Close
  • Ana
  • /
  • Sanal Gerçeklik
  • /
  • Microsoft halihazırda yeni ve geliştirilmiş HoloLens üzerinde çalışıyor – ancak bu HoloLens 3 değil

Microsoft halihazırda yeni ve geliştirilmiş HoloLens üzerinde çalışıyor – ancak bu HoloLens 3 değil

Microsoft'un, şu anda ikinci yinelemesinde olan HoloLens karma gerçeklik kulaklığının yeni ve geliştirilmiş bir sürümü üzerinde çalıştığı ve daha güçlü bir işlemci barındıran donanımın yenilenmesini göreceğimizi gösteren raporlar üzerinde çalıştığı bildiriliyor.


İlkHoloLens2016 yılında piyasaya sürülen kulaklık, birkaç yıl sonra 2019'da HoloLens 2 piyasaya sürüldü. Yenilenen AR kulaklık, orijinal kulaklığın Intel SoC'sinin yerini alan Snapdragon 850 ile daha güçlü bir işlemciye sahip. Aynı zamanda daha hafif, daha ergonomik bir form faktörü, artırılmış pil ömrü, artırılmış FOV ve karma gerçeklik ile gerçek yaşam arasında geçiş yapmayı süper kolaylaştıran açılır bir vizöre sahiptir.

WinFutureMicrosoft'un çevrimiçi olarak erişilebilen veritabanlarındaki bir Microsoft 'Hanami' geliştirici panosuna atıfta bulunarak HoloLens başlığının yeni bir sürümü üzerinde çalıştığını bildirdi. Kod adı yılın başında ortaya çıktı ve Ocak 2021'den önce hiç bahsedilmedi, bu nedenle yeni bir çaba gibi görünüyor. Çıkış, bir HoloLens 3 yerine bir donanım yenilemesine baktığımızı öne sürüyor ve mevcut bilgilere dayanarak geliştirici kartının 'HoloLens 2 ile aynı işlevselliğe sahip olması gerektiğini' söylüyor. Qualcomm tekrar dahil görünüyor, bu da yeni cihazın işlemci bölümünde bir yükseltme alması gerektiği anlamına geliyor.

HoloLens 3 veya HoloLens Mk 2 olsun, yeni nesil HoloLens hakkında çok fazla bilgi yok, ancak 2019'da cihaz için donanım beklentilerindeki sonraki adımlardan bahseden HoloLens yaratıcısı Alex Kipman, ' sonsuz FOV'.

ile konuşmakAvustralya Mali İnceleme, Kipman, böyle bir güncellemeden dört yıl sonra olduğumuzu ve HoloLens ile HoloLens 2 arasındaki neredeyse dört yıllık boşlukla birleştiğinde, muhtemelen en az 2022'ye kadar bir HoloLens 3 görmeyeceğiz. arada yenilenen kulaklık ve HoloLens 3'ü biraz daha güçlü bir HoloLens 2 lehine geri itin.


Bilmiyoruz, kısa cevap bu, ancak donanımın bazı yeni sürümlerinde yeni bir çığır açıyor, bu yüzden daha fazla güncelleme için yakından izleyeceğiz.