Close

Merrell Kadın Fısıltı Yağmur Ceketi incelemesi

Merrell Kadın Fısıltı Yağmur Ceketi, herhangi bir yaz yürüyüş gezisi için harika bir aksesuardır. tüm olaraken iyi su geçirmez ceketlerolması gerekir, koruyucudur, ancak paketlenebilir ve sağanak yağışta bile iyi görünmenizi sağlar.


160$ (190£/AUS$169) fiyatıyla bu hafif yağmurluk, yürüyüş çantanızda saklamak için ideal bir kabuktur. Hava beklenmedik bir şekilde değişirse sizi korur, ancak sizi ağırlaştırmaz. Ceketin minimalist tasarımı, patikalarda veya şehirde rahat ve kuru kalmanız için ihtiyacınız olan her şeyi içerir ve yapmadığınız hiçbir şey yoktur.

Merrell Whisper Yağmur Ceketi İncelemesi: Tasarım

Tasarım söz konusu olduğunda, Merrell bu kabuk ile işleri basit ve anlaşılır hale getiriyor. Whisper'da gizli iç cepler veya fermuarlı kapüşon bulamazsınız. Bununla birlikte, tam olarak uyan dayanıklı, rüzgara ve suya dayanıklı kumaş bulacaksınız.

Bu ceket, büzücü olmaksızın vücuda oturur. Aynı zamanda, her yerde bulunan siyah ve güneş sarısı yağmurluklardan farklı bir şey sunan deniz köpüğü yeşili ve leylak da dahil olmak üzere altı çekici renkte geliyor.

Minimal kenarlı kapüşon kolayca ayarlanabilir ve sabit kalır, bu da sert rüzgarlarda bile sürekli gözlerinize kayan hantal bir vizörün rahatsızlığını atlayabileceğiniz anlamına gelir. İki geniş ön cep, değerli eşyalarınızı saklamak için güvenli bir şekilde fermuarlıdır.


Paketleme ve seyahat için ceket sol cebe düzgünce katlanır ve fermuarlar yumuşak bir kese içinde kapatılır. Çanta kompakttır ve bir el çantasına, büyük bir çantaya veya yürüyüş sırt çantasına atılması kolaydır.

Merrell Fısıltı Yağmur Ceketi


(İmaj kredisi: Lizzy Briskin)

Merrell Whisper Yağmur Ceketi İncelemesi: Performans ve Konfor

Ceketin mat kumaşı, PFC içermeyen Durable Water Repellency ile tamamlanmıştır. Bu rüzgarı engeller ve hafif yağmurda kuru kalmanızı sağlar. Ancak, sağanak yağışa doğru gidiyorsanız, Fısıltı Yağmur Ceketi en iyi seçim değildir. Su iticidir, su geçirmez değildir. Yapıştırılmış dikişler, yağmurun ceketin içine sızmasını önleyerek orta derecede bir serpintide işini görür. Ve kenarlı başlık yağmuru gözünüzden uzak tutar.

Ceketin su geçirmezlik konusunda eksiğini, rahatlığı telafi eder. Esnek malzeme sizinle birlikte hareket eder ve bunu yürüyüş, kano ve diğer açık hava etkinlikleri için mükemmel bir seçim haline getirir.


Whisper'ın harika bir tasarım özelliği, ceket tamamen fermuarlı ve kapüşonluyken bile hafif kumaşın sıcak ve nemli koşullarda bile nefes alabilir olmasıdır. Ani bir yaz yağmuru altında fermuar kapanır kapanmaz ter dökmezsiniz. Ve 4 yöne esneyen kumaş gerçekten ismine yakışır ve kısıtlama olmadan rahatça hareket etmenizi sağlar.

Bu ceket ayrıca yıl boyunca kullanım için kolayca çok yönlüdür. Soğuk havalarda kabuğun altına birkaç katmanı rahatça sığdırabilirsiniz. Orta derecede oturan bir silüeti, ayarlanabilir bir etek ucu ve onu yılın herhangi bir zamanı veya durumu için şık bir seçenek haline getiren hoş uzun kolludur.

Arkadaki biraz daha uzun kuyruk da rüzgardan korunmaya yardımcı olur ve ceketin rahatsız edici şekilde yukarı kalkmasını engeller.

Malzemesi diğer yağmurluklardan daha yumuşaktır ve sizi tipik yağmurluk kırışma ve hışırtı seslerinden kurtarır. Daha lüks bir görünüme ve hisse sahiptir ve kolayca kırışmaz, bu da seyahat için bu paltoya güvenmenin başka bir nedenidir.


Merrell Fısıltı Yağmur Ceketi

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Whisper Yağmur Ceketi İncelemesi: Karar

Merrell Whisper Yağmur Ceketi, sıcak havalarda yürüyüş, soğuk havalarda katmanlama ve seyahat için son derece giyilebilir ve rahat bir rüzgar kabuğu ve hafif cekettir. Bu ceket, çeşitli çekici renklere sahip yumuşak kumaşı ve paketlenmesi kolay tasarımıyla rahatlık ve stile öncelik verir.

Olumsuz tarafı, bu ceket ciddi yağmur fırtınalarında sizi kuru tutmaz ve iç cepler veya çıkarılabilir kapüşon gibi daha gösterişli özellikler sunmaz. Bununla birlikte, açık hava etkinlikleri için son derece işlevsel ve her yerde giyilebilecek kadar moda olan uygun fiyatlı ve çok yönlü bir ceket.

Merrell Fısıltı Yağmur Ceketi

(İmaj kredisi: Merrell)

Merrell Whisper Yağmur Ceketi İncelemesi: Ayrıca düşünün

Biraz daha fazla su geçirmezlik koruması sunan bir ceket istiyorsanız, sizi kuru tutan ancak aktiviteler için yeterince hafif olan North Face Venture 2 ceketi seviyorum.

Veya birinci sınıf bir yağmurluk için şunları beğenebilirsiniz:Finisterre Stormboard Su Geçirmez Ceket. Çevre dostu malzemesi sizi kuvvetli rüzgarlardan ve yağmurdan korur.