Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Edge, masaüstü tarayıcı sıralamasında Safari'ye daha yakın

Microsoft Edge, masaüstü tarayıcı sıralamasında Safari'ye daha yakın

Microsoft Edge, Safari'yi masaüstü tarayıcı sıralamasında hala iki numaradan çıkarabilir - bu, Haziran 2021'deki yeni veri analizine göre, Safari'nin Edge'in %8,1'ine karşı %9,7 masaüstü tarayıcı pazar payına sahip olduğunu gösteriyor.


Verileri Mart 2021'e kadar takip eden Microsoft Edge, %8,03 masaüstü pazar payına sahipken, Safari %10,11'de kaldı. Bu trendin devam etmesi ve Edge'in küçük ama önemli kazanımlar elde etmesi ile Safari, Edge tarafından ikinci sıradan çıkma yolunda ilerliyor.

Araştırma doğrudan geliyordurum sayacıMicrosoft'un tarayıcısı tarafından elde edilen kazanımlar son birkaç ayda biraz yavaşlamış olsa bile, Edge'i Safari'ye her zamankinden daha yakın gösteriyor. Masaüstü tarayıcı sıralamaları, elbette, kullanıcıların değişen zevkleriyle dalgalanan ve akan çalkantılı dönemlere sahip olabilir ve ayrıca, aşağıdakiler gibi arayüz güncellemelerinin kullanıma sunulmasından etkilenebilir:masaüstü tarayıcıların pencerelerinde güncellemeler. Başarısı veya başarısızlığı bir tarayıcının gözden düştüğünü görebilir.

Her iki tarayıcının da kendi iniş ve çıkış paylarına sahip olmasına rağmen, grafikler çok açık: Mevcut trendin sabit bir hızda devam ettiği göz önüne alındığında, her iki tarayıcının veri hatları yakında Statcounter'ın bilgi grafiğinde kesişecek.

gümüş madalya sahibi

Okuyucular, Microsoft Edge'in yalnızca Safari'yi masaüstü tarayıcı sıralamasında ikinci sıradan düşürmek için mücadele ettiğini hatırlamalıdır. Google Chrome, açık bir mesafeyle hala en popüler tarayıcı olmaya devam ettiğinden, kutup konumu hala Google Chrome tarafından işgal ediliyor.


Windows MerkeziChrome'un popülaritesinin yakın zamanda yok olmayacağını ve 'Haziran 2021 itibarıyla şu anda %68,76 pazar payını kontrol ettiğini' belirtiyor. Ayrıca, Chrome'un kendisi popülaritesinin düştüğü çalkantılı dönemlere sahip olsa da, genel olarak sabit kalır ve kesinlikle Edge'in %8,1'lik masaüstü tarayıcı pazar payının doğrudan tehdidi altında değildir, ki bu da kıyaslandığında önemsiz görünüyor.

Bugünün en iyi Microsoft Microsoft Surface Pro fırsatları 266 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ MICROSOFT Surface Pro Intel... Amazon £628,99 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz