Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Mobvoi Home Koşu Bandı: fedakarlık talep etmeden hayatınıza uyan bir koşu bandı

Mobvoi Home Koşu Bandı: fedakarlık talep etmeden hayatınıza uyan bir koşu bandı

Mobvoi Ev Koşu Bandı – Temel özellikler

Mobvoi Home Koşu Bandı, degrade bir arka planda işleniyor

(Resim kredisi: Mobvoi)

Boyutlar:L1235*W685*H1065 mm / L49*W27*H42 İnç
Koşu kemeri:400mm*1000mm / 15.75*39.37 İnç
Ağırlık:34kg / 74.96lbs
Hız:Yürüyüş modu (maks 4km/saat)
Koşu modu (maks 12km/saat)
Eğim:sabit

Mobvoi yaparkoşu bandı? Marka en iyi Wear OS tabanlı en iyi ürünlerden bazılarını yapmakla tanınır. smartwatchpiyasada. Ayrıca çok yetenekli bir kulaklık yelpazesi yaparlar. Her durumda, iyi çalışan ve ardından gelişmeye devam eden ucuz bir çözümle pazara girdiler. Her yıl yeni bir sürüm veya yeni bir model piyasaya çıkar ve zaten kaliteli bir ürün için tutarlı bir güncellemedir.

Bu yenilik döngüsü devam ederken, aynı zamanda ince bir odak kayması oldu. Yıllar geçtikçe daha fazla sağlık ve fitness özelliği eklendi. Mobvoi akıllı saatler, fitness odaklı giyilebilir teknolojinin zirvesi değildir, ancak sıradan kullanıcılar için uygundur. Çalışmaktan çalışmaya hızlı bir şekilde geçmenin bir yolu olarak harika çalışıyorlar. Kulaklıkların hikayesi benzer. Daha ciddi fitness odaklı kulaklıklar var ama Ticwatch çok yönlü ürünler üretiyor. Zindelik için en iyisine çok yaklaşırlar ve diğer kullanımlara da geçiş yapabilirler.


Giyilebilir bir teknoloji markası dendiğinde akla ilk gelen şey bir koşu bandı olmayabilir, ancak mantıklı bir anlam ifade ediyor. Mobvoi, belirli bir sporcu türünün ihtiyaçlarını zaten anlıyor, bu yüzden konsepti bir adım daha ileri götürmeye ne dersiniz? Mobvoi Home Koşu Bandı bir sonraki adımdır. Hayatınıza nasıl uyacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Mobvoi Ev Koşu Bandı incelemesi


Mobvoi Home Koşu Bandı yürüyüş modunda

(Resim kredisi: Mobvoi)

Mobvoi Home Koşu Bandı: fiyat ve bulunabilirlik

Mobvoi Home Koşu Bandı şu anda ABD, İngiltere ve Avrupa'da 449,99 USD/GBP 399,99 £/449.99 Euro fiyatla satışa sunuldu. Şu anda Avustralya'da mevcut değil. ABD'li alıcılar doğrudanMobvoi web sitesi.


Mobvoi Ev Koşu Bandı incelemesi

Mobvoi Home Koşu Bandı, koşan kadınlarla

(Resim kredisi: Mobvoi)

Mobvoi Ev Koşu Bandı: kurulum

Teslimatı alma konusunda beyaz eldiven deneyimi veya özellikle benzersiz bir şey yok. Mobvoi Ev Koşu Bandı, düz bir karton kutu içinde gelir ve yaklaşık 80 libre (36 kg) ağırlığındadır. UPS kuryesi onu - bir ortak veya mekanik yardım olmadan - ön kapıma kadar taşıdı ve fazla tantana olmadan yere bıraktı. İçeri sürüklemekte biraz daha zorlandım ama çoğunlukla geniş düz kutu biraz garip olduğu için.

Bir şeyi içine yerleştirdikten sonra, onu kurmanın en zor kısmı, altındaki ambalajı çıkarmaktır. Plastikle sarılmış ve kutunun içinde köpükle çevrelenmiştir. Biraz serbest bırakın ve ayağa kaldırın. Birinin sabit tutması, ambalajın üniteden çıkarılmasını kolaylaştırır. Tekrar ayarlayın ve neredeyse tamamen bitirdiniz.


Montaj gerektiren çok az şey var. Büyük çoğunluğunu basitçe şunu söyleyerek özetleyebilirsiniz: üniteyi prize takın ve pil korumasını uzaktan kumandadan çıkarın. Koşu modunda kullanmayı planlıyorsanız biraz daha fazlası var ama bu bile çok az şey içeriyor. Koşu modu için bir tarafta kilit var. Kolu makineden uzağa çevirin ve katlanır çalışma çubuğunu açabilirsiniz. Tekrar kilitlemek için kolu kapatın. Daha fazla bir şey yapmadan gayet iyi çalışıyor ancak plastik bir telefon tutucusu ve isterseniz iki ek tutamaç var.

Yönlendirmelerin kalitesi göz önüne alındığında, kurulacak pek bir şey olmaması çok iyi bir şey. Metin biraz Google Çeviri projesi gibi geliyor. Kesinlikle her iki dilde de akıcı biri tarafından tercüme edilmedi. Gereken sınırlı montaj göz önüne alındığında işe yarıyor ancak çevrimiçi bir video daha iyi bir çözüm olabilirdi.

Mobvoi Home Koşu Bandı incelemesi

Stüdyo arka planında koşan kadınlarla Mobvoi Home Koşu Bandı

(Resim kredisi: Mobvoi)

Mobvoi Home Koşu Bandı: koşu deneyimi

Teslimat dikkat çekici değildi, kötü talimatlarla kurulum kolaydı, ancak önemli olan bu şeyler değil. Önemli olan koşu deneyimidir ve Mobvoi'nin bunu %100 doğru anladığı yer burasıdır. Yine de bu ifadeyi biraz nitelendirmeniz gerekiyor. Mobvoi, hedef pazar için koşu deneyimini çiviler.

Aslında iki mod var. Yalnızca yürümek istiyorsanız, yükseltici çubuğu katlanmış halde tutun. Alabileceğiniz hiçbir kontrol yok, bu yüzden hızı kontrol etmek için uzaktan kumandayı kullanacaksınız. Güvenlik kablosu konumunuzun arkasına ve altına bağlanır, böylece onu da kullanmazsınız. Orada olmalı ama onu sana bağlamak için bir sebep yok. Düşerseniz, arkadan savrulana kadar kemeri durdurmaz. Kontrollere ulaşılamasa da, makinenin önünde hız, mesafe, kalori ve zamanı gösteren bir LCD ekran var.

Yürüme modundayken, hız 4 km/s'de en üst düzeye çıkar. Oldukça nazik bir yürüyüş ama önünüzde hiçbir şey yok. Mobvoi Home Koşu Bandının yüksekliği, yürüme modundayken sadece 4,4 inçtir. Çalışırken yürümek istiyorsanız, ayakta duran bir masanın altına sığdırmak kolaydır. Bu mod aynı zamanda saklamayı da kolaylaştırır.

Koşmayı tercih ederseniz, yükseltici çubuktaki mandalı açın ve yukarı çevirin. Açıldığında, dokunmatik ekranlı kontrol paneline erişebilirsiniz. Hız değiştirme düğmelerinin yanı sıra açma ve kapama düğmesi vardır. Uzaktan kumanda çalışmaya devam eder ve güvenlik kablosu artık önünüze takılır ve kullanımı mantıklıdır.

Koşu modunda en yüksek hız 12 km/s'dir. Biraz matematik bana bunun yaklaşık 8 dakikalık bir mil olduğunu söylüyor. Normalde adımımı kısa ve altımda tutarken, kemerin en yüksek hızında adımımı uzatırım. En yüksek hızda bile, küçük 400mmx1000mm / 15.75x39.37 inçlik kayış alanı oldukça geniştir. Bir şey sorun olacaksa, o da biraz dar olmasıdır. Kalçaları daha geniş olanlar kendilerini her iki taraftaki kenarların bilincinde bulabilirler ama test etmesine izin verdiğim hiç kimse açıkça bir sorun yaşamadı.

Mobvoi Home Koşu Bandını koşu modunda bırakmayı planlıyorsanız, ekleyebileceğiniz bazı aksesuarlar vardır. Sağda ve solda takılan tutamaklar ve telefon tutucusu var. Bu parçalar mükemmel değil. Tutma kolları harika ama takıldığında depolama için yükseltici çubuğu aşağı katlayamazsınız. Bu sorun telefon tutucusu ile aynıdır ve yalnızca bir telefonu yatay modda tutmak için çalışır. Sınırlı boyut, tablet olmadığı anlamına gelir. Bluetooth ile bağlanarak kullanabileceğiniz bir hoparlör de var.

Üzerinde yürümek istiyorsanız Mobvoi Home Koşu Bandı harika çalışıyor. Yine de bu açıklamada dikkat çekici olan çok fazla şey yok. Aynı fiyat aralığında aynı işi yapan başka seçenekler de var. İşleri biraz değiştirin ve çalışma moduna alın ve bu daha dikkat çekici. İyi bir antrenman için yeterince hızlıdır ve kısa, düşük yoğunluklu koşular ile uzun mesafeli koşular arasında mükemmel olmaması için hiçbir neden yoktur. Bunun için harika olmayacağı tek koşu, kısa, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenmanlardır.

Mobvoi Ev Koşu Bandı incelemesi

Mobvoi Home Koşu Bandı koşu modunda

(Resim kredisi: Mobvoi)

Mobvoi Home Koşu Bandı: karar

Mobvoi Home Koşu Bandına bakmanın birkaç yolu var. İki farklı modu vardır ve bir ürünün ne kadar iyi olduğunu düşünürken ikisini de düşünmek zorundasınız. Yürüyen bir koşu bandı olarak, kalabalık bir pazarda iyi tasarlanmış bir seçenektir. Çalışırken masanın altına koyabileceğiniz ve yürüyebileceğiniz bir şey arıyorsanız, Mobvoi çalışır. Benzer başka seçenekler de var ancak Mobvoi, destek ağına sahip güvenilir bir markadır.

Yükseltici çubuğu yukarı katlayın ve Mobvoi Home Koşu Bandını koşu moduna getirin ve denklem biraz değişir. Bir koşucunun koşu bandı olarak bakıldığında, gerçekten fiyatla başlamak istersiniz. Bu, bazı yönlerden bunu yansıtan bir pazarlık seçeneğidir. Her şey mükemmel değil. Küçük tasarım hataları var ve her şekilde mükemmel hissettirdiğini söyleyemem. Söyleyebileceğim şey, belirli bir koşu türü için işe yaradığı.

Bir koşu bandı olarak harika bir fiyata kaliteli bir parçadır. Tam sprint aralıkları yapmayacaksınız ve yokuşları simüle etmek için hiçbir artış yok. Yine de koşmak için çalışıyor ve aslında oldukça iyi çalışıyor. Yeni başlıyorsanız ve büyük bir maliyet olmadan evinize uyacak bir şey istiyorsanız, Mobvoi ev koşu bandı mükemmeldir. Uzun mesafeler koşmayı seviyorsanız, ancak karanlık ve soğukken bir şeye ihtiyacınız varsa ancak çok fazla yer ayırmaya istekli değilseniz de mükemmeldir.

Mobvoi Ev Koşu Bandı: Ayrıca düşünün

Bu fiyat noktasındaki koşu bandı söz konusu olduğunda, pek çok bilinmeyen marka var. Mevcut olanların çoğu, yan tarafa basılmış farklı isimlerle aynı görünüyor. Mobvoi Home Koşu Bandının bir görünüm almasının nedenlerinden biri, Mobvoi'nin kendisini yıllar içinde güvenilir bir isim olarak konumlandırmasıdır. Eğer bir sorununuz varsa, size yardım etmek için oradalar.

Yinelemelerden kaçınan bir başka seçenek de Xterra Fitness TR150'dir. Fiyat farkı küçük ve paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Fiyatta küçük bir artış için, Xterra mil başına 2 dakika daha yüksek hız (16 km/s'ye karşı 12 km/s), daha iyi bir kontrol sistemi ve daha geniş bir koşu yüzeyi sunar. Ayrıca koşunuzda bazı tepelere ihtiyaç duyduğunuz zamanlar için 3 eğim seviyesi vardır. Tek gerçek dezavantajı boyutudur. TR150 katlanır ancak sabit bir tutma çubuğuna sahiptir, yani yatağınızın altına sığmaz.

Yalnızca alanınız değil, biraz daha fazla paranız varsa, Proform City L6'yı düşünebilirsiniz. Mobvoi'den mütevazı bir fiyat artışı ama ProForm City L6, iFit egzersiz programına bir yıllık abonelik içeriyor. Sistemin bir parçası olan profesyonel eğitmenler, makinenin hızını kontrol edebilir veya sınıflardan yararlanabilir. Mobvoi'den daha fazla yer kaplar ama aynı zamanda katlanır ve uzun bir yatağınız varsa yine de sığabilir.