Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Milyonlarca İngiliz iPhone ve Samsung telefon sahibi 480 milyon sterlinlik ödemeden pay alabilir

Milyonlarca İngiliz iPhone ve Samsung telefon sahibi 480 milyon sterlinlik ödemeden pay alabilir

Tüketicilerin akıllı telefonları için ödedikleri parayla ilgili olarak iyi haberler almaları nadirdir; bununla birlikte, 29 milyon İngiliz akıllı telefon kullanıcısı, Hangi tarafından bir tazminat talebinde bulunulursa, çip üreticisi Qualcomm'dan ödeme almaya hak kazanabilir? mahkemelerde yargılanacak.


Bu doğru: Qualcomm, teknolojisine yönelik talebi karşılama baskısı altında zorlanan aynı çip üreticisi.Android telefon sıkıntısı, 482 milyon sterlinlik zarara borçlu olduğunu iddia eden sivil anlaşmazlıktan etkileniyor.

Çip yapma endüstrisinin emektarı olan Qualcomm, halihazırda bileşenlerine yönelik artan taleple uğraşıyor.Xbox Serisi X,PS5, veXbox Serisi S. Bunların tümü, yeni nesil oyun deneyimini sunmak için AMD'nin SoC'lerine güveniyor. İhtiyacı olan son şey, bir mahkeme davasının ayağına gelmesidir, ancak tüketicilere yönelik iddia edilen maliyet enflasyonu o kadar büyük ki, dava devam ediyor.

Anlaşmazlık, yonga üreticisinin, yonga seti üretimini tekelleştirerek ve patent lisanslı teknolojisinde fiyatları artırarak Birleşik Krallık rekabet yasasını ihlal etmesi üzerine odaklanıyor.

Yani şikayet, Qualcomm'un rekabet yasasını ihlal ettiği iddia edilen iki uygulamasına odaklanıyor: mobil çip tedarikine bir engel oluşturan patentlerini diğer üreticilere çapraz lisanslamayı reddetmesi; ayrıca, önemli miktarda telif ücreti ödenmedikçe akıllı telefon şirketlerine yonga seti tedarik etmeyi reddetmek.


Samsung ve Apple'ın beğenisine çok az sempati duyabilirsiniz veya hiç sempati duymayabilirsiniz, ancak sonuçta bu şirketler, teknoloji lisansları için büyük ölçüde şişirilmiş meblağları öksürmek zorunda bırakarak, olasılıkları öderler. Tabii ki, bu sonunda akıllı telefonlar için daha fazla ödeme yapan küçük tüketiciye düşüyor. Bu, bizden herhangi bir modele daha fazla ödeyebileceğiniz anlamına gelir.en iyi iPhone'lar,en iyi Android telefon, veyaen ucuz telefonlarliste.

Hangi? tüketicilere maksimum 42$/30£/53$'a kadar borçlu olabileceğini tahmin ediyor, ancak 24$/17£/30$, kullanıcıların çoğunluğunun göreceği daha olası ödeme. Hangisinin iddiası, Ekim 2015'ten itibaren doğrudan bir şebeke operatöründen veya ayrı bir akıllı telefon satıcısından Apple ve Samsung akıllı telefonlar satın alan tüketicileri kapsayabilir.iPhone 12modelleri de dahil olmak üzereiPhone 12 ProveiPhone 12 Pro Maks.


Tüm bu tür taleplerde olduğu gibi, tazminatın ödeneceğine dair somut bir garanti yoktur – Qualcomm derhal mahkeme dışı bir çözüme karar vermedikçe, Rekabet Temyiz Mahkemesi davayı ilk raundunda değerlendirecektir. Daha fazla bilgi için takipte kalın.

Bugünün en iyi iphone 12 fırsatları Kilitsiz Planlar 3 ay satın alın ve promosyon kodunu kullanarak 1 ay ÜCRETSİZ kazanın SWITCHNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Özgürön ödeme49,54 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme49,54 $ /ay GörünümNSNane MobilSWITCH promosyon kodunu kullanarak 3 ay satın alın ve 1 ay ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 (Taksit 128 GB) Apple iPhone 12 (Taksit 128 GB) Özgürön ödeme51,62 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme51,62 $ /ay GörünümNSNane MobilSWITCH promosyon kodunu kullanarak 3 ay satın alın ve 1 ay ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Apple iPhone 12 (Taksit 64 GB) Özgürön ödeme54,54 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme54,54 $ /ay GörünümNSNane MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:BBC