Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi: Uygulamalı

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi: Uygulamalı

Mercedes B-Class Electric Drive fırsatları Resim 1/5

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi
Resim 2/5

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi
Resim 3/5

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi
Resim 4/5

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi


Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi
Resim 5/5

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi

Mercedes B-Class Electric Drive incelemesi

Mercedes'in sınıfının en çok satan ürünü olan B-Serisi, Mercedes B-Serisi Electric Drive'ın gelişiyle birlikte bazı eko kimlik bilgilerini elde etti ve onu bir sürüşe çıkardık


200 km menzil, ağ bağlantısı ve kaputun altındaki Tesla smarts ile, ortalama yeşil bir sürüş makinesi gibi ses çıkarır. Ama öyle mi? Pingtwitter, verdiği sözü tutup tutmadığını öğrenmek için San Francisco'da bir tur attı.

Beş koltuklu B-Serisi, katılacak en son modelMercedesSmartEV'in yanındaki şebekeye bağlanan elektrikli otomobil serisi. 2011'de piyasaya sürülen standart B-Serisi'ni temel alan Mercedes-Benz, elektrikli otomobil uzmanlarıyla bir kez daha ekip oluşturdu.Teslasıfır yerel emisyon sürücüsü sunan bir B-Sınıfı kardeş yaratmak.

Açık konuşalım, başından beri zorlu bir rekabet var, çok övülenleri üstleniyorBMW iSeries. Öyleyse, bizi uyuşturmaya ikna edecek çığır açan bir araba mı? Bunu öğrenmek için Palo Alto ve San Francisco Körfezi şarap ülkesinin yeşil sokaklarına götürdük.

Mercedes B-Serisi Electric Drive: The Numbers

Tesla'nın tasarımına yardımcı olduğu elektrik motoru, otomobilin zemininin altına sıkıştırılmış yüksek performanslı bir lityum iyon pilden güç alıyor. Sistem, 177bhp, 340 newton metrelik anlık torka denk gelen B-Class 130KW gücü verir - üç litrelik bir benzinli motordan elde edeceğiniz seviyelerin aynısı - ve 7,9 saniyede 0-60 mil hıza ulaşır. Aynı zamanda, tek bir şarjla sağlıklı bir 200 km menzil sağlar.

Bu arada en yüksek hız elektronik olarak 160 km / sa ile sınırlandırılmıştır.

Ancak bu araba sadece elektrik gündemini belirlemekle ilgili değil, aynı zamanda B-Serisi dijital olarak ağa bağlanarak Mercedes'in 'uzaktan sorgulama ve uzaktan yapılandırma' olarak tanımladığı şeyi sağlıyor. Sizin ve benim için bu, arabanıza ve hayati bilgilerine her yerden, akıllı telefonunuzdan veya bir bilgisayardan erişebileceğiniz anlamına gelir.


Mercedes B-Class Electric Drive: MyElectric Akıllı Telefon Uygulaması

Mercedes mBrace teknolojisi ile desteklenen yepyeni MyElectric akıllı telefon uygulamasına ilk kez baktığımızda aklımıza gelen ilk soru, neden arabanızı uzaktan kontrol etmek isteyesiniz?

Başlangıç ​​olarak, otomobili varışınızdan önce önceden ısıtmak veya önceden soğutmak için klima kontrolünü ateşlemek gibi akıllıca şeyler yapabileceğiniz anlamına gelir.

Maalesef mevcut yineleme, bunu yalnızca sizin tarafınızdan değil, Mercedes tarafından önceden ayarlanmış tek bir önceden ayarlanmış sıcaklıkta yapabileceğiniz anlamına gelir. Bir laboratuvarda bir adamın mükemmel araba ambiyansınızı dikte etmesi biraz tuhaf geliyor. Bunun gerçekten özelleştirilebilir olması gerekir, tercihen her sürücünün onu gerçekten kullanışlı hale getirmesi için.

Uygulama ayrıca pilin ne kadar şarj olduğunu ve bunun sizi ne kadar uzağa götüreceğini de gösterecektir. Bunların hepsi, Alman mühendislerin sevgiyle 'menzil patates' dedikleri akıllı bir grafikle birlikte bir güzergah haritasında akıllıca gösteriliyor.

Bu, mevcut şarj seviyelerine ve sürüşünüze göre ne kadar uzağa gidebileceğiniz konusunda size doğru veriler sağlamak için yol koşullarını ve araziyi dikkate alır. Ayrıca, yolda şarj edebileceğiniz yerleri işaretleyerek, elektrikli bir arabaya sahip olmanın getirdiği menzil kaygısının bir kısmını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Uzaktan kilitleme ve kilit açma, araç bulucu ve beklenen şarjın tamamlanması da uygulamanın özellikleridir.

Akıllı telefon, bağlı arabanız için başka bir beyin haline geldiği için bu tür bir düşünce mantıklıdır. Sonraki yinelemelerde, son yolculukları, her yolculuk için sürüş verimliliğinize ilişkin ayrıntılı istatistikleri ve doğrudan navigasyon cihazına doğrudan ilgi noktaları ve varış noktaları gönderme veya radyoyu açma gibi şeyler görmeyi bekleriz. En sevdiğiniz istasyon arabaya atladığınız an.

Mercedes B-Class Electric Drive: Şarj Etme

Yeni B-Serisi Elektrikli Tahrik, herhangi bir ev tipi elektrik prizinden şarj edilebilir, ancak Mercedes bunun, aracınızı tam dolu yakıtla doldurmanın en verimli yolu olmadığını kabul ediyor. Evde şarj etme, 'bir gecede' sürecek şekilde yapılır.

Daha hızlı bir şarj için, büyük olasılıkla evinizin önüne yeni bir şarj ünitesi kurmanız gerekecektir. Mercedes tarafından takılan 400v duvar şarj cihazında, 1,5 saatlik şarj 85 mil veya 100 km menzil sağlar ve bu ek maliyet anlamına gelir, ancak bunun ne olabileceğine dair henüz bir bilgi yoktur.

Yeniden meyve suyu içmenin tek yolu fişe takmak değildir. B-Class Electric, çekiçleri çarparken oluşturduğunuz kinetik enerjiyi elektrik gücüne dönüştüren ve daha fazla verimlilik için bunu tekrar aküye besleyen akıllı fren sistemlerine sahiptir.

Ayrıca normal bir arabada ayağınızı gaz pedalından çekmenin etkisini taklit eden ve ataleti kullanarak pili şarj etmek için ataleti kullanan ve kayıp enerjiyi yakalamaya yardımcı olan üç pil yenileme yöntemi vardır.

İlki, ayağınızı gazdan çekerek elde edilir. İkincisi, ABD arabasındaki vites değiştirme kollarını kullanarak. Üçüncüsü, otomatik frenleme olarak ikiye katlanan akıllı radar tabanlı sistemdir. Önde bir araba yavaşladığında, B-Serisi aracı yavaşlatmak için rejenerasyonu kullanır ve sizi bazı durumlarda frene basmaktan kurtarır.

Mercedes B-Class Electric Drive: Menzil Arttırıcı

Mercedes, Genişletilmiş Menzil Modu ile menzil endişenizin üstesinden gelmenize yardımcı olmaya çalıştı - varış noktanızın yarısına ulaşma korkusu -. Bu, yüzde 15 ekstra pil kapasitesinin kilidini açar, ancak şarjı bitirmeden önce bundan en iyi şekilde yararlanmak için düğmeye basmanız gerekir. Bu yüzden, arıza yapmak üzereyim bir güvenlik ağı yerine pil kesintisine karşı önleyici bir saldırı.

Bir de uyarı var. Bu özelliği çok sık kullanın ve pilinizin kullanım ömrü azalır. Ayrıca, size düzenli bir 800 Euro geri almanızı sağlayacak Range Plus paketinin bir parçası olarak bu özellik için fazladan ödeme yapmanız gerekecek.

Mercedes B-Serisi Elektrikli Sürücü: Araç İçi Teknoloji

B-Serisi Electric'teki teknolojik yeniliklerin çoğu daha iyi bir elektrik deneyimi oluşturmaya odaklanırken, araç içinden çok fazla şey beklemeyin. Hepsi oldukça basit şeyler.

Standart donanım paketi, tüm akıllı telefon müzik ihtiyaçlarınız için 14,7 cm renkli ekran, çift tuner ve MP3 uyumlu CD çaların yanı sıra USB bağlantı noktasına sahip Audio 20'yi içerir.

Becker Map Pilot tarafından desteklenen yerleşik uydu navigasyonu vardır ve internet erişimi ve ses kontrolü istiyorsanız, isteğe bağlı Comand Online multimedya sistemi için ödeme yapmanız gerekir.

Burada çok ilham verici hiçbir şey yok.

Neyse ki, söz konusu güvenlik olduğunda Merc biraz daha fazlasını teklif etti. B-Serisi, radar tabanlı bir çarpışma önleme sistemi ve uyarlanabilir fren desteği ile donatılmıştır. Bu sistemler olası engelleri tespit etmek, görsel ve sesli sürücü uyarıları sağlamak ve nihayetinde gerekirse frenlemeye yardımcı olmak için çalışır.

Kör nokta asistanı, şerit asistanı ve park asistanı isteğe bağlı ekstralar olarak sunulmaktadır.


Mercedes B-Serisi Elektrikli Sürücü: Sürüş

Elektriğin etrafındaki lojistik soru işaretlerini bir tarafa koyarsak, B-Serisi Electric iyi çalışır.

Sürüşünüzü kişiselleştirmenizi mümkün kılan Sport ve Eco olmak üzere iki opsiyonel sürüş modu vardır ve size menzili aşan tedbirlerle daha az mil arasında seçim yapma imkanı sunar, ancak belki de şeytani bir sürüş yaklaşımı ile tartışmasız daha eğlenceli. Bu seçenekler arasında geçiş yapmak çok karmaşık değildir, ancak büyük olasılıkla çoğu insan, tak ve çalıştır kolaylığı için tek bir moda bağlı kalacaktır.

Sport Modunda, onu otoyolda kendi macerasını tutabilecek bir şehir arabası yapan makul miktarda bir yumruk (ayağınızı yere koyduğunuzda 132KW güç) vardır. Bu size menzile mal olacak. Mercedes yüzde 10'a kadar tahmin ediyor.

Mercedes B-Serisi Elektrikli Sürüş: Karar

Otomobilinizin geleceği elektrikli ise, Mercedes B-Serisi Electric Drive sağlam bir seçenek olacaktır, ancak tek bir şey için - fiyat etiketi. Hâlâ İngiltere fiyatlarını bekliyoruz, ancak 40.000 $ 'ın üzerinde olan bu, hükümetin 5.000 £' luk elektrikli otomobil hibesini hesaba katsanız bile, ucuz bir ikinci tur değil ve çoğu elektrikli arabanın olması gereken şey bu.

100 km menzil ile bunu uzun mesafeler için kullanmak pratik değildir.

Bir şarj ünitesi için fazladan ödeme yapmak ve kurulum da çoğu için bir engel olacaktır.

En son araç içi multimedya ve en son teknolojiyle dolu bir kokpit arıyorsanız, bu muhtemelen sizin için de değildir. Bu motordaki akıllıların yüzde sekseni kaputun altında.

Kullanımı kolay bir gezinme kurulumu, sizin için yeterli kablolu ve Bluetooth bağlantılarıyla temelleri iyi yapar.iPhoneveyaAndroidama aramaya gelmeApple CarPlayDaha şimdi.

Bizi asıl heyecanlandıran şey, ağa bağlı olması ve yeniliğin yeni akıllı telefon uygulamasına yerleştirilmesi. Bu gerçekten yeni sınır meselesi, çok uzak olmayan bir gelecekte otomobillerimizi nasıl kontrol edip özelleştireceğimize bir selam.

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive çıkış tarihi: Şubat 2015 (İngiltere)

Mercedes-Benz B-Class Electric Drive fiyatı: 41.450 $, İngiltere fiyatı TBC