Close
  • Ana
  • /
  • Özellik
  • /
  • Mesh vs deri ofis koltuğu: Çalışma ortamınız için hangi malzeme daha uygundur?

Mesh vs deri ofis koltuğu: Çalışma ortamınız için hangi malzeme daha uygundur?

Bir ofis koltuğu önemli bir satın almadır. Neredeyse her gün kullanacağınız bir şey ve bu günlerde çoğu insan evden çalıştığı için sağlığınız ve rahatınız üzerinde önemli bir etkisi olacak.


Bir ofis koltuğunun bir ofis koltuğu olduğunu düşünebilirsiniz, malzemenin herhangi bir şeyle ne ilgisi var? Ama aslında, deri ve deri ofis koltuğu söz konusu olduğunda bazı önemli farklılıklar vardır. Her birinin sizin için nasıl çalışabileceğini anlamanıza yardımcı olmak için tasarımı, ergonomisi, boyutu, fiyatı ve daha fazlası dahil olmak üzere her bir sandalye stilinin artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz.

  • En iyi ofis koltukları: rahat, şık ve ergonomik

İster her gün iş için kullanıyor olun, ister yapacak bir yöneticinizin olduğu zamanlar için bir ofis koltuğuna ihtiyacınız olsun, iyi bir sandalyenin duruşunuzda ve performansınızda ne kadar fark yaratabileceğine şaşıracaksınız.

Sihoo ergonomik ofis koltuğu incelemesi

(İmaj kredisi: Sihoo)

File vs deri ofis koltuğu: Nefes alabilirlik

Fileli ofis koltuklarındaki devrim niteliğindeki farklılıklardan biri havalandırmalarıdır ve bu sonuçta insanların çalışma şeklini değiştirdi. Kafes sandalyeler, ofisinizin gün boyunca çok ısınma eğiliminde olması durumunda bir nimettir olan gövde ile koltuğun arkası arasında hava akışı sağlar. Bu sonuçta daha uzun süre oturmayı çok daha rahat hale getirir.


Deri, özellikle gerçek deri ise, doğal olarak daha sıcak olur, bu nedenle ofis alanınızın gün boyunca ısındığını fark ederseniz, bu faktör bir faktördür. Ancak, çalışırken rahat olmayı tercih ediyorsanız, o zaman bir deri ofis koltuğu kesinlikle bu ekstra lüks seviyesini sağlar.

Mesh vs deri ofis koltuğu: Ergonomi ve konfor

Koltuk alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur rahatlıktır ve deri koltuk ilk bakışta en rahat seçenek gibi görünse de fileli koltuklar özellikle rahatlık düşünülerek tasarlanmıştır.


Deri ofis koltukları kadar dolgulu olmasalar da, örgü ofis kılı, sırtı desteklemek ve iyi duruşu desteklemek için tasarlanmış bir iskelet yapısına sahiptir. Bir ofis koltuğunda bel desteği inanılmaz derecede önemlidir ve tüm gün masada oturuyorsanız, koltuğunuzun sırtınızı nasıl desteklediğini düşünmek isteyeceksiniz.

Sırt ağrınız veya problemleriniz varsa, fileli bir ofis koltuğu sizin için daha faydalı olabilir. Tüm fileli ofis koltukları, omurgayı desteklemek için kavisli bir sırta sahiptir ve bazılarında, bilgisayar başında uzun süre otururken boynu koruyan bir koltuk başlığı da bulunabilir.


Deri ofis koltuğu ise kalın dolgulu bir sırtlığa ve bu lüks hissini sağlayan dolgulu kolçaklara sahiptir. Zamanla bu dolgu yıpranabilir, bu noktada sandalye ilk satın aldığınız zamanki kadar rahat olmaz. Uzun süre bir masada oturacaksanız, bu genel rahatınız için göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.

Her iki ofis koltuğu stili, yükseklik ayarı ve eğim işlevi dahil olmak üzere ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre ayarlanabilir. Bu sandalyelerin hiçbiri tam bir yaslanma sunmuyor, ancak aradığınız buysa,o zaman bir oyun koltuğundan faydalanabilirsiniz.

Argos Home Orion Suni Deri Ergonomik Sandalye incelemesi

(İmaj kredisi: Argos)

Mesh vs deri ofis koltuğu: Tasarım ve stil

Her iki sandalye stilinde de hareket etmeyi kolaylaştıran tekerlekler bulunur ve her ikisi de benzer boyuttadır. Ancak fileli ofis koltukları, deri ofis koltuklarından çok daha hafiftir ve bu da onları daha küçük alanlar için popüler bir seçim haline getirir. Bir ağ tasarımı bir dizi ergonomik faydaya sahip olsa da, nihayetinde bir deri ofis koltuğu ile aynı peluş hissi vermez, bu nedenle uzun vadede daha faydalı olduğunu düşündüğünüz şey size kalmıştır.


File sandalyeler daha modern, havadar bir görünüme ve hisse sahipken, deri sandalyeler daha geleneksel ve klasik bir görünüm sunuyor. Deri sandalyeler görünüş açısından çok popülerdir, ancak bazen görünüş aldatıcı olabilir, bu yüzden satın almadan önce denemek önemlidir. Hasır sandalyeler oldukça minimal görünebilir, ancak ilk bakışta her zaman belirgin olmayan çok miktarda destek sunarlar.

Her iki stilin de temizlenmesi yeterince kolaydır, ancak derinin (en azından gerçek deri) zamanla aşınmaya başladığını görebilirsiniz. Kırışabilir veya yırtılabilir, oysa ağın biraz daha uzun süre dayanması muhtemeldir.

Mesh vs deri ofis koltuğu: Fiyat

Deri ofis koltukları biraz daha pahalı olma eğilimindedir ve bu büyük ölçüde görünüşe bağlıdır. Maliyet, elbette, suni deri yerine gerçek deri ise, yaklaşık 60-300 £ / 70-350 $ arasında değişiyor.

Mesh ofis koltukları oldukça benzer, bazı sandalyeler en fazla 250 £ / 300 $ ve en alt uçta yaklaşık 70 £ / 80 $ 'a mal oluyor, bu yüzden aslında genel olarak biraz daha pahalılar.

Fileli bir sandalyenin standart bir deri ofis koltuğuna göre avantajları ve özellikleri göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil.

Mesh vs deri ofis koltuğu: Karar

Fileli ofis koltuğu ve deri ofis koltuğu arasında seçim yapmak tamamen sizin tercihlerinize bağlıdır. Lüks görünen ve rahat hissettiren bir sandalye istiyorsanız, deri sandalye tam size göre. Ve masanızda sık sık oturmazsanız, o zaman bir deri sandalye size iyi hizmet eder. Bununla birlikte, pratikliği görünümden tercih ediyorsanız, bir file sandalye yatırıma değer.

Sırt ağrısı çeken veya uzun süre oturan biri, deri bir sandalyenin peluş görünümüne ve hissine aldanmamalıdır. Örgü ve deri ofis koltukları söz konusu olduğunda, şüphesiz ikisi arasındaki farkı hissedeceksiniz ve ergonomik işlevlere sahip bir şey seçtiğiniz için kendinize teşekkür edeceksiniz. Ayrıca, file sandalyeler modern görünür ve son derece hafiftir, çoğu ofis alanına kolaylıkla uyum sağlar.

Bunu beğendin mi?

  • Bunlaren iyi ofis koltukları
  • En iyi duruş düzeltici: Duruşunuzu düzelterek sırt ve boyun ağrılarını azaltın
  • En iyi oyun koltukları: üst bütçeden premium seçeneklere