Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex vs Columbia Trailstorm: Hangi su geçirmez yürüyüş ayakkabısı en iyisidir?

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex vs Columbia Trailstorm: Hangi su geçirmez yürüyüş ayakkabısı en iyisidir?

söz konusu olduğundaen iyi kadın yürüyüş ayakkabısı, sizin için doğru ayakkabıyı bulmanıza yardımcı olmak için piyasadaki tüm büyük markaları ve saha lideri ürünleri gözden geçirdik ve ayak işi testlerini yaptık.


Test ettiğimiz en iyi kadın yürüyüş ayakkabılarından ikisiMerrell Moab Hız Gore-Texayakkabı veColumbia Trailstorm Su Geçirmez Kadın Yürüyüş Ayakkabısı; her ikisi de çeşitli koşullarda kısa yürüyüşler ve uzun yürüyüşler için konfor, koruma ve destek konusunda üstündür.

Moab Speed ​​Gore-Tex ayakkabılar, bir Merrell klasiği olan Moab'ın en yeni yinelemesidir. Yürüyüş, yürüyüş ve arazi koşusu için tasarlanan bu ayakkabı, destekleyici orta taban kaya plakasını su geçirmez Gore-Tex astarlı saya ile birleştirir. Bu model, Merrell serisinin en üstünde yer alır; daha düşük bir fiyata oturan Gore-Tex'siz bir model var. Moab Speed ​​ayrıca önemli oranda geri dönüştürülmüş malzeme içerir.

Kadın Trailstorm ayakkabıları, adından da anlaşılacağı gibi su geçirmezdir ancak Gore-Tex yerine Columbia'nın Omni-Tech su geçirmez membranını kullanır. Bunlar, fiyat açısından Columbia'nın yürüyüş ayakkabısı yelpazesinin ortasına doğru oturur, ancak onu Merrell Moab Speed ​​ayakkabılarıyla eşit kılan bir özellik ve performans listesine sahiptir.

Bunların her ikisi de arasındaen iyi kadın yürüyüş ayakkabısıve çamurlu ve ıslak koşulların üstesinden gelebilecek çok yönlü yürüyüş ayakkabısı arayan herkes için idealdir. Rahat ve destekleyicidirler ve ayakları üzerinde çok fazla zaman geçirmeyi planlayan herkes için tasarım, kendinizi zinde ve ağrısız hissetmenizi sağlayacaktır. Sizi bahar koşuşturmalarında, uzun yaz yürüyüşlerinde ve yağmurda sonbahar orman yürüyüşlerinde görecek bir çift istiyorsanız, bunlar sadece bilet.


  • göz atınen iyi erkek yürüyüş ayakkabısıyerine
  • ile her türlü arazinin üstesinden gelinen iyi kadın yürüyüş botları
  • NSen iyi yürüyüş çoraplarıkabarcıksız macera için

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex vs Columbia Women's Trailstorm: tasarım ve özellikler

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı


(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Her iki ayakkabı da su geçirmezlik sunar; Merrell, endüstri lideri Gore-Tex su geçirmez membranı kullanırken, Columbia ayakkabılarında kendi Omni-Tech membranı bulunur. Her ikisi de etkileyici bir şekilde su geçirmezdi, ıslak çamurlu zeminde, su birikintilerinde ve ara sıra dere geçişlerinde yürürken su girişini önlüyordu, ancak açıkçası ayakkabı tasarımı suyun hala üstten girebileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, nefes alabilirlik söz konusu olduğunda, Merrell'ler Columbia ayakkabılarını direğe sıkarlar ve daha sıcak havalarda onları daha serin ve daha fazla sıcaklık kontrollü bulduk, bu nedenle sıcak ayaklardan muzdaripseniz, bu dikkate alınması gereken bir şeydir.


Hava koşullarına dayanıklı olmasının yanı sıra, kalın bir pabuç ve sağlam bir taban, iyi bir yürüyüş ayakkabısının iki kritik unsurudur, özellikle de çamurlu zeminde yürüyüş yaparken güvenli tutuş sağlamayı amaçlayan bir ayakkabı. Her iki taban da bunu farklı formatlarda sunar. Trailstorm ayakkabılar, tırmanırken ve inerken çekiş sağlamak için açılı ve yönlü 4 mm çıkıntılara sahip bir Adapt Trax dış taban kullanır. Moab Speed ​​ayakkabılarında kavrama ve darbe sönümleme sağlayan bir Vibram Çekiş Pabucu ve çeşitli profil ve şekillerde 4 mm pabuçlar bulunur.

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex ayakkabı

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex ayakkabı

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Her iki taban da çeşitli koşullarda, yüzeylerde ve eğimlerde mükemmel çekiş sunuyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok az şey var. Yine de mecbur kalsaydık, Trailstorm ayakkabılarındaki, çamurlu kıyıları karıştırırken kendi haline gelen, her zamankinden biraz daha agresif olan sırt desenini severiz.


Merrell Moab Speed ​​ayakkabılarının açık ve kesin bir avantaja sahip olduğu alanlardan biri de yeşil kimliklerdir. Bu ayakkabılar, geri dönüştürülmüş bağcıklar ve %30 geri dönüştürülmüş kauçuk içeren Vibram Ecostep taban gibi önemli oranda geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Bu, daha fazla dış mekan markasının ürünlerinin çevre üzerindeki etkisini düşündüğü için daha fazla görmek istediğimiz bir trend.

Her iki ayakkabının da üst kısmı esas olarak sentetiktir ve bağcık sistemiyle birlikte güvenli bir uyum sağlar ve rahatlık için burun kısmında yeterince hareket alanı sağlar. Her iki ayakkabı da normal kuşgözü yerine bir tırnak sistemi kullanır, bu da bağcıkların dikeyden ziyade ayakkabının üst kısmında düz durduğu anlamına gelir, bu da basınç noktaları riskini ortadan kaldırır. Her iki sistem de çalışırken, Moab Speed ​​ayakkabılarında kullanılan daha geniş sekmeleri, Trailstorms'daki daha ince kordon yerine tercih ediyoruz.

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex vs Columbia Women's Trailstorm: Konfor ve performans

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex ayakkabı

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex ayakkabı

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Uyum açısından, hem Columbia Trailstorm hem de Merrell Moab ayakkabıları biraz büyük, yaklaşık yarım beden. Soğuk mevsimlerde yürümek için bu, daha kalın yürüyüş çoraplarına yer açar, ancak daha ince çoraplar isteyeceğiniz yaz yürüyüşleri için bir beden küçülmeyi düşünebilirsiniz.

Bununla bağlantılı olarak, Moab Speed ​​ayakkabılarında biraz topuk kaldırma yaşadık. Bunun nedeni muhtemelen beden ölçüsünün biraz fazla olması ve daha ince çoraplar giyilmesidir, ancak bu, özellikle bu çiftle doğru uyumun neden önemli olduğunu göstermektedir. Topuktaki hareket rahatsız ediciydi ve topuğun etrafında dolaşan yatay dikişin farkındaydık. İlginç bir şekilde, Columbia Trailstorm ayakkabılarıyla aynı şeyi yaşamadık ve bu yüzden bunlar uygun bahislerde kazanıyor.

Rahatlık elbette önemli bir husustur ve Moab Speed ​​ayakkabılarında yaşanan topuk kaldırmanın yanı sıra, her iki ayakkabıda da ayağın etrafına oturması ve iç ve orta tabanın sunduğu destek ve yastıklama harikaydı. Her ikisi de büyük rahatlık sağladı, ancak Moab Speed ​​ayakkabılarındaki kaya plakası biraz daha sert bir taban sağladı ve daha uzun yürüyüşler için bu ek desteği takdir ettik.

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Columbia Trailstorm ayakkabıları 80 sterline, Merrell Moab Speed ​​ise 125 sterline geliyor. Bu, kısmen geri dönüştürülmüş malzeme, Vibram dış taban ve birinci sınıf Gore-Tex membran kullanımından kaynaklanan önemli bir fiyat farkıdır. Bununla birlikte, her iki ayakkabının performansı karşılaştırılabilir ve yukarıda listelenen birkaç özel istisna dışında neredeyse eşittir, bu nedenle satın alma kararınızda bunlar önemli faktörler olmadıkça, paranın karşılığı oyu Columbia Trailstorm ayakkabılarına gider.

Merrell Moab Speed ​​Gore-Tex vs Columbia Women's Trailstorm: karar

Columbia Trailstorm Su Geçirmez Yürüyüş Ayakkabısı incelemesi

(İmaj kredisi: Aoife Glass)

Yan yana karşılaştırıldığında, her iki ayakkabı da konu kavrama, destek ve dış etkenlere karşı koruma olduğunda son derece iyi performans gösterir. Bununla birlikte, konfor ve paranın karşılığını alma unsurları göz önüne alındığında, Columbia Kadın Trailstorm Su Geçirmez Ayakkabıları açık ara kazanandır. Düşük fiyat noktası, önemli ölçüde daha az etkileyici performans anlamına gelmez ve aslında daha ucuza mal olduklarını bilmiyorsanız, bunların daha ucuz ayakkabı olduğunu tahmin etmek zor olurdu. Bunları o kadar çok seviyoruz ki, sadece ormanlık yürüyüşlerimizde değil, tüm yürüyüşlerimizde günlük olarak giymeye başladık.

Bununla birlikte, çevresel etkisi daha az olan bir ayakkabı arıyorsanız veya şirketleri bireysel pazar gücünüzü kullanarak tekliflerini yeşillendirmeye teşvik etmek istiyorsanız, Merrell Moab Speed ​​ayakkabılarına eklenen geri dönüştürülmüş malzemeyi takdir ettik. Aynı şekilde, uzun mesafeler planlıyorsanız ve daha sert bir taban tercih ediyorsanız, Merrells'i seçin.