Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Surface Laptop 4, yeni çipler ve daha iyi pil ömrü getiriyor

Microsoft Surface Laptop 4, yeni çipler ve daha iyi pil ömrü getiriyor

Bugün duyurulan Microsoft Surface Laptop 4, şirketin amiral gemisi dizüstü bilgisayar teklifinin hayranları için önemli bir güncelleme sunuyor. 13,5 inç ve 15 inç sürümleri bulunan Surface Laptop 4, Intel ve AMD'den dört yeni işlemci seçeneği, tüm modellerde geliştirilmiş pil ömrü ve 13,5 inç sürümü için yeni bir renk sunar.

ikenYüzey aralığıEn çok 2'si 1 arada cihazlarıyla tanınan Surface Laptop 4, tam boyutlu klavyeye sahip tam teşekküllü bir dizüstü bilgisayardır. Bununla birlikte, hem 13,5 inç hem de 15 inç modellerde, 10 noktalı çoklu dokunmatik özellikli dokunmatik ekranlar bulunur ve hassas kullanım için Yüzey Kalemi ile uyumludur.

değiştirilmesiYüzey Dizüstü Bilgisayarı 3, yeni model, tasarıma 'kırılmazsa' bir yaklaşım benimsedi ve görünüş olarak orijinal modelle neredeyse aynı kaldı. Adil olmak gerekirse, harika görünümlü bir cihazdır. İçeride olsa da, bazı güzel yükseltmeler oldu.

Microsoft Surface Dizüstü Bilgisayar 4


13,5 inç Surface Laptop 4'ün dört renkli yüzeyi

(Resim kredisi: Microsoft)

Surface Laptop şimdi her iki boyutta da 11. nesil Intel ve AMD işlemci seçenekleri sunuyor. 13,5 inçte dört çekirdekli Intel i5 veya i7 ve AMD Ryzen 5 4680U işlemciler arasında seçim yapabilirsiniz, 15 inçte ise dört çekirdekli Intel i7 ve AMD Ryzen 7 4980U seçeneği bulunur. Daha önce 13,5 inçlik model yalnızca Intel yongaları ve yalnızca 15 inçlik AMD işlemciler sunuyordu.


Bu yeni işlemciler, pil ömründe de önemli bir sıçramaya neden oldu. Surface Laptop 3, her iki modelde de şarj başına 11,5 saate kadar süre verirken, Surface Laptop 4, Intel işlemcilerde 16,5 ila 17 saat ve AMD Ryzen yongaları kullanarak 17,5 ila 19 saat arası veriyor.

Yerleşik omnisonic hoparlörler artık Dolby Atmos sesini destekliyor, ancak 720p f/2 kamera ve çift uzak alan mikrofonları değişmemiş görünüyor. Bir kez daha, 15 inçlik model, her ikisi de metal avuç içi dayanaklarına sahip platin ve mat siyah versiyonlarda gelir. 13,5 inçlik model, her ikisi de daha yumuşak bir his için Alcantara malzemeden avuç dayama yerlerinin yanı sıra platin ve yeni buz mavisi (önceki kobalt mavisinin yerine) ile mat siyah ve kumtaşı dahil olmak üzere dört renkte gelir.


Surface Laptop 4'e ek olarak Microsoft, sanal toplantı aksesuarlarını da güçlendiriyor. Yeni Surface Headphones 2+ for Business, 13 seviyeli gürültü önleme ve 15 saate kadar sesli arama için pil sağlar. Bu arada, Microsoft Modern serisi, USB ve kablosuz kulaklıklar, bir USB-C hoparlör ve bir 1080p web kamerası içerir.

İş İçin Yüzey Kulaklıkları 2+

(Resim kredisi: Microsoft)