Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Mistral Adventure ayakta kürek tahtası incelemesi: sağlam bir şekilde yapılmış çok yönlü

Mistral Adventure ayakta kürek tahtası incelemesi: sağlam bir şekilde yapılmış çok yönlü

Mistral Adventure paddle board, Mistral'ın şişirilebilir aralığının ortasında bulunan orta fiyatlı bir boarddur. Yeni başlayanlar için uygun olan bu tahta, çok yönlüdür ve hem nehir keşifleri hem de kıyı şeridi navigasyonu için mükemmeldir. Arasında oturmaya uygun olup olmadığını görmek için inceledik.en iyi yeni başlayanlar için kürek tahtalarıveya bugününen iyi şişme kürek panoları.

Ayakta kürek tahtaları, su yollarımıza gitmenin, kıyı şeridimizi keşfetmenin veya dalgaları yakalamanın giderek daha popüler bir yolu haline geldi, ancak çoğu zaman 10 metreyi aşan sert gövdeli versiyonları depolamak ve taşımak için acı verici olabilir. Kolayca, şişirilebilir tahtalar, büyük bir sırt çantası boyutuna kadar paketlenerek bu sorunu çözer ve onları çok daha kullanıcı dostu hale getirir.

Yerel süpermarketinizden birkaç yüz sterlin karşılığında basit bir şişme SUP seçebilirsiniz, yoksa üst sınıf bir model size neredeyse bir bin dolara mal olur. Ölçeğin bütçe sonundan bir tahtayı test ettik (BENİM. PointBreak kürek tahtası) yanı sıra üst kademelerden biri (Red Paddle Co Ride MSL). Mistral Adventure paddle board, pazarın ortasında duruyor - ancak bu süper bütçe seçeneklerine kıyasla performans sunuyor mu? Mistral Adventure paddle board incelememizin tamamı için okumaya devam edin.

satın alMistral'dan Mistral Macera kürek tahtası


  • Şunlardan birini ekleyin:en iyi kuru torbalardeğerli eşyalarınızı güvende tutmak için
  • Birinde kışın sıcak kalınen iyi dalış kıyafetleri

Mistral 1'5 Adventure Paddle Board incelemesi: inşaat ve tahta aksesuarları

Mistral Macera: özellikler

Boyut (LxWxD):350cm (11'5') x 78cm x 15cm
Kurulu ağırlığı:9.2kg
Toplam ağırlık:14.12kg
Ses:316l
Çanta boyutu:90x50x30cm
kürek:İki parça, alüminyum

NSMistral 1'5' Macerasu üzerinde kurulum yapmak ve dışarı çıkmak için ihtiyacınız olan her şeyi size verir. Kartın yanı sıra, iki parçalı bir alüminyum kürek, palet tipi pompa, çıkarılabilir kanat, lastik tamir takımı ve sarmal bir tasma elde edersiniz. Tahtanın kendisinde, burnunun yanında bungee kordonları ve gerektiğinde tahtayı bağlamak için alt tarafta, burun ve kuyrukta halkalar bulunan bir kargo bölümü vardır. Güvertenin ortasında, şişirilmiş haldeyken tahtayı taşımayı kolaylaştıran bir taşıma kolu bulunur.


Adventure'ın gövdesi, Mistral'ın Fusion Layer Teknolojisinden yapılmış ve onu çift cidarlı kürek tahtalarından daha hafif hale getirmeye yardımcı olan tek bir kaplama kullanır. PVC kumaşın bir yüzey tabakası, güçlendirilmiş polyester ve bir iç kumaş çekirdeği ile birleştirilir. Birbirine bağlı polyester şeritler, doğru levha şeklini korumak ve ekstra sertlik eklemek için levhanın üst ve alt yüzleri arasında uzanır.

Mistral Adventure ayakta kürek tahtası kullanımda


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Mistral 1'5 Adventure Paddle Board incelemesi: taşınabilirlik ve kurulum

Kürek tahtasını kurmak ve suya götürmek için ihtiyacınız olan her şey Adventure'ın büyük çantasında taşınabilir. 90L x 50W x 30D (cm) boyutlarında olmasına rağmen oldukça hantal bir ürün ve 14,12 kg'da oldukça ağır. Neyse ki, tatile çıkarken çantayı yerleşik tekerlekleri boyunca çekebilirsiniz. Suyun kenarına taşımak için, dışarı çekilebilir omuz askıları, onu bir sırt çantası gibi giymenizi sağlar - plastik taban kalçalarınıza/belinizin alt kısmına battığı için en rahatı olmasa da. Genel olarak, çanta iyi yapılmış ve tahta ve aksesuarlar için bolca alana sahip, ancak yüklü çantayı sırtımızda taşımak için kaldırırken test örneğimizden bir sap koptu ve çapraz fermuar kapatmak için acı verici olabilir .

Mistral Adventure ayakta kürek tahtası kullanımda

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Tahtayı kurmak, çoğunlukla pompalamaya harcanan beş dakika kadar sürer. Tek odacıklı, plastik gövdeli Mistral pompa, üzerinde bulunanın kalitesine hiç benzemiyor.Kırmızı Kürek Co MSLbu fiyata bir yönetim kurulu hayal kırıklığı yaratıyor. Kartı gerekli 20 psi basınca getirmek için biraz çaba gerekiyor ve pompamızdaki basınç göstergesi ilk tükendiğinde kırıldığında basıncı elle tahmin etmek zorunda kaldık.

Mistral Adventure ayakta kürek tahtası kullanımda


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Tahta gerekli basınca ulaştığında, tekli 8” yüzgeç. Maceraya, kanatçıkların tahtanın altına girdiği ve daha sonra yerine vidalandığı uzun tahta sörf tahtası tarzı bir sistem aracılığıyla bağlanır. Oldukça basittir, ancak özellikle yuvaya kum veya döküntü girerse biraz zahmetli bir süreç olabilir.

Alüminyum küreğin iki parçası birbirine kayar ve yerine oturur. Raketin uzunluğu boyunuza en uygun şekilde ayarlanabilir - bu iç kısımda kolayca işaretlenir, ancak hayal kırıklığı yaratan bir şekilde yükseklik işaretleri tahtada birkaç seanstan sonra kısa sürede silinir.

Mistral 1'5 Adventure Paddle Board incelemesi: performans

Tamamen şişirildiğinde, Macera etkileyici bir şekilde sağlamdır ve güvertede dururken çok az şey verir. Güvertenin arka üçte ikisi, ister ayakta ister diz kürek çekiyor olun, ek kavrama ve rahatlık sağlayan sıkıştırılmış bir EVA köpük tabakasına sahiptir. Birkaç saat şişirildikten ve su üzerinde bolca kullanımdan sonra, tahtada herhangi bir hava basıncı kaybı fark etmedik.

Macerayı sakin haliç sularında ve plaj ortamlarında kırılan dalgalarda test ettik. Düz suda, tahta yüzeyde son derece iyi kayar ve ekstra manevra kabiliyeti için hafifçe çekilmiş bir kuyruğa rağmen, süper sert gövdesi her şeyi sabit tutmaya yardımcı olur. Dalgaları kırarak kürek çekmek çok daha zor, ancak uzun, sert hissi veren gövdesiyle Adventure beklediğimizden daha iyi sonuç verdi. Kıyı şeridinden uzaklaşıldığında, tahta kırılmamış dalgaların üzerinde güzelce kürek çekti ve geçen dalga hatlarının yükseliş ve düşüşüne rağmen iyi dengede kaldı. Şişirilebilir SUP'ler sörf yapmak için ideal araçlar değildir, ancak pratikle küçük kırılmamış dalgaları yakalamak ve kıyıya doğru sürmek mümkündür. Bel yüksekliğinden çok daha büyük herhangi bir şey sizi tahtanın önüne fırlatabilir, ancak denemek çok eğlenceli. Tahta, kürekçinin önüne oturduğunda iki kişiyi taşıyabilecek kadar büyüktür.

Donald NG'nin videosu

Mistral 1'5 Adventure Paddle Board incelemesi: karar

Mistral Adventure kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve tahtanın kendisi çok çeşitli koşullarda çok iyi performans gösterir. Düzgün şişirildiğinde süper sert ve dengelidir, bu da tahtanın kürek çekmesini ve manevra yapmasını kolaylaştırır.

679 € (580 £) RRP ile daha kaliteli aksesuarlar beklerdik - pompa çok daha ucuz kürek tahtalarında bulunanlara çok benzer. Yine de Mistral Adventure'ı şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü tahta sizi her türlü su macerasına götürebilecek harika bir kit parçası.