Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Surface 3: Küçük ve hafif 2'si 1 arada tabletler için bir plan mı?

Microsoft Surface 3: Küçük ve hafif 2'si 1 arada tabletler için bir plan mı?

Microsoft Surface 3, 525 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Surface 3, Microsoft'un dizüstü bilgisayarınızın yerini alabilecek bir tablet için Microsoft'un en ikna edici girişimi olmaya devam eden Surface Pro 3'ün daha az güçlü ancak daha uygun fiyatlı kuzenidir.


Microsoft, bu sefer birkaç köşeyi kesen biraz daha ucuz bir cihaz yaptı, ancak aldanmayın: Surface 3, Waitrose kadar bütçe ile ilgili. Başka bir deyişle: çok değil. Asus T100 Chi (aşağıda resmedilmiştir) gibi benzer özelliklere sahip Windows tabletlerle karşılaştırıldığında, pahalı bile kabul edilebilir.

Giriş seviyesi model, az bir 64 GB depolama alanı ve Windows 8.1 (ücretsiz olarak yükseltilebilir) ile birlikte gelir.Windows 10) Tam Yüzey deneyimini elde etmek için bir Dokunmatik Klavye kapağının maliyetini ekledikten sonra 377 £ 'a yükselen 377 £; neredeyse hiç yedek değişim.

Dosyalarınızın çoğunu bulutta depolamadığınız sürece önerdiğimiz minimum depolama miktarını sağlayan 128 GB sürümü almak için 597 £ öksürmeniz gerekecek.Yüzey Pro 3Bu arada, bir klavye maliyetini ekledikten sonra giriş seviyesi 64GB model için 673 £ 'a (veya 128GB konfigürasyon için 867 £) kadar para kazanıyor.

Öyleyse, yaklaşık 200 £ tasarruf etmenin yanı sıra, bir Surface 3'ü Pro-monikered akrabasına göre doldurmak için herhangi bir neden var mı? Kısacası: evet, ancak şu anda bir Surface tableti için çaresiz değilseniz, her iki cihazı da özlemekten ve Microsoft'un yaklaşmakta olan Surface Pro 4'ü beklemekten daha iyi olabilir.


Tasarım

Surface 2'yi birkaç yıl öncesinden hatırlayabiliyorsanız, Surface 3 hemen hemen aynı görünüyor - sadece daha ince. Diğer Surface tabletleriyle aynı magnezyum alaşımlı kasadan üretilen gümüş ve siyah kaplama, ona sofistike iki tonlu bir görünüm kazandırır. Bunca yıldan sonra bile, Surface tabletleri hala oldukça havalı görünüyor.


8,7 mm kalınlığında Surface Pro 3'ten daha ince ve 1,3 pound daha hafif. Boyut ve ağırlıktaki azalmalar, onu tek elle tutmak ve Yüzey Kalemi ile not almak veya ekranda bir şey okumak için daha rahat bir cihaz haline getirir.

Surface Pro 3 ile ilgili en iyi bitlerden biri, maalesef Surface 3'e gelemeyen çok konumlu destek ayağıydı. Bunun yerine, oldukça esnek olmayan ancak iyi olan üç konumlu bir kickstand'a sahip Sert bir Yüzeye veya kucağınıza yaslanmış olsun, ekranla etkileşim kurmak için rahat bir konuma girmenize izin vermek için yeterli iş.


Özellikleri

Surface 3'ün 10,8 inç, 1,920 x 1,280 piksel çözünürlüklü dokunmatik ekranı, Surface Pro 3'teki 12,1 inçlik ekrandan daha küçük, ancak her parçası kadar net. 213 PPI değeri (Surface Pro 3'ün 216'sına kıyasla), metnin okunmasını kolaylaştırır ve zengin renkleri sayesinde görüntüler mükemmel görünür. Parlak doğası nedeniyle yansımalar kaçınılmazdır, ancak bunlar çok büyük bir sorun değildir.

Daha da iyisi, onu dışarı çıkardığınız ve en sevdiğiniz e-Kitabınızı yakaladığınız noktaya kadar çarpıcı bir şekilde parlak. Kindle okunabilirlik seviyelerinden bahsetmiyoruz, ancak IPS ekranlı diğer birçok tabletten daha iyi. Surface Pro 3'te olduğu gibi, Surface 3'ün ekranı, uygulamaları ve pencereleri ekranın bölümlerine yapıştırmak için bolca alan sağlayarak çoklu görevlere yardımcı olan 3: 2 en boy oranına sahiptir.

Bir dizüstü bilgisayarda tonlarca bağlantı noktasına alışkınsanız, muhtemelen Surface 3'ün bu alanda sunduklarından memnun olmayacaksınız. Bir microSD kart okuyucu, kulaklık girişi, kapak bağlantı noktası ve şarj için mikro-USB bağlantı noktası ile birlikte harici bir ekrana bağlanmak için MiniDisplay bağlantı noktası ve mikro HDMI vardır.


Verim

Surface 3'teki Intel Atom çipi, onu Intel'in tam Core serisi işlemcilerini içeren Surface Pro 3'ten farklı bir cihaz türü haline getiriyor. Eski cihaz, internette gezinme, hafif görüntü düzenleme, üretkenlik çalışması ve video izleme gibi hafif bilgi işlem görevleri için tasarlanmıştır.

Photoshop CC 2014'ü Surface 3'te mükemmel bir şekilde çalıştırabilseniz de, etli bir işlemci gerektiren tüm görevler - büyük görüntü dosyalarını dışa aktarmak gibi, Surface Pro 3 gibi daha güçlü işlemcilere sahip bilgisayarlarda olduğundan çok daha uzun sürer.

İnceleme örneğimizde 64 GB depolama ve 4 GB RAM içeren bir dizi görev gerçekleştirdik. Çoğu görevi iyi karşıladı ve aynı anda birden fazla tarayıcıyı yönetti ve her biri dizlerinde gıcırtı olmadan 10 adede kadar sekme açıldı. İnceleme modelimizin 4GB RAM'e sahip olduğu, en ucuz Surface ise sadece 2GB ile gönderildiği unutulmamalıdır. Sonuç olarak modelin performansının darbe almasını bekliyoruz.

Artı tarafta, Yüzeyin içindeki işlemci pasif olarak soğutulur, yani tabletin içinde bir fan yoktur ve kullanım sırasında herhangi bir krank veya vızıltı sesi çıkarmaz. Yıllarca hırıltılı bir dizüstü bilgisayar kullanana kadar takdir etmeyeceğiniz bir şey.

Bu alandaki bir diğer fayda pil ömrüdür. Intel'in Atom işlemcisi düşük miktarda güç tüketiyor ve PCMark 8'in testinde tek bir şarjla 7 saat 55 dakika daha verimli çalışmayı başardık. Bu etkileyici bir rakam ve dışarıdayken elektrik prizine çok sık ulaşmanız gerekmeyeceğini gösteriyor.

Kullanılabilirlik

2'si 1 arada bir cihaz olan Surface 3, geleneksel bir dizüstü bilgisayardan birkaç farklı şekilde kullanılabilir. Bir kez manyetik olarak yerine kilitlendiğinde klavye iki açıdan kullanılabilir: tamamen düz veya hafif yükseltilmiş.

Klavyenin dudağını katlayarak ve ekranın altına takarak, ikinci seçenek Yüzeyi kucağınızdayken daha az sallanıyor. Öyle olsa bile, her iki konum da klavyeyi olduğundan kurtaramaz: uzun belgeleri bastırmak yerine kolaylık ve taşınabilirlik için tasarlanmış korkunç derecede ucuz bir aksesuar.

Menü simgelerine dokunmak ve ekrandaki simgeleri seçmek için ürünle birlikte verilen Yüzey Kalemi kullanılarak bu biraz hafifletilebilir. Surface 3'ün en iyi bölümlerinden biri, OneNote'u karalamak ve not almak için bir çırpıda ortaya çıkarabilir veya kalem üzerindeki bir düğmeye basarak ve vurgulamak istediğiniz şeyin çevresini çizerek ekran görüntüleri yakalayabilirsiniz.

Karar

Surface 3, Microsoft'un tablet serisine çoğu insan için iyi bir ikinci cihaz yapacak değerli bir ektir. Etkileyici ekranından kullanışlı Yüzey Kalemi ve şık tasarımına kadar beğenilecek çok şey var. Temel görevleri yerine getirecek kadar güçlüdür ve daha zorlu olanları da çiğneyebilir - sadece çok hızlı yapmasını beklemeyin.

Ana cihazınız olarak kullanmayı planlıyorsanız, Surface 3'ü daha pahalı kuzenine tavsiye etmek zor. Güçlü Intel Core işlemciler, daha büyük bir ekran ve daha iyi bir destek ayağıyla Surface Pro 3, çok daha fazla para karşılığında çok daha fazla özelliğe sahiptir.

Surface 3'ü seçmenizi gerçekten önermemizin tek yolu, maliyet bir yana, etrafta taşımak için piyasadaki en kompakt Surface tabletine ihtiyaç duymanızdır. Eğer durum buysa, tam senin ara sokağa çıkacak.