Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

Microsoft Surface Go fırsatları

Profesyonel tabletin ülkesinde,iPad Prokraldır. Pekala, tamam, belki bu beğenileri saymanıza bağlıdır.Microsoft Surface Pro& lsquo; tablet & rsquo; olarak veya & lsquo; isteğe bağlı klavyeli dokunmatik ekranlı PC & rsquo;, ancak 10 inçlik geleneksel tablet form faktöründen bahsediyorsak, Apple onu oldukça iyi dikmişti.


Microsoft, yeni 10 inç Surface Go ile bu konuda söz sahibi olmak için burada. Yükleyebileceğiniz uygulamaları yalnızca Windows Mağazası'ndan olanlarla sınırlayan Windows 10 S'yi çalıştırır, ancak normal Windows 10 Home'a ​​yükseltmeyi seçebilir ve temelde yalnızca standart bir PC'ye sahip olabilirsiniz.

  • En iyi 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlar: Hangi Windows 10 dizüstü bilgisayar-tablet karması size uygun?

İçindeki hafif Intel işlemcisi, iPad ile daha yakından eşleşen bir form faktörüne sahip gerçek bir bilgisayar olması için yeterli, peki burada her ikisinden de en iyisine sahip miyiz? Hafif ve taşınabilir, ancak Android sınırlamaları olmadan (veya burada büyük bir rakip olan Samsung Galaxy Tab S4 durumunda iOS)?

Microsoft Surface Go incelemesi: fiyat ve kullanılabilirlik

Microsoft Surface Go incelemesi

Daha düşük fiyatlı 9,7 inç iPad gibi 379 £ 'dan başlayan Surface Go, tüm bütçeler için bir tablet olmayı hedefliyor. Bunun için Intel 4415Y 1.6GHz işlemci, 4GB veya RAM ve 64GB depolama alanı elde edersiniz. 10 inçlik ekran 1800x1200 çözünürlüğe sahip.


Ancak, bu modelde kullanılan depolama türü çok yavaş, basit flash. Hızla ilgili nedenlerden ötürü bunu gerçekten önermiyoruz, daha sonra incelemede geleceğiz.

Test ettiğimiz model, 8GB RAM ve 128GB çok daha hızlı depolama alanı elde etmeniz dışında aynı olan 509 £ modeliydi.


Fiyat için, sadece tabletin kendisini alırsınız. Surface Go Signature Type Cover (manyetik bir kapağa bir klavye ve izleme paneli ekleyen) 99 £ 'dan başlarken, tablete çizim yapmanıza izin veren Surface Pen'in fiyatı başka bir 99 £.

Microsoft Surface Go incelemesi: tasarım ve ekran

Microsoft Surface Go incelemesi


Surface Go & rsquo; nun 10 inç 1800x1200 LCD ekranı, yan yana belgeler için harika, ancak geniş videolar için daha az ideal olan alışılmadık bir 3: 2 şeklidir. Yeterince parlak ve net, ancak Samsung Galaxy Tab S4 ile aynı anda test ediyorduk ve aralarında rekabet yok, gerçekten: bunlar yaklaşık olarak aynı parlaklıkta, ancak Tab'ın dinamik aralığı S4 & rsquo; ün OLED ekranı LCD'yi buraya utandırıyor.

Sadece bu da değil, Tab S4'ün 2560x1600 çözünürlüğü Surface Go'dan çok daha keskin. İPad Pro & rsquo; s 2224x1668, Surface Go'dan da daha net ve daha canlı, güzel, geniş renkli bir ekrana sahip.

Surface Go'nun mevcut modellerden çok birinci nesil iPad'e benzemesine yardımcı olmuyor - geniş çerçeveler ve kalın gümüş gövde, onu rekabetin ultra ince yapısının gerisinde bırakıyor, ancak yapı kalitesi mükemmel. .

Hoparlörler Dolby ayarlıdır ve yüksek sesle ve nettir, ancak bu, bu fiyata diğer tabletlerle aynı kursta.


Microsoft'un Surface Go'nun arkasına koyduğu standa aşığız. Her halükarda orada olması yararlıdır, ancak özellikle iyi uygulanmıştır. Neredeyse 180 derece katlanabilir, bu da tableti neredeyse düz bir şekilde yerleştirebileceğiniz anlamına gelir (ekrana çizim yapmak veya yazmak için iyi bir açıdır), ancak esneklik aynı zamanda onu her ikisi de garip açılara ihtiyaç duyan turlar ve trenler için iyi yapar bir masada ihtiyaç duyabileceğinizden farklı. İPad Pro'yu Apple'ın Akıllı Klavye Kapağı ile kullanmanın sınırlı açısı ile karşılaştırıldığında, çok daha üstün bir sistemdir.

Microsoft Surface Go incelemesi: performans ve işletim sistemi

Microsoft Surface Go incelemesi

Surface Go'nun başlığındaki tüy, açıkça Windows kullanımıdır. Yapabileceklerinizin esnekliği söz konusu olduğunda, Galaxy Tab S4 ve iPad bunu eşleştiremez.

Windows'un kilitli 10 S sürümüyle birlikte gelmesine rağmen, tam sürüme ücretsiz olarak geçebilmeniz büyük bir çekicidir. Kullandığınız yazılım ne kadar ezoterik olursa olsun, artık onu her yerde, 500 gramın üzerindeki bir makinede kullanabilirsiniz. Fantastik.

Açıkçası, burada hafifçe vurmak için çok fazla güç yok, bu yüzden üzerinde kullanmaya çalıştığınız şeyi tam olarak yönetmeniz gerekecek, ancak çok şey yapabilir. Kıyaslamalar, ham yonga potansiyeli için iPad Pro'dan daha az güçlü olduğunu söylüyor, ancak bu hızda yaptığınız şey en az hız kadar önemlidir.

Microsoft Surface Go incelemesi

Bunu söyledikten sonra, Windows & rsquo; burada performans genel olarak biraz yukarı ve aşağı. Uygulamaların başlatılması, diğer tabletlerin yumuşaklığına kıyasla daha yavaş olsa da, çoğu açıldıktan sonra kullanımı tamamen pürüzsüzdür. Ve aklınızda bulundurun, daha hızlı depolama erişimine sahip modelde bazı şeylerin başlatılmasının yavaş olduğunu söylüyoruz - bu yüzden daha yavaş olana meraklı değiliz.

Windows diğer alanlarda biraz kekeme eğilimindedir, ancak genel olarak kullanmak için yeterince hızlıdır ve çoklu görevle ilgili herhangi bir problemi yoktur.

Bizim için asıl sorun, Windows'un dokunmatik ekranla devam eden bir Jekyll ve Hyde anlaşmasına sahip olması. Elbette dokunma dostu uygulamalar var, ancak Edge'in beğenileri bile daha büyük bir ekran için yapılmış gibi görünüyor. Pencereleri sürükleyip ekranın bir kısmına yapıştırmak gibi harika çalışan şeyler var… ama sonra çok küçük ve zorlu bir görünüme açılan Dosya Gezgini gibi bir şeye sahipsiniz. Daha dokunma dostu simgeler moduna sahiptir, ancak aralarında geçiş yapma düğmesi en küçük geçiştir!

Microsoft'un henüz kilitlemediğine şaşırdığımız başka küçük ayrıntılar da var: Örneğin, Kamera uygulamasının bir uygulama listesinden çıkarılması ve kolayca erişilebilir olmasını istiyorsanız Başlat menüsüne sabitlenmesi gerekir. , ancak Mağaza'dan rastgele öneriler yerine varsayılan olarak orada olmalıdır.

Microsoft Surface Go incelemesi

Benzer şekilde, ekran parlaklığını ayarlamak için kolay ve açık bir kısayol yoktur, ancak kendimizi birkaç kez istediğimizde bulduk.

Sanatçılar ve not tutucular için iyi haber, Surface Pen on the Go'nun performansının kusursuz olması. Duyarlılık anında hissedildi ve çizdiğimiz gibi çizgiler sorunsuz bir şekilde belirdi - hiç gecikme olmadı, bu bir çizim cihazı için katil olabilir.

Ayrıca, İmza Tipi Kapak mükemmeldir. Anahtarlar, harika geri bildirimler ve bol miktarda seyahat ile harika bir boyuttadır. Biz mükemmel bir şekilde yazıyorduk. En azından her zaman olduğumuz kadar doğru.

Ayrıca, harika çalışan ve özellikle dokunma dostu olmayan Windows'un bazı sorunlarından kaçınmaya yardımcı olan cömert boyutlu bir izleme paneline sahiptir. 10 inçlik ekranında işler hala oldukça küçük, ancak hassas öğe artık bir sorun değil.

Microsoft Surface Go incelemesi: karar

Microsoft Surface Go incelemesi

Bunun için tablet nirvana, iOS ve Android tabletlerin çölünde çok telefona benzeyen ve yeterince bilgisayar gibi bulmadıkları bir vaha olan insanlar olacak.

Ancak bunları denediyseniz ve odaklanmış doğalarının olumlu olduğunu fark ettiyseniz, Windows'un dağınık doğası cilasızdır. Hiç şüphe yok ki, bir iPad veya Samsung Galaxy Tab S4 genel olarak daha ince ve pürüzsüz bir deneyimdir… ancak Windows esnekliğine sahip değiller.

Gerçekten, bunu rekabette yalnızca Windows sizin için önemliyse seçeceğinizi düşünüyoruz, ancak Microsoft'un bu şöhrete dayanmaması da önemlidir. Giriş için harika bir kalem ve klavye ve standından gelen mükemmel ergonomi ile bir uzlaşma hissi vermiyor. Bu çok iyi bir profesyonel tablet.