Close
  • Ana
  • /
  • Beslenme
  • /
  • Protein tozuna karşı kütle kazanımı: kas yapmak ve yağsız kütle almak için en iyisi hangisi?

Protein tozuna karşı kütle kazanımı: kas yapmak ve yağsız kütle almak için en iyisi hangisi?

Protein tozuna karşı kütle kazancı: Bu protein takviyelerinden herhangi birini almanın faydaları nelerdir?

Tüm kütle kazandırıcılar protein tozudur, ancak tüm protein tozları kütle kazandırıcı değildir. Ne dedin!? Dahil olmak üzere farklı protein takviyelerien iyi protein tozlarıvekilo aldıranlar, tümü vücudunuzdaki protein seviyelerini artırmanın hızlı ve kolay bir yolunu sağlar. Yine de, bunun yanı sıra, kitlesel kazançlar, içerdikleri bazen çılgınca karbonhidrat miktarı sayesinde kalori alımını da önemli ölçüde artırabilir.

Ancak bu, kitle kazancı ve protein tozu arasındaki tek fark değil. Bu egzersiz takviyeleri, farklı insan türlerine hitap eder ve biri yardımcı olabilir.kilo kaybıdiğeri kilo almak isteyenler için daha uygundur vekas yapmakDaha hızlı. Bu bariz farkın yanı sıra, protein takviyesi alışveriş çılgınlığına gitmeden önce bilmeniz gereken birkaç temel özellik vardır, bu toplu kazanç vs protein tozu makalesinde tartışıldığı gibi.

Protein takviyelerinin nasıl kullanılacağı konusunda biraz ilhama mı ihtiyacınız var? Burada5 basit protein blender smoothieegzersizden sonra toparlanmayı hızlandırmak için.


kütle kazancı vs protein tozu

(Resim kredisi: USN)

Protein tozuna karşı kütle kazancı: beslenme bilgisi ve bunların nasıl kullanılacağı

Standart peynir altı suyu ve vegan protein tozları, diyetinizi hassas bir şekilde ayarlamak için mükemmeldir, ancak her zaman olduğu gibi, protein ihtiyaçlarınızın çoğunu tam gıdalardan karşılamak ve hızlı bir takviye gerektiğinde karışıma bir veya iki protein sallamak eklemek en iyisidir. Protein tozları neredeyse sadece protein (ve az miktarda karbonhidrat ve yağ) içerdiğinden ve kolayca hazırlanabildiğinden, kas protein sentezine yardımcı olmak için antrenmanlardan sonra en iyisidir.


Kitlesel kazanç sağlayanlar, genellikle protein tozunu bol miktarda karbonhidrat ve bir miktar yağ ile birleştirerek nihai kilo alma karışımını oluşturur. Kalori içeriği üründen ürüne değişir, bazı kilo aldırıcıların porsiyon başına 1.000'den fazla kalorisi vardır.

Kitlesel kazanımların kilo vermenize yardımcı olmalarının nedeni, içerdikleri endüstriyel kalori miktarına rağmen, sıvı formda olmaları ve kısa sürede mideyi bulandırmayı kolaylaştırmasıdır. Karşılaştırma için, Naked Nutrition's Naked Mass kütle kazancı, 321 gramlık porsiyon başına 1.250 kalori içerir; bu, bir oturuşta kabaca 900 gram beyaz pirinç ve 200 gram yağsız tavuk göğsü yemeye eşittir.


Akılda tutulması gereken bir şey, bu kadar çok kalori ve özellikle karbonhidrat tüketmenin insülin seviyelerini kesinlikle yükselteceğidir, bu nedenle kitle yapmak için yalnızca kilo aldırıcıları kullanmadığınızdan emin olun. Ve en önemlisi, amacınız kas yapmaksa, tüm bu enerjiyi kas dokusuna dönüştürmek için de çok çalışmanız gerekecek.

Protein tozuna karşı kütle kazancı: kütle kazancı protein tozu ile aynı mıdır?

Yukarıda bahsedildiği gibi, kütle kazandırıcılar, büyük miktarlarda karbonhidrat içeren özel bir protein tozu türüdür. Yani evet, bir dereceye kadar, kütle kazandırıcılar protein tozlarına benzer ama kesinlikle aynı değiller.

Protein tozları, fitness hedeflerinize bağlı olarak hem kas geliştirme hem de kilo verme için kullanılabildiklerinden, kütle kazandırıcılardan daha çok yönlüdür. Hem protein tozları hem de kitle arttırıcılar, etkilerini en üst düzeye çıkarmak için ana protein kaynağı olarak değil, sağlıklı bir diyetin parçası olarak takviye olarak kullanılmalıdır.

