Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Mass Effect Legendary Edition: Orijinal Mass Effect karakterimi nasıl dirilttim

Mass Effect Legendary Edition: Orijinal Mass Effect karakterimi nasıl dirilttim

Diğer birçok oyuncu gibi Mass Effect serisiyle ciddi bir geçmişim var. Üç oyunu da ilk çıktıklarında sonuna kadar oynadım ve şimdi, üçlemenin son oyununun çıkışından bu yana on yıl geçti, dünyaya geri dönmek ve hikayeyi ve karakterleri bir kez daha deneyimlemek için inanılmaz derecede heyecanlıydım.

Gerçek şu ki, eğer zamanda geriye gidip bu klasik seriyi tekrar ziyaret edeceksem, bunu doğru yapmak istedim. Basitçe söylemek gerekirse, yıllar önce yüzlerce saat geçirdiğim Shepard'ımı oynamak istedim.

Yine de zamanla her zaman olduğu gibi, sürekli olarak ileriye doğru akar (en azından şu anki anlayışımıza göre algılanabilir şekilde) ve Normandiya'ya en son komuta ettiğimden bu yana 3.200 günden fazla zaman geçti. Natasha Shepard'ım sadece yakın bir tarih değildi, artık çok uzun zaman önce gitmiş ve ulaşılamaz bir zamana emanet edilmiş bir şeydi.

Yoksa öyle miydi? Aslında saati doğrudan 2012'ye geri alabilir miyim?


Mass Effect Efsanevi Sürüm

Rastgele gömülü bir veri dökümünde gizlenmiş yaklaşık on yıllık Mass Effect 3 kaydetme dosyalarımı bulmamla başladı.


(İmaj kredisi: Gelecek)

Aylardır düşüncelerime hakim olan soru buydu. Mass Effect Legendary Edition'ın geleceğini ilk duyduğumdan beri karışık duygularla doluydum. Bir yandan, yıllar önce oyunları gerçekten yapan adamlardan serinin sevgi dolu bir yeniden düzenleme alması beni heyecanlandırdı, ancak diğer yandan dünyaya geri dönersem gerçeğin varilini izliyordum. , Shepard'ımla tekrar bir araya gelememe ihtimalim çok yüksekti.

harcadımyüzlerceAsker, sömürgeci ve hatırı sayılır zihinsel ve fiziksel yaralar bırakan korkunç bir saldırıdan kurtulan tek kişi olan Natasha Shepard ile saatler geçirdim ve ben de onu sevmiş ve üç oyunluk destansı Mass Effect macerası boyunca onunla birlikte kaybetmiştim. Bu yüzden farklı bir Shepard'ı devirme fikri bana pek uymadı - tüm oyunu kafamda kapana kısılmış başka bir karakterle geçireceğimi hissettim.


Mass Effect Efsanevi Sürüm

Tabii ki, on yıllık kaydetme dosyaları kendi başlarına işe yaramaz. İhtiyacım olan verileri çıkarmak için bir yola ihtiyacım vardı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ayrıca başka bir sorun vardı. Ve en sevdiğim alıntılardan birinde özetleniyor, 'geçmiş yabancı bir ülke, orada işleri farklı yapıyorlar'. Shepard'ı 2000'lerin sonlarında yapmıştım ve o zamanlar farklı bir insandım. Mass Effect'i ve daha da önemlisi yarattığım karakteri farklı mı yoksa pembe camlarla mı hatırladım? O zaman verdiğim kararlardan şimdi pişman olur muydum? Geride bıraktığım kıt anılar doğru muydu?

Çünkü olay bu, birini uzun bir süre görmediğinizde ve onun görüntüsüne erişiminiz olmadığında, beyniniz ayrıntıları kaybetmeye veya başka kaynaklardan doldurmaya başlar. Hafıza, beyaz yalanlar ve yarı gerçeklerle dolu aldatıcı, kaygan bir şeydir. Natasha Shepard'ı neredeyse on yıldır görmemiştim ve açık olmak gerekirse, kahramanlıklarının çoğunu hatırlamış olsam da nasıl göründüğünü unutmuştum.


Mass Effect Efsanevi Sürüm

Gibbed'in Mass Effect 3 editörü, Shepard'ın vurgulanan karakteri Face Code ID'yi ortaya çıkarmama izin verdi.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ancak birkaç gün önce Şam'a Giden Yol anım oldu. Tamamen başka bir şey yaparken (her zaman böyle değil mi!) zihnimde bir anı hayaleti tetiklendi – yıllar önce tavan arasında kullandığım harici bir USB sabit diskim vardı ve bir şey bana şunu söyledi. Mass Effect'in veri kaydetmesini sağladım. Kutuları ve eski bilgisayar bileşenlerini uzun süre aradıktan sonra sürücüyü buldum ve ona eriştim.

Vardıher türlüsürücüdeki klasörler ve dosyalar ve belirli bir sırayla (Rob'a teşekkürler!), ancak “Dump” adlı bir alt alt klasöre gömülür. O hayalet hafızanın beni götürmeye çalıştığı şeyi buldum – “Mass Effect 3” ve içinde veri kaydetmek vardı. Ve oyun dosyalarını kaydetmeye benzeyen zaman damgalarına bir göz attığımda, Mart ile Aralık 2012 arasında değişen tarihleri ​​gösterdikleri için çok heyecanlandım.

Mass Effect Efsanevi Sürüm

Ve uzun zamandır gömülü olan Yüz Kodunun delinmesi, Natasha Shepard'ı muhteşem bir şekilde ölümden geri getirdi.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve bilmeyenler için orijinal üçlemenin son oyunu Mass Effect 3 Mart 2021'de piyasaya sürüldü.

Bu, kağıt üzerinde mükemmel bir şekilde toplandı. Piyasaya sürüldüğünde Mass Effect 3'ü satın aldığımı hatırlayacağımı düşünmüştüm ve bu tarihler artık bunu doğruluyor gibiydi.

Ama mesele şu ki, bu kendi başına benim için yararsızdı. Harika, orijinal Mass Effect 3 kayıtlı oyun dosyalarımı bulmuştum - ancak bunlar Mass Effect Legendary Edition ile çalışmaz ve Mass Effect dünyasını tekrar ziyaret edecek olsaydım, bunu en başından yapacaktım. orijinal Mass Effect, üçlemenin son oyununda değil.

Basitçe söylemek gerekirse, bu kayıtlara kendi başıma ihtiyacım yoktu, ama aslında içeride kilitli belirli verilere ihtiyacım vardı. Yani artık ünlü olan “Face Code” Oyunların karakter oluşturma araçlarında oluşturduğunuz her karakter için orijinal oyunların tükürdüğü kimlik numarası. Bu kod çok önemliydi, orijinal oyunları oynayan herkesin hatırlayacağı gibi,taşınmışShepard'ınız oyundan oyuna geçer. Temel olarak, eğer Natasha'yı tekrar görmek istersem bu yüz kodunu çıkarmam gerekiyordu.

Mass Effect Efsanevi Sürüm

Asker, sömürgeci ve tek kurtulan Komutan Natasha Shepard'a merhaba deyin.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyunları elde tutun, o zaman bir sonraki düşüncem, Mass Effect 3'ü bilgisayarıma bir kez daha yüklemem gerektiğiydi, ancak bununla ilgili sorun, oyunu uzun zaman önce satmış olmamdı. Planım oyunu kurmak, kaydetme verilerini yükleme dizinine kopyalamak, oyunu ve bir kaydetme dosyasını yüklemek ve ardından kadronun takım menüsündeki Natasha'nın profil sayfasından yüz kodunu almaktı.

Ama kullanacak oyun olmadığı içinideal olmaktan uzakNatasha Shepard'ın yüz kodunun kilidini açmak için Mass Effect 3'ü tekrar satın almak zorunda kalma ihtimalim vardı, daha sonra onu Mass Effect Legendary Edition'da diriltmek için kullanabilirdim, çünkü ekip remaster için aynı karakter yaratma sistemini oldukça akıllıca korumuştu.

İşte o zaman Mass Effect oyunlarını PC'de oynadığım aklıma geldi vekesinlikleBirisi bir gün içinde bir kayıt oyunu düzenleyicisi yapmış olmalı. Sonuçta, PC'deki hemen hemen tüm oyunlar için oyun editörleri var ve Mass Effect kadar popüler bir oyunun birkaç tane olması gerektiğini düşündüm.

Önsezim haklıydı, internette biraz araştırma yapmak beniGibbed'in Mass Effect Save Editor. Yani, birKocamanBay Gibbed'e bir tavsiye, editörü indirdim ve Mass Effect 3 kaydetme dosyalarımdan birini açmak için kullandım. Menülerini biraz araştırdıktan sonra zamanda geriye yolculuk biletimi buldum. “Ham” menü sekmesine ve ardından “Squad” ve ardından 'Oyuncu'nun altında 'Yüz Kodu' adlı bir giriş buldum. Ve işte oradaydı, yıllar önce Natasha'nın oluşturduğu 36 karakterlik sayı dizisi.

Kodu yazdım ve ardından Cuma sabahı ilk iş, Mass Effect Legendary Edition lansman günüydü, oyunun kilidi açılmadan önceki 24 saat içinde önceden yüklediğim remaster'ı başlattım.

Kodun elimde olmasına rağmen, yine de son bir endişem vardı. Ya Legendary Edition, orijinal başlıkta değil de yeniden düzenlenmiş Mass Effect 2 ve Mass Effect 3 oyunlarında bir yüz kodu girmek için bir kutuya sahip olsaydı. Eğer bu doğru olsaydı, o zaman tüm bunlar boşuna olurdu ve Natasha'yı tam üç oyunluk hikaye yayını için diriltemezdim (böylece, kim bir oyun için bir karakter oynamak ve daha sonra değiştirmek istediği için onu işe yaramaz hale getirirdi). sonraki ikisi için farklı bir karakter?).

Mass Effect Efsanevi Sürüm

Kötü Kıçlı FemShep görev için yeniden rapor veriyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ayrıca bilgisayarımın kaydettiği kodun bilgisayarda çalışmayabileceğinden endişelendim.PS5Legendary Edition'ın sürümü bir nedenden dolayı, geçmişte PC ve konsol yüz kodları bir şekilde farklıydı ve teknik olarak farklı olan bu başlıkta kesinlikle çalışmayacaklar mıydı?

Parmaklarımı çapraz yaparak yeniden düzenlenmiş Mass Effect'i başlattım ve sonra, ilk oyunun karakter yaratımında hala düzenlenebilir bir yüz kodu kutusu olduğunu gördükten sonra, rakamları yavaşça yazmaya başladım. Sonunda kodun tamamı eklendiğinde, hiçbir şeyin ters gitmemesi ve Natasha'nın hatırladığım kadar havalı olması için son bir dilek diledim ve ardından onayla'ya tıkladım.

Mass Effect Efsanevi Sürüm

Natasha ile böyle destansı bir hikayeyi yeniden yaşamak inanılmaz olacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve işte oradaydı. Ölümden döndü. Dirildi. Yaşlanmadan on yıla yakın adım atmayı başarmış bir zaman yolcusu. Ve size söyleyeyim, benim için gerçek olan küçük bir tutam sihirdi.

Aniden, yüzünün tüm detayları ve unuttuğum bakışı, büyük bir dalgayla aklıma geldi ve orijinal koşumdan daha fazla anı ve görüntünün kilidini açtı. Natasha tam ihtişamına geri döndü ve şimdi Mass Effect Legendary Edition'ın geliştirilmiş grafikleri sayesinde her zamankinden daha ayrıntılı ve gerçek görünüyordu.

Öyleyse, tüm zamanların en iyi oyun üçlemelerinden birini yapan ve şimdi yeniden ustalaşan Mass Effect adamlarına chapeau ve açıkça sınırda bir kehanet nedeni ile Natasha'nın kurtarılıp saklanmasının çok önemli olduğunu düşünen geçmiş benliğime chapeau, Sanki askıya alınmış bir animasyonda, yeniden uyanmak ve gelecekte bir kez daha çağrıya kulak vermek için.

Yani, evet, Natasha Shepard yüzde 100 iş hayatına geri döndüğü için Saren'e dikkat edin.

Bugünün en iyi Mass Effect Legendary Edition fırsatları pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickMass Effect Legendary Edition... Base.com £39,85 İndirimli Fiyatı Görüntüle Electronic Arts MASS EFFECT... Amazon Prime 52,82 £42,92 £ Xbox One Mass Effect'i Görüntüle:... very.co.uk £54,99 Daha Fazla Teklif Göster Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürün