Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Mizuno Wave Skyrise incelemesi: Enerji geri dönüşü hissine öncelik vermek Hoka ve Nike koşu ayakkabılarıyla gerçekten tezat oluşturuyor

Mizuno Wave Skyrise incelemesi: Enerji geri dönüşü hissine öncelik vermek Hoka ve Nike koşu ayakkabılarıyla gerçekten tezat oluşturuyor

Herkes Mizuno hakkında çok olumlu görüşlere sahip görünüyorkoşu ayakkabısı. Yine de, bu Mizuno Wave Skyrise incelemesini yazmadan önce, onları deneme şansım olmadı. Mizuno Wave Skyrise deneyimime dayanarak, insanların Mizuno'yu sevmesinin bir nedeni var.


Her ne kadar sevdiğim kadar - ve hala çok sık kullanıyorum - bir koşu makinesinin canavarıHoka One Bir Karbon X, İtiraf etmeliyim ki, kalın karbon kaplama orta taban sizin için çalışıyor. Mükemmel bir şekilde iner ve yuvarlanır, iniş enerjisini patlayıcı ayak parmaklarına dönüştürür. Carbon X ile koşmak harika hissettiriyor, ancak aynı zamanda yerden biraz yalıtılmış hissediyorsunuz; hızlı koşacaksın ama bunun sadece senin başarın olduğunu hissetmeyeceksin.

• Mizuno Wave Skyrise'ı SportsShoes.com'dan satın alın

Mizuno Wave Skyrise'a girin: içinde kullanılan orta taban teknolojisi yepyeni olabilir, ancak eski usul bir koşu deneyimi sunar. Ayaklarınızı yerleştirme şeklinizi düzeltmeye çalışmaz; senin için yuvarlanmaya çalışmıyor. Hayır, Mixuno Wave Skyrise, inişleri daha yumuşak hale getirecek ve ayak tabanınızın yere değdiği anlarda neler olacağı üzerinde size daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Mizuno Wave Skyrise ile sık sık yön değiştirmek, daha çevik koşmak ve önünüzdeki o jogging yapan kişiyi daha erken devralmak isteyeceksiniz. Mizuno Wave Skyrise'ı tamamen yeni başlayanlar için tavsiye etmiyorum, aksine rahat olmadığı için değil. Ancak daha deneyimli koşucular, stabilizasyon eksikliğinden ve kontrolü ayakkabılarından geri almaktan çok daha fazla fayda sağlayacak.


Bugünün en iyi Mizuno Wave Skyrise fırsatları Mizuno Kadınlar için Wave Skyrise ... Wiggle 71,99 $ Mizuno J1Gd20090342 - Wave ... Amazon $ 151 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Mizuno Wave Skyrise incelemesi

Yeni orta taban teknolojisi, Foamwave ve XPOP'u birleştirir


(Resim kredisi: Mizuno)

Mizuno Wave Skyrise incelemesi: teknoloji

Mizuno Wave Skyrise'a giren en dikkate değer yenilik, Wave Foam teknolojisini ve XPOP orta taban bileşiğini birleştiren yeni orta taban sistemidir. İkincisi, temelde orta tabanın arka tarafında 'çarpma anında tamponlayan binlerce küçük boncuk içeren' bir eklentidir.

Şuna benzer bir şey hayal edinNike Joyride Flyknitama daha az huysuz. XPOP ​​kutusunda, iniş sırasında yeniden düzenlenen bir sürü küçük boncuk bulunur. İnerken tamamen yoldan çıkmayacaklar - onlar için yeterli alan yok - ancak topuğunuz yere çarptığında daha iyi uyum sağlayacak şekilde hareket edecekler.


Bu arada, Wave Foam taban, 'çok yastıklı ve sabit bir platform oluşturmak için dalga şeklinde bir tasarımda bir araya getirilmiş iki yumuşak malzemeden' oluşur. İkisi arasında vurgu kesinlikle yastıklı kısım ve daha yumuşak çeşittir.

Dış tabana gelince, Mizuno Wave Skyrise X-10 karbon kauçuğu kullanıyor - sonuçta günümüzde koşan çemberlerde her şey karbonla ilgili! X-10, beton gibi daha yüksek darbe alanları için tasarlandı ve daha iyi bir tutuş sağladığı söyleniyor.

Ancak bulduğum şey, ıslak yüzeylerde, betonda ıslak yaprakların üzerinden geçtiğinizde olduğu gibi, aslında biraz daha az tutuşlu. Ayakkabılar kavrar ama aynı zamanda çok hafif kayar. Bunu büyük bir sorun olarak görmedim; Mizuno Wave Skyrise, bol miktarda kontrol sağlar, böylece mükemmel tutuştan hafif bir sapma kimsenin koşu deneyimini engellemez.

  • En iyi koşu saati: koşucular, spor salonu, bisiklet ve egzersiz için saatler ve giyilebilir cihazlar
  • En iyi çalışan kulaklıklar: spor salonu, koşu ve spor için en iyi egzersiz tomurcukları

Mizuno Wave Skyrise incelemesi


Mizuno Wave Skyrise iyi yastıklı ve rahattır

(Resim kredisi: Mizuno)

Mizuno Wave Skyrise incelemesi: ergonomi

İtiraf zamanı: Dar ayakkabıları severim. Çok sıkı değil, sert, koşarken ayak tırnaklarımın bütünlüğünden ödün vermekten hoşlanmıyorum. Ancak çok geniş veya gerekenden daha geniş bir topuk dolgusu, ebeveyninizin ayakkabılarından birini giyiyormuş gibi hissetmenize neden olabilir.

Dynomotion Fit üst kısım, Sentetik Yüzeylerle bir araya gelerek tam oturmasını sağladı. Mizuno Wave Skyrise, bir süredir geniş ama gevşek olmayan ilk ayakkabı oldu. Kişisel favorilerim, hem yumuşak hem de kabarık olan yastıklı dil ve ayak bileği yakasıydı, sürtünmeyi ve rahatsızlığı azaltıyordu.

Yeni orta taban sistemine gelince, onu tanımlamanın en iyi yolu onu kalın spor paspaslarıyla karşılaştırmak olacaktır; beton üzerinde koşarken bile tabanlarım sevildiğini ve desteklendiğini hissetti. Mizuno Wave Skyrise yürüyüşünüzü düzeltmeye çalışmadığı için, içinde koşmak biraz yukarıda bahsedilen paspasların üzerinde çıplak ayakla koşmak gibi hissettiriyor.

Ve bu yumuşaklık hissi, yolda birkaç kilometre ilerledikten sonra bile kaybolmadı. Daha sağlam bir taban sistemine sahip koşu ayakkabısı, örneğinAsics Metaride, ayaklarınız yoruldukça biraz affetmez hissedebilirsiniz. Mizuno Wave Skyrise değil. Tüm yol boyunca yumuşak ve yastıklı kalır.

Mizuno Wave Skyrise incelemesi


(Resim kredisi: Mizuno)

Mizuno Wave Skyrise incelemesi: estetik

Mizuno Wave Skyrise, görünüm bölümündeki rekabetin bir kısmının gerisinde kalıyor ve bu esas olarak ana mavi / gümüş / lacivert renk grubu için geçerli. Kötü görünmüyor ama çok da heyecan verici görünmüyor: dış taban arkada dalgalı bir desene sahip ve düşük kesim bileziği ayakkabının daha şık görünmesini sağlıyor ancak yeterince uyandırmıyor.

Mizuno Wave Skyrise bir koşu ayakkabısına benziyor ve üzülmüyor. Koşmaktan başka herhangi bir şey için uğrayacağınız bir tasarımcı eğitmeni değil. Adil olmak gerekirse, kimsenin bir Mizuno ayakkabısının çok şık görünmesini beklediğinden şüpheliyim, ancak sert markaların bazı yakışıklı görünümlü ayakkabıları piyasaya sürmesi her zaman hoş bir sürpriz.

Küçük bir teselli, aslında biraz farklı görünen farklı renk gruplarıdır, benim kişisel favorim bluebird / siyah / kavun kombinasyonu.

Mizuno Wave Skyrise incelemesi

Mizuno Wave Skyrise: Kontrol ve rahatlık isteyen koşucular için

(Resim kredisi: Mizuno)

Mizuno Wave Skyrise incelemesi: karar

Mizuno Wave Skyrise, mesafeyi gitmeyi seven herkes için konfor ve kontrole odaklanan parlak, eski tarz bir koşu deneyimi sunar.

Wave Foam tabanla birleştirilmiş yeni XPOP teknolojisi, yumuşak ve yastıklı bir sürüş sağlar, ancak sarkık veya halsiz hissetmez. Dynamic Fit üst kısım, ayaklarınızı sarar ve sıkıca tutar, ancak gerektiğinde nefes alması ve dışarı çıkması için yeterli alan sağlar.

Mizuno Wave Skyrise'ın biraz daha heyecan verici görünmesini diliyorum: özellikle standart lacivert renk grubu özellikle ilgi çekici görünmüyor. Ayakkabı aşağı yukarı bir koşu ayakkabısının nasıl görünmesini beklediğinize benziyor; bu, markayı zaten bilen insanların çoğuna hitap edecek, ancak muhtemelen yeni bir kalabalığı başarılı bir şekilde çekmeyecektir.

Ve bu üzücü bir şey, çünkü markayı ve ayakkabılarının sunduğu koşu dinamiklerini bilmesi durumunda Mizuno Wave Skyrise'ı takdir edecek çok daha fazla insan olduğuna inanıyorum.

Yine de, bir çift almaya karar verirseniz, ayaklarınız Mizuno Wave Skyrise'da koştuğunuz için size teşekkür edecek, özellikle de tam anlamıyla acemi bir koşucu değilseniz ve biraz daha fazla kontrole sahipseniz.

Mutlu koşular!

Bugünün en iyi Mizuno Wave Skyrise fırsatları Mizuno Kadınlar Wave Skyrise ... Wiggle 71,99 $ Mizuno Kadın Wave Skyrise ... Wiggle 71,99 $ Mizuno J1Gd20090342 - Wave ... Amazon $ 151 Mizuno Wave Görüntüle Skyrise Amazon 169,45 $ Daha Fazla Teklif Göster 130 milyondan fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün ürünler

Pingtwitter ❤️ çalışıyor

  • Yarı maraton eğitimi: koşu saati takmak sizi nasıl daha iyi bir koşucu yapabilir?
  • 500 kelimeyle '5K'ya Kanepe': ilk 5'imizyeni başlayanlar için koşu ipuçlarıkoşmaya başlamak istemek
  • 5 nedenneden koşmaya başlamalısınve ihtiyacınız olan en iyi koşu teçhizatı

Daha fazla koşu ayakkabısı yorumu