Protein tozuna karşı kütle kazandırıcı: kütle kazanmak için kütle kazandırıcıya ihtiyacınız var mı?

Kısa cevap hayır, yapmıyorsunihtiyaçkilo almak için kitle kazancı, tüm gün oturup Netflix izleyerek cips yiyebilirsiniz (lütfen bunu yapmayın). Metabolizmanıza ayak uyduracak kadar yemek yemekte zorlanıyorsanız, kilo aldırıcılar daha kolay kilo almanıza yardımcı olabilir. Çoğu insan, aynı miktarda yemekten 1.000 kalori içmeyi daha kolay bulur. Üç tane olduğunu düşünmezsin16 ons latteBir gün diyetinize 600 kalori ekler misiniz? Ama gerçekten yapıyorlar.


Aynı prensipler kitlesel kazanç sağlayanlar için de geçerlidir: Günde sadece bir kez sallamak kalori alımını etkili bir şekilde artırabilir ve diyetinize daha fazla enerji 'gizlice girmenize' yardımcı olabilir. Yine, amacınız kas inşa etmekse, tüm bu enerjiyi kaslara dönüştürmek için de egzersiz yapmanız gerekir.

Tıbbi nedenlerle kilo almanız gerekiyorsa, herhangi bir tür takviyeyi denemeden önce lütfen bir tıp uzmanına danışın.

protein tozu vs kütle kazancı

(İmaj kredisi: Getty Images)

Protein tozuna karşı kitle kazancı: fiyat ve bulunabilirlik

Kitlesel kazançlar ve protein tozları birçok farklı boyutta gelir ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak bolca satın alınabilir.

Birleşik Krallık'ta, protein tozu/kitlesel kazanım çözümünüzü yeni markalı toplu MyProtein'den almanızı öneririz.Organik Protein Şirketi.,Bitki Dönemi, Foodspring, Protein İşleri,SF Beslenmeve/veya Amazon.

ABD'de yaşayan insanlar için Dioxyme, MyProtein veya Naked Nutrition'ı denememek ayıp olur. Her zaman varWalmartve Amazon da seçenek olarak.

Yazımızda belirtildiği gibiprotein tozu vs protein barmakale, birçok protein tozu üreticisi artık DNA'nıza dayalı benzersiz protein tozu karışımı sunuyor.NGX Beslenmeböyle bir hizmeti varken, diğerleri, örneğinBiyo-Sinerji, sahip olabileceğiniz dört 'dinamik sağlık hedefinden' birine ulaşmak için ücretsiz bir egzersiz ve yemek planlayıcısının dayandığı DNA ve epigenetik testi sunun. Bulk Labs ayrıca DNA'nıza dayalı olarak 29 diyet ve beslenme bilgisi sunan bir 'Diyet ve Beslenme' DNA testi de yapar. Söylemeye gerek yok, bu DNA testleri ve DNA bazlı protein karışımları, ortalama bir protein tozu çantanızdan daha pahalıdır.

Günümüzün en iyi Spor Beslenme ve Takviyeleri fırsatları Vücut Geliştirme Deposu Saf... Saf Protein Tozu Amazon £ 5,98 GörüntüleTüm fiyatları görSlimFast Meal Shake, Caf‚... SlimFast Yüksek Protein Shake Mix Amazon £7,79 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Doktora Beslenme Diyet Peynir altı suyu... Doktora Beslenme Diyet Peynir altı suyu Protein Tozu Amazon £20.99 £12.99 GörüntüleTüm fiyatları görPukka Womankind Çay x 20 torba Pukka Otlar Womankind Etik Mağaza £2,99 GörüntüleTüm fiyatları görOptimum Nutrition ON Gold... Optimum Nutrition Gold Standard Peynir altı suyu Amazon £28,53 GörünümTüm fiyatları görA.Vogel Menopoz Desteği |... A. Vogel Menopoz Desteği Amazon £14,93 GörünümTüm fiyatları görPROTEİN İŞLERİ Toplam Kütle... Protein İşleri Toplam Kütle Matrisi Amazon £22.36 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatOptimum Beslenme Ciddi... Optimum Beslenme Ciddi Kitle argos.com.tr £ 29.99 25,49 £ Görünüm Tüm fiyatları görWeight Gainer Blend - 1kg -... MyProtein Weight Gainer Blend Myprotein UK £13,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Vitabiyotik Menopoz... Vitabiyotik Menopace Amazon £6,28 £2,91 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz