Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Meze Audio Rai Solo incelemesi: çok taze, çok temiz kulak içi kablolu kulaklıklar

Meze Audio Rai Solo incelemesi: çok taze, çok temiz kulak içi kablolu kulaklıklar

Meze Audio Rai Solo kulaklıklar ne büyük bir sürpriz. Bir bakışta, onları başka bir kulak içi monitör çifti olarak görmezden gelebilirsiniz, ancak denediğiniz andan itibaren, göz açıcıdırlar.

Listemizde birinci sınıf bir yer kazandılar.en iyi kablolu kulaklıklarBazı gerçek dinamik aralık ile mükemmel tanım ve ayrıntıyı eşleştirme yetenekleri sayesinde ve hepsi de bir çift odyofili hedefleyen IEM için tamamen makul bir fiyata.

Uygun fiyatlı bir elektrikli araba gibiler – fiyatına göre alçakgönüllü ama yine de biraz performans istediğinizde, GERÇEKTEN anlıyorsunuz.

Genel olarak nötr ses, ses çalışması için bir çift monitör arıyorsanız veya yalnızca yüksek çözünürlüklü müzikten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak uygun fiyatlı kablolu kulak içi kulaklıklar istiyorsanız, bulmakta zorlanacağınız anlamına gelir. para için daha iyi bir şey.


Meze Audio Rai Solo incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

Meze Audio Rai Solo kulaklıklar resmi olarak 229 £ / 199 $, ancak düzenli olarak 179 £ / 149 $ ve Avustralya'da 400 $ AU'nun biraz üzerinde mevcut gibi görünüyorlar.

İlk olarak 2019'un sonlarında piyasaya sürüldüler ve iyi kablolu kulaklıklar, değerlerini kablosuz muadillerinden çok daha iyi tutma eğiliminde olsa da, burada gördüğümüz fiyat düşüşü kesinlikle mükemmel değerlerine katkıda bulunuyor.


Bu fiyat, Rai Solo'yu Shure SE425 Pro veya Sennheiser IE 300'ün beğenileriyle rekabet ediyor - yine de, Rai Solo'yu gördüğümüz daha düşük gerçek dünya fiyatı, onu bu diğer modellerden önemli ölçüde daha ucuza koyuyor.

Meze Audio Rai Solo incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Meze Audio Rai Solo incelemesi: Özellikler ve tasarım

Rai Solo, tek bir büyük 9.2 mm sürücü kullanmasıyla dikkat çekiyor - karşılaştırma için, Sennheiser IE 300 7 mm'lik bir üniteye sahipken, Shure SE425 Pro çift sürücülü bir tasarıma sahip.

Rai Solo ayrıca sürücüye güç sağlamanın akıllıca bir yolunu kullanır, zardan geçen kabloları (görünüşte titreşimleri dengesizleştirebilir) kendisi gerçekten iletken olan bir zar malzemesi için değiştirerek bir kusur kaynağını ortadan kaldırır.

Bu sürücü, basitçe söylemek gerekirse, büyük ol 'metal topakları olan paslanmaz çelik muhafazalara yerleştirilmiştir. Meze Audio, oldukça rijit olduğu için paslanmaz çelik kullanıldığını, bu nedenle enterferans yapan titreşimlerin minimumda tutulması gerektiğini söylüyor. Elde kesinlikle kaliteli sağlam mühendislik parçaları gibi hissediyorlar.

Kulaklıklar, özellikle hafif ve esnek olan kabloyla tam bir tezat oluşturan, onlara biraz ağır geliyor. Bunun istisnası, kulak üstü döngü için etrafına sarılması için daha kalın bir metal kablo ile sertleştirildiği kulakiçi kulaklıklardır.


Bu tür tasarımı herkes sevmez, ancak kulaklıkların ağırlığı göz önüne alındığında, iyi bir denge gibi görünüyor ve kesinlikle rahatsız edici bulmadım.

1.3 kablosunun birinde 3,5 mm konektörlü L şeklinde bir fiş bulunur, yolun yaklaşık üçte ikisine bölünür ve diğer ucunda MMCX konektörleri bulunur.

Kutuda, çeşitli boyut ve derinliklerde 8 farklı kulak ucu seçeneği ve bir taşıma çantası bulunur. Gerçekten yalıtkan bir uyum sağlayan bir tane bulmakta sorun yaşamadım ve kulak askısı kablosuyla güvenliydiler ve gürültüyü güçlü bir şekilde engellediler.

Meze Audio Rai Solo incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Meze Audio Rai Solo incelemesi: Ses kalitesi

16 ohm'luk bir empedans ve yüksek hassasiyetle, Rai Solo'yu ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyden kesinlikle sürebilirsiniz, ancak bunlar gerçekten bir DAC gibi biraz daha güçlü bir şeyden geçmek veya doğrudan bir Hi'den dinlemek için tasarlanmışlardır. -Res odaklı müzik çalar.

Bunları çoğunlukla EarMen Sparrow ve Cambridge Audio DacMagic 200M DAC'lerle kullandım - ancak Rai Solo'nun kutuda 1/4 inçlik bir adaptörle gelmediğini, bu nedenle kendinizinkini sağlamanız gerektiğini unutmayın.

Rai Solo ile hemen net olan şey, tüm seride ne kadar temiz ve net olduklarıdır. Yüksek bir şapkanın netliği, bir sesin tonu, bir bas gitar notasının tınısı - her şey diğer her şeyden güçlü bir şekilde ayırt edilir, bu da ne kadar ayrıntının çekildiğini duymayı kolaylaştırır.

Tiz için çok fazla boşluk bırakılmasına ve istendiğinde alınabilecek büyük bas rezervlerine sahip olmasına yardımcı olur. Bu geniş ses sahnesi, şarkıların farklı bölümlerinin birbirine ezilme tehlikesi olmadığı anlamına gelir - karışımın her unsurunun bacaklarını uzatmak için yeri vardır.

Bir parçanın Yüksek Çözünürlüklü versiyonu ile bir yayın hizmetindeki temel versiyon arasında geçiş yaparsanız Rai Solo'nun gerçekten kendilerini zorlamaya başladığını duyabilirsiniz - bunlar hala daha temel dinlemede bol miktarda ayrım sunar ve mevcut olanlardan en iyi şekilde yararlanır. ancak ekstra şarkı bilgilerini eklediğinizde, üst ve alt kısımların hemen genişlediğini duyabilirsiniz.

Bozulma olmayacak ve ortalamanıza kıyasla hoş bir şekilde tarafsız bir sunum sunacak şekilde yapılmıştır.kablosuz kulaklıklar, ve hassas akustik parçaları ustaca bir dokunuşla tedavi edebilir, ancak piyano ağırlaştığında veya bir koro geldiğinde anında derinlik ve rezonans ekleyebilirler.

Daha haşhaş bir şeye geçin ve dinamik aralık, Al Pacino'yu yanlış alıntılamak için bol miktarda saldırı ve enerjiye sahip oldukları anlamına gelir.Sıcaklık, 'bir damla, Rai Solo rock'n roll yapacak'.

Oldukça nötr bir sunum yapmak, aniden bu kadar çok bas sesi üretebildiğinizde ve bunu yaparken orta menzili net ve tiz yüksek ve keskin tuttuğunuzda pop ve rock'ta geri durmaz. Bazen, bu fiyata tek sürücülü bir ünitenin, tek bir şarkıda aldığım seslerin değişimini yönetebilmesine şaşırdım. Rai Solo'dan ne kadar hızlı veya ne kadar vahşice sürmesi istense de, aracın tam kontrolü var.

Ardından, hardcore davul ve bastan klasik bir şeye geri dönersiniz ve tüm bu homurtular cebinizde kaybolur, yerini hafif bir incelik alır. Bu, Daniel Craig'in kulaklık formundaki James Bond'u, birinci sınıf bir kumarhane misafirinden kaslı dövüşçüye, arkanızı döndüğünüz anda geçiş yapıyor ve daha ne olduğunu anlamadan geri dönüyor.

Ayrıca tüm bunları uygun şekilde açık hissederken ve sesin sıkıca kapatılmış bir kulaklıktan geldiği gibi değilken yaparlar.

Meze Audio Rai Solo incelemesi: Karar

Meze Audio Rai Solo'ya ne kadar hayran olduğum artık açık olmalı. İyi bir DAC ile eşleştirildiğinde, çok eğlenceli ve katmanlılar, ancak bir bilgisayardan/telefondan/Nintendo Switch'ten/her neyse, kalite harika.

Hareket halindeyken yüksek kaliteli müzik dinlemek için bir şey istiyorsanız ve bunu 200 £/200 $'ın altında istiyorsanız, Rai Solo'yu yeterince tavsiye edemem. Veya, ihtiyaç duyduğunuzda dışarıdaki gürültüyü engelleyebilecek, ev için makul fiyatlı bazı audiophile kulaklıklar istiyorsanız.