınız çekimler yapmak için zamanı yavaşlatmanıza izin verir.

Mario Tennis Aces'in hem iyi hem de kötü yönden ilginç hale geldiği yer, süper atış özel hareketlerinde, size ek tenis oynama araçları olarak Zone Shot, Special Shot ve Zone Speed'in Trick Shots'a katılmasıdır.

Bu özel saldırıların ilk üçü, oyuncunun oyun sırasında oluşan Enerji Ölçerini kullanmaya ve Trick Shots'un başarılı bir şekilde uygulanmasına dayanır.

Zone Shot, enerji çubuğunun bir kısmını kullanır ve bir mahkemenin yıldız sembolünde dururken Joy-Con üzerindeki sağ omuz düğmesine dokunarak tetiklenir. Bu semboller, koşullar potansiyel bir özel hareket için uygun olduğunda ortaya çıkar ve bir kez istismar edildiğinde, oyuncunun birinci şahıs bakış açısıyla hedeflenen süper güçlü bir atış yapmasına izin verir.

Mario Tennis Aces incelemesi

Topu yıldız şeklinde dururken geri verirseniz, güç artışı elde edersiniz.

Örneğin, bir Alan Çekimi veya Özel Çekim'i tetiklediğinizde - ikincisi, Alan Atışının daha da güçlü bir versiyonuna çok benzer, oyuncunun karakteri havada zıplar, aksiyon duraklar ve ardından kamera açısı, ekranın ortasında bir hedefleme dikdörtgeniyle birinci şahıs perspektifi.

Oyuncu daha sonra Nintendo Switch'in yerleşik jiroskobunu, süper hızlı, güçlü bir atış yapmadan önce şutu hedeflemek için veya sadece joystick aracılığıyla kullanabilir. Atışı hedeflemek için izin verilen süre, oyuncunun Enerji Göstergesinin tetiklendiği anda ne kadar dolu olduğuna bağlıdır.

Ve yanılsama altında kalmayın, bu çekimler inanılmaz hızlarda yapılır. Gerçek zamanlı olarak, oyuncudan herhangi bir orta ila büyük mesafeden ateşlendiğinde, Bölge Hızını tetikleyemediğiniz sürece esasen geri döndürülemez bir hız.

Mario Tennis Aces incelemesi

Özel Atışlar tam bir Enerji Göstergesi gerektirir ve raketler son derece güçlüdür.

Bölge Hızı, oyuncu tarafından sağ omuz düğmesini basılı tutarak herhangi bir zamanda tetiklenebilir. Bu, eylemin normal hızının bir kısmına yavaşlamasına neden olur ve oyuncunun Enerji Göstergesini yemekle, oyuncuya sahada hücum etmek ve onları geri döndürmek için değerli zaman verir.

Blok dönüş atışları, rakip size bir Alan veya Özel Atış attığında, kesinlikle son anda topa vurarak yapılır. Oyuncu bunu başarılı bir şekilde yaparsa, top rakibe iade edilir ve blokçu bir Enerji Göstergesi takviyesi alır. Bu kadar kötü zamanlayın, topa çok erken veya çok geç vurursanız, raketin dayanıklılığı zarar görecektir. Başarısız blok sırasında raketin dayanıklılık puanı sıfıra ulaşırsa, raket bozulur ve oyuncu otomatik olarak puanı kaybeder.

Blok dönüş atışları mutlak son anda topa vurularak yapılır.

Şimdi, doğal olarak, Bölge Hızı etkinleştirildiğinde, blok dönüşleri oldukça kolay hale gelir, oyuncu topa ilk ulaşabilir, bu genellikle o anda bulunduğu sahanın karşı köşesine fırlatılır ve ikinci olarak blok dönüşü doğru şekilde yapılır. .

Ancak, bu Mario Tennis Aces ile ilgili gerçekten hoşlanmadığım bir şey, eğer oyuncunun çağırmak için herhangi bir ağır çekim Bölge Hızı enerjisi yoksa, o zaman bu atışlara ulaşmak, doğrudan doğruya ateşlenmedikçe neredeyse imkansızdır. veya oyuncunun yakınında ve onları zamanlamak çok zor.

Mario Tennis Aces incelemesi

Boo o raket ve topu nasıl tutuyor?

Mario Tennis Aces oynarken benim için gerçek şu ki, oyuncuma bir Bölge veya Özel Atış ateşlendiğinde ve arayacak Enerji Ölçer gücüm olmadığında, topun tersine çığlık attığını çaresizce izledim. Rakibe bir puan kazandırmak için mahkemenin köşesine.

Bu hareketler basitçe aşırı güçlü ve dengeli görünmüyordu.

Son olarak, hile çekimleri, karakterden karaktere farklılık gösteren ve sağ çubuğa hafifçe vurularak gerçekleştirilen özel manevralardır. Bu hareketler, mitingler sırasında toplara ulaşmak, rakibi kandırmak ve Enerji Göstergesi güç seviyenizi oluşturmak için kullanışlıdır.

Mario Tennis Aces incelemesi: grafikler ve ses

Mario Tennis Aces incelemesi

Mario Tennis Aces'de sanat tarzı parlak ve farklı.

Grafiksel olarak Mario Tennis Aces, özellikle güzel veya yüksek sadakat olmasa da etkilidir. Sanat tarzı tipik olarak Nintendo parlak ve renklidir, Mario Kart 8 Deluxe'de olduğu gibi hissedilir, karakterler gerçekten ekrandan fırlar.

Oyuncuların yarıştığı ortamlar, sadece boyut olarak sınırlandırılmış olsa da, Lakitu hakemi, kalabalığı ve genel olarak yaşam ve aktivite dolu arena ile çok detaylı ve hayat dolu.

Mario Tennis Aces incelemesi

Kare hızı açısından, Mario Tennis Aces'teki hareket pürüzsüz ve tutarlıdır.

Temel motorun üstünde, özel atışlar yapıldığında, hileli atışlar yapıldığında, atışlar engellendiğinde ve raketler kırıldığında tanık olunan bir dizi parçacık efektidir. Bunlar, küçük hareket bulutları, konuşma çizgileri ve etki işaretleri gibi bir dizi karikatür tarzı ayrıntıyla birleştirilir.

Müzik uygundur, biraz genel olarak,büyük işler epik, ses efektleri ayırt edici. Topu ileri geri atmanın ses açısından zevkli olduğunu kesinlikle teyit edebilirim.

Mario Tennis Aces incelemesi

Çeşitli parçacık efektleri ve çizgi film detaylandırma, görsellere bir kaçıklık seviyesi ekler.

Kare hızı açısından, Mario Tennis Aces, nispeten basit temel motor ve küçük oyun ortamları sayesinde neredeyse kesin olarak, her zaman pürüzsüz ve kaygan bir deneyim sağlar.

Son olarak, Mario Tennis Aces'in, büyük bir televizyondan ziyade konsolun küçük ekranında daha iyi görünen Nintendo Switch oyunları listesine eklediğini doğrulayabilirim.

Mario Tennis Aces incelemesi: Karar

Mario Tennis Aces incelemesi

Mario bir as verecek mi? Yoksa topu kalabalığa mı fırlatacak?

Mario Tennis Aces, tuhaf bir şekilde, mümkün olduğunca insani olarak mümkün olduğunca sıklıkta çekirdek oyundan uzaklaşmaya çalışan bir tenis oyunu sunuyor. Ve bunu karışık sonuçlar için yapar.

Oyunun macera modundaki çeşitli mini oyun zorlukları ve patron dövüşleri, aksiyon açısından çeşitlilik sunarken, bunların yürütülmesi kalite açısından farklılık gösterir ve temelde belirli ekipman ve mahkemelerin kilidini açmak için zorunlu oldukları gerçeği, sahip olduğunuz anlamına gelir. oynamak ne kadar eğlenceli olursa olsun onlarla savaşmak.

Mario Tennis Aces incelemesi

Macera Modundaki patron karakterlerinden biri. Evet, diğer oyunlarda daha önce savaştığınız iki yüzen el.

Tenisin temel oyununun nefes almasına nadiren izin verildiğini hissediyorum, sürekli olarak artırılıyor veya değiştiriliyor ve bu benim görüşüme göre, Mario Tennis Aces'te temel mekanikler ve oynanış aslında oldukça düz, eğer açarsanız görünür hale geliyor. Energy Gauge, Trick Shots ve kırılabilir raketleri kaldıran bir maç için Basit Kurallar.

Gerçekten de, son 20 yıl içinde pek çok tenis oyunu oynamış bir yetişkin olarak, Aslarda sergilenen kontrol eksikliği veya standart top fiziği yüzünden hayal kırıklığına uğradım, ralliler asla süper tatmin edici olmadı ve daha sık hissetmedi. sadece süper güçlü bir Alan Atışı veya Özel Atış ile noktayı yaklaştırmak için belirli bir enerji göstergesi seviyesine doğru yarışmanın bir yoludur.

İstifa ederek topun sahanın köşesine raketi sarsan bir hızla delinmesini beklediğiniz an inanılmaz derecede moral bozucu.

Ve bu güçlü süper atışların, ağır çekim moduna girmek için yanacak güç göstergesine sahip olmadıkları sürece bir rakip tarafından temelde geri döndürülemeyeceği gerçeği, herhangi bir uygun ralli yerden kalkmadan önce sık sık rakipleri yenmek veya onlar tarafından dövülmek anlamına gelir. Evet, açıkça Zone Speed ​​ağır çekim modu kullanmadan bu atışları teknik olarak engelleyebilirsiniz, ancak top size uzaktan yakın bir yere teslim edilmediği sürece genellikle bir şansınız olmaz.

Mario Tennis Aces incelemesi

Bowser, Mario'ya raket kıran Zone Shot'u çarpmaya hazırlanır.

Rakip bir Alan Atışı veya Tanrı yardımcınız bir Özel Atış tetiklediğinde, enerji çubuğunuza bakarsınız ve boş olduğunu görürsünüz ve sonra neredeyse istifa ederek kaçınılmaz olanın gerçekleşmesini beklersiniz. Raket sarsıcı bir hızda olduğunuz mahkemenin karşı köşesi inanılmaz derecede moral bozucu.

Bu arada, turnuva modu çok kısa geldi, Mantar ve Çiçek Kupaları arasında uçarken ve sonra sadece iki oyun seansında Yıldız Kupasının finalinde Bowser'a ulaştım. Çeşitli bardakları farklı karakterlerle tekrar oynayabilir misin? Evet, ama bundan ne kadar alacağınız zevkinize bağlı olacaktır.

Mario Tennis Aces, maç kazandıran bir performans sunar, ancak yalnızca dişlerinin derisiyle

Asların toparlayıp başarılı olduğu yer, sıradan çok oyunculu oyunlarda ve özellikle de genç oyuncularla, renkli sanat tarzına kesinlikle ilgi duyan ve deli olan 8 yaşındaki kızımla oyunda oynarken çok eğlenirken Boo ve Chain Chomp dikkate değer favorileriyle oynanabilir karakterlerin listesi.

Mario Tennis Aces incelemesi

Mario kazandı!

Genel olarak, öyleyse, Mario Tennis Aces'in maç kazandıran bir performans sergilediğini hissediyorum, ancak yalnızca dişlerinin derisiyle. Burada yaşanması kesinlikle çok eğlenceli, ancak daha olgun oyuncular için oyunun sınırlamaları ve denge sorunlarının yanı sıra basmakalıp Macera Modu'nun satın alınan paketin biraz parıltısını alacağını tahmin ediyorum.