Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Edge daha da güvenli hale geliyor, ancak bir yakalama var

Microsoft Edge daha da güvenli hale geliyor, ancak bir yakalama var

Microsoft'un Edge web'de gezinme deneyimini olabildiğince güvenli hale getirme arayışı, tarayıcıya Intel'in Kontrol-Akış Uygulama Teknolojisini (CET) eklediği haberiyle bugün yeniden gelişti.

Bu nedenle, Edge kullanıcıları, doğru donanıma sahip olduğunuz sürece, tarama yaparken daha da zorlu bir güvenlik katmanının keyfini çıkarabilirler.

Başlangıçta piyasaya sürüleceği düşünülenMicrosoft Kenar sürüm 94, CET desteği şimdi Edge sürüm 95 ile birlikte sunulacak. Bir sürü kısaltma anlamsız anlamsız gibi görünse de, bu terim temel olarak Edge'in Edge'in kodunu kendine karşı sömürmek isteyen kötü aktörlerden daha fazla korunacağı anlamına gelir.

Hackerlar bunu çeşitli şekillerde yapabilir, Edge'in kendi süreçlerini değiştiren kötü niyetli saldırılar başlatarak onları tespit etmeyi tamamen zorlaştırabilir. CET, Windows uygulamalarını yaygın açıklardan yararlanma tekniklerinden korumak için Intel CET yonga seti güvenlik uzantısından yararlanan Donanımla Zorlanan Yığın Koruması olarak bilinen bir şey kullanarak bu akışı değiştiren saldırıları engeller.


CET yalnızca modern işlemcilerde çalışacak

çalışkan biriReddit kullanıcısıMicrosoft'un tüm gelen değişikliklerini derlediSonraki sayfa nedirYazının okunması oldukça zor olduğu için çok kullanışlı olan Edge için. Intel 11. Nesil veya AMD Zen 3 işlemci kullanıyorsanız Edge'in yalnızca CET tabanlı daha güvenli tarama modunu desteklemeye başlayacağını listeden görebiliyoruz.

Ne yazık ki, bunlardan herhangi birini çalıştırmıyorsanız özelliği etkinleştiremezsiniz. Birçoğumuz hala evden çalıştığımız ve hibrit çalışma kurulumlarının bir parçası olarak Microsoft Edge'e güvendiğimiz için, CET uzaktan sağlanan açıkları engellemenin bir yolunu bulmalı, yani evden çalışırken herhangi bir şey ters giderse felaket çok şükür önlenir.


Microsoft, Microsoft Teams telefonlarının piyasaya sürülmesi için planlar da dahil olmak üzere, son zamanlardaki birçok ürün ekosistemiyle uğraşmakla meşguldü.telsiz olarak kullanılıranalog günlere nostaljik bir geri dönüş.

Bugünün en iyi microsoft yüzey profesyonel fırsatları 266 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ MICROSOFT Surface Pro Intel... Amazon £628,99 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz