Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı incelemesi: sıradan bir dolandırıcının hafif tabanı

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı incelemesi: sıradan bir dolandırıcının hafif tabanı

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı, Merrell'in ürün yelpazesinin daha sportif ucunda yer alır.en iyi erkek yürüyüş ayakkabısısıralama, aynı zamanda ilham alırpatika koşu ayakkabıları. Şimdi ikinci yinelemesinde Merrell, 120 £ RRP'ye sahip çok yönlü yetkin bir oyuncu sunmak için orijinal üzerinde çeşitli iyileştirmeler yaptı. Tam Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı incelememiz için okumaya devam edin.


Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı incelemesi: tasarım

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı, güçlü bir tasarım oyununa sahiptir ve şaşırtıcı derecede uzun bir özellik listesi, aldatıcı derecede basit bir ayakkabıda toplanmıştır. Tepeden bakıldığında, entegre bağcıklara sahip körüklü bir dil vardır, TPU kaplamalar file sayaya, özellikle de burun kısmına koruma sağlarken entegre Gore-Tex membran, suyu uzak tutmada hayati bir rol oynar.

Ayakkabının iş kısmına kadar, orta tabana yerleştirilmiş 'FLEXconnect' çift yönlü esnek olukların ve konforu korumak için topukta gizli bir 'hava yastığının' bir kombinasyonu vardır. İyi arazi ayakkabılarından doğrudan kaldırılan önemli bir tasarım öğesi, agresif 5 mm çıkıntılı dış taban gibi orta ayak 'taş plakası'dır. Son dokunuş, bir otoparkta ayakkabıların hızlı bir şekilde takılması için mükemmel olan arkadaki cömert başparmak halkasıdır.

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı incelemesi: performans ve konfor

Bu 'Quantum kavrama' dış taban yalnızca gösteri amaçlı değildir, özellikle daha eski çamur tarzı koşullarda bol miktarda tutuş sağlar, aynı zamanda daha kuru ve daha hoş bir ortamda sağlam bir iş çıkarır. Burun ve topuk, şaşırtıcı bir şekilde 80'ler stili nervürlü sırt ile donatılmıştır; bu, daha agresif kaya tırmanışlarını desteklemez, ancak normal parkurlarda ve pistlerde iyi davranır.


Testlerde herhangi bir dayanıklılık sorunu yaşamamış olsak da, dış tabandaki daha koyu bloklar hafifçe alttan oyulmuş, bu da uzun süreli kullanım sırasında onları zayıflatabilir, ancak alt kesim daha çok yönlü tutuş için lastik sırtında daha fazla esnekliğe izin verir.

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Merrell MQM Flex 2 GTX çok hafif bir ayakkabıdır ve düşük profilli patika koşucusu stili, onu daha da minimalist hale getirir. Merrell, Gore-Tex membranı içeriye entegre etmek için bir bağlama sistemi ve ayrıca dış kısımda TPU kaplamaları kullandı; bunların her ikisi de yığını kaldırmak ve tasarımı düzene sokmak için bir araya geldi. Bu, görsel olarak çekici bir ayakkabı yapar, ancak en belirgin şekilde destek ve ayak bileği koruması açısından pratik ödünleşimler vardır. Daha az açıkçası, ayakkabının içine giren ve kullanıcıyı oldukça açıkta bırakan daha derin çamur, yağmur veya döküntülere karşı koruma yoktur. Özel bir iz koşucusu, bu sorunu önlemek için tozluk kullanabilir, ancak bu, bir yürüyüş ayakkabısı için biraz fazla gibi görünüyor.

Konfor, minimalist bir yürüyüş ayakkabısı için iyidir, ancak esnek orta taban ve hava yastığı ayağı yere güzelce sararken, bağcıklar da ayağı çok iyi bir şekilde kilitler. Ön ayak bağcıkları boyunca uzanan bu dokuma kayış, özellikle iyi bir iş çıkarıyor, önemli bir alanda destek sağlıyor, ancak bağcıklar tarafından gerginleşecek şekilde yüzüyor.


Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı incelemesi: karar

Merrell burada iyi görünümlü, çok düşük profilli ve en iyi teknik arazi koşusu geleneğinde modernize edilmiş bir ayakkabı çıkardı. Bir yürüyüş ayakkabısı olarak Merrell MQM Flex 2 GTX yürüyüş ayakkabısı, hız için çok sayıda ayak bileği hareketi sağlar, ancak daha sağlam bir ayakkabıdan veya hatta orta yükseklikte bir yürüyüş botundan daha az koruma sağlar. Bu genellikle, kullanıcının daha teknik araziye daha fazla konsantre olarak ve daha uzun yolculuklarda daha derine inerek telafi etmesi gerektiği anlamına gelir - ille de kötü bir şey değil, daha zorlayıcı bir teklif.

Genel olarak, burada hız ve hassasiyette kazanırsınız, iyi bir tutuş ve sağlam bir bağcık sistemi elde edersiniz, ancak daha ağır koruyucu malzemelerde kaybedersiniz - burun kısmı bile ince yapıştırılmış bir kaplamadır. İyi patikalar ve patikalar ve benzerlerinde hızlı yürüyüşler için mükemmeldir, ancak bunlar yakında daha engebeli arazilerde mücadele etmeye başlayacaktır.