Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Erkeklerin yazlık iş kıyafeti: Sıcak havalarda serin ve şık kalın

Erkeklerin yazlık iş kıyafeti: Sıcak havalarda serin ve şık kalın

Yaz geldi ve bu, bazı stil ayarlamaları yapma zamanının geldiğini gösteriyor. Bu yaz işteyken soğukkanlı kalmak, işe başlarken bir yandan da bakarken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.


Yılın bu zamanında gardırobunuzu ısı için çoktan hazırlamış olabilirsiniz veya belki de yapmanız gereken bazı ince ayarlar vardır.

İster yazlık iş kıyafeti seçiminiz için biraz ilham arıyor olun, ister hala geniş vuruşlar üzerinde çalışıyor olun, sizi erkeklerin yazlık iş kıyafetleri kılavuzumuzla ele aldık.

Rahat kıyafet

Birincisi, en bariz olanı - gündelik giyim. Teknik olarak yıl boyunca yapabildiğiniz halde yazın neden rahat olmalısınız? Kesinlikle yapmıyorsunSahip olmakiçin, ancak gündelik esasen rahatlık giymektir.


Uyum daha gevşek olabilir, malzemeler daha yumuşak olabilir ve hepsini nasıl karıştıracağınıza dair toleranslar geniştir. Önümüzdeki Temmuz ayında dolu bir tren vagonunda yağlı ter içinde kaldığınızda, konfor büyük bir artı olacak.

O halde bazı iyi gündelik giyim çalışma seçenekleri nelerdir? Birincisi nefes alabilirtemel teeiyi bir yol kat edecekklasik kot. Bir çift bozulmamış beyaz spor ayakkabı, çino pantolon veyarahat elbise gömlek- ama belki kolları sıvadıysa.

Sıradan seçiminizin spektrumda nerede oturduğu, nerede çalıştığınıza ve ne yaptığınıza bağlı olacaktır. T-shirt ve şort uygun mu? Parmak arası terlikler sığacak mı? Belki de tüm yıl boyunca düğmeli stildir. Durum buysa, yine de renkler, desenler ve kumaşlarla oynayabilirsiniz. Şimdi bunlara dalalım.


Kalıplar önemlidir

Yaz aylarında daha az katman giydiğiniz için, stilinizi esnetmek için kullanabileceğiniz daha az parça vardır. Şort ve kısa kollu bir gömlek giyiyorsanız, esasen çalışmak için bir takım eşleşen (veya zıt) renklere sahip olursunuz. Bu, kalıpların devreye girdiği yerdir.

Desenler, kumaşa dokunmuş gri geometrik desenli beyaz gömlek gibi tek parça içinde kontrast oluşturmanıza olanak sağlar. Bu renklerden herhangi biri daha sonra şort, ayakkabı veya aksesuarlarla karıştırmak ve eşleştirmek için de kullanılabilir.

Siyah çizgili beyaz bir eşya giyerek ters renklerle gidebilir ve bunu beyaz çizgili bir parça ile eşleştirebilirsiniz. Veya aynı rengin tamamlayıcı veya çeşitli tonları gibi karışık renklerle aynı desenleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Aynı desen ve renklerle kalmak istiyorsanız, aynı desenin farklı boyutlarında oynayabilirsiniz.


Renklerinizi ısıtın

Şimdi yazlık gardırobunuzu kumsalda bir güne dönüştürebilecek tüm kumsal, şeftali renklerine kapılmadan önce, ilk olarak bariz olanı söyleyeceğim. Yeni eldivenlere nakit yatırım yapmadan önce kişisel renk paletinizle çalışmak iyi bir fikirdir. Bu nedenle, giydiklerinizi tercihinize göre saçınıza, cildinize ve göz renginize uydurmayı unutmayın.

Yine de çok zor değil. Daha güvenli siyahlardan, grilerden ve lacivertlerden uzaklaşıp sarı, kırmızı, yeşil, mor ve pembeye doğru hareket ederken, kişisel paletinizle eşleşen tonları bulmak için renk tekerleğini kullanabilirsiniz.

Gidebileceğiniz bazı nötrler arasında beyaz, bej, taş ve soluk gri bulunur. Ancak genel olarak, gardırobunuza taze bir yaz görünümü vermek için daha parlak gölgeler tercih edebilirsiniz. Bunun gibi bir şeyMaison Kitsune polohile yapabilirdi.

Blazer al

Blazer, bir takım elbise ceketinden daha az resmidir, bu da onu profesyonel ortamlar için harika bir gündelik stil seçeneği haline getirir. Ancak bir blazerin harika yanı, formunuzu yükseltebilmesidir - bu, ofis için görünüşte sıradan bir görünümün artırılabileceği anlamına gelir.

Gitmek için en kolay seçenek,böyle bir blazer katbasit bir kot pantolon ve tişört kombinasyonu üzerinden. Çok sıkı veya bol bir blazer çok iyi görünmeyeceğinden, tam oturduğunuzdan emin olun. İdeal yazlık blazer ketenden yapılmıştır ve tarzınızı daha da keskinleştirmek istiyorsanız, Oxford bir gömlek (kravatlı veya kravatsız) alabilir ve pantolonlarla eşleştirebilirsiniz.

İş yerinde yaz hisleri

Birkaç ince ayar, iş elbisenizi yaz için doğru şekilde giydirmek için uzun bir yol kat edebilir. Sonuçta, bu sadece ne giydiğiniz değil, nasıl giydiğinizdir. Kendinizi içinde bulduğunuz profesyonel ortamın türüne bağlı olarak, bunlar işe yarayabilir.

Daha serin tutmak için daha bol giysiler tercih edin. Uygunluğa bakmadan önce daha fazla nefes alabilen kumaşlar isteyeceksiniz, bu yüzden pamuk, etrafta bolca yüzen havasız sentetik malzemelerden daha iyi olacaktır. Rahatlık için kollarınızı sıvayın, aynı zamanda daha açık havada bir görünüm elde edin ve oradayken kotlarınızı ince bir şekilde kıvırmak güzel görünebilir ve sizi daha serin tutabilir - ancak her şeyi aynı anda yuvarlamaktan kaçının.

Kaşlarınızı kaldırmadan sıradan oyununuzu geliştirebiliyorsanız, neden daha sıcak günlerde çalışmak için parmak arası terlik giymeyesiniz? Hatta dahil edebilirsinizakımUygun yaz hisleri için plaj kıyafeti, boardshorts gibi.

Akıllı iş tarzı

Sıradan oynamaya ve işi bir havuz partisi gibi yapmaya çalışırken, yazlık iş kıyafetlerinin birçok bağlamda resmi olabileceğini ve olması gerektiğini unutmayalım. Takım elbise ve kravat takmadan şık görünmek isteyebilirsiniz, ancak sağlam bir gündelik iş düzeni her zaman iyi bir fikirdir.

Tek noktadan gündelik elbise kıyafetilacivert blazerilegri pantolon. Ancak biraz farklı bir şey istiyorsanız, keskin ama rahat bir stil için pantolonunuzla uyumlu olmayan bir ceketi tercih edin.

En azından, işinizi rahat tutmak için kot pantolonu atarken bir yaka ve elbise ayakkabılarını saklamak istersiniz. Smart casual ile ilgili harika olan şey, terleten tüm parçaları en üstte tutmanıza gerek olmamasıdır.

Soğuk kumaşlar

Ter demişken terlemenin en büyük nedenlerinden biri kumaş seçimidir. Öncelikler listenizde üst sıralarda yer almasa da, kesinlikle olmalıdır. Bu, biraz daha fazla yatırım yapmak anlamına gelebilir, ancak sıcak olduğunda ve çalışmaya çalıştığınızda karşılığını almaya değer. İşte birkaliteli keten gömlekbu iyi görünüyor ve sizi serinletecek. Şimdi bazı ipuçları için.

Mümkün olduğunca açık bir dokuma kumaş seçin. Bu kumaşın lifleri arasında az miktarda havanın dolaşmasına izin veren boşluklar vardır. Ayrıca kumaş seçerken daha açık renkler satın alın. Bunlar ışığı koyu renklerden daha iyi yansıtır ve doğrudan güneş ışığında olduğunuzda farkı fark edersiniz.

Son olarak, doğal malzemeler genellikle yaz aylarında sentetik malzemelere göre daha rahat olacaktır. Kumaş teknolojisi yıllar içinde gelişirken, serin kalmak istediğinizde pamuk ve keteni yenmek hala zor.

  • Nasıl daha iyi giyinilir: Daha şık olmak için yapabileceğiniz 7 kolay şey