Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft Teams, düşük bant genişliği moduyla Zoom'a büyük darbe vurdu

Microsoft Teams, düşük bant genişliği moduyla Zoom'a büyük darbe vurdu

Microsoft, iOS ve Android'de Microsoft Teams için önyükleme için masaüstü işlevselliğine sahip yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni özellik, özellikle pandemi liderliğindeki uzaktan çalışma kurulumlarımızda giderek daha önemli hale gelen görüntülü aramaları ve ortak toplantıları etkileyen zayıf ağ veri kullanımını hedefliyor.

Bir potansiyelin son haberleriince versiyonMicrosoft Teams deneyimini daha az güçlü makinelere genişletmeyi vaat eden Microsoft Teams, Microsoft'un Teams'in Zoom gibi rakipleri hedef alma teklifini artırdığını gösteriyor. Ayrıca birgörünüm değiştirme özelliğiarama sırasında kullanıcılar için mevcut seçenekleri genişletmek, arama yorgunluğunu azaltmak ve toplantıda daha fazla esneklik sağlamak için.

Microsoft 365'e göreyol haritası, güncellemenin Mart ayının ortasından itibaren iOS ve Android özellikli cihazların bir karışımında mevcut olması muhtemeldir.en iyi iPhoneveen iyi Android telefonlar.

Bu özellik, kullanıcıların ağ kullanılabilirliğine bağlı olarak bant genişliğini azaltma seçeneği arasında geçiş yapmalarını sağlar. Kendinizi düzenli olarak şebeke kapsama alanının düşük olduğu bir bölgede, hatta belki de daha metropol bir bölgede, ancak sinyalin zayıf olduğu bir bölgede bulabilirsiniz.


Microsoft'a göre, 'Bu özellik etkinleştirildiğinde, ortalama 500 kbps ile sınırlı, belirli toplantı karmaşıklığı (video katılımcısı sayısı, bant genişliği koşullarının çeşitliliği, çoklu modaliteler vb.) için en iyi kalitede deneyimi sunacağız'.

Düşük veri modunun açılması kolaydır: Veri kullanımını azalt düğmesine basmadan önce ahizenizin Ayarlar, Veriler ve depolama bölümüne gidin. Bizimkilerden bir cihaz seçinen ucuz telefonlarve yukarıdakilerin açık olduğundan ve telefonunuza göre Hücresel Şebeke veya Her Zaman arasında geçiş yaptığınızdan emin olun.


Bu özelliğin birincil işlevi Microsoft Teams mobil uygulamasında veri kullanımını sınırlamak olsa da, çeşitli düzeylerde ve donanım form faktörlerinde uzaktan çalışmayı geliştirmek için hoş bir ektir. Aynı zamanda, şu veya bu aşamada hepimizin şüphesiz karşılaştığı, değerli bant genişliğini koruyarak ve genel kullanıcı deneyimini iyileştiren bir sorunu da hedef alıyor.

Kaynak:Gadget'lar 360