Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Metal Gear Solid: HD Collection incelemesi

Metal Gear Solid: HD Collection incelemesi

konami Metal Gear Solid HD Collection fiyatları Resim 1/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu


Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu
Resim 2/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu
Resim 3/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu
Resim 4/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu
Resim 5/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu


Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu
Resim 6/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu

Resim 7/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu
Resim 8/8

Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu


Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu

Konami, merakla beklenen Metal Gear Solid: HD Collection'ı piyasaya sürdü, ancak zor kazandığınız paranın bir kısmını kazanmak için yeterli mi?

Oyunlarda, film ve müzik endüstrilerinde olduğu gibi, geliştiriciler ve yayıncılar hızlı bir para karşılığında güvenilir başarı hikayelerine geri dönmekten çekinmiyorlar. Ancak nadiren, Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu için olduğu gibi, yeniden ustalaşmış bir sürüm için bu kadar heyecan ve beklenti oldu.

Bu, Metal Gear Solid'in oyuncuların böylesine büyük bir bölümünü elinde tuttuğu büyünün bir örneğidir. Franchise pek çok farklı seviyeye hitap ediyor ve siz ilerledikçe çözülen sosyo-politik yorum ve yüksek oktanlı eylem karışımı, bir dizi video oyununda şimdiye kadar anlatılan en ilgi çekici hikayelerden birini ortaya çıkarıyor.

Metal Gear Solid HD Collection: Özellikler

Metal Gear Solid HD Koleksiyonu, özellikle Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater ve PSP'nin Metal Gear Solid: Peace Walker'ın konsolda taşınan bir sürümünü bir araya getiriyor.


Ve biz sadece Metal Gear Solid 2 ve 3'ten bahsetmiyoruz, oh hayır. Metal Gear Solid 2: Substance ve Metal Gear Solid 3: Subsistence'dan bahsediyoruz. Bu, tüm eklenen sanal gerçeklik görevlerini, tüm bonus görevleri ve manuel üçüncü şahıs kamerayı pazarlığa dahil edeceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca Snake Eater diskinde gizlenmiş, hem orijinal MSX2 oyunları Metal Gear hem de Metal Gear 2: Solid Snake'in konsol versiyonları var. Bu oldukça kesin bir koleksiyon ve yalnızca Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots eksik. Muhtemelen gerçekten bir yenilenmeye ihtiyaç duymadığı düşünülüyordu.

Metal Gear Solid HD Koleksiyonu: Grafikler

Grafiksel olarak, üç ana diskteki oyunlar kesinlikle orijinallerinden daha güzel görünüyor ve bunun sadece hızlı bir şekilde bir araya getirilmiş yükseltmelerden oluşan bir koleksiyon olmadığı aşikar. Metal Gear Solid Proje Lideri Hideo Kojima ve ana şirket Konami, ödüllü serinin adaletini yerine getirmek için gerçek bir çaba sarf ettiler.

Güncellenen grafikler orijinallerine göre daha keskin ve çok güzel, ancak bu oyunların aniden dün geliştirilmiş gibi görünmesini beklemeyin.

Bununla birlikte, oyun mekaniği aynı kalırken, her şey biraz daha keskin hissediyor. Nişan almak artık daha doğal hissettiriyor ve güncellenen grafikler, Hideo Kojima'nın ayrıntılara verdiği ünlü ilgiye mükemmel şekilde uyuyor.

Bunlar küçük değişikliklerdir, tek tek fark edilmez, ancak birlikte genellikle oyunu yeni bir deneyim gibi hissettirirler.

Metal Gear Solid HD Koleksiyonu: Oynanış

Gizli oyun türüne öncülük eden dizinin hala çoğunlukla gizlilikle ilgili olduğunu bilmek sizi şaşırtmayacaktır. Kontroller ve özellikler de büyük ölçüde önceki oyunları oynamış olsaydınız bekleyeceğiniz şeylerdir.

Oyunun özü basitçe görülmemekle ve gardiyanları bulunduğunuz yer konusunda uyarmadan, zaman zaman güçsüzleştirmek için silah veya yakın dövüş kullanmaktan ibarettir. Özel Kuvvetler görevlisinin hayatı böyledir.

Bir gardiyan sizi görürse, hemen yedeklemeyi arayacak ve pozisyonunuzu takip edecektir. Bir muhafızın telsizini vurursanız, onu devre dışı bırakırsınız, o takviye çağırmadan önce onu etkisiz hale getirmek için kendinize zaman verirsiniz.

Metal Gear, dikkat dağıtıcı ve korumaları güzel bir şeye dönüştürdü ve oyun boyunca seçeneklerinizi keşfederken, oyunun size istediğiniz gibi mücadele etmeniz için ne kadar özgürlük verdiğini anlıyorsunuz.

Nihayetinde, katı hikaye ile devam etmekte sahip olduğunuz özgürlük arasındaki yan yana duran şey, dizi boyunca büyüleyen şeydir.

Metal Gear Solid HD Koleksiyonu: Karar

HD Koleksiyonu, tatlı dişli Metal Gear hayranları için dev bir şeker dükkanıdır. Ve daha önce Metal Gear serisini hiç oynamamış olanlar için bunu yapmak için şimdi olduğundan daha iyi bir zaman olamaz.

Bu koleksiyonu ister bellek şeridinde bir yolculuk olarak ister yeni bir deneyim olarak satın alıyor olun, Metal Gear Solid: HD Koleksiyonu her iki açıdan da kesinlikle satın almaya değer. Hatta daha önce oyun boyunca oynamış olanların yeniden düzenlenen versiyonları oynamaktan yeni bir zevk bulacağını bile iddia edebiliriz.

Bu% 100 Metal Gear Solid, ancak her zamankinden daha iyi.