Close

Maui Jim Gece Dalış İncelemesi

Spor güneş gözlüklerini düşünün ve muhtemelen akla gelen ilk isim Maui Jim değil. Bu küçük bir marka, Hawaii'nin Lahaina şehrinde, kurucuların güneşin zararlı ışınlarının yüzde 100'ünü engelleyen ve aynı zamanda adalarının güzel renklerini hayata geçiren güneş gözlüğü yaratma ihtiyacını gördüklerinde başlayan küçük bir marka.


Sonuç, Maui Jim'in devrim niteliğindeki PolarizedPlus2 lensleriydi ve klasik Aviator çerçevelerinde daha ünlü olmasına rağmen, şimdi bu sportif çerçeveler dahil olmak üzere 125'den fazla stilde mevcut.

Maui Jim'den Gece Dalışını nasıl bulduk? Öğrenmek için okumaya devam edin ...

  • Bunlaren iyi spor güneş gözlüğü

Tasarım

Maui Jim Gece Dalışları, incelediğimiz en modern güneş gözlükleri, test ettiğimiz çok daha agresif Nike Vaporwing Elitlerinin aksine pürüzsüz ve kaygandır. Aerodinamik tasarımı seviyoruz.

Yüze tekil sarmal polarize lens hakimdir. Benim gözümde denediğimiz en havalı görünümlü güneş gözlükleri onlar - savaş pilotunun siperliğini seviyorlar. Nike veya Oakley gölgelerinin aksine, bunlar bir çift şık güneş gözlüğü olarak da geçerli. Elbette, iyi görünmek spor güneş gözlüklerinin temel amacı değildir, ancak ek bir avantajdır.


Kollar, tapınaklara naylon enjekte edilmiş hafif bir plastikten yapılmıştır. Kulakların üzerine oturmak yerine kulakların arkasını sıkıştırırlar ve Gece Dalışlarının hafifliği sayesinde çok rahattırlar ve uzun süre taktığınızda neredeyse fark edilmezler.

Güneş gözlükleri 22g ağırlığındadır.


Maui Jim Night Dive, Nike Razorwing Elites gibi polikarbonattan yapılmış bir lense sahiptir. Nike'ın aksine, bu plastik çok daha sert ve cama benzer. Kesinlikle Razorwings'den daha kırılgan hissediyorlar, ancak cam mercekli gölgelere göre daha esnektir ve kırılmaya karşı dayanıklıdır.

Verim

Polikarbonat lenslerine rağmen, bu güneş gözlüklerinin optik performansı gerçekten çok iyidir ve Maui Jim'in lenslere koyduğu teknoloji miktarı düşünüldüğünde, tam olarak beklediğiniz şey budur.


Her bir Maui Jim güneş gözlüğü çifti, şirketin patentli PolarizedPlus2 lens teknolojisine sahiptir. Bu, parlamayı yüzde 99,9, zararlı UV'yi yüzde 100 ortadan kaldıran ve dört farklı lens kaplamasıyla rengi artıran renkle aşılanmış bir teknolojidir.

Nötr Gri lens ile Gece Dalışları ile test ettik - bunlar kontrastı ve rengi artıran en koyu tonlardır. Maui Jim, gözü yormayan Maui Rose, parlak derinlik algısı sağlayan Maui HT ve değişken koşullar için kahverengi tonlu HCL Bronze renklerinde de sunuyor.

Lensi, fark edilemeyecek bir distorsiyonla süper net bulduk.

Maui Jim ayrıca lenslerinin hem önünü hem de arkasını çizilmeye karşı koruyan silikon bazlı sert bir kaplama olan Clearshell ile kaplıyor. Bu, camdan çok daha kolay çizilebilen polikarbonat camlar için çok kullanışlıdır.


Maui Jim'in görüş alanı, test ettiğimizin en iyisidir - büyük koruyucu lens, her yönde üstün görüş kapsamı sunar. Merceğin üst kısmında sıfır ışık sızıntısı vardır ve çerçevesiz tasarım, çevresel görüşünüze hiçbir şeyin girmediği anlamına gelir.

Aksesuarlar ve özellikler

Maui Jim Night Dive güneş gözlükleri hem sert bir naylon kılıf hem de gerçekten harika desenli yumuşak bir kılıfla birlikte gelir. İkisi de kaliteli ve iyi koruma sağlıyorlar.

Karar

Maui Jim Gece Dalışları, şık ve nihayetinde son derece pratik bir spor güneş gözlüğü çiftidir. Bir savaş pilotunun vizörüne benziyorlar ve zararlı ışınlardan mükemmel bir koruma alanı sağlıyorlar. Teknolojiyle dolu ve kesinlikle dikkatinizi çekmeye değer.

Bulabildiğimiz tek dezavantaj, havalandırma eksikliğidir - büyük lensin arkasında çok ısınabilir.

  • Bunlaren iyi spor güneş gözlüğü