Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Surface Pro 7 vs Samsung Galaxy Tab S7: En iyi hibrit hangisi?

Microsoft Surface Pro 7 vs Samsung Galaxy Tab S7: En iyi hibrit hangisi?

Bir zamanlar dizüstü bilgisayarlar ve tabletler vardı - çok farklı özellikler, işlevler ve fiyat noktaları ile ayrılmış iki çok farklı cihaz türü. Ancak 2020'de, bu iki zıt makine bir araya gelerek kullanıcılara her iki dünyanın da en iyisini sunuyor.en iyi dizüstü bilgisayarlarYılın.

Doğru aksesuarlarla, en etkileyici tabletlerden bazıları tam işlevli 2'si 1 arada cihazlara dönüştürülebilir - ancak hangisi ihtiyaçlarınız için doğru dengeyi sunuyor? Hangisinin daha iyi olduğunu bulmaya yardımcı olmak için buradayız: Microsoft Surface Pro 7 veya Samsung Galaxy Tab S7. Biçim faktöründen pil ömrüne kadar, bilmeniz gereken her şeyi parçalayacağız.

Tam okuyunSamsung Galaxy Book S (Intel) incelemesi

Ayrıca hibrit bir dizüstü bilgisayar söz konusu olduğunda herkesin aynı gereksinimlere sahip olmadığını da takdir ediyoruz, bu nedenle bilgi işlem alanındaki en büyük isimlerden iki etkileyici 2'si 1 arada ürün seçtik ve bunları dokunmatik ekranlarından doğruca kadar her şeyde karşılaştırdık. bağlantı noktaları ve bağlantı seçenekleri. Bu şekilde, aşağıdaki bilgilere dayanarak en bilinçli kararı verebilirsiniz.


MICROSOFT SURFACE PRO 7 VS SAMSUNG GALAXY TAB S7: TASARIM VE KULLANILABİLİRLİK

Microsoft Surface Book 7 ve Samsung Galaxy Tab S7

(Resim kredisi: Microsoft)

Ağırlık açısından, Samsung Galaxy Tab S7, 1.7 pound'da biraz daha ağır olan Microsoft Surface Pro 7 ile karşılaştırıldığında yaklaşık 1.27 pound'da saat hızıyla ikisinden daha hafif. Daha yüksek özellikli sürümleri tercih ederseniz, bu ağırlıkların dalgalanmasını bekleyin.


Boyutlar söz konusu olduğunda, Surface Pro 7 gerçekten yalnızca 0,33 inçte ultra inceken, Tab S7 yalnızca 0,24 inçte daha da ince. Elbette, bunların her ikisi de özünde tabletler, bu nedenle kalınlık hiçbir zaman gerçekten sorun olmayacaktı (bir klavye kapağının profiline ekleyeceği ekstra kalınlığı dikkate almak iyi olsa da).

Surface Pro 7, yerleşik destek ayağıyla bir tabletten dizüstü bilgisayara dönüşür - evde çalışmak için idealdir - çıkarılabilir Tip Kapak ise kelime işlemeyi sorunsuz ve ergonomik bir deneyim haline getirir. Tab 7, tabletinizi dönüştürmek için ihtiyacınız olan tüm konumlandırma seçeneklerini size sunmak için 165 dereceye kadar ayarlanabilen resmi Klavye Kapağı ile en iyi şekilde çalışır. Bu çevre biriminin ucuz olmadığını ve muhtemelen size 200 $ 'dan fazla geri ödeme yapacağını unutmayın.


Tab S7, daha dolgun bir genel ses için AKG ve Dolby Atmos'tan Dört hoparlör sesine sahiptir ve Galaxy Live Buds'ı ve Galaxy Watch serisiyle bağlantıyı destekler. Surface Pro 7, oldukça etkileyici olmayan 1.6W stereo hoparlörlerle birlikte gelir, ancak Zoom aramaları ve temel podcast ihtiyaçları için Çift uzak alan stüdyo mikrofonları içerir.

Görünüş açısından, Surface Pro 7, siyah, kömür rengi veya çok çekici bir kırmızı renkte gelen, cihazla birlikte kullandığınız çıkarılabilir klavye veya kablosuz fare seçiminden gelen renk vurgusu ile şık bir platin veya siyah kaplama ile birlikte gelir. Tab S7'nin kendisi mistik siyah, mistik gümüş ve - tahmin etmişsinizdir - mistik bronz gibi çeşitli renklerde gelir.

MICROSOFT SURFACE PRO 7 VS SAMSUNG GALAXY TAB S7: EKRAN

Microsoft Surface Book 7 ve Samsung Galaxy Tab S7

(Resim kredisi: Samsung)

Çekirdeklerinde tabletler olarak, bu 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarlar ana özelliklerinden biri olarak etkileyici ekranlara sahiptir. Her ikisi de kapasitif dokunmatik ekranlara sahiptir ve Surface Pro 7, kendisini o anda çalıştığı aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak ayarlayan Yüzey Kalemi kaleminin (ayrı satılır) doğru girişini destekleyen 12,3 inçlik bir ekran etrafında şekillenir. .


Bu PixelSense ekran, 2736 x 1824 (257 ppi) çözünürlüğe, 3: 2 en boy oranına ve 10 noktalı çoklu dokunma özelliğine sahiptir. Kelime işleme, Netflix akışı, çevrimiçi alışveriş ve biraz hafif oyun dahil olmak üzere üst düzey bir 2'si 1 arada olmasını beklediğiniz neredeyse tüm görevler için idealdir.

Tab S7 ayrıca 2560 x 1600 çözünürlüğe sahip bir LTPS LCD dokunmatik ekran, 500nit parlaklık (276 ppi), DCI-P3 renk aralığı ve düşük mavi ışık sertifikası dahil olmak üzere etkileyici bir ekranla birlikte gelir. Çalışırken pilden tasarruf ederken kendini koşullarınıza uyacak şekilde ayarlayan pürüzsüz 120Hz yenileme hızına sahip canlı bir ekrandır.

MICROSOFT SURFACE PRO 7 VS SAMSUNG GALAXY TAB S7: ÖZELLİKLER VE SEÇENEKLER

Microsoft Surface Book 7 ve Samsung Galaxy Tab S7

(Resim kredisi: Microsoft)

İşlem gücü açısından, Tab S7 çok saygın bir Qualcomm Snapdragon 865 Plus Mobil Platform ile birlikte gelir, bu da onu tüm günlük görevleriniz, birden fazla internet tarama sekmesi, film akışı ve hatta biraz hafif oyun için ideal kılar (daha da fazlasını yükseltirseniz Geliştirilmiş özellikleriyle Tab S7 Plus'a). Sürümler arasında 3.09GHz, 2.4GHz veya. 1,8 GHz

Surface Pro 7, CPU söz konusu olduğunda, temel Çift çekirdekli 10. Nesil Intel Core i3 işlemcinin yanı sıra Dört Çekirdekli 10. Nesil Intel Core i5 veya i7 işlemciye yükseltme seçeneği de dahil olmak üzere birkaç yapılandırmaya sahiptir - ikincisi, uygulama değiştirme, menü tarama ve hafif oyun oynama açısından gerçekten bir fark yaratıyor.

Bellek açısından Surface Pro 7, 4 GB ve 8 GB'tan 16 GB LPDDR4x RAM'e kadar birçok yapılandırmayı destekler. Depolaması, yerleşik depolama ihtiyaçlarına bağlı olarak 128GB, 256GB, 512GB ve 1TB seçenekleriyle hızlı bir SSD biçiminde gelir (bunun uygulama ağırlıklı bir makine olmasını istiyorsanız ikincisini seçeriz). Tab S7, 6GB RAM, 128GB ROM ve 102.7GB ek bellek desteği (ve MicroSD üzerinden 1 TB'a kadar ek depolama desteği) ile bu alanda biraz daha sınırlıdır.

Grafikler, Surface Pro 7 ve Tab S7 gibi tablet merkezli 2'si 1 arada cihazlar için önemli değildir, ancak bu, mobil bilgi işlemdeki en iyi GPU'lardan bazılarından yararlanmadıkları anlamına gelmez. Tab S7 iyi bir performans sunar ve en temel görevlerin yanı sıra PUGB veya Call of Duty: Mobile gibi daha zorlu oyunların bazılarını bile kaldırır.

Surface Pro 7, grafikler söz konusu olduğunda, Intel UHD Graphics (i3) veya Intel Iris Plus Graphics (i5 veya i7 çeşitlerinde) seçenekleriyle çeşitli yapılandırmalarla birlikte gelir. Temel sürümler bile yoğun web taraması ve hafif oyunlar ile başa çıkabilir. Aslında, hem Surface Pro 7 hem de Tab S7, desteklenen bir ekran kalemi ile eşleştirildiğinde mobil odaklı grafik uygulamalarıyla başa çıkabilir.

Tab S7, Android'in en son sürümüyle birlikte gelir, böylece 2'si 1 arada bilgisayarınızın tüm mobil bilgisayar ihtiyaçlarınız için optimize edildiğini bilirsiniz. Surface Pro 7, Windows 10 Home'un optimize edilmiş bir sürümünün yanı sıra genel Microsoft Office ihtiyaçlarınız için (SharePoint ve daha fazlası dahil) 30 günlük kullanışlı bir Microsoft 365 deneme sürümü ile birlikte gelir.

MICROSOFT SURFACE PRO 7 VS SAMSUNG GALAXY TAB S7: ÖZELLİKLER VE PORLAR

Microsoft Surface Book 7 ve Samsung Galaxy Tab S7

(Resim kredisi: Samsung)

Neyse ki, hem Surface Pro 7 hem de Tab S7, ince form faktörlerine rağmen birçok bağlantı seçeneği ile birlikte geliyor. Surface Pro 7, bir USB-C bağlantı noktası, bir USB-A bağlantı noktası, bir Surface Connect bağlantı noktası, bir Yüzey Tipi Kapak bağlantı noktası, genişletilmiş depolama seçenekleri için bir MicroSDXC kart okuyucu ve 3,5 mm kulaklık girişi dahil olmak üzere oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Tab S7, adına tek bir USB 3.2 (Gen 1) bağlantı noktası ve standart bir kulaklık jakı ile rakibi kadar çok sayıda eklenti bağlantı seçeneğine sahip değil.

Surface Pro 7, 5MP öne bakan kamera ve 1080p Full HD video kaydı yapabilen 8MP arkaya bakan otomatik odaklamalı kamera dahil olmak üzere birçok yerleşik özelliğe sahiptir. Her konfigürasyon aynı zamanda bir ortam ışığı sensörü, ivmeölçer, jiroskop ve manyetometre (daha geniş Yüzey aralığındaki modeller için ortak bir sensör seti) ile birlikte gelir.

Sensörler açısından Tab S7, Surface Pro 7'yi çoğu alanda (ve birkaç tane daha) ivmeölçer, parmak izi sensörü, jiroskop sensörü, jeomanyetik sensör, salon sensörü ve RGB ışık sensörü ile eşleştirir. Tab S7 ayrıca bir ana 13 MP kamera ve 5 MP ultra geniş teklif içeren bir çift kamera kurulumuyla birlikte gelir - bu nedenle, tabletinizde fotoğraf ve video çekmek size göreyse, burada sunulan birden çok mod (Pro Video ve Canlı Odak dahil) kesinlikle itiraz edecek.

Bağlantı açısından Surface Pro 7, diğer tüm akıllı cihazlarınıza bağlanmak için Wi-Fi 6 (802.11ax uyumlu) ve Bluetooth Kablosuz 5.0 desteği sunar. Güvenlik söz konusu olduğunda, Surface Pro 7, Ürün Yazılımı TPM'sini ve kurumsal düzeyde Windows Merhaba oturum açma kimlik doğrulamasını destekler. Tab S7, Samsung'un kendi geliştirdiği güvenlik protokolleri olan Samsung Knox ile birlikte gelir ve Bluetooth 5.0'ı destekler; daha yüksek konfigürasyon modelleri, erişim noktalarından ve evinizdeki kablosuz bağlantınızdan uzaklaşmak istediğinizde 5G desteği ile birlikte gelir.

MICROSOFT SURFACE PRO 7 VS SAMSUNG GALAXY TAB S7: FİYATLANDIRMA VE VERDICT

Microsoft Surface Book 7 ve Samsung Galaxy Tab S7

(Resim kredisi: Microsoft)

Fiyat açısından, Tab S7, Wi-Fi desteği ve 128 GB depolama alanı olan temel model için 849,99 $ 'lık bir RRP ile geliyor, ancak şu anda Samsung'un kendi çevrimiçi mağazasından yalnızca 399,99 $' a bir tane alabilirsiniz. 256 GB sürüm için, şu anda 512 GB sürüm için 479,99 ABD Doları (929,99 ABD Doları) ve 579,99 ABD Doları (1,029,99 ABD Doları) ödeyeceksiniz. Bu fiyatların değişebileceğini ve bu nedenle RRP'yi başlangıç ​​noktası olarak almak akıllıca olacaktır.

Surface Pro 7'nin başlangıç ​​fiyatı temel model için 749,99 ABD doları, 128 GB i5 sürümü için doğrudan Microsoft Store'dan 799,99 ABD doları fiyat etiketi ve 256 GB yapılandırma için 1,199,99 ABD dolarına kadar çıkıyor. Alternatif olarak, i7 sürümleri için fiyatlar 1.299.99 $ 'dan en iyi konfigürasyon için 2.099.99 $' a kadar değişiyor.

Bunlar, 2'si 1 arada piyasadaki daha premium modellerden bazılarıdır, bu nedenle, bu özellikleri ve özellikleri yansıtan bir fiyat ödemeyi beklemelisiniz. Surface Pro 7, Microsoft'un Surface serisindeki amiral gemisi modellerinden biridir, bu nedenle en iyi yapılandırma için 2.000 $ 'dan fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Ancak, hibrit bir dizüstü bilgisayar olarak çalışma gücüne sahip üst düzey bir tablet istiyorsanız, ödediğinizin karşılığını alırsınız.

Tabletlerinizi uyumlu klavyeler gibi 2'si 1 arada hazır hale getirmek için önemli aksesuarlara yatırım yapmanız gerekeceğini unutmayın, bu nedenle tam deneyimi yaşamak için biraz daha fazla ödeme yapmayı bekleyin.

Aşağıdaki fiyat bulucularımızı kullanarak herhangi bir Microsoft Surface Pro 7 veya Samsung Galaxy Tab S7 modelinde en düşük fiyatları bulabilirsiniz - istediğiniz özellikleri belirtmek için Filtreleri kullanabilirsiniz.