Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Aynasız Kamera vs DSLR: Hangi kamera sistemini satın almalısınız?

Aynasız Kamera vs DSLR: Hangi kamera sistemini satın almalısınız?

İster amatör, ister profesyonel bir fotoğrafçı olun, herkesin aklına gelen tek bir soru var: Hangisi daha iyi, aynasız bir kamera mı yoksa bir DSLR mi? Her ikisinin de artıları ve eksileri vardır ve her biri farklı fotoğrafçılık türleri için iyi sonuç verir, bu nedenle yatırımınızı yapmadan önce seçeneklerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.


Aynasız kameralar, 2018'de Nikon, Canon ve Panasonic'in yeni aynasız modelleri piyasaya sürmesiyle birlikte son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Bununla birlikte, DSLR'ler çok yönlülükleri nedeniyle birçok fotoğrafçı için yıllardır sağlam bir seçim olmuştur, bu nedenle aynasız modeller gerçekten eşleşebilir mi?

DSLR'lerde olmayan aynasız fotoğraf makinelerinin birçok avantajı vardır, ancak sonuç olarak kendi kişisel tercihlerinize ve bir fotoğrafçı olarak yeteneğinize bağlıdır, bu nedenle hem teknoloji hem de tasarımdaki farklılıkları tartıp yardımcı olacağız. İhtiyaçlarınız için hangi kameranın en iyi olduğunu anlarsınız.

Aynasız ve DSLR fotoğraf makineleri arasındaki temel farklar nelerdir?

Sizin için en iyi kameranın hangisi olduğuna karar vermenize gerçekten yardımcı olabilecek birkaç önemli fark vardır. Öncelikle bu kameralardan en büyük farkı görüntünün görüntülenme şeklidir.

Aynasız Kamera vs DSLR


(Resim kredisi: Nikon)

Aynasız Kamera vs DSLR: görüntü bulucu

Bir DSLR'nin bir & ldquo; önizlemeyi & rdquo; yansıtmak için bir ayna kullandığı durumlarda Görüntünün vizöre girmesi durumunda, aynasız bir kamera, fotoğrafın vizörde veya (kameranın vizörü yoksa) ekranda doğrudan elektronik ön izlemesini verebilir.

Bir DSLR'de deklanşör düğmesine bastığınızda, küçük ayna çektiğiniz görüntüyü yansıtmak için hareket eder. Bu geleneksel bas-çek tarzı fotoğrafçılıkla sahip olduğunuz doğrudan kontrol, fotoğrafçılığı ilk kez denemek isteyenler için işi daha kolay ve sezgisel hale getirebilir.


Bir DSLR'ye yatırım yapmak istediğinizi biliyorsanız, her zaman görüntünün nasıl sonuçlanacağına dair bir fikir verecek olan 'çerçeve kapsamı' ve 'büyütme' ye bakın. % 95 kapsamın kaliteli fotoğraflar için ideal olduğu söyleniyor.

Aynasız kameralar, fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için de harika bir seçimdir, ancak elektronik bir vizör kullandıklarından, bazen zayıf aydınlatma koşullarında o kadar etkileyici değildirler. Sonuçta, bunun fotoğrafın nihai sonucu üzerinde bir etkisi vardır, ancak daha yüksek kalite için daha büyük bir sensör boyutu seçmeniz yeterlidir.


Genel olarak, yüksek kaliteli aynasız modeller, özellikle yeni bir tam çerçeve modeli seçerken oldukça pahalı olabilir (en iyi kalitede fotoğraflar istiyorsanız ideal olarak bunu tercih edersiniz).

Panasonic, hem kalite hem de fiyat açısından aynasız kamera dünyasında başı çekiyor gibi görünüyor, ancak en iyi aynasız kiti isteyen bir profesyonelseniz, Sony ve Nikon gitmenin yolu.

Aynasız Kamera vs DSLR

(Resim kredisi: Canon)

Aynasız Kamera vs DSLR: Lensler

Aynasız kameralar genellikle daha küçüktür, daha hafiftir ve taşıması daha kolaydır, örneğin bir acemi veya tatilde hobi olarak fotoğraf çekmekten hoşlananlar için idealdir.


DSLR'ler daha ince ve ağır olsa da, fotoğrafçılık konusunda daha ciddi olmak isteyenler, daha geleneksel bir fotoğrafçılık tarzı öğrenmenize olanak tanıdığından, DSLR'nin ihtiyaçları için daha iyi olduğunu görebilir.

Bir DSLR için teknikler, deklanşör hızları ve stiller vb. İle oynamanıza izin veren çok daha fazla lens alabilirsiniz.

Aynasız Kamera vs DSLR

(Resim kredisi: Sony)

Aynasız Kamera vs DSLR: Pil ömrü

Bariz nedenlerden dolayı, aynasız kameralar daha kısa pil ömrüne sahip olma eğilimindedir. Fotoğraf makinesinin boyutu ve ağırlığı, pilin daha küçük olduğu anlamına gelir ve elektronik vizör, pilin daha kısa sürede daha hızlı boşalmasına katkıda bulunur.

DSLR'nizin boyutuna bağlı olarak, 200-1500 çekim arasında her şeye dayanabileceklerini göreceksiniz, ancak herhangi bir kamerayla çekim yaparken yedek pil bulundurmanızı öneririz.

Aynasız Kamera vs DSLR

(Resim kredisi: Pentax)

Aynasız Kamera vs DSLR: Performans

DSLR, çekim yapmayı kolaylaştıran otomatik odaklama ve faz algılama işlevlerine sahiptir (yine acemi için mükemmeldir), ancak aynasız modeller daha popüler hale geldikçe, odaklanma da DSLR'lere kıyasla oldukça etkileyici hale geliyor.

Aynasızlar ayrıca video çekimi için çok daha iyidir ve 4K'da çekim yapan bir DSLR bulmaktan çok daha ucuz olacaktır.

Bir aynasızın elektronik vizörü çok daha stabildir ve çekilirken çekimleri izlemeyi kolaylaştırır ve kendinizi kaydederken ekran döndürülebilir ve siz kayıt yaparken görüntüleri kontrol etmek istersiniz.

Aynasız Kamera vs DSLR

(Resim kredisi: Fujifilm)

Aynasız Kamera vs DSLR: Kararımız

Sonuçta, her ikisinin de satın almak için harika nedenleri var. Tatilde sadece kendi fotoğraflarınızı çekmekten hoşlanan biriyseniz, o zaman hiç şüphesiz aynasız bir kamera sizin en iyi seçeneğinizdir: daha hafif, daha kompakt, uygun fiyatlı ve elektronik vizör, hiç büyük bir kamera kullanmadıysanız daha sezgisel hissedebilir. önce.

Telefonlarımızı her şey için sıklıkla kullandığımız bir dünyada, aynasız bir model, vlogger'lar ve amatör fotoğrafçılar için mükemmel bir çözümdür.

DSLR'ler her zaman popüler olmaya devam edecek ve aynasız modellerin asla daha iyi yapamayacağını düşündüğümüz birçok güçlü özellik var. Hem para açısından hem de ekipman açısından genel olarak en büyük yatırım olsalar da, fotoğrafçılığınız konusunda ciddiyseniz ve becerilerinizi gerçekten geliştirmek istiyorsanız, DSLR ile birlikte gelen lensler ve işlevler tam olarak yapmanıza olanak sağlar. bu.

Aşağıdaki en iyi aynasız fotoğraf makineleri ve DSLR'lerdeki fırsatlara göz atın:

Günümüzün en iyi aynasız ve DSLR fırsatları: Nikon Z5 Full Frame ...Nikon Z6Adorama1.196,95 $ Görünüm Tüm fiyatları görünNikon Nikon Z7 FX-Biçimi ...Nikon Z7Adorama1.649 Görünüm Tüm fiyatları görünSony Sony Alpha a7 III 24MP ...Sony Alpha A7 IIIAdorama1.539 $ Görünüm Tüm fiyatları görünCanon EOS RP Aynasız ...DSC RPAdorama799 Görünüm Tüm fiyatları görünFujifilm Fujifilm X-Pingtwitter ...Fujifilm X-PingtwitterAdorama779 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFujifilm Fujifilm X-Pingtwitter0 ...Fujifilm X-Pingtwitter0Adorama659 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony Sony Alpha a6500 ...Sony Alpha A6500Adorama719 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünNikon Nikon D850 DSLR Fotoğraf Makinesi ...Nikon D850Adorama1.999 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Canon EOS 7D Mark II Digital ... Canon EOS 7D Mark II Amazon 1.649 $ 1.399 $ GörüntüleyinTüm fiyatları görünNikon Nikon D500 DX biçimi ...Nikon D500Adorama949 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?

  • best-camera-2020-find-camera-thats-right-bags