Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: bira bardağı büyüklüğünde güçlü bir PC

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: bira bardağı büyüklüğünde güçlü bir PC

Minisforum EliteMini UM700 - temel özellikler

Miniforum EliteMini UM700

(Resim kredisi: Miniforum)

Boyutlar:5x5x1.81 inç
İŞLEMCİ:AMD Ryzen 7 3750H
GPU:Radeon RX Vega 10
VERİ DEPOSU:16 GB
Depolamak:M.2 2280 256 GB PCIe SSD
Depolama genişletme:1 x 2,5 inç SATA 3.0
Kablosuz internet:Intel WIFI6 AX200
Limanlar:2 x HDMI 2.0, DisplayPort, USB-C, 3,5 mm ses jakı, RJ45 Ethernet, 2 x USB 3.1
güç kaynağı:DC 19V/3.42A
SEN:Windows 10
EliteMini UM700'ü satın alın

Pingtwitter, hayal edebileceğiniz her tür bilgi işlem cihazını kapsar.en iyi hafif dizüstü bilgisayarlar, içinen iyi tabletlerve üzerineen iyi masaüstü oyun bilgisayarları, bu yüzden Minisforum EliteMini UM700, Pingtwitter'ün inceleme yığınına girdiğinde, yerleşik kategorilerimizden birine uymadığı için ilgimi çekti.

Bu sadece microATX küçük değil, aynı zamandaminikküçük. UM700'ün resmi boyutları 128×127×46mm'dir ve her şey sadece 500 gramdır. Yani çılgınca küçük, hafif ve taşınabilir konuşuyoruz. Gerçekten de, test ederken bu bilgisayarı yanımda taşımayı bile başardım.cep.


UM700 ile ilgili gerçekten dikkate değer olan şey, aynı zamanda teslim ederken bu kadar küçük olmasıdır.kovalarbilgi işlem gücü. Ve daha da şaşırtıcı bir şekilde, bu güç, gürültü ve ısı açısından da oldukça iyi bir şekilde muhafaza ediliyor.

Sadece kısa bir inceleme isteyenler için, UM700'den çok etkilendiğimi söyleyebilirim ve yeni bir kompakt bilgisayar için pazardaysanız, kesinlikle onu da düşünmelisiniz.daha geniş Miniforum aralığı. Daha fazla ayrıntı isteyenler için okumaya devam edin.


Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Minisforum EliteMini UM700 şu anda üç farklı konfigürasyonda mevcuttur.

569,00 dolara mal olan 8 GB RAM ve 256 GB SSD yapılandırması var.


599,00 ABD Doları tutarında bir 16 GB RAM ve 256 GB SSD yapılandırması var.

Ve 659,00 dolara mal olan 16 GB RAM ve 512 GB SSD yapılandırması var.

Bu sistemlerin her biri, ABD, İngiltere, AB, AU ve JP dahil olmak üzere çeşitli güç kaynağı seçenekleriyle mevcuttur ve RAM'i ve depolaması yükseltilebilir.

Minisforum EliteMini UM700 PC'lerin tamamını görüntülemek için şu adrese gidin:resmi Miniforum mağazası.


Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

Minisforum EliteMini UM700 kutusunun içeriği.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: kutuda ne var

Minisforum EliteMini UM700 kutusunu açtığınızda, güç kaynağı ve kullanım kılavuzunun yanı sıra, sahibi monitörün veya masanın arkasına monte etmek isterse bir montaj plakasının yanı sıra sistemin kendisi ile karşılaşacaksınız. hem HDMI 2.0 hem de DisplayPort kabloları.

Bu benim gözümde kapsamlı bir paket ve sahibinin tek yapması gereken, seçtikleri ekrana bağlayıp fare ve klavyelerini takmak. Tamamlandı.

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

UM700'ün gümüş kasası hafif metalden yapılmıştır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: tasarım ve kurulum

Minisforum EliteMini UM700'ün tasarımı basit ama etkili ve en azından benim gözümde estetik açıdan hoş. Havalandırmalı siyah bir tabanı olan küçük kare gümüş bir kutu. Sistemin ön tarafında bir güç düğmesi, 3,5 mm kulaklık jakı, ücretli USB Type-A bağlantı noktaları ve tek bir USB Type-C bağlantı noktası bulunur. Ön kısımda ayrıca bir dijital mikrofon ve sıfırlama deliği bulunur.

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

Minisforum EliteMini UM700'ün ön tarafında çeşitli USB bağlantı noktaları bulunur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700'ün üstüne çıkın ve iki ön köşeden aşağı bastırılan, açılan ve ardından kaydırılabilen markalı bir üst plaka ile karşı karşıyasınız. Bu şekilde sistemin ana kartına ve bileşenlerine erişebilirsiniz. Bu nedenle, örneğin gelecekte RAM'ini veya depolama alanını yükseltmek istiyorsanız, bunu yapmak çok basittir. Kapak daha sonra hafifçe aşağı bastırılarak yerine geri klipslenir.

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

Minisforum EliteMini UM700'ün kapağının çıkarılması kolaydır.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700'ün arka tarafında, sistemin ana havalandırma deliklerinin yanı sıra bir dizi USB bağlantı noktası, HDMI bağlantı noktası, DisplayPort, iki RJ45 Gigabit LAN bağlantı noktası, sistemin güç bağlantı noktası ve bir Kensington Kilidi bulunur.

Minisforum EliteMini UM700'de sunulan bağlantı noktalarının zenginliğini ve özellikle görüntüleme ve LAN için bana verilen seçeneği görmekten çok memnun oldum. Gerçekten de, UM700, birini HDMI'da, birini DisplayPort'ta ve birini de USB Type-C bağlantı noktasında çalıştırabileceğiniz için teknik olarak üçlü 4K ekrana güç sağlayabilir.

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

UM700'ün arkasındaki etkileyici bağlantı noktaları yelpazesi.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700, yerleşik bir Wi-Fi 6 Intel AX200 modülü ile birlikte gelir, ancak çift RJ45 bağlantı noktaları, kablolu meraklıları ve günlük olarak çok daha fazla ağ kullanımına ihtiyaç duyan bir iş ortamında olanlar için çok şey sundukları için hala harikadır. .

Minisforum EliteMini UM700'ün kenarları temiz. Muhafazanın gümüş kısmı, dokunuşa soğuk ve hafif metalden yapılmıştır, bu da sisteme ergonomik olarak birinci sınıf bir his verirken, havalandırmalı taban sağlam plastiktir.

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

Minisforum EliteMini UM700 üzerinde 3DMark'ın grafik karşılaştırma testlerini çalıştırırken çekilmiş bir resmim.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: performans ve özellikler

Minisforum EliteMini UM700 - 3DMark kıyaslama puanları

3D İşareti

(Resim kredisi: UL, 3DMark)

Gece Baskını:8.837
İtfaiye:2.482
Yangın Saldırısı Aşırı:1130
Zaman Casusu:
931

Donanım açısından, Minisforum EliteMini UM700'de paranızın karşılığında etkileyici bir paket alırsınız. CPU, 4 çekirdek ve 8 iş parçacığı ile birlikte gelen bir AMD Ryzen 7 3750H'dir. 2.3GHz'lik bir temel saat hızına sahiptir, ancak bu 4GHz'e kadar ölçeklenebilir. Bu CPU, test edilen modelde 16 GB RAM, 256 GB SSD ve en ilginci 1400 MHz frekanslı Radeon RX Vega 10 GPU ile birleştirildi.

Doğal olarak, bir PC oyuncusu olarak, Minisforum EliteMini UM700'ün neler yapabileceğini görmeye çok hevesliydim, bu yüzden sistemde Pingtwitter'ün olağan Geekbench 5 kıyaslama testlerini çalıştırmanın yanı sıra, oyun odaklı 3DMark kıyaslama testlerimizi de yaptım. fazla. Ve yakındaki kutudan da görülebileceği gibi, UM700'ün kesinlikle bir oyun gücü olduğunu söyleyemeseniz de, kesinlikle PC oyunları oynayabilir.

Miniforum EliteMini UM700

Doom Eternal, EliteMini UM700 üzerinde çalışıyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yakındaki resimlerden de anlaşılacağı gibi, Cyberpunk 2077'yi UM700'e kurdum ve çalıştırdım ve düşük ayarlarda hemen hemen oynanabilir bir kare hızı elde ettim. Adil olmak gerekirse, Cyberpunk 2077 henüz çok fazla optimize edilmemiş çok zorlu bir AAA oyunudur, ancak optimal sonuçlardan daha azına rağmen oyun oynanabilirdi ve çok küçük bir sistem için bunun oldukça etkileyici olduğunu düşündüm. .

Doom Eternal'ı Minisforum EliteMini UM700'de test etmem daha da başarılı oldu ve oyun orta ayarlarda akıcı kare hızıyla yüzde 100 oynanabiliyordu. Yine, bu, geçen yıl içinde piyasaya sürülen ve UM700'de oynanabilen bir AAA PC oyunudur. Bence bu, bu sistemin kesinlikle bazı oyun püf noktaları ile dolu olduğunu ve herhangi bir türde biraz daha eski PC oyununu sorunsuz oynamak için yeterince güçlü olacağını gösteriyor.

Yine de şunu söyleyebilirim ki, UM700'ü en yüksek sesiyle bu oyunları çalıştırırken duydum. Yine de sağır edici bir vızıltıdan ziyade fandan gelen tutarlı bir alçak uğultudan bahsediyoruz.

Miniforum EliteMini UM700

Cyberpunk 2077 çalıştıran EliteMini UM700.

(İmaj kredisi: Gelecek)
Minisforum EliteMini UM700 - Geekbench 5 kıyaslama puanları

GeekBench

(İmaj kredisi: GeekBench)

[İŞLEMCİ]

Tek çekirdek:778
Çok çekirdekli:2.985

[Hesaplama]

OpenCL:10.626

Geekbench 5 testimize gelince, performans etkileyiciydi. UM700, tek çekirdekli 778 CPU puanı ve 2,985 çok çekirdekli puanının yanı sıra 10.626 OpenCL hesaplama puanı verdi. Bu puanlar, örneğin 2021 ile bu yıl gördüğüm mutlak en hızlı değil.LG Gram 17dizüstü bilgisayar daha yüksek yayınlıyor, ancak yine de böyle bir sistem UM700'ün fiyatının iki katından fazlaya mal oluyor.

Bu etkileyici puanlama, çok hızlı ve akıcı gerçek dünya performansına yol açtı. Sistemi başlatmaktan (güç düğmesine basmayı Windows ana ekranına 10 saniye düz olarak ayarladım), oyunları ve uygulamaları yüklemeye, programlar arasında geçiş yapmaya ve Windows 10 menülerine erişmeye kadar her şey hızlıydı ve bunu sormaya başlamadığınız sürece güvenle söyleyebilirim. RAW 8K videolar gibi şeyleri işlemek için sistem, sizin için teslim edecek.

Ve bence bu çok yönlü çok yönlülük UM700 için bir başka bonus puan. Ev ofisten gerçek bir ofise, bir ev eğlence sisteminin çekirdeğine, yaratıcılar için iş istasyonuna ve hatta yandan iyi oyun gücü sunan bir aile bilgisayarına kadar, bu sistem bana bununla başa çıkmak için donanımlı geldi.

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi

Evet, EliteMini UM700 bir fareden biraz daha büyük.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Minisforum EliteMini UM700 incelemesi: karar

Minisforum EliteMini UM700'ü incelemek yılın en önemli olaylarından biri oldu. Burada Pingtwitter'te gözden geçiriyorumçokarasındaen iyi dizüstü bilgisayarlarveen iyi oyun dizüstü bilgisayarlarıBugün piyasada, bu yüzden, gerçeği söylemek gerekirse, insanların büyük çoğunluğunun bugünü tercih ettiği form faktörü konusunda çok rahatım.

Şahsen hala ana televizyonuma bağlı bir masaüstü bilgisayarım var, ancak bunun nedeni bir PC oyuncusu olmam ve piyasadaki en yeni, tam güçlü GPU'lara sahip, ancak oyun oynamaktan uzak bir sisteme sahip olduğumdan emin olmak istemem. masaüstü form faktörü yıllardır benim için öldü.

Dolayısıyla Minisforum EliteMini UM700 gerçekten güzel bir değişim hızı oldu ve en önemlisi, dizüstü bilgisayar olmayan bilgisayar form faktörleri açısından bugün neyin mümkün olduğunu gösterdi. Demek istediğim, sisteminin bir montaj parçası ile gelmesi, böylece sisteme kolayca takılabilmesi.bir monitörün arkasıhepsini söylüyor. Minimalist bir bakış açısından, UM700 kesinlikle öldürür.

Sanırım çoğu insan gibi ben de sistemin boyutu konusunda biraz şüpheciydim, donanımın içindeki donanım açısından değil, gürültü ve soğutma açısından ve yükseltilebilirlik açısından. Yine de, Cyberpunk 2077 veya Doom Eternal gibi bir AAA PC oyunu çalıştırmasını istemediğiniz sürece UM700'ün neredeyse hiç duyulmadığını söyleyebilirim ve o zaman bile sağır edici bir vızıltı yerine alçak bir uğultu alıyoruz. Bu arada, sistemin depolama alanı ve RAM'i kolayca yükseltilebilir.

Miniforum EliteMini UM700

(Resim kredisi: Miniforum)

Her zamankinden daha fazla insan kendini evden çalışırken ve ev ofislerine bir çeşit zen ve düzen getirmeye çalışırken, Minisforum serisinin bu küçük sistemlerin olması gerçekten harika bir şey. Bunların arasında EliteMini UM700 en etkileyici olanlardan biridir.

Hardcore oyunculara sistem tarafından hizmet verilemez ve evet meraklılar muhtemelen bilgisayar kurulumlarına daha fazla harcamak isteyeceklerdir, ancak kaputun altında ciddi güce sahip minimum ayak izi sistemi arayan aileler, profesyoneller ve yaratıcılar açısından, UM700 harika bir seçimdir ve tavsiye etmemek imkansızdır.

EliteMini UM700 hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adrese gidin:resmi Miniforum mağazası.