Close

Marshall Binbaşı IV incelemesi

Marshall Major IV fırsatları Marshall - Major IV Bluetooth... Best Buy $149,99 GörüntüleMarshall Binbaşı IV Kablosuz... BHPfotoğraf 149,99 $ Görünüm

Marshall Major IV incelemesi bir cümleyle: Binbaşı IV, Marshall'ın rock'n'roll mirasında görsel olarak çalabilir, ancak birçok müzikal çizgiden dinleyiciye hitap edecek bir sese sahiptir.

Kulak üstü kulaklıklar eskisi kadar yaygın değil, ancak kulaklarınızın en iyi hissettiği şey buysa, bunları düzenli olarak takmayı sevebilirsiniz. Açık, keyifli bir sese sahip kulak üstü kulaklıkların peşindeyseniz, bu Marshall'lar arasındaen iyi kablosuz kulaklıklaralabilirsin… İstemedikçegürültü önleyici kulaklıklar, çünkü bu özel özelliklere sahip değiller, ancak kulak üstü bardaklar sağlam bir ses yalıtımı seviyesi sağlıyor.

Marshall Major IV: yapı kalitesi ve tasarımı

Marshall Binbaşı IV incelemesi

(İmaj kredisi: Marshall)

Marshall ile her zaman güvenebileceğiniz bir şey benzersiz estetiktir. Sıradan tasarım uygulamalarından ziyade, bu bir müzik endüstrisi mirasına dalabilen bir marka ve bunu gösteriyor. Ölçekli suni deri kafa bandından her iki taraftaki kare kutulara ve altın çok işlevli düğmeye kadar, yeniden tasarlanmış gitar amfileri gibi görünüyorlar.


Marshall'ın tutarlı tasarım felsefesi buydu ve burada iyi çalışıyor. Ancak Major IV, aynı zamanda giderek daha fazla edinilen bir zevk haline gelen kulak üstü kulaklıklardır. Kulak üstü ve gerçek kablosuz kulaklıkların baskın olduğu bir kategoride, iyi bir çift kulak üstü bulmak bonus gibi geliyor.

Sınırlı alanı kullanmak için Marshall pragmatik bir yaklaşım benimsedi. Yalnız düğmesi, tüm ana özellikleri ve işlevleri kapsar. Basılı tutmak, kulaklığı açar veya kapatır, tek bir basış sesi çalar/duraklatır veya gelen bir aramayı alır. Yukarı veya aşağı hareket ettirmek sesi kontrol ederken, ileri veya geri hareket ettirmek ve tutmak bir parçayı atlayacak veya tekrarlayacaktır. Başlangıçta deneme yanılma gerektirebilir, ancak şu ana kadar herhangi bir kulaklık çiftinde daha verimli kontrol şemalarından biridir.


Ne de olsa bunlar Bluetooth kulaklıklar, ancak kablolu bir kurulumda da çalışıyorlar, bu da neden 3,5 mm jaklarına sahip olduklarını ve kutuda çıkarılabilir bir kablo içerdiğini açıklıyor. Bu kablo aynı zamanda bir gitar amfisine takabileceğiniz bir şeye benziyor, ancak asıl yararı, bu kadar kolay karışmaması gerektiğidir. USB-C şarj kablosu, onları tekrar şarj etmeniz gereken nadir zamanlar için de kullanışlıdır.

Kulak üstü tasarıma rağmen, daha uzun dinleme seanslarından sonra ara sıra sıkıştırılmış his dışında rahatsız olmadılar. Bunun çoğu, başın üst kısmını sıkıştırmayan veya kulak kapakları tarafından ağırlık hissi vermeyen hafif 165g çerçeveye borçludur.


Hareket halindeyken daha kolay saklama ve taşıma için katlanabilir olmaları da güzel. Bu kısmın kablosuz şarjla ilgili başka bir amacı daha var. Marshall bu Qi uyumlu hale getirdi, ancak bu zor bir teklif olabilir. Yerleştirme için daha net tanımlanmış bölgelere sahip şarj pedlerinde, sağ kulak kabını yüzü aşağı bakacak şekilde yatırmak çocuk oyuncağı olmalıdır. Ancak bağlantının kusursuz hissetmediği durumlar olabilir.

Yine de, dahil edilmesi güzel bir özellik ve daha hafif ağırlıkları ile herhangi bir şarj pedine yük olmayacaklar. Bu, elbette, onları şarj etmeniz gereken tuhaf zamana atıfta bulunur. Binbaşı IV, şarj başına 80 saate kadar oynayan kulaklık işçilerinin özüdür. Hacim %60'ın üzerine çıkarılsa bile, 60 saatlik çizgiyi veya daha fazlasını kolayca kırarlar. Ayrıca, USB-C üzerinden 15 dakikalık hızlı şarj, 15 saate kadar oynatma sağlayabilir.

Marshall Major IV: ses kalitesi

Marshall Binbaşı IV incelemesi

(İmaj kredisi: Marshall)

Marshall'ın bu alandaki soyağacı bazen rock müziğe yöneldi, ancak Binbaşı IV'ü aynı şekilde karakterize etmek haksızlık olur. Bas tepkisi böyle bir sonucu garantilemek için çok açık ve bu nedenle, şirketin mühendislerinin ekstra kulaklar için daha büyük bir çadır kurmak istedikleri açık.


Bu, üzerlerinde çaldığınız ilk parçadan itibaren gösterilir. Marshall, yükseklerin alçakları boğmamasını sağlamak için dengeli ve daha düz bir ekolayzır spektrumu tercih etti. Bunun yerine, Binbaşı IV, ölçülü midlerle de olsa derin ve rezonanslı geliyor. Hem rock hem de hip hop'un eşit derecede canlı olmasını sağlayan mutlu ortamdır.

Bu onların bas ağırlıklı olduğu anlamına gelmiyor çünkü değiller. 70'lerin funk'ını veya 80'lerin yeni dalgasını, bas gitar ritimlerini ve synth melodilerini dinlemek yersiz gelmiyor, ancak klasik rock'ın bu tür bir eşitleme kurulumuyla iyi çalışabileceğini görmek güzel. Tizler, gitar rifflerinden ve sololardan duymak isteyeceğiniz türden bir ses yüksekliğiyle çalıyor. ve tüm yol boyunca onu mahvetmek için ıslık veya bozulma olmadan. Aslında, bu kulaklıklar duyulabilir bir uçurumdan düşmeden oldukça yüksek ses çıkarabilir, ancak işitme duyunuzu etkilememek veya yakındaki diğer kişilere çok fazla ses sızdırmamak için makul bir seviyede tutmak isteyebilirsiniz.

Kulak üstü kulaklıklar olduğu için burada belirgin bir sızdırmazlık yoktur, ancak sesi 40 mm sürücülerden doğrudan kulak kanalına ileten dolgu yoluyla bunu sınırlamak için akıllıca tasarlanmıştır.

Utanç, Marshall'ın akıllı telefon EQ uygulamasının bir parçası olarak Major IV'ü içermemesidir. Şimdiye kadar sadece bir avuç kesim yaptı ve bu kulaklıklar da aralarında olsaydı iyi olurdu. Bunun yerine, burada olanla gitmeye mahkumsunuz, bu yüzden ses sahnesi kutunun dışında çok daha önemli.

Bluetooth bağlantısı çok iyi durumda, bu nedenle oynatma cihazından biraz uzakta bunları dinlerken biraz gezinmeye yer var. Kablolu bir kurulumla bile, ses kalitesi önemli bir şekilde dalış yapmaz ve bu kulaklıklara nüfuz eden tutarlılık temasına katkıda bulunur. Yine de, mevcut geniş pil ömrüyle, muhtemelen bu kabloyu sık sık kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Binbaşı Marshall IV: karar

Marshall Binbaşı IV incelemesi

(İmaj kredisi: Marshall)

Binbaşı IV, bir veya iki türe uyacak şekilde ayarlanmadıkları için basit bir gerçek için klasik bir 'görünenden daha fazlası' örneğidir. Bunlar, dinlemeye istekli herkes için yapılmış, kalabalığı memnun eden kulaklıklardır. Ve en önemlisi, bir çift kulak üstü kutu için yaygara koparan herkes.

Bu ikisi geçerliyse ve neredeyse sonsuz pil ömrüne sahip katlanabilir yapı, çekiciliği artırıyorsa, Marshall'ın çabası hakkında sevilecek çok şey var. Gösterişli renklerin her zaman bir açıklama yapmak için gerekli olmadığını gösteren, diğerlerinden farklı şık bir akor vururlar. Tüm bunların doğal olarak bir bedeli vardır, ancak bütçenize uygunsa, alıcının pişmanlığını çekmeniz pek olası değildir.

Fiyatlar - Marshall Major IV:▼