Close

Monitor Audio Radius R One HD incelemesi

Ses Yarıçapını İzleyin R Bir HD anlaşması Görüntü 1/4

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD


Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD
Resim 2/4

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD
Resim 3/4

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD
Resim 4/4

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD

Ses Yarıçapını İzleme R Bir HD

Monitor Audio Radius One HD, çirkin kabloların miktarını azaltırken TV'nizin ses kapasitesini artıracak yerden tasarruf sağlayan bir cihazdır.


Monitor Audio Radius R one HD, görünümlerin aldatıcı olabileceğini gösteriyor; çoğu ses çubuğu şebekeye bağlanır, çeşitli ses - ve bazen video - girişlerini değiştirerek, bizi ev sinema sistemini terk etmeye ikna edecek kadar iyi yarı-surround ses modları yaratır.

Bununla birlikte, R one HD, doğrudan ve yalnızca, yerini almak istemeyen, ancak sadece hoparlör ve kablo karmaşasını azaltmak isteyen bir ev sineması sistemine sahip olanları hedefliyor. Kısacası, Radius HD One bir soundbar'dan çok bir hoparlör çubuğudur.

İngiliz yüksek kaliteli hi-fi markası Monitor Audio'nun bir ses çubuğundaki ilk çabası, sol, sağ ve orta kanalların basit bir kombinasyonudur ve çok kanallı - yani surround ses - ev sineması kurulumu için tasarlanmıştır.


Yerleşik bir AV amplifikatörü yoktur, bu nedenle yamaha YSP-2200, Orbitsound T12v3 ve Bose Cinemate 1SR gibi hepsi bir arada ses çubuklarıyla karıştırılmalıdır, ancak halihazırda bir ev sinemasına sahip olan herhangi biri, Audio Radius R one HD'yi izleyin.

Ses Yarıçapını İzleyin R one HD: Özellikler

Radius R one HD pasif bir hoparlördür. Arkasında sol, sağ ve orta kanallar için kablolu analog hoparlör bağlantıları girişleri vardır; bu nedenle her birine bir sinyal beslemek için çok kanallı bir AV alıcısı gerektirir, bu nedenle DTS ve Dolby gibi kodeklerle baş edip edemeyeceği tamamen bu bileşene bağlıdır.


Bu nedenle, LCD ekran, HDMI geçişi veyaApple iPhoneözellikleri; R one HD yalnızca ses kalitesiyle yaşar veya ölür.

Ses Yarıçapını İzleyin R one HD: Tasarım

5.1 veya 2.1 kurulumunda sadece hoparlör sayısını azaltmak isteyenler için tasarlanan R one HD, sıradan bir ses çubuğunuz değildir.

125 mm yüksekliğinde, 105 mm derinliğinde ve 985 mm uzunluğunda, ağır bir hoparlör çubuğu; Kabinin boyutu, ev sineması kalitesinde sesi yeniden üretmek için gereklidir, ancak parlak siyah lake stili hakkında endişelerimiz var (parlak gümüş veya beyaz kaplamalar da mevcuttur). Oldukça çekici, ancak parmak izlerini ve daha kötüsü hafif çizikleri kolayca toplar.

Ses Yarıçapını İzleyin R one HD: Özellikler

Surround ses yalnızca arka hoparlörler eklenerek elde edilebilir (eşleşen R45HD arka kitaplık hoparlörleri gibi, çift başına 190 £) ve örneğimizde ayrıca aktif, kablolu bir Radius 370HD subwoofer ile geldi. Üç inçlik Altın C-CAM dome tweeter'ları ve dört Metal Matrix Polimer sürücü konisi ile donatılmış olan R one HD, kutudaki sabitlemeler kullanılarak duvara monte edilebilir.


Audio Radius R one HD'yi izleyin: Ses performansı

Üç ev sineması hoparlörünün işini yapmasına rağmen, bu hoparlör mükemmeldir. Elbette, aşırı büyük ev sinemasında pek etkilemeyecek, ancak orta büyüklükteki test odamızda (yaklaşık 15x15ft) çok kanallı bir karışımda etkileyici bir ayrımı görebildik.

Bir subwoofer'a ihtiyacınız olacak - çoğundan daha geniş olan güçlü bir performansa rağmen, R one HD kesin bas açısından pek bir şey sunmuyor - ancak tiz detaylandırmanın doğruluğu ve geniş bir orta aralık, birçok ayrıntıya izin veriyor. R.E.M.'nin vokallerde yankılarla tamamlanan bir Pretty Persuasion patlaması da cesaret vericidir, ancak film diyalogları ve tüm aksiyon film müzikleriyle en iyisidir.

Audio Radius R one HD'yi izleyin: Karar

Kapsamı sınırlı olabilir, ancak bu güzel yapılı hoparlör, kablolarla meşgul bir ev sinemanız olup olmadığını düşünmeye değer. R one HD - boyutuna rağmen - tek hoparlörü oluşturacağından, bir projeksiyon ekranının genellikle sarıldığı veya gizlendiği küçük veya ara sıra ev sineması sistemlerine özellikle uygun olduğunu görebiliriz. İnanılmaz derecede yüksek yapı kalitesi ve eşsiz ses, ancak bu pahalı paket her şeye uymayacaktır.

Audio Radius R one HD kullanılabilirliğini izleyin: Şimdi çıktı

Monitor Audio Radius R bir HD fiyatı: £ 500