Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Milyonlarca kişi WhatsApp'ı Signal lehine terk etti

Milyonlarca kişi WhatsApp'ı Signal lehine terk etti

Yeni istatistikler, kullanıcı tabanının kaçtığını doğruladığından, WhatsApp'ın karşı karşıya olduğu tartışmalar kontrolden çıkıyor. Diğer uygulamalar sadece WhatsApp'ın sorunlarının öfkesine kapılmadılar, izleyici sayılarında büyük kazançlar elde ederek gizlilik karmaşasından iyi ve gerçekten yararlandılar.

Uygulama analitiği firması App Annie'den yeni rakamlar, WhatsApp'ın platformunda seviyelenen güvendeki sarsıcı azalmaya tanıklık ediyor. Zor durumdaki platformun ana şirketinin aşırıya kaçtığına dair artan endişeler arasında, Facebook'un veri madenciliği uygulamalarının daha geniş bir reddine değiniyor.

WhatsApp'ın kaçan kullanıcı setinin ana alıcısı Signal, Ocak ayının ikinci haftasında 7,5 milyondan fazla küresel üye kazandı - önceki haftadaki kullanıcı artışından 43 kat daha fazla.

İngiltere parlamentosunun içişleri komitesi tarafından paylaşılan rakamlara göre Telegram 25 milyon kazandı; bununla birlikte, orantılı olarak, Signal, 6 Ocak'ta ülkedeki en iyi 1000 uygulamada bile görünmeyen ve 9 Ocak 2021'e kadar ülkenin en çok indirilen uygulamasına yükselen ana yararlanıcıdır.


Ve bu uygulamalar gelişirken, WhatsApp sıralamayı düşürdü. İstatistik şirketi App Annie, WhatsApp'ın yılın başında Birleşik Krallık'ta en çok indirilen sekizinci uygulama olduğunu gösteriyor; 12 Ocak'a kadar 23'üne kadar yuvarlanmıştı. Facebook'un kişisel hayatınıza girmesini engelleyen güvenlik odaklı mesajlaşma platformlarıyla ilgileniyorsanız, o zaman bir özetimiz var.en iyi WhatsApp alternatifleri, gizliliğinizi ihlal etmeden verilerinizin güvenliğini sağlamaya çalışır.

App Annie'nin pazar içgörüleri direktörü Amir Ghodrati, The Guardian'ın raporunda sosyal uygulamaların çevikliği hakkında şunları söyledi: güncel olaylar.' Çarpıcı sayıları seviyorsanız, platformun kendisine bir göz atabilirsiniz:App Annie'nin ücretsiz deneme sürümüuygulamaların sıralamalarda nasıl rekabet ettiğini izleyerek karşılaştırmalı analiz yapmak için kullanılabilir.


Tabii ki, bu hikayenin kökeni ABD'de. Başlangıçta, WhatsApp'ın yalnızca ABD kullanıcılarını etkileyecek gizlilik değişikliklerinden kaynaklanan kargaşa çıktı. PingtwitterkapalıBu patent, AB gizlilik düzenleyicilerinden yararlanılan yasal korumalar hakkında rapor verirken, AB üyesi olmayan kullanıcıların gizliliğine zarar verir. Teknoloji devine karşı açılan 50 milyon avroluk bir davayı denetleyebilecek ve Brexit sonrası İngiltere için korumaları içeren düzenleyiciler.

Ancak ortaya çıkan geri tepme o kadar çok gürültü yarattı ki, kullanıcıları daha sonra WhatsApp'tan gerçekten ayrılmak için bağımsız bir karar veren GDPR koruması sağlanan AB bölgelerine yayıldı. Yanlış iletişimden veya genel medya tahribatından kaynaklanan karışıklık olsun, WhatsApp'ı veri paylaşım politikası değişikliğini 3 ay ertelemeye zorladı.


Nasıl dilimlerseniz dilimleyin, işler WhatsApp için iyi görünmüyor. Rakamların önümüzdeki haftalarda düşmeye devam edip etmeyeceğini ve WhatsApp'ın platformuna yapılan bu darbe ışığında gizlilik taahhütlerinin herhangi bir parçasını kurtarıp kurtaramayacağını görmek ilginç olacak.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S21 fırsatları Kilitsiz Planlar Woolworths Mobile'dan uygun bir plana kaydolduğunuzda bakkal dükkanınızda %10 indirim kazanın. Şartlar ve Koşullar geçerlidir.Woolworths TR Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) 61 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.321$SınırsızdakikaSınırsızmetinler20GBveriAramalar: standart ulusal kullanım için Metinler: Avustralya içinde standart ulusal SMS ve MMSWoolworths TR Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler20GBveriAramalar: standart ulusal kullanım için Metinler: Avustralya içinde standart ulusal SMS ve MMSGörünümNSWoolworth'ler 61 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.321$GörünümNSWoolworth'ler300 $ bonus takas kredisi + 30 GB bonus veri + 3 aylık Amazon Music + daha fazlasını alın!Vodafone TR Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) 74.69 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.288.84$SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriMaksimum Hız verileriniz kullanıldıktan sonra 2 Mbps'ye kadar hızlarda Oz'da sonsuz veri Metinler: standart ulusal SMS ve MMS Verileri: Maksimum Hızda 10GB + 30GB bonusVodafone TR Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriMaksimum Hız verileriniz kullanıldıktan sonra 2 Mbps'ye kadar hızlarda Oz'da sonsuz veri Metinler: standart ulusal SMS ve MMS Verileri: Maksimum Hızda 10GB + 30GB bonusGörünümNSVodafone 74.69 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.288.84$GörünümNSVodafone Optus AU Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) 79.68 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.293.48$SınırsızaramalarSınırsızmetinler20GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız, maksimum 1.5 Mbps'de sınırlandırılacaktır. Aramalar: Avustralya içinde standart ulusal konuşma ve metin Metinler: Standart Avustralya cep telefonlarına standart ulusal SMS ve MMSOptus AU Hiçbir sözleşme SınırsızaramalarSınırsızmetinler20GBveriAvustralya'da fazla veri ücreti alınmaz. Hız, maksimum 1.5 Mbps'de sınırlandırılacaktır. Aramalar: Avustralya içinde standart ulusal konuşma ve metin Metinler: Standart Avustralya cep telefonlarına standart ulusal SMS ve MMSGörünümNSOptus 79.68 AU $ / ayMin. toplam maliyet 1.293.48$GörünümNSOptusEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Gardiyan