Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Microsoft Lumia 950 XL incelemesi: Windows 10 Mobile olmasa en iyi telefon

Microsoft Lumia 950 XL incelemesi: Windows 10 Mobile olmasa en iyi telefon

Microsoft Lumia 950 XL, 201 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Bir akıllı telefon hayranına 2015 için ideal telefonunun ne olabileceğini sorun ve cevap muhtemelen 2K ekran, üst düzey işlemci, 3 GB RAM, çıkarılabilir pil ve microSD yuvası olacaktır.


Lumia 950 XL ile Microsoft, bu listeyi aldı ve onunla birlikte çalıştı, sıvı soğutma gibi daha fazla özellik ve hatta tam teşekküllü bir bilgisayar gibi çalışma yeteneği ekledi.

Bununla birlikte, her bulutun kahverengi bir astarı vardır ve Lumia çoğu için büyük bir uyarı olarak kabul edilecek bir şeyle birlikte gelir: Windows 10 Mobile'ı çalıştırır.

Redmond'un talihsiz mobil çabalarının en son yeniden başlatılmasının iki standart taşıyıcısından biri olarak, XL'in omuzlarında çok şey var. Maalesef genel merkezdeki insanlar için sonuçlar karışık bir durum.

  • Göz atınWindows 10 incelemesi

Tasarım

Windows 10 lansman etkinliğinde gösterilen ikiz Lumia cihazları, sonradan düşünülen bir şeydi ve her biri yalnızca birkaç dakika görüntülendi; şimdi nedenini biliyoruz.


AksineiPhone 6SveyaSamsung Galaxy S6bir mücevher hissi veren Lumia 950 XL, en iyi tarif edilebilecek bir estetiği kucaklamak için Lumia tasarım mirasının orijinalliğini terk ediyor ... Travelodge şık.

Garip bir şekilde yerleştirilmiş düğmeler keskin, yanlar çürük hissediyor ve arka kısımda bazı esneme belirtileri var. Burada özel Lumia mat plastik, çıkarılabilir arka kısım kullanışlı olsa bile, genellikle pratik olmaktan çok ucuz hissediyor.


Bununla birlikte, 8,1 mm inceliğinde ve 165 gram ağırlığında olan el cihazının kullanımı en azından merhametli bir şekilde kolaydır, bu da 5,7 inç ekrana bakıldığında etkileyici.

Üst düzey Lumias'ta norm haline geldiği için, elbette bir kamera 'oreo' var veLumia 1020sıra dışı üçlü LED flaşla birlikte. Arka taraf, kamera yeteneklerini ilk bakışta satmak için gerçekten dışarı çıkarken, dikkatini birinci sınıftan daha az olan yüzeyden uzaklaştırmaya çalışıyor.


Özellikleri

Hiç akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarıp & ldquo; dostum, keşke bu daha üretken olmama yardımcı olabilir mi? & Rdquo; Öyleyse, Microsoft sizi 950 XL ile karşılar.

Lumia 950 XL, özel bir yuva, klavye ve fareyle (her ikisi de tercihen kablosuz), yeni 'Continuum' özelliği ile Windows RT'nin en iyi izlenimini büyük bir monitörde yapabilir - ancak tüm bu aksesuarlar ek bir ücrete tabidir.

İnfaz tam olarak orada olmasa bile buradaki potansiyel harika. Yalnızca görev için özel olarak optimize edilmiş temel Windows uygulamaları kullanılabilir, yani e-postayı kontrol etmek ve tek kelime belgesini düzenlemek şu anda gerçekten sınırlar.


Her zaman & ldquo; o kadar çılgınca olmuştur ki, işe yarayabilir & rdquo; bir tür fikir, ama Redmond'daki insanlar, şu anda biraz hile olsa bile, buradaki bir şeyi gerçekten küçümsediler.

Microsoft ayrıca biraz tartışmalı başka bir unsuru dahil etmeyi uygun gördü: hızlı şarj ve veri aktarımı için bir USB-C bağlantı noktası. Gelecekte kazanımlar sağlasa da, şu anda elimizdeki tek USB-C kablosu kutuda gelen olduğu için, her şeyden çok bir sıkıntı olduğunu kanıtladı.

Kabloyu evde bırakın ve telefonunuzu şarj etmenin bir yolu olmayacak - arkadaşlarınızın çalma ihtimali çok düşük.

Verim

Windows Phone, sorunsuz performans için bir üne sahiptir. Birçok (bazen aşırı) animasyonun yardımıyla, işlevsel olarak herhangi bir şey üzerinde çalışabilir. Elbette Lumia 520 ve 930 gibi çok daha eski iki telefon, çoğunlukla eşit hızda çalışıyor.

Bu nedenle, 3 GB RAM ve yerleşik sekiz çekirdekli 64 bit Snapdragon 810 işlemciyle, Lumia 950 XL, eğer böyle bir şey mümkünse, aşırı güçlü hissediyor. Hem kullanıcı arayüzü hem de zorlu uygulamalar aksamadan akar, kayar ve açılır.

Telefonların teknik özelliklerini şu şekilde eşleştirmek:HTC One M9veNexus 6Pher zaman harika sonuçlar elde edecekti, ancak burada yardımcı olamaz ama Microsoft'un donanımı gelecek şeyler için hazırladığını hissediyorum.

Joe Public'in Lumias'ı bildiği turuncu plastikten başka bir şey varsa - kamera performansı. Hat, görüntüleme mükemmelliği konusunda bir üne sahiptir; bu, 950 XL'nin gururla savunduğu ve benzerlerini geride bırakarakMoto X Tarzıve hattaLG G4.

Zengin renkler, çözülen mükemmel ayrıntılar ve şaşırtıcı derecede iyi bir dinamik aralık ile üretilen resimler onlara neredeyse filmsel bir görünüme sahipti. Dahası, dahil edilen 'Zengin Yakalama' teknolojisi, karmaşık sahnelerin çekimini deklanşör düğmesine basmak kadar kolay hale getiriyor ve işin çoğunu telefon yapıyor.

Kullanılabilirlik

Geçmişteki çabalardan belli belirsiz bir şekilde haberdar olan herkes için, Windows 10 Mobile çoğunlukla sezgiseldir. Sevimli canlı döşeme kurulumu, 'göz atılabilir' bilgileri almanın hala en iyi yoludur - akıllı telefonlarda yeni olanlar için muhtemelen anlaşılması en kolay ekosistemdir.

Kolay kuruluma rağmen, işletim sistemi hala emekleme döneminin işaretlerini gösteriyor. Hatalar ve çökmeler çok yaygındı ve can sıkıcıydı. Ayrıca, Android veya iOS'tan geçiş yapanlar için Lumia 950 XL'deki Windows 10 Mobile düzeni muhtemelen kafa karıştıracak ve hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Mağazadaki uygulamaların olmaması aynı zamanda Lumia 950 XL'in, Android ve iOS kuzenlerinin genellikle daha zayıf sürümlerindeki uygulamalarla cazip bir gündelik deneyim sunmakta zorlandığı anlamına geliyor.

Şans eseri, ekran 950 XL'yi kullanmanın bir yolunu buluyor. 'Clearblack' polarizasyon filtresiyle, güneş ışığı görünürlüğü mükemmeldir ve 518 ppi piksel yoğunluğunun yanı sıra panelin büyük boyutu video izlemeyi ve uzun biçimli makaleleri okumayı gözler için bir zevk haline getirir.

Pininizi değiştirmeyi amaçlayan yerleşik iris tanıma özelliği olan Windows Hello, aynı zamanda bir zevktir, yani tabii ki çalıştığında. Microsoft, ürünü beta olarak etiketledi, bu da zamanla iyileşeceği anlamına geliyor.

Genel olarak, normal kullanımda sağlam bir gün süren pil ömrünün daha fazla bir şey olmasa da iyi olduğunu gördük. Kullanımınız konusunda daha tutumluysanız, Lumia 950 XL'den bir buçuk gün sıkabilirsiniz, ancak yine de her gece şarj etmek isteyeceksiniz.

Pingtwitter Kararı

Burada güçlü bir kamera, hoş bir ekran ve birkaç ilginç yeni özellik ile büyük bir potansiyel var, Microsoft Lumia 950 XL kesinlikle piyasadaki diğer her şeyden farklı. Ancak cihazla yaşayıp yaşayamayacağınız iki şeye bağlıdır: hatalara karşı toleransınız ve uygulamalara karşı tutumunuz.

Ucuz bir yapı ve yalnızca ortalama pil ömrü ile donanım mükemmel değil. Windows 10 vizyonunu satın alabiliyorsanız, bu sizin için bir el cihazıdır. Bununla birlikte, baş döndürücü bir amiral gemisi istiyorsanız, başka bir yere bakmak en iyisidir.