Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Merrell MQM Flex 2 Mid GTX Kadın incelemesi: çok yönlü bir yürüyüş botu ve patika koşucusu hibrit

Merrell MQM Flex 2 Mid GTX Kadın incelemesi: çok yönlü bir yürüyüş botu ve patika koşucusu hibrit

Merrell MQM Flex 2 Mid Gore-tex Kadın indirimleri

Geleceğe dönük Merrell MQM Flex 2 Mid GTX, MQM stilinin ikinci nesli olup, yeni ve yükseltilmiş bir spesifikasyonla ciddi bir patika koşucusu ve yürüyüş botu melezi olmaya hazırlanıyor. Yürüyüş, patika koşusu, tırmıklama veya tırmanma olsun, çok seviyeli bir aktivite botu olan Flex 2, bir dizi uğraş için gereken en iyi özellikleri tek bir koruyucu, proaktif botta birleştirmek için yola çıktı.en iyi kadın yürüyüş botlarırehberlik etmek. MQM Flex 2'nin ayakkabı versiyonu daen iyi kadın yürüyüş ayakkabısırehberlik etmek.


Merrell MQM Flex 2

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell MQM Flex 2 Mid GTX Kadın incelemesi: Tasarım

İlkbahar/Yaz 2020'de piyasaya sürülen MQM Flex 2 Mid GTX, selefine benzer bir görünüm ve his veriyor, ancak bazı önemli işlevsel güncellemeler içeriyor. Kauçuk dış taban, Merrell dağ sınıfı Quantum Grip'e yükseltildi ve daha iyi çekiş için pabuç derinliğini 5 mm'ye çıkardı. Ayrıca, dik inişlerde dengeyi artırmak için topukta bir frenleme bölümüne sahiptir. Kavramayı desteklemek ve daha güçlü çekiş sağlamak için iki tip çok yönlü kilitlere sahiptir.

Bir diğer önemli yeni özellik ise geliştirilmiş su geçirmezlik ve hava koşullarına dayanıklılık deneyimidir. Dikişlerden herhangi bir sızıntıyı veya nemin girmesini önlemek için InvisibleFit Gore-Tex - tek bir sürekli malzeme parçası kullanır. Ve üst kısımdaki su geçirmez ağ ile sinerji içinde çalışan körük dili, herhangi bir pisliği dışarıda tutmak ve ayağı rahatça yerine sabitlemek için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Dil, ayarlama kolaylığı ve gerekli her türlü uyum ince ayarı için akıllı bağcık sistemiyle de entegre edilmiştir.

Önceki modeline sadık kalarak arka ayakta korumaya odaklanan Flex 2, darbe emilimi, denge ve hız veya eğim ne olursa olsun ayağın doğru şekilde hizalanmasını sağlamak için topukta sağlam bir hava yastığına sahiptir. Bu koruyucu temayı sürdüren orta tabanda keskin yüzeylere karşı koruma sağlayan bir kaya plakası bulunurken, çift yönlü esnek oluklar her adımda bu zemin bağlantısını güçlendirir.


Erkekler için 708g (orijinalinde 648g iken) ve kadınlar için 580g olmak üzere biraz artırılmış ağırlıkla, hala çok hafif, çevik, eldiven benzeri bir his koruyor ve rakiplerinin ağırlıkları açısından paketin ortasında kalıyor.

Çarpıcı bir özellik, orijinalinden farklı olarak 2.0 Flex'in %100 vegan dostu olması ve onu her yönden daha kapsayıcı ve etik bir seçim haline getirmesidir.

Merrell MQM Flex 2 Orta


(İmaj kredisi: Tara Gardner)

Merrell MQM Flex 2 Mid GTX Kadın incelemesi: Performans

Botlar Gore-Tex sayesinde biraz ısınır ve bu nedenle kış/sonbahar veya daha soğuk iklim maceraları için daha iyi olur. Merrell, daha sıcak yürüyüşler için daha uygun olacak su geçirmez olmayan bir versiyon yapıyor. Gore-Tex sayesinde, üst kısımlar oldukça doygun hale geldiklerinde kuruması biraz daha uzun sürer.

Flex 2'yi çığır açan adımlarına sokmak, kilitlenme sırasında biraz zor oldu, ama neyse ki, onu bir test sürüşü için almak için birkaç uygun arazi türü buldum. İlk izlenimlerde, bu bot beni kutudan çıktığı gibi rahat ettirdi. Birkaç yürüyüşte, kabarcıksız bir rekor tuttular - bu benim için çok önemli, çünkü çok kolay bir şekilde kabardım, özellikle yeni botlar kırdım.

Yastıklama ve konfor seviyeleri mükemmeldi ve yürüyüş yaptığım daha sağlam deri botların aksine (güvenilir olanların bile beklenmedik bir veya iki kabarcık verdiği biliniyordu), bu botun spor ayakkabısı hissi olağanüstü bir uyum sağladı. her adımda bir ustalık ve el becerisi. Ancak bu hafifliğin sizi aldatmasına izin vermeyin, Flex 2 kaya plakasıyla hala bol miktarda koruma sağlar ve kramponlar ve hava yastıklı topuk ile birlikte kullanıldığında kesinlikle temel stabilite ve güç sağlar.

Ayağa ekstra çekiş sağlayan ve ayağı güvenli bir şekilde yerinde tutan mükemmel şekilde şekillendirilmiş Kinetic Fit Base iç taban, konforu ve dengeyi de destekler. Yararlı bir şekilde, aynı zamanda çıkarılabilir, bu nedenle ayağınız için ergonomik olarak daha iyi şekillendirilmiş bir iç tabanla değiştirmek istiyorsanız, bu seçeneğiniz de var.


Kaygan arazide seyrederken, topuktaki fren bölümü ve artırılmış pabuç derinliği gerçekten devreye girdi ve önemli bir sorun olmadan kontrollü ve dengeli bir yokuş aşağı inişi destekledi. Koruyucu TPU burun kısmı, daha gevşek zeminlerde koruma ve kavramaya da yardımcı oldu. Bu dikişsiz Gore-Tex'in su geçirmezliği ve özellikle ıslak ve ıslak bir gezide bile ayaklarımı rahatça kuru ve herhangi bir kalıntıdan uzak tutmak için bir araya gelen körük dili gibi bir başka güçlü özellikti.

Merrell MQM Flex 2

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell MQM Flex 2 Mid GTX Kadın incelemesi: Karar

Hız ve tempo göz önünde bulundurularak tasarlanan bu bot, ağır hizmet tipi uzun yürüyüşçüden çok arazi koşucusunun yan tarafında hata yapar. Ancak günübirlik yürüyüşler, patika koşuları ve hafif sırt çantaları için süper güçlü bir seçenek. Birden fazla aktiviteye, araziye ve adıma hitap etmeye çalışırken, yeterince uzmanlaşmama riskini taşıyabilir. Elbette, daha teknik bir yürüyüşçü veya karıştırıcıysanız, muhtemelen daha teknik ve odaklanmış bir şey arıyor olacaksınız, ancak benim gibi genel bir uzman için bu bot tüm ihtiyaçlarımı bir arada karşılıyor.

Kavrama, denge ve çeviklik açısından gerçekten sağlam bir şekilde teslim edildi, ayrıca yarasadan rahatlık ve uyum sağladı. Görünüşe göre, Granit / Wave'de hafif su patlamaları ile oldukça akıllı bir seçenek ve çamurlu bir yürüyüşten sonra, neyse ki temizlenmesi de nispeten kolay.

Bazı gözden geçirenler, boyutlandırmanın biraz daha büyük olduğunu belirtti, bu nedenle yarım bedenseniz, en iyi uyumu sağlamak için bir yarım beden daha büyütmek isteyebilirsiniz. Ölçümlerine göz atın ve en rahat çiftinizle eşleştirin.

160 $ ​​'dan gelen Flex 2, bunun için elde ettiğiniz kapsam ve teknik özellikler açısından büyük bir değerdir ve rakipleriyle karşılaştırıldığında orta aralıktadır.

Merrell MQM Flex 2 Mid GTX Kadın incelemesi: Ayrıca düşünün

Daha sağlam bir yürüyüş odaklı bot arıyorsanız,Vasque Breeze AT GTXdaha sıcak doğa yürüyüşleri için ideal, mükemmel çekiş gücü ve nefes alabilen tasarımıyla mükemmel bir seçenektir.

Flex 2'ye kıyasla bütçenin biraz altında gelen,Salomon X Raise Gore-Tex130 $, stabilite, konfor ve performansa odaklanan mükemmel bir ayakkabı seçeneğidir.

Hız ve el becerisi için tasarlanmış süper özel bir arazi ayakkabısı arıyorsanız, ödüllüInov-8 Terraultra G 260Birden fazla arazide yüksek çekiş için grafen tutuşlu bir kauçuğa ve yastıklama köpüğüne sahiptir.

Fiyatlar - Merrell MQM Flex 2 Mid Gore-tex Kadın:▼