Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Merrell Agility Peak 4 incelemesi: destek sunarken şoklarla ilgilenir

Merrell Agility Peak 4 incelemesi: destek sunarken şoklarla ilgilenir

Merrell Agility Peak 4 İnceleme – Temel özellikler, fiyat ve bulunabilirlik

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)

Ağırlık:305 gram (erkek beden 10 İngiltere)
Düşürmek:6 mm
Fiyat:£ 120 / 130 ABD Doları / 215 $ İNDİRİM
Satılık:Şimdi
Renk:Siyah/Turuncu/Mavi
Yerleştirmek:Boyuta uygun
Özellikler:Koruyucu, güçlü, vegan dostu, rahat

Aceleniz mi var? İşte bir cümleyle Merrell Agility Peak 4 incelemesi: İzin 'hissini' tamamen kaybetmeden koruma ve destek istiyorsanız, bunlar mükemmel bir seçenektir.

Merrell Agility Peak 4, popüler arazi koşu ayakkabısı serisini temel alır ve koşucular tarafından talep edilen ihtiyaçları ve önceki neslin incelemelerini karşılamak için güncellendi. Ve genel olarak, onu çeker. Yapıcı eleştirinin değeri budur!


• Merrell Agility Peak 4'ü doğrudan Merrell'den satın alın

NSen iyi koşu ayakkabısıbu taşlı yollar için tabanda desteğe ihtiyaç duyar, ancak aynı zamanda dokunsal geri bildirim sunması gerekir. Bu ayakkabıların derin tabanlarına bakıldığında, bu alanda endişelerin olması adildi. Ayrıca, önceki nesillerin bazı aşınma ve yıpranma sorunları olduğu kanıtlandıktan sonra. Peak 4'ün hem sağlam hem de rahatlık sağlaması gerekiyordu - elde edilmesi kolay bir kombinasyon değil.


İyi haber şu ki Merrell en yeni Agility Peak modelini markaya yakışır bir sınıfa getirmeyi başardı. Bu, yeni bir orta taban, yeni bir dil ve destek, koruma ve tutuşu çok iyi dengeleyen daha kavrayıcı bir taban sayesindedir. Ve patika koşusu için yapılmış olsa da, onu aynı zamandaen iyi erkek yürüyüş ayakkabısı.

Merrell Çeviklik Zirvesi 4


(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Agility Peak 4 incelemesi: teknoloji

Merrell Agility Peak 4, Jakarlı üst entegre bağcık sistemi kullanır, bu da ayağın daha hassas bir şekilde sarılması için daha geniş bir çekiş anlamına gelir - bunun sonucu olarak gelişmiş geri bildirim sağlanır ve ayakkabı ayağı sıkı tutar.

Bu, Vibram MegaGrip tabanı sayesinde bu taban artık her zamankinden daha kavrayıcı ve daha kalın olduğu için memnuniyetle karşılanır. Bu, kalın yastıklamaya ihtiyaç duyulan taşlı, kayalık, engebeli patikalarda koşan herkes için idealdir. Bununla birlikte, araziyi giderken hissetmeyi tercih eden bazı koşucular için biraz fazla uyuşturucu olabilir.

Bu nedenle bu, daha uzun patika koşuları için inşa edilmiş olsa da, konforu korumak amacıyla hafif bir köpük de sunar. Bu, bunun en hafif ayakkabı olduğu anlamına gelmez, ancak yeni FloatPro orta taban, son modelden daha hafiftir, ancak ayak altında çok daha az baskı anlamına gelen etkileyici orta taban desteği seviyeleri sunar.

Merrell Çeviklik Zirvesi 4


(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Agility Peak 4 incelemesi: ergonomi

Merrell Agility Peak 4'ün topuğu, normal 7 mm'den daha küçük olan 6 mm'lik bir düşüşe sahiptir. Bu, başlangıçta, topuğunuzun yeterince desteklenmeyebileceği hissine kapılmanıza neden olur. Ama onları çıkarın ve Merrell'in bunu, çapraz eğimler için ideal olan sert bir topuk altı desteği sunmak için kullandığını fark edeceksiniz, ancak bu ayakkabıda ideal bir ön rulo ile sert değil.

Yeni yastıklama, FloatPro orta tabanda daha hafif olabilir, ancak orta taban kaya plakasındaki FlexConnect çift yönlü esnek oluklar, kesinlikle zemin bağlantısını ve ayak geri bildirimini geliştirir.

Ayak girişindeki boşluk minimumdur, bu da topuk tutuşuyla bile ayağınızı içeri sokmak için biraz kıpırdatma çalışması gerektirebilir. İçeri girdikten sonra, bu bağcık sistemini kullandığınızda uyum mükemmel olabilir.

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Agility Peak 4 incelemesi: tasarım ve stil

Merrell Agility Peak 4'ün görünümü hemen göze çarpıyor. Aldığımız modelde turuncu vurgulu mavi 'Tahoe' renk şeması gerçekten göze çarpıyor. Buradaki harika şey, bu renklerin hala iyi, hatta daha iyi görünmesi, patikadan gelen sesin kesilmesiyle. Tozluyken bile görünür kalabilmeleri için parlak başlayın, değil mi?

Ayakkabıya yandan bakıldığında taban biraz kalın görünüyor, ancak ağ benzeri saya ile renk entegrasyonu yumuşak bir geçiş sağlıyor. Jakarlı üst entegre bağcık sistemi, bu ayakkabılara dikkat çekici bir görünüm kazandırıyor. Bazıları bunun ağırlık ekleyebileceğini ve olumsuz olabileceğini söylüyor ancak bu durumda aslında iyi görünüyor ve işlevsel olarak en iyi uyumu sunarken minimal ve hafifler.

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Çeviklik Zirvesi 4 incelemesi: karar

Merrell Agility Peak 4, daha zorlu parkurlar ve daha uzun koşular için üretilmiş bir ayakkabıdır. Emilim yığınları ile, ayak hissini çok fazla uyuşturmadan, bu, tepki ve koruma arasında harika bir denge kurar.

Topuk bazılarından daha alçak olabilir ama Merrell bu işi ayakkabı için mükemmel bir rulo ile yaptı. Ayrıca, daha dik yokuşlarda bile rahatsızlık duymadan her yere götürülebilecek sağlam bir yapı sunmak için duyarlı orta tabanla iyi bir şekilde birleşir.

• Merrell Agility Peak 4'ü doğrudan Merrell'den satın alın

Tasarım seçenekleri üç temel renkle minimal olabilir, ancak hepsi iyi görünüyor ve bitiş hem patika hem de yollar için harika. Tabanın daha yüksek yastıklaması bazı koşucular için çok fazla olabilir, ancak daha uzun süreli rahatlık isteyen herkes için bu gerçekten çok iyi performans gösteren bir ayakkabı.

Şunlar için önerilir: engebeli arazi koşucuları

Resim 1/5

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)
Resim 1/5

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)
Resim 2/5

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)
Resim 3/5

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)
Resim 4/5

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)
Resim 5/5

Merrell Çeviklik Zirvesi 4

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Agility Peak 4 incelemesi: ayrıca düşünün

NSHoka One One Challenger ATR 5 GTXGörünümden çok işlevselliğe önem veren koşucular için ideal seçim olan su geçirmez, rahat ve dayanıklı bir arazi koşu ayakkabısıdır. Challenger ATR 5 GTX'in çirkin bir ayakkabı olduğunu söylemiyorum, ancak asıl çekiciliği kesinlikle estetik değil, içinde koşmanın ne kadar harika hissettirdiğiyle sizi daha çok kazanacak. Garantili.

NSNike Air Zoom Pegasus 36 Patika'yol' veya 'patika' koşucusu olarak tanımlanmayı sevmeyen koşucular için hem kaldırım hem de orman patikalarında iyi bir koşu deneyimi sunuyor. En iyi yol/patika koşu ayakkabılarından daha iyi performans göstermeyebilir, ancak sık sık tarzlarını karıştıran koşucular için bu, muhtemelen Nike'ın parasının karşılığını en iyi şekilde aldığı ayakkabıdır. tamamını okuyunNike Air Zoom Pegasus 36 Trail incelemesiBurada.