Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Montblanc Summit Lite incelemesi: Fitbit'ten daha meraklı, Garmin'den daha az yetenekli

Montblanc Summit Lite incelemesi: Fitbit'ten daha meraklı, Garmin'den daha az yetenekli

Montblanc Summit Lite fırsatları Düşük Stok

Montblanc Summit Lite incelemesi TL;DR: birinci sınıf bir akıllı saat gibi görünen ve hissettiren bir fitness takipçisi. Veya belki de, içinde bazı fitness ve dış mekan özellikleri bulunan birinci sınıf bir akıllı saat.


kendime ' diye hitap etmem smartwatchkişi'; ben daha çoken iyi koşu saatleriveyafitness takipçileri, Eğer birşey. Yine de bu Montblanc Summit Lite incelemesini dört gözle bekliyordum. Ve bu, saatin benim de dahil olmak üzere akıllı saat kullanıcıları tarafından genellikle sevilmeyen bir işletim sistemi olan Wear OS'yi çalıştırmasına rağmen.

Ancak bir denedikten sonra, işletim sisteminin kusurlarının ötesine bakabilirseniz Montblanc Summit Lite'ın kötü bir fitness giyilebilir olmadığı sonucuna vardım. Elbette, bu da en doğru olanı değil, ancak bu fitness-Montblanc, Montblanc logosu için prim ödemekten mutlu olan insanlar için bir dizi iyi özelliğe ve birinci sınıf yapı kalitesine sahiptir.

Montblanc Zirvesi Lite incelemesi(İmaj kredisi: Gelecek)

Montblanc Summit Lite: fiyat, bulunabilirlik ve kutuda neler var

Montblanc Summit Lite, tavsiye edilen perakende satış fiyatı olan 715 £ karşılığında şimdi Montblanc İngiltere'den satın alınabilir. ABD'de kullanılabilirliği hakkında bilgi yok.

Saat, Kauçuk Kayışlı Siyah, Kumaş Kayışlı Alüminyum Gri, Kauçuk Kayışlı Alüminyum Gri ve Kumaş Kayışlı Alüminyum Siyah renklerinde mevcuttur. Tüm sürümler aynı RRP'ye sahiptir. İnceleme modeli, Kauçuk kayışlı Alüminyum Gri versiyonuydu.


Kutuda Summit Lite saat, manyetik şarj tabanı/beşik, USB kablosu, güvenlik kılavuzu, hızlı başlangıç ​​kılavuzu ve garanti kartı bulacaksınız.

Montblanc Zirvesi Lite incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Montblanc Summit Lite incelemesi: yapı kalitesi ve ergonomi

Bir Montblanc saatinin birinci sınıf görüneceğini ve hissedeceğini düşünürdünüz ve buradaki durum kesinlikle böyle. Summit Lite, yüksek kaliteli malzemeler kullanır ve iyi bir ağırlığı da vardır: Tasarımcıların genel olarak ağırlık konusunda fazla endişe duymadıklarını söyleyebilirsiniz. Montblanc Summit Lite, 71 gram ağırlığında (kauçuk kayışla birlikte)Garmin Fenix6 ProTitanyum (72 gramda geliyor) ancak ağırlığının iki katından fazlaKoro Adımı 2(o saat yaklaşık 30 gramdır).

Kauçuk en üst düzey malzeme olarak kabul edilmez ancak Summit Lite ile birlikte verilen kayış saatin lüks hissini bozmaz: yumuşak, esnek ve tüm gün boyunca giymek rahattır. Siyah üzerine siyah versiyonun kauçuk kayışı, büyük 'MONTBLANC' yazısıyla daha da havalı görünüyor. Pim tokası bile markalıdır ve paslanmaz çelikten yapılmıştır: küçük ama hoş bir dokunuş.

Montblanc Summit Lite, Gorilla Glass lens altında korunan 390 x 390 piksel çözünürlüğe sahip 1,2 inç AMOLED ekrana sahip. Thes Summit Lite dokunmatik özellikli bir saattir ve dokunmatik kontroller sorunsuz çalışır (bir sonraki bölümde bu konuda daha fazlası). Saatte hepsi bir tarafta bulunan üç fiziksel düğme, ortada daha büyük bir kurma kolu artı ve tepenin üstünde ve altında iki buton bulunuyor. Tepe döndürülebilir ve ayrıca itilebilir, bu nedenle bir tür ikisi bir arada bir düğmedir.

Bu düğmelerin, özellikle de tepenin 'tıklama hissi' ile biraz hayal kırıklığına uğradım: Bu kadar yüksek bir fiyat etiketine sahip bir saatten beklediğim o belirgin 'sağlam tıklama' hissinden yoksun. Korkunç değil ve ayrıca söylemesi biraz zor bir şey olduğunu biliyorum ama Montblanc Summit Lite gibi üst düzey bir akıllı saatin bu bölümde de teslim edilmesi gerektiğini hissediyorum.


Montblanc Zirvesi Lite incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Montblanc Summit Lite incelemesi: özellikler ve kullanıcı arayüzü

Wear OS'yi ne kadar sevmesem de, onu kullanan tüm cihazlarda tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağladığını söylemeliyim. Bu bir lanet olduğu kadar bir nimettir: Montblanc Summit Lite'ta beklediğiniz tüm olağan 'karoları' ve diğer Wear OS özelliklerini bulacaksınız, ancak aynı zamanda hepsini bulacaksınız. Montblanc Summit Lite'taki diğer tüm Wear OS saatleriyle aynı özellikler. NSOS yay güncellemesi giyininşallah buna bir son verir.

Qualcomm Snapdragon Wear 3100 işlemci, döşeme takasları arasındaki geçişleri hızlandırmak ve işletim sistemini daha az gecikmeli hale getirmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor, Wear OS'nin meşhur olduğu bir şey. Gerçekten de, dokunmatik kontroller çok hızlı olmasa da, çok yavaş da değiller ve kullanıcı eylemlerinin saat tarafından tanınması için yarım saat beklemeniz gerekmiyor.

Montblanc Summit Lite'ı fiziksel düğmeleri kullanarak çalıştırabilirsiniz, ancak çoğu insanın bunun yerine dokunma hareketlerini kullanmayı seçeceğini varsayıyorum. Fiziksel düğmeleri kullanmak, ekran geçişlerini daha da hızlı hale getirecek ve ek bir avantaj olarak, bu düğmeler de özelleştirilebilir, böylece isterseniz kendi kontrol şemanızı oluşturabilirsiniz.

Saatteki kutucuklar, akıllı telefonunuzdaki Wear OS Uygulaması kullanılarak değiştirilebilir ve burada bildirilecek yeni bir şey yoktur. tek fark, uygulamada bulunan özel saat Montblanc Summit Lite yüzleridir. Wear OS'nin işlevsellikten yoksun olduğunu söylemiyorum: Kullanabileceğiniz diğer özelliklerin yanı sıra stres ölçümü, VO2 maksimum tahmini, akıllı bildirimler vb. gibi şeyler alırsınız. Bunun yanı sıra, döşemeler uygulamada da özelleştirilebilir ve saatte beş tane görüntüleyebilirsiniz.

Montblanc Zirvesi Lite incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Montblanc Summit Lite incelemesi: aktivite takibi ve hassasiyet

Başta bahsedildiği gibi, Montblanc Summit Lite bir koşu saati değildir ve çok daha basit (ve daha ucuz) fitness takipçilerinde bulunan bazı fitness özelliklerinden yoksundur. Örneğin, egzersiz modu mesafe, hız ve yakılan kalori gibi bazı temel ölçümleri takip etse de, bunun üzerine çok fazla ek bilgi sağlamaz. Ancak saat, antrenmanlardan sonra size bir fitness özeti, kalp atış hızı tablosu, toparlanma danışmanı ve antrenman yükü tahmini sunar.

Şimdi, bu çok kötü değil, ancak saatin GPS'i olmadığı (aslında pil ömrü için iyi) ve kalp atış hızı sensörünün en iyi ihtimalle 'tamam' olduğu göz önüne alındığında, tüm bu veriler bir tutam ile alınmalıdır. tuz. Az önce, antrenman özet ekranına hızlıca göz atmak için bir antrenmana başladıktan sonra, 20 saniyelik antrenman saat tarafından 'iyi' olarak kabul edildi, bu da onu takmadığım ve hiçbir şey kaydedilmediği için biraz garipti.

Şaşırtıcı bir şekilde, Montblanc Summit Lite'ta uyku takibi nispeten doğruydu, doğrudan kutudan çıktı, kendini uyku düzenime ayarlamak için herhangi bir zamana ihtiyacı yoktu. Uyku, diğer sağlık ölçümleriyle birlikte Google Fit uygulamasında kaydedilir ve burada görüntülenebilir. Wear OS uygulaması yalnızca saat ayarları için kullanılır, geri kalanı Google Fit'e devredilir.

Montblanc Zirvesi Lite incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Montblanc Summit Lite incelemesi: karar

Herhangi bir sporda daha iyi olmayı planlamayan – veya yaparlarsa bunun için bir saate ihtiyaç duymayan – eğlence amaçlı sporcular için Montblanc Summit Lite iyi bir seçenek olabilir. Koşma, bisiklete binme vb. konularda daha iyi olmanıza yardımcı olabilecek bir fitness giyilebilir cihazı istiyorsanız, aşağıdaki gibi özel bir fitness giyilebilir cihazı almanızı tavsiye ederim.Garmin Öncüsü 245hattaPolar Vantage V2, hem doğru hem de Montblanc Summit Lite'dan çok daha ucuz.

Montblanc Summit Lite'ı almaya karar verecek birçok insanın bunu yapacağını hissediyorum çünkü bu sadece bir Montblanc değil,fitness-yMontblanc ve onlar için Summit Lite olabildiğince iyi. Daha kaliteli görünen fitness akıllı saatine sahip olursunuz.Fitbit Versa 3ve ayrıca bazı fitness ve sağlık özellikleri sunar. Pil ömrü şaşırtıcı değil, ancak iyi boyutta bir AMOLED ekrana sahip bir Wear OS saati için kesinlikle en kötüsü değil.

Montblanc, Summit Lite'a gelecekteki güncellemeleri gönderir ve algoritmayı değiştirirse, saati daha da zorlu bir fitness giyilebilir hale getirecektir. O zamana kadar, çok akıllı olmasa da güzel bir akıllı saat olmakla yetinmek zorunda kalacaksınız.

Montblanc Summit Lite incelemesi: ayrıca düşünün

NSSuunto 7ile tam gelişmiş bir Wear OS koşu saatidir.KocamanAMOLED ekran ve dokunmatik ekran. Suunto Uygulamasını karışıma ekleyerek Wear OS/Google Fit uygulamasının çalışmasını daha da karmaşık hale getirir. Şık bir koşu saati tercih eden ancak aynı zamanda hassas olmasını da isteyen sporculara yöneliktir. Ayrıca Summit Lite'ın yarısı kadar maliyeti var.

Fitbit Sense, Fitbit'in amiral gemisi akıllı saatidir ve yaklaşık 300 $ / 280 £ karşılığında bir dizi sağlık ve fitness özelliği ile birlikte gelir. Bir Fitbit olan Sense kullanıcıları, Birleşik Krallık'ın en sevilen fitness uygulaması Fitbit Uygulamasında bulunan ücretsiz ve ücretli hizmetlere erişebilir. Sense, stresi, solunum anormalliklerini ve hatta EKG'yi bile bilekten ölçebilir.

Fiyatlar - Montblanc Summit Lite:▼