Close

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi

Microsoft Surface 3 anlaşmaları Resim 1/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi


Microsoft Surface Pro 3 incelemesi
Resim 2/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi
Resim 3/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi
Resim 4/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi
Resim 5/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi


Microsoft Surface Pro 3 incelemesi
Resim 6/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi
Resim 7/7

Microsoft Surface Pro 3 incelemesi


Microsoft Surface Pro 3 incelemesi

Surface Pro 3 katil bir cihaz olmayabilir, ancak ekranı büyütmek için Microsoft onu daha ikna edici bir dizüstü bilgisayar alternatifi haline getirdi

MicrosoftSurface Pro 3, üreticinin oldukça iyi bir cihazın tüm gücüne sahip bir Windows tablette üçüncü kez gitmesidir.Ultrabookdizüstü bilgisayar. Bu sefer Microsoft, 10.6 inç yerine 12 inçlik bir ekran kullanarak Surface'ı her zamankinden daha fazla dizüstü bilgisayar yerine koymaya çalıştı.

O halde dizüstünden kurtulmanın zamanı geldi mi? İyi bir teknik özellik ve sahip olmanız gereken klavye aksesuarı elde etmek için bir bin dolar harcamanız gerekiyor, bu yüzden bu bir vahiy değil. Ancak, bir iş ve oyun karışımı için yanınızda götürmek için bir cihaz olarak oldukça kullanışlıdır.


Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

Microsoft Surface Pro 3: Tasarım

12 inçlik büyük bir ekrana sahip olduğu için Microsoft Surface Pro 3, geçen yılki de dahil olmak üzere çoğu tabletten çok daha büyük.Yüzey Pro 2. Bir şey varsa, boyut bir tabletten çok bir A4 not defteri gibidir. Kalınlık da yaklaşık olarak aynı - 9.1 mm

Klavye takılıyken, birkaç milimetre daha kalın, ancak etkili bir dizüstü bilgisayar için hala çok ince.

Microsoft Surface Pro 3'ün ağırlığıyla da aynı anlaşma - bir dizüstü bilgisayar için iyi, tablet için çok sıcak değil.

Klavye olmadan 800 gr ağırlığındadır. Birini tek elle birkaç saniyeden fazla tutmak istemezsiniz - neredeyse iki katı ağırlığındadır.iPad Air- ama dinlenecek bir yer olduğu sürece gülüyor olacaksınız. Ve her gün bir çantada yanınızda götürebileceğiniz bir şey arıyorsanız, omuz ağrısına neden olacak türden bir ağırlık değil.

Öncekiyle olduğu gibiYüzeyTabletler, Surface Pro 3, düşmüş muhteşem olmasa bile son derece iyi yapılmış hissediyor. Aşağı yukarı tüm kasa magnezyum alaşımından yapılmıştır ve alüminyum kadar soğuk ve açıkça metalik bir his uyandırmasa da oldukça benzerdir. Bazı magnezyum aletlerin neredeyse plastik gibi hissettirdiği metal olduğu açıkça görülüyor.

Sağ kenarda talihsiz bir gri plastik şerit var (Surface Pro 3'ü dikey olarak tutarken) ve tüm tabletin etrafında dolaşan ısı çıkışı da çok hoş değil. Ancak bu tablet çoğundan çok daha güçlüdür ve tamamen metal bir gövde genellikle Wi-Fi gibi şeyler için düzgün sinyal sağlamak için harika değildir.

Microsoft Surface Pro 3: Özellikler

Microsoft Surface Pro 3'ü başka bir tabletten daha fazla yapan birkaç önemli unsur vardır. Birincisi, kullandığı işlemci türüdür.

Bu gadget'ın 649 £ 'dan biraz dehşet verici 1.650 £' luk üst düzey sürüme kadar değişen yapılandırmaları olsa da, hepsi tabletlerde değil, 'uygun' dizüstü bilgisayarlarda görülen türden işlemcileri kullanıyor. Haswell nesli elde edersinizIntelİ3'ten i5'e kadar çekirdek işlemciler.

Size 1,100 sterline mal olacak bir üst orta sınıf modeli elimize aldık. Bu fiyat için 8 GB RAM ve 256 GB SSD'ye sahip bir Intel Core i5 4300U'ya bakıyorsunuz. Mesela a için benzer bir miktar ödersinizMacBook Proveya Samsung ATIV Book 9 Plus için daha fazlası.

CPU dışında, 64GB (kitabımızda yeterli değil) ile 512GB SSD depolama ve 4GB veya 8GB RAM isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. Bu aralıkta, Surface Pro 3'ün sıradan hafif kullanımlı bir hibritten, rahatça birinin ana bilgisayarı olarak hareket edebilecek gerçek bir güç santraline geçtiğini görüyorsunuz.

Bununla birlikte, gerçek önemli unsurların çoğu, satın aldığınız sürüm ne olursa olsun aynı kalır. En önemlilerinden biri stand.

Bu menteşeli metal kanat, bir Yüzey zımbasıdır. Ancak bu sefer sadece birkaç ayar yok. Standart bir dizüstü bilgisayar menteşesi gibi, Surface Pro 3'ün ekranının neredeyse her açıda durmasını sağlar.

Bunu sadece yeniden tasarlanmış bir dizüstü bilgisayara dönüştürmek için değil, aynı zamanda Surface Pro 3'ü dizlerinizin üzerine koyarak tablet kullanımı için de yararlı bulduk. Tablet 800 g ağırlığında olduğunda çok kullanışlıdır.

Stand sayesinde, Surface'ı alabileceğiniz en iyi gündelik web tarayıcılarından biri olarak gördük. Ucuz bir Android tabletten biraz daha ciddi olabilir, ancak bu konuda uzanmak kadar iyidir.

Yine de kullanımda oldukça farklı. Surface Pro 3 çalışırWindows 8.1 Pro, tıpkı 'uygun' bir bilgisayar gibi. Microsoft, Windows'un kısaltılmış RT sürümüne dayalı daha ucuz bir tablet yapıyordu - Surface ('Pro' yok) - ancak bu, neredeyse hiç kimse son sürümü satın almadığı için bu yıl hurdaya çıkarıldı. Oh iyi.

Windows 8.1'i daha ciddi şeyler için harika buluyoruz. Tam Microsoft Office gibi şeylerin yanı sıra, iOS veya Android'de bulunmayan profesyonel düzeyde uygulamaları tam biçimiyle kullanmanızı sağlar. Tabletler için Photoshop ve video düzenleme uygulamaları olabilir, ancak bunlar Photoshop'ta bir yama değildir veya örneğin, bir Surface Pro 3 için satın almakta özgürsünüz Adobe Premiere Pro. Ucuz değiller, ancak onlar harika.

Yine de Windows 8.1, biraz hızlı eğlenmek için pek iyi değil. Bir uygulama mağazası var ama yakın bir şey değilelmaApp Store ve bir arayüz olarak Windows, Android veya iOS'tan biraz daha karmaşık ve karmaşıktır. İşler biraz daha uzun sürer - yaptığınız her şeyde fazladan bir zırva vardır.

Ancak, Surface Pro 3'ü biraz özel yapan şey, elde ettiğiniz ekstra kapsamdır. Tablet ayrıca, tableti bir monitöre kolayca bağlamanıza izin veren bir Mini DisplayPort ve her türden şeye bağlantıya izin veren bir USB 3.0 bağlantı noktasına sahiptir.

Büyük olasılıkla bir fare, ancak bir USB klavye veya harici sabit sürücü için de işe yarayacaktır - bir dizüstü bilgisayara bağlayacağınız her şey. Ayrıca menteşenin arkasında gizlenmiş bir microSD yuvası da var.

Microsoft Surface Pro 3: Klavye ve ekran kalemi

Surface Pro 3, standart olarak bir klavye ile birlikte gelmez ve kullandığımız Tür kapağı ekstra 110 £ tutarındadır. Çoğu iyi iPad klavyesi de bir bombaya mal olur, ancak ekstra maliyet gerçek bir serseri çünkü klavye olmadan bir Surface satın almanızı önermiyoruz. Ya da en azından birini kullanma niyeti. Kısaca - ne anlamı var?

Microsoft, Type kapağıyla oldukça büyük bir mühendislik başarısı gösterdi. Cidden etkileyici ve sadece birkaç milimetre kalınlığında.

Surface Pro 3'ün tablet kısmına mıknatıslarla bağlanır ve normal bir dizüstü bilgisayar gibi görünmek ve hissetmek için tasarlanmış tam boyutlu tıklamalı tuşlar sunar. Birkaç bin kelimeden oluşan oldukça uzun biçimli bir makale yazmayı denedik ve kısa sürede tam hızda ve doğrulukta olduğumuzu gördük.

Hatta geceleri kolayca yazmanıza izin veren bir klavye arka ışığı ve klavyenin ekranın çevresinin bir kısmına yapışmasına izin vererek size hafif bir yazma açısı sağlayan ikinci bir mıknatıs sırası var. Gerçekten oldukça iyi ve Asus Transformer gibi bir şeyin modüler klavyesinden daha kompakt.

Ancak yine de normal bir klavyeden biraz farklı hissediyor. Titreşim geri bildirimi ve sesi biraz daha yüksek ve daha keskindir. Bir düzeyde, hala gerçek bir şeyden ziyade bir klavyenin kimliğine bürünme hissi veriyor. Sonuç olarak bir MacBook Air yazmayı tercih ederiz, ancak bu hiç de fena değil.

Bir Surface Pro 3 alacaksanız kesinlikle bir tane almaya çalışın. Bununla birlikte, kutuda gelen bir aksesuar da kalemdir.

Bu, bir pil kullanan bir N-trig sayısallaştırıcı kalemdir (önceki nesil Surface Uzmanları, ihtiyaç duymayan Wacom teknolojisini kullandı) ve One Note uygulamasını yalnızca üstteki düğmeye basarak çalıştırmanıza izin verir. Ayrıca kullanışlıdır ve kalemle yazmak oldukça doğal ve pürüzsüzdür. Surface Pro 3'ün burada da böylesine geniş bir ekrana sahip olmasına yardımcı oluyor.

Sayısallaştırıcı gerçekten üst düzey bir şey değil. Üst düzey Wacom grafik tabletlerinin 2000'den fazlasını desteklediği sadece 256 basınç duyarlılığı seviyesi vardır. Yalnızca profesyonellerin endişelenmesi gerekir - sadece Wacom Cintiq 13HD'ye eşdeğer bir şey aldığınızı düşünmeyin.


Microsoft Surface Pro 3: Performans

Surface Pro 3 gibi bir şeydeki performanstan bahsetmek tuhaf. Bir iPad Air'den çok daha güçlü olsa da, tam bir Windows tablet, bir Android veya iOS cihazının yakınlığına sahip değildir.

Yine de, dizüstü bilgisayarlar arasında tam SSD depolama eşleşmesi (sabit sürücü yerine) ve iyi bir CPU sayesinde süper duyarlıdır. Intel Core i5 modelimiz, Samsung ATIV Book 8 Plus ve Acer Aspire S7 gibi Ultrabook rakiplerinin CPU'larına benzer bir i5-4300U'ya sahiptir.

Surface Pro 3'ün süper ince tasarımı sayesinde ciddi bir CPU daralması olmadığını kontrol etmek için (esneyen) bir PCMark 8 kıyaslama denedik. 2.286 puanla çıktı, Intel Core i5 CPU'lu bir dizüstü bilgisayardan beklediğimizi karşıladı. Bu gerçek anlaşma.

Bununla birlikte, tablet Intel HD 4400 GPU'yu kullanmaya başlar başlamaz oldukça gürültülü oluyor. Surface Pro 3, ısıyı her yönden dışarı atmasına izin veren akıllı bir tasarım kullanıyor, ancak bir fan var ve 3D oyunları oynamaya başlar başlamaz sessiz, uzak bir elektrikli süpürge gibi ses çıkarıyor. Çoğu zaman iPad'de sessiz olmasa da neredeyse sessizdir.

Entegre grafik kullanmak, Surface Pro 3'ün bir oyun canavarı olmaktan çok uzak olduğu anlamına gelir, ancakKöpekleri izlebu ayarları gerçekten aşağıya çekerseniz.

Microsoft Surface Pro 3: Ekran

Bunu yapın ve elbette, bir fotoğrafta göründüğü kadar güzel görünmeyecekler. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review, ancak Surface Pro 3'ün ekranı aslında daha az oyun ve video göstermek için oldukça harika.

2,160 x 1,440 piksel çözünürlüğe sahip 12 inç LCD'dir. Bu, Retina ekranlı 13,3 inç MacBook Pro ile karşılaştırılabilir bir çözünürlük ve size çoğu dizüstü bilgisayardan çok daha keskin, süper, süper keskin bir ekran sunuyor.

Ekranla ilgili hemen hemen her şey harika. Kontrast ve renk iyidir ve Gorilla Glass 3 üst katmanı tam olarak doğru hissettirir. Mükemmel parlaklık ve alışılmadık derecede iyi yansıma önleyici ekran kaplaması kombinasyonu, Surface Pro 3'ü dış mekan kullanımı için de oldukça kullanışlı hale getiriyor - en azından diğer parlak ekranlı dizüstü bilgisayarlar / tabletlerle karşılaştırıldığında.

Burada, orada ve her yerde kullanmak için gezen bir dizüstü bilgisayar olarak, oldukça harika.

Microsoft Surface Pro 3: Pil Ömrü

Bununla birlikte, taşınabilirliğinin biraz hayal kırıklığı yaratan bir unsuru var: pil ömrü Haswell nesli bir dizüstü bilgisayar için o kadar da iyi değil. Daha az rasgele kullanıldığında nasıl çalıştığını görmek için Surface Pro 3'ü birkaç gün ana bilgisayar olarak kullandık.

Yazma ve internette gezinme ile - çok yorucu bir şey değil - Surface Pro 3'ün pilinden yalnızca altı saatimiz var. Bu da maksimum parlaklıkta değildi, sadece muhtemelen çoğu zaman kullanacağınız yüzde 50'ye yakın parlaklık.

Microsoft, bir ücret karşılığında 9.5 saatlik kullanım alacağınızı iddia ediyor, ancak bu çoğu durumda gerçekliğin biraz üzerinde görünüyor.

Ekran parlaklığını gerçekten azaltmadığınız sürece tam bir günlük işi şarj etmek için yeterli güce sahip değilsiniz. En iyi dizüstü bilgisayarlar, şarjdan sekiz saat veya bazı durumlarda daha fazlasını sağlayabilir ve en yeni MacBook Air şaşırtıcı bir 13 saate kadar dayanır.

Microsoft Surface Pro 3: Kameralar

Bir dizüstü bilgisayardan farklı olarak, Surface Pro 3'ün biri önde, biri arkada olmak üzere iki kamerası var. Ve her ikisinin de 5 megapiksel sensörleri var.

Böylesine yüksek çözünürlüklü bir ön kamera, Surface Pro 3'ü skype üzerinden görüntülü sohbet gibi şeyler için mükemmel kılar. Normal bir tablet tarzı mesafede tutulduğunda, dramatik olmayan geniş açılı lens yüzünüze sığar, ancak çok fazla değil gibi, bu sadece akılda tutularak yapılmış gibi görünüyor.

Ön kamera için iyi olan, arkadaki kamera için çok iyi değil, ancak birçok Surface Pro 3 sahibinin dev tabletlerini kamera olarak kullanmak isteyip istemediğinden şüpheliyiz. Parmaklar çaprazlanmış, hiçbiri olmayacak - bu iyi bir görünüm değil.

Microsoft Surface Pro 3: Karar

Microsoft Surface Pro 3 birkaç farklı şey olmaya çalışır. Bu bir tablet, bir dizüstü bilgisayar ve hatta biraz grafik tablet. Herhangi bir alanda kral olmayabilir, ancak esnek standı, iyi klavyesi ve düzgün CPU'su sayesinde, aslında bu üçüncü enkarnasyonda adil bir dizüstü bilgisayar yerine geçer. Bu ekstra 1,4 inç ekran önemlidir.

Hala harika bir cihaz değil, ancak bazı mantıklı tasarım ayarları ve güncellemeleri, onu geçen yılki modelden daha çekici ve kullanışlı hale getiriyor.

Microsoft Surface Pro 3 çıkış tarihi: Ağustos 2014

Microsoft Surface Pro 3 fiyatı: En düşük £ 649