Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Microsoft, Windows 10X'i piyasaya sürmeyecek: Chromebook OS rakibi rafa kaldırıldı

Microsoft, Windows 10X'i piyasaya sürmeyecek: Chromebook OS rakibi rafa kaldırıldı

Windows 10X, Chromebook benzeri makinelerde çalışabilecek daha yalın bir işletim sistemi olacaktı, ancak bu hafta Microsoft, projenin rafa kaldırıldığını onayladı. Chromebook numaraları görüldübüyük büyümeGeçen yıl boyunca ve Windows 10X, Microsoft'un kaybı önleme yöntemiydi.


Ancak geçen yıl tam Windows makinelerinin satışlarında da bir artış görüldü ve bu nedenle Microsoft, enerjisini çeşitlendirmek yerine Windows 10'u daha iyi hale getirmeye harcamayı seçti.

Daha geçen ay Microsoft, Samsung'un yeni ürünleri için Samsung ve Intel ile bir ortaklık duyurdu.galaksi kitapları. Bunlar yeni Windows 10X için en önemli gayrimenkul olsa da Intel EVO platformu ve işlemciler sayesinde gücü daha iyi yönetebiliyorlar ve bunun yerine Windows 10'un tam sürümü verildi.

Geçen ay bildirdiğimiz gibi,yeni görünüşWindows 10 için bu yıl Sun Valley kod adı altında geliyor. Windows 95'ten beri yürürlükte olan eski dosya simgeleri bile sonunda yenileniyor. Windows 10X'i göremeyeceğimiz için üzgün olsam da, Microsoft'un zamanını Windows 10'u geliştirmeye harcamak için daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, onlardan göreceğimiz son yan proje olmayacağına eminim.

Microsoft, 90'lı yıllarda Windows CE'den 2019'a kadar çalışan Windows Mobile'a kadar, yıllar boyunca daha hafif platformlarda birçok girişimde bulundu. Windows 10X'i rafa koymak, Microsoft'a Windows'un daha yalın çalışmasına izin vermek için toplu Windows'u azaltmaya odaklanması için daha fazla bant genişliği sağlayacaktır. daha az güçlü makineler.


Buna göreSınır, Windows 10X'in orijinal geliştirmesinin bir parçası, Surface Neo ve Windows gibi çift ekranlı cihazlar için destek sağlamaktı.Lenovo ThinkPad X1 Katlama. Uyarlanabilir ekran boyutlarını işleme yeteneğinin artık Windows 10 geliştirmesine dahil edileceğini umuyoruz.

Günümüzün en iyi Lenovo ThinkPad X1 Fold fırsatlarıLenovo ThinkPad X1 Kat 13.3... Microsoft ABD $1,999 Görünüm Lenovo ThinkPad X1 Kat 13.3... Microsoft ABD 2,799 $ GörünümTHINKPAD X1 FOLD GEN1, Intel... Amazon $3.111,36 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